تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

سازمان ملل از ادامه جنایات نژادپرستانه بودائیان علیه مسلمانان میانمار خبر داد

    ۲۷/  ۰ ۱  /۱۳۹۳

بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان ملل متحد، شرایط مسلمانان غرب میانمار همچنان بحرانی است.
 «ینگی لی» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد دیروز اعلام کرد که مسلمانان غرب میانمار همچنان توسط بوداییان تندرو مورد حمله قرار می‌گیرند. وی از دولت میانمار خواست موضوع مسلمانان استان «رافین» را در اولویت قرار دهد.این گزارشگر ویژه همچنین نام‌گذاری مسلمانان این کشور به عنوان «روهینگیا» و یا «بنگالی» را باعث افزایش خشم مسلمانان دانست. مسلمانان میانمار از اوایل سال 2012 هدف حملات وحشیانه بودائیان تندرو قرار دارند که در این حملات دست‌کم 650 نفر کشته و صدها هزار نفر دیگر مهاجرت کرده‌اند. اما نکته جالب در این مورد واکنش مجامع حقوقی بین‌المللی است که در برابر این نسل‌کشی تنها به صدور بیانیه‌هایی اکتفا کرده‌اند، در حالی که با وقوع کوچک‌ترین حادثه‌ای در غرب با مانور گسترده رسانه‌ای و تبلیغاتی خود را قربانیان تروریسم معرفی می‌کنند! حادثه «شارلی ابدو» در پاریس بهترین و جدیدترین نمونه در این مورد است. نوع واکنش غرب به این دو حادثه به خوبی خوی نژادپرستانه حاکم بر مدعیان دفاع از حقوق بشر را نشان می‌دهد.

کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی:

گنبد آهنین در برابر موشک‌های حزب‌الله کارایی نخواهد داشت

روزنامه‌های رژیم صهیونیستی با اشاره به سخنان اخیر دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره توانمندی‌های نظامی این جنبش اعلام کردند: گنبد آهنین در جنگ احتمالی اسرائیل با جریان مقاومت، کمترین کارایی را خواهد داشت و نیروی هوایی نیز در معرض «خطر» خواهد بود.
سخنان اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره مسائل منطقه، واکنش گسترده‌ای را در محافل صهیونیستی داشته است به طوری که برخی رسانه‌های این رژیم تاکید کرده‌اند تهدیدهای سید حسن نصرالله از واقعیت دور نیست.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، رسانه‌های رژیم ‌صهیونیستی همچنان در حال بررسی ابعاد سخنرانی اخیر «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان هستند. در همین ارتباط سایت شبکه «المنار» نوشت: «سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به برخورداری حزب‌الله از سلاح‌های پیشرفته اشاره کرد که رژیم صهیونیستی این سلاح‌ها را برهم زنندۀ توازن قدرت می‌داند و رسانه‌های صهیونیستی نیز بیشتر به همین بخش از سخنرانی سید نصرالله پرداختند.»
در همین حال روزنامه «معاریو» به نقل از منابع نظامی نوشت: «گنبد آهنین در جنگ احتمالی اسرائیل با حزب‌الله، کمترین کارایی را خواهد داشت و نیروی هوایی نیز در معرض خطر خواهد بود».بخش دیگری از سخنرانی «سید نصرالله» که باعث جلب توجه رسانه‌های صهیونیستی شده «توان حزب‌الله برای ورود به منطقه الجلیل در شمال اراضی اشغالی 1948 در هر جنگ احتمالی است.» معاریو در این ارتباط نیز تاکید کرد: «حزب‌الله لبنان نیروهای خود را در سوریه مستقیماً آموزش می‌دهد و آنها را کاملاً آماده می‌کند.» این روزنامه صهیونیستی اعلام کرد: «اسرائیل به خوبی می‌داند که هزینه جنگ احتمالی با حزب‌الله سه برابر بیشتر از هزینه جنگ اخیر نوار غزه خواهد بود.» به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه  «یدیعوت آحارونوت» هم نوشت: «سرویس اطلاعات نظامی اسرائیل از اظهارات «نصرالله» در مورد در اختیار داشتن سلاح جدید و سنگین از جمله موشک‌های فاتح 110 غافلگیر شد، موشک‌هایی که زیرساخت‌های اسرائیل مانند پالایشگاه حیفا و ساختمان وزارت دفاع در تل‌آویو به اضافه فرودگاه‌ها در شمال و مرکز را در معرض خطر قرار می‌دهد.» این روزنامه یادآور شد «این موشک‌ها یک ویژگی دیگر نیز دارند که همان قدرت پرتاب از مسافت دور و به عبارت بهتر از دورترین نقطه شمالی لبنان است به این معنی که نیروی هوایی اسرائیل به سختی می‌تواند آن را در تیررس حمله قرار دهد.»به نوشته این روزنامه «ویژگی دیگر این موشک‌ها این است که سامانه دفاعی گنبد آهنین برای هدف قرار دادن آن طراحی نشده است زیرا این موشک‌ها قابلیت این را دارند که از مسافتی دور و با سرعتی بالا به اهداف خود اصابت کنند.»«یائیر گولان» جانشین فرماندهی ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز طی سخنانی در حضور فرماندهان ارتش در مناطق شمالی اعلام کرد: «مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین تهدید برای ما تهدیدی است که از سوی ایران و حزب‌الله متوجه ما می‌شود، این مسئله باعث نمی‌شود از سایر تهدید‌ها غافل باشیم حتی در حالی که داعش از مرزهای ما دور است...نباید در خصوص تهدید موجود از سوی جبهه سوریه اغراق کنیم زیرا تهدید اصلی به رهبری ایران و حزب‌-+الله متوجه ما می‌شود.»
این مقام نظامی همچنین تاکید کرده است: «علی‌رغم اینکه حزب‌الله به صورت یک بدنه نظامی و مشابه ارتش‌های نظامی عمل می‌کند، مایل است تا ابزار جنگی خود را به هر وسیله ممکن به جبهه داخلی اسرائیل برساند.»
یکی دیگر از فرماندهان صهیونیست حاضر در این سخنرانی در گفت وگو با پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: «اسرائیلی‌ها درک می‌کنند که آنچه در جنگ اخیر خود علیه نوار غزه دیدند با جنگ آینده علیه حزب‌الله قابل قیاس نیست و ارتش هیچ راهکار سحرآمیزی در اختیار ندارد.»در خبر دیگر از لبنان، حزب‌الله و جریان المستقبل در سومین دور مذاکرات خود بر افزایش حمایت از تصمیمات ملی که امنیت عرصه داخلی کشور را تامین می‌کند تاکید کردند.


 استفاده پلیس آمریکا از عکس سیاهپوستان به عنوان سیبل در تمرین تیراندازی

رسانه‌های آمریکایی فاش کردند که پلیس نژادپرست آمریکا در برخی از شهرهای این کشور در تمرین تیراندازی، از تصاویر سیاهپوستان به عنوان «سیبل» استفاده می‌کند.
منابعی در آمریکا فاش کردند که در تمرین تیراندازی نیروهای پلیس «میامی» در این کشور، از تصاویر سیاهپوستان به عنوان هدف شلیک‌ها استفاده ‌می‌شود.
روزنامه «هافینگتون پست» در این باره نوشت: «پلیسی سیاهپوست از فلوریدا ماه گذشته وارد میدان تیر پلیس میامی شد اما وقتی تصاویر برادر 15 ساله خود را در میان اهدافی دید که در میدان تیر نصب شده و به دلیل تیراندازی‌های بسیار، پاره پاره شده بود شگفت زده شد.» پس از افشای این رسوایی، پلیس آمریکا نیز تلاش‌ها برابر تبرئه خود را آغاز کرد.
یک منبع وابسته به پلیس میامی در توجیه هدف قرار دادن تصاویر سیاهپوستان در ادارات پلیس این شهر گفت: «در میدان تیراندازی تصاویر زیادی را قرار می‌دهیم، گاهی هم تصاویر متعلق به سفید‌پوستان است، گاه از اتباع آمریکای لاتین و گاه نیز متعلق به زنان است، هدف آموزش تیراندازی است و نژاد و رنگ در هدف مورد توجه نیست.» با همه این تلاش‌ها، دو روز گذشته برخی شهرهای آمریکا مجددا به صحنه درگیری بین قربانیان نژادپرستی و پلیس نژادپرست تبدیل شد. طبق گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده معترضان با تظاهرات و تجمع در «اوکلند» و «سان فرانسیسکو» یک ساختمان دولت فدرال و یک ایستگاه قطار را تعطیل کرده و آن را بستند.
به گزارش فارس،  یک گروه از معترضان به بی‌عدالتی و تبعیض‌نژادی در آمریکا در حالی که با بازوهای به هم پیوسته در خیابان تجمع کرده بودند، ساختمان فدرال «رونالد ولموس» را در «اوکلند» ایالت «کالیفرنیا» مسدود کرده و به تعطیلی کشاندند و اعضای همین گروه در «سان فرانسیسکو»، ایستگاه قطار «بارت» را مسدود کرده و بستند.
از سوی دیگر پایگاه آمریکایی «سان فرانسیسکو گیت» نیز گزارش داد تظاهرات مشابهی در ایستگاه «بارت وست‌لیک» در اعتراض به عدم مجرم شناختن «دارن ویلسون» پلیس عامل قتل «مایکل براون» نوجوان سیاه‌پوست برگزار شد که با برخورد شدید پلیس مواجه شد و چند نفر از معترضان نیز دستگیر شدند.
در ماه‌های گذشته شهرهای مختلف آمریکا صحنه اعتراضات گسترده مردمی علیه نژادپرستی پلیس این کشور بوده است. مردم، پلیس و دستگاه قضایی را به  بی‌عدالتی و نژادپرستی علیه سیاه‌پوستان و کشتار هدفمند آنها متهم می‌کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 28 دی 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic