تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

سیدحسن نصرالله: در جنگ بعدی وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شویم

۲۶/  ۰ ۱  /۱۳۹۳

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد، در جنگ آینده با رژیم صهیونیستی، حزب‌الله به دفاع موشکی بسنده نمی‌‌‌کند و وارد سرزمین اشغالی خواهد شد.
 سیدحسن نصرالله در گفت‌وگوی مشروح و سه ساعته با شبکه خبری المیادین درباره مسائل منطقه که پنجشنبه شب پخش شد اظهار داشت: «مقاومت از همه گروه‌های فلسطینی بر علیه رژیم اشغالگر حمایت می‌کند و هر زمان که تصمیم به مبارزه مسلحانه با اسرائیل بگیرند ما در کنار آنها خواهیم بود.»
وی افزود: «ما به فرماندهان خود دستور داده‌ایم که در جنگ آینده با رژیم صهیونیستی آماده باشند که وارد الجلیل و حتی فراتر از این  نقطه شوند.»
سیدحسن نصرالله گفت: «ممکن است در جنگ احتمالی آینده ما در سوریه، لبنان و شاید مکان‌های دیگر مشغول باشیم اما اولویت تعیین‌کننده ما آمادگی برای مقابله با رژیم صهیونیستی است.»
وی تاکید کرد: «گروهی در حزب‌الله هستند که وظیفه‌شان فقط آمادگی برای رویارویی آینده با اسرائیل است.»
دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره موشک‌های فاتح 110 نیز گفت: «موشک‌های فاتح 110 خیلی وقت است که به دست حزب‌الله رسیده است، ما از سال 2006 این موشک‌ها را در اختیار داشتیم؛ این موشک برای ما قدیمی شده است و اکنون پیشرفته‌تر از آن را در اختیار داریم.»
سیدحسن نصرالله افزود: «می‌گویند حزب‌الله در جاهای دیگر دچار فرسایش شده است؛ این مبالغه‌آمیز است. مشغول بودن حزب‌الله به امکانات و نیروها و کادر فرماندهی‌اش و به آمادگی‌اش هیچ خدشه‌ای وارد نکرده است.»
وی افزود: «حزب‌الله از گذشته قوی‌تر شده و در سال 2015 قدرتمندتر هم شده است، اگر تجاوز جدیدی شکل بگیرد حزب‌الله آمادگی کامل دارد و همه نوع سلاحی در اختیار دارد و حتی برخی از این سلاح‌ها به ذهن دشمن اسرائیلی نیز خطور نمی‌‌کند.»
سیدحسن نصرالله با بیان اینکه «حمله به هر نقطه‌ای از سوریه حمله به محور مقاومت است» افزود: «هر حمله‌ای به سوریه بی‌پاسخ نمی‌‌ماند.»
وی تصریح کرد: «امروز طرح‌های آمریکا در عراق و سوریه و منطقه با شکست روبه‌رو شده است، ما معتقدیم هر راه حلی بدون بشار اسد غیرممکن است و هیچ قدرتی وجود ندارد که بتواند نظام سوریه را ساقط کند یا بر این کشور تسلط پیدا کند.»
وی همچنین تاکید کرد: «اکنون بخش بزرگی از سوریه و شهرهای بزرگ این کشور در کنترل نظام است و تلاش کشورهایی مانند عربستان یا ترکیه برای اعزام نیرو به این کشور اشتباه بود.»
سیدحسن نصرالله گفت: «ترکیه با داعش و جبهه النصره ارتباط عملی و میدانی دارد. ترکیه مرز خود را باز گذاشته است و تقریبا هیچ سلاحی به سوریه بدون اطلاع ترکیه وارد نمی‌شود. اگر ترکیه تصمیم بگیرد مرز با سوریه را ببندد هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند نه خارج شود نه داخل شود.»
حاج قاسم سلیمانی
دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه «عراق با کمک ایران و سلاح‌های ایرانی مانع پیشروی داعش شد» تصریح کرد که «حاج قاسم سلیمانی»  و کادر او اولین کسانی بودند که به کمک عراق شتافتند و مانع پیشروی داعش شدند.
سیدحسن نصرالله حاج قاسم سلیمانی را «دوست و برادر عزیز» خود خواند و افزود: «سپاه قدس نوک پیکان مقابله جمهوری اسلامی با طرح‌های دشمن مانند طرح داعش در موصل و کل عراق است.»
وی موضوع هسته‌ای را هم «اهرم فشاری» بر ایران دانست و با بیان اینکه «وضعیت ایران امروز خوب است» گفت که هدف از فشارها، خدشه‌ وارد کردن به استقلال ایران است و در خصوص کاهش قیمت نفت ایران استوار خواهد ماند و قبل از اینکه ایران از پای درآید، کشورهای دیگر فرو خواهند پاشید.
سیدحسن نصرالله درباره گروه تروریستی داعش هم گفت: «آمریکا فقط می‌خواهد داعش را مهار کند و نمی‌خواهد آن را نابود کند چرا که داعش زیر نظر آمریکا شکل گرفت رشد کرد و بزرگ شد و اکنون ترکیه با داعش و جبهه النصره ارتباط عملی دارد.»
دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره تحولات بحرین نیز گفت: «ما تلاش‌های زیادی کردیم که میان مخالفان و دولت مذاکره صورت گیرد ولی دولت بحرین با آن مخالفت کرد و تلاش برخی کشورها مثل ایران را به مثابه دخالت در امور داخلی این کشور ارزیابی کردند، لیکن عربستان سعودی در واکنش به انجام مذاکره پیشنهاد داد که مخالفان بحرینی به منازلشان بازگردند.»
وی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش برخی از کشورهای عربی برای رساندن اطلاعاتی از حزب‌الله به رژیم صهیونیستی در جریان جنگ 33 روزه اشاره کرد و گفت: «برخی از سرویس‌های اطلاعاتی عربی این اطلاعات را در زمان جنگ سال 2006 میلادی به اسرائیل دادند.»
واکنش‌ها
منابع امنیتی ارشد صهیونیستی در واکنش به اظهارات سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کردند که این هشدارها و آمادگی‌های نظامی مقاومت برای کشاندن میدان نبرد به داخل فلسطین اشغالی جدی و  واقعی است و آنها هم آن را بسیار جدی می‌گیرند.
روزنامه صهیونیستی معاریو در این باره نوشت: «تهدیدات نصرالله به دور از واقعیت نیست و مقامات امنیتی اسرائیل می‌دانند که در جنگ آینده که با جنگ‌های قبلی تفاوت بسیاری دارد، باید شهرک‌ها را خالی کرد و سامانه دفاع گنبد آهنین نیز قادر نخواهد بود مانند جنگ غزه امنیت شهرک‌ها را تامین کند.»
شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی اعتراف کرد، سال‌های آرامی که در شمال شاهد بودیم دیگر به پایان رسیده و این به دلیل اعتماد به نفسی است که حزب‌الله در سوریه پیدا کرده و آمادگی ورود به الجلیل را دارد.
شبکه دو رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت: «موشک‌های فاتح 110 که ساخت ایران است توازن قوا را از بین برده است.»
مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت: حزب‌الله با داشتن 150 هزار موشک قدرت شلیک بیشتری از ارتش‌های اروپایی دارد. رئیس مرکز تحقیقات سازمان اطلاعات اسرائیل نیز گفت، در جنگ آینده حزب‌الله قادر است روزانه 1000 موشک به سمت اسرائیل پرتاب کند.


قتل عام 100 نفر در شمال شرق نیجریه از سوی تروریست‌های بوکوحرام

  

گروه تروریستی بوکوحرام در ادامه حملات خود به شهرهای نیجریه دست‌کم 100 تن از ساکنان یک شهر در شمال شرق این کشور را قتل‌ عام کرد.
 گروه تروریستی «بوکوحرام» در ادامه حملات وحشیانه خود به شمال شرق نیجریه دست‌کم 100 تن را به قتل رساند.
به گفته شاهدان عینی این حملات در شهر «باجا» و به ساکنان آن صورت گرفت و در میان قربانیان یک زن که در حال وضع حمل بود نیز به چشم می‌خورد.
یکی از شاهدان عینی عنوان داشت که «جسد کشته‌شدگان در هر مکانی پراکنده بود و دست‌کم 100 تن در این حمله کشته شدند.»
همچنین سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد، گروه بوکوحرام در نیجریه بخش‌های وسیعی از منطقه باگا و روستاهای اطراف آن را در شمال نیجریه ویران کرده است.
بر اساس گزارش این سازمان، تصاویر ماهواره‌ای حاکی از آن است که اعضای بوکوحرام پایگاه نظامی منطقه باگا را اوایل ماه جاری میلادی تصرف کرده‌اند و این منطقه و روستاهای اطراف آن را تحت کنترل خود گرفته‌اند.
سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید این گروه احتمالا ده‌ها و شاید صدها تن از غیرنظامیان ساکن این مناطق را کشته است. کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم، در حالی برای کشته شدن 17 نفر در پاریس، زمین و زمان را به هم دوخته‌اند که به این حادثه هیچ واکنشی نشان نداده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 28 دی 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات