تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

فقط دو کلمه پناهگاه‌هایتان را آماده کنید

             ۲۹/  ۰ ۱  /۱۳۹۳

درپی حمله روز گذشته نظامیان صهیونیست که منجربه شهادت چند تن ازفرماندهان مقاومت و حزب‌الله در بلندی‌های جولان شد، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درپیامی دوکلمه ای به صهیونیست ها توصیه کرد پناهگاه هایشان را آماده کنند
برپایه این گزارش، درپی حمله  موشکی  نظامیان صهیونیست به روستایی درمنطقه قنیطره ، واقع درجولان سوریه که منجربه شهادت چند تن ازفرماندهان مقاومت و حزب‌الله خصوصا «جهاد مغنیه» فرزند شهید «عمادمغنیه» شد، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درپیامی دوکلمه‌ای به صهیونیست‌ها توصیه کرد: «پناهگاه هایتان را آماده کنید»،(جهزواملاجئکم).
گفتنی است این پیام بدون هیچ توضیحی و به دو زبان عبری وعربی با عکسی از دبیرکل حزب‌الله بر روی خروجی سایت شبکه المنار قرار گرفت.
رژیم صهیونیستی شنبه شب در اقدامی تجاوزکارانه این بار به شهر «قنیطره» واقع در جنوب سوریه حمله کرد و 9 تن از رزمندگان حزب‌الله را به شهادت رساند.
بر اساس اعلام حزب‌الله گروهی از رزمندگان حزب‌الله در حال بازدید میدانی از شهرک «الامل» در قنیطره بودند که هدف حمله موشکی یک هلی‌کوپتر صهیونیستی قرار گرفته و به شهادت رسیدند.
«جهاد مغنیه» فرزند فرمانده شهید حزب‌الله «عماد مغنیه» و محمدعیسی فرمانده‌ای که با نام ابوعیسی شناخته می‌شد، در کنار 7 نفر دیگر شهدای حزب‌الله را تشکیل می‌دهند. سپاه پاسداران نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد سردار محمدعلی الله‌دادی در این حمله تروریستی به شهادت رسیده است.
صهیونیست‌ها از ترس انتقام حزب‌الله به توجیهات گوناگون متوسل شدند و ادعا کردند که جهاد مغنیه و همراهانش در حال نصب سکوی پرتاب موشک در این منطقه بودند.
حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه، رسما شهادت فرزند عماد مغنیه و 8 تن دیگر را تایید کرده است.
شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که هدف اصلی این حمله «ابوعلی طباطبایی» فرمانده نیروهای هجومی حزب‌الله بوده است.
این رژیم سال‌ها به دنبال وی بوده است، فردی که خواب را از چشم افسران ارتش اسرائیل گرفته بود. در لیست رسمی ارائه شده از سوی حزب‌الله لبنان این نام وجود ندارد.
وحشت از پاسخ مقاومت
در پی شهادت تعدادی از رزمندگان حزب‌الله، رژیم صهیونیستی بلافاصله در مرزهای شمالی سرزمین اشغالی با جنوب لبنان حالت آماده‌باش اعلام کرد.
همچنین جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بر فراز مزارع شبعا و کفرشوبا در جنوب لبنان به پرواز درآمدند.رژیم صهیونیستی همچنین به سفارتخانه‌های خود در سراسر جهان حالت آماده‌باش داده است.
این اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی دست به ترور در این منطقه می‌زند. در 17 ژوئن گذشته (17 خرداد) نیز هلی‌کوپتر ارتش رژیم صهیونیستی خودروی شهید «موفق بدریه» را هدف قرار داد و وی را به شهادت رساند. اما این بار ظاهرا رژیم صهیونیستی دچار اشتباه مهلکی شده است.تحلیلگران معتقدند رژیم صهیونیستی با توجه به موقعیت متزلزل خود دچار یک اشتباه استراتژیک شد و در واقع خود را به دام انداخت.
به گفته کارشناسان، این رژیم با توجه به پیامدهای جنگ 50 روزه غزه به ویژه فروپاشی کابینه نتانیاهو و پارلمان این رژیم، حماقت خود را نشان داد و وارد بازی شد که برنده آن حزب‌الله خواهد بود. بنابر اعلام منابع رسمی اسرائیل جنگ 50 روزه غزه توان مالی ارتش این رژیم را نیز به شدت کاهش داده است. افزایش میزان خودکشی در میان نظامیان صهیونیست، افزایش نارضایتی‌ها از نبود امنیت و در نتیجه افزایش مهاجرت معکوس، از دیگر چالش‌های پس از جنگ غزه است که اوضاع اسرائیل را شکننده کرده است.
رژیم اشغالگر قدس تصور می‌کرد مشغول بودن حزب‌الله به نبرد با تروریست‌های تکفیری در چندین جبهه، موقعیت این جنبش را تضعیف کرده بنابراین، موفق خواهند شد با استفاده از این فرصت ضربه‌ای به حزب‌الله وارد کند؛ در حالی که سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی چند روز پیش خود به این رژیم هشدار داده بود که در صورت وقوع جنگ احتمالی، به الجلیل و فراتر از آن وارد خواهند شد.
به اعتقاد کارشناسان، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای فرافکنی بحران‌های داخلی به ویژه در آستانه نزدیک شدن  به انتخابات کنست این حمله را انجام داده است، همان‌طور که در سال 2012 نیز به دلیل اهداف انتخاباتی دست به چنین اقدامی زده بود.
واکنش‌ها
حمله یکشنبه رژیم صهیونیستی به خاک سوریه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت.
روزنامه الاخبار چاپ لبنان در این باره نوشت؛ حمله رژیم صهیونیستی به جولان حزب‌الله را به «الجلیل» نزدیک‌تر کرد.
این روزنامه لبنانی افزود، سه روز پس از مصاحبه سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان که گفت «مقاومت در صورت لزوم در جنگ آینده با اسرائیل وارد الجلیل و فراتر از آن می‌شود» رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه حمله کرد و تعدادی از رزمندگان حزب‌الله را به شهادت رساند.
نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز گفت «رژیم صهیونیستی تلاش دارد اوضاع را آشفته کند.» وی افزود: «هرگاه در لبنان گام‌هایی برای تحقق ثبات برداشته می‌شود اسرائیل وارد میدان می‌شود و تلاش می‌کند اوضاع را آشفته کند.»
نبیه‌بری گفت: «گفت‌وگو میان حزب‌الله و جریان المستقبل در مسیر خود حرکت می‌کند و تحت تأثیر هیچ اقدامی قرار نخواهد گرفت.»
تحلیلگران لبنانی نیز اعلام کردند که پاسخ حزب‌الله به حمله صهیونیست‌ها کوبنده و در آینده نزدیک خواهد بود.
این کارشناسان تأکید کردند، رژیم صهیونیستی گمان می‌کند که حزب‌الله در چند جبهه از جمله در سوریه و عراق و حتی در داخل لبنان مشغول رویارویی با تکفیری‌ها است و بهترین فرصت برای ضربه زدن به این حزب است غافل از این که حزب‌الله هیچ گاه از جبهه دشمن صهیونیستی عقب نخواهد کشید.
جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز تأکید کرد «خون این شهدا مژده پیروزی بر دشمن صهیونیستی را به همراه دارد.» همچنین جنبش حماس ضمن محکوم کردن تجاوز رژیم صهیونیستی به «القنیطره» خواستار واکنش جدی حزب‌الله به این اقدام شد.
عبدالباری عطوان روزنامه‌نگار سرشناس جهان عرب هم تصریح کرد «حزب‌الله آماده می‌شود پاسخ رژیم صهیونیستی را بدهد.»
به گفته عطوان، فرماندهان ارشد حزب‌الله پس از این حمله نشستی اضطراری درباره چگونگی پاسخ به رژیم صهیونیستی برگزار کردند.
«عمران زعبی» وزیر اطلاع‌رسانی سوریه نیز گفت: سازمان ملل باید برخورد جدی با اقدامات اسرائیل داشته باشد.وی افزود: «نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل اقداماتش علیه سوریه، لبنان و فلسطین خود نماینده تروریسم است.
واکنش رژیم صهیونیستی
این واکنش‌ها در حالی صورت می‌گیرد که رژیم صهیونیستی در اولین واکنش رسمی خود به این حادثه اعلام کرد «حزب‌الله به این عملیات پاسخ خواهد داد.»
«عاموس یادلین» رئیس سرویس جاسوسی نظامی رژیم صهیونیستی ضمن پذیرش ضمنی مسئولیت تجاوز به خاک سوریه اعلام کرد که «باید منتظر پاسخ حزب‌الله باشیم.»
رسانه‌های صهیونیستی نیز در واکنش به این عملیات اعلام کردند که پاسخ حزب‌الله به حمله اسرائیل «دردناک» خواهد بود.
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» هم در این باره نوشت: «احتمال دارد حزب‌الله اهداف اسرائیل را در خارج مورد حمله قرار دهد.»
این روزنامه افزود: حزب‌الله اعلام کرده «احساسی» عمل نخواهد کرد و به موقع در مورد پاسخ به این عملیات تصمیم‌گیری می‌کند. شبکه‌های تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند، حزب‌الله قطعاً به حمله موشکی به القنیطره پاسخ می‌دهد و احتمال زیادی وجود دارد که این پاسخ به صورت «فوری» انجام شود.
دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که روزهای خوش اسرائیل به پایان رسیده است. انتشار این گزارش‌ها موجی از وحشت را بر سرزمین‌های اشغالی حاکم کرده است.
«مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق نیز در واکنش به شهادت فرزند شهید عماد مغنیه ابراز امیدواری کرد که شهادت «شیربچه مقاومت» لبنان آغاز افول رژیم صهیونیستی باشد.


در وحشت از بازگشت داعش

فرمان آل سعود به مرزبانان ؛ سؤال نکنید، شلیک کنید! 

سخنگوی گارد مرزبانی عربستان تصریح کرد:«تمام نیروهای این کشور در مرزها، دستور شلیک تیر دریافت کرده‌اند.»
 «محمد غامدی» سخنگوی گارد مرزبانی عربستان اعلام کرد: «همه نیروهای مرزبانی عربستان دستور تیر دریافت کرده‌اند.» براساس این دستور نیروهای مرزبانی عربستان به هرکسی که به مرزهای این کشور نزدیک شود بدون هشدار قبلی شلیک خواهند کرد. وی همچنین تاکید کرد: «نیروهای مرزبانی عربستان در شمال این کشور در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند.»
بعد از حادثه حمله به نیروهای امنیتی عربستان در منطقه «عرعر» در مرزهای شمالی عربستان با عراق که منجر به کشته شدن تعدادی از مرزبانان سعودی و مرگ فرمانده گارد مرزی این منطقه شد، نیروهای عربستانی در این منطقه مستقر شده و در آماده‌باش کامل به سر می‌برند. به اعتقاد کارشناسان با حمله عناصر داعش به مرزهای شمالی عربستان، پروژه امنیتی این کشور در 900 کیلومتر از مرزهای عربستان و عراق، با شکست مواجه شده است. عربستان جزو حامیان اصلی تکفیری‌های داعش است و درست مثل غربی‌ها، اکنون با بحران بازگشت آنها مواجه شده است.
 اما حاشیه‌های بیماری پادشاه عربستان همچنان پررنگ است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، «یوئیل جوزنسکی» وابسته به مرکز مطالعاتی رژیم صهیونیستی در مطلبی با عنوان عربستان پس‌از «ملک عبدالله» آورده است: «طولانی شدن مدت بستری «عبدالله بن عبدالعزیز» شاه 91 ساله سعودی‌، نگرانی‌ها درباره ثبات عربستان و سیاست‌های آن به عنوان یک کشور مهم در منطقه را افزایش داده است. خاندان پادشاهی به دنبال القای این پیام هستند که همه چیز عادی است اما وضعیت مبهم درباره سلامتی پادشاه وجود دارد.»
به اعتقاد این تحلیلگر، به احتمال زیاد سال 2015 سال بر تخت شاهی نشستن پادشاه جدید در عربستان سعودی خواهد بود. صرف نظر از شخصیت پادشاه جدید، وی با چالش‌های زیاد و بسیاری در داخل و خارج روبه رو است. جهان عرب با شرایط حادی مواجه است و ثبات سیاسی در عربستان بر همه کشورهای عربی تاثیرگذار است.


وقتی بن‌لادن قهرمان غربی‌ها بود! 


بنیانگذار شبکه تروریستی القاعده که رئیس‌جمهور آمریکا به قتل وی افتخار می‌کند، روزی قهرمان رسانه‌های غربی بود.
به گزارش  روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گذشته‌ای نه چندان دور، ضمن چاپ تصویری تمام‌قد از «اسامه بن‌لادن»، از وی به خاطر نبرد با روس‌ها در افغانستان تجلیل می‌کند و به همراه سایر روزنامه‌ها و رسانه‌های وقت غرب، او را به عنوان یک «قهرمان» می‌ستاید.
زیر تصویر بن‌لادن نوشته شده است: «جنگجوی ضد شوروی، ارتش خود را در مسیر صلح قرار می‌دهد.»این نگاه تحسین‌آمیز غرب نسبت به بن‌لادن چندان دوام نیاورد و پس از واقعه 11سپتامبر، بن‌لادن و القاعده به دشمن شماره یک آمریکا و غرب تبدیل شدند. به ادعای آمریکا، بن‌لادن سال 2011 در «ابیت‌آباد» پاکستان، واقع در حومه اسلام‌آباد به دست تفنگداران آمریکایی کشته شد.
تربیت جریان‌های تروریستی و استفاده از ابزار تروریسم در سیاست خارجی آمریکا جایگاه خاصی دارد و ماجرای شکل‌گیری «داعش» بهترین مثال بی‌شبهه زمان حاضر است.
آمریکایی‌ها طی سال‌های 2012 و 2013 عناصر گروه تروریستی داعش را در خاک اردن آموزش می‌دادند. در میانه سال 2014 وقتی تعدادی خبرنگار و تبعه غربی به دست داعش کشته شدند، ورق برای این گروه تروریستی برگشت و این مبارزان و قهرمانان سابق تبدیل به مشتی تروریست بی‌رحم شدند!
استفاده ابزاری واشنگتن از چهره‌ها، گروه‌ها و حتی ملت‌های مختلف، چهره کریه و زشتی از آمریکا در جهان برجای نهاده و اوضاع را برای واشنگتن به گونه‌ای درآورده که حتی نزدیک‌ترین متحدان آن، نسبت به صداقت آمریکا مردد و بی‌اعتماد هستند و هر لحظه حس می‌کنند که این کشور مشغول توطئه‌چینی و براندازی آنهاست.تازه‌ترین مورد استفاده ابزاری غرب از تروریسم، در پاریس رخ داد!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 دی 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات