تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

احتمال دست داشتن اسرائیل در عملیات تروریستی دانمارک قوت گرفت 

         ۲۶/ ۱ ۱ / ۱۳۹۳

Image result for ‫عملیات تروریستی دانمارک‬‎

بلافاصله پس از ماجرای تروریستی پایتخت دانمارک که مقابل یک کنیسه صورت گرفت، رژیم صهیونیستی از یهودیان دانمارک و اروپا خواست به سرزمین‌های اشغالی فلسطین مهاجرت کنند!
ساعاتی پس از دو حمله تروریستی در کپنهاگ، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که کابینه‌اش طرح 46 میلیون دلاری با هدف تشویق یهودیان اروپا جهت مهاجرت به اسرائیل را مورد بررسی قرار می‌دهد.
نتانیاهو با اشاره به تیراندازی دانمارک افزود: «انتظار می‌رود موج این حملات ادامه یابد. یهودیان مستحق امنیت هستند، ولی ما به برادران و خواهران یهودی خود می‌گوییم که اسرائیل خانه شماست.»
نتانیاهو پس از ماجرای «شارلی ابدو» در فرانسه نیز از یهودیان این کشور خواسته بود به اسرائیل مهاجرت کنند. سران تل‌آویو به خاطر مهاجرت معکوس صهیونیست‌ها، با مشکل جمعیت مواجه هستند.
کارشناسان با اشاره به پیوندهای نزدیک میان تروریست‌های داعش و تروریست‌های فعال در اروپا، حملات تروریستی در این قاره و درخواست نتانیاهو از یهودیان اروپایی برای سفر به فلسطین اشغالی را یک توطئه واحد می‌دانند که در اتاق فکر صهیونیست‌ها طراحی و به دست عوامل آنها اجرا می‌شود.
ناامن شدن سرزمین‌های اشغالی به دلیل حضور مقتدرانه مقاومت، باعث مهاجرت معکوس از این سرزمین‌ها و در نتیجه بحران جمعیت برای این رژیم شده است. حوادثی همچون «شارلی ابدو» و «کپنهاگ» و درخواست رژیم صهیونیستی برای مهاجرت از اروپا این رژیم را در مظان اتهام قرار می‌دهد.
واکنش گسترده غربی‌ها
مقامات غربی که از کنار جنایت تروریستی علیه مسلمانان در «چپل هیل» آمریکا با بی‌اعتنایی گذشتند، علیه یک حادثه مشابه در پایتخت دانمارک موضع گرفتند و آن را به شدت محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری‌ها، شنبه گذشته فردی ناشناس به سمت افراد حاضر در تجمعی موسوم به «هنر و توهین به ادیان» در کپنهاگ تیراندازی کرد و طی آن یک پلیس کشته و سه تن دیگر مجروح شدند.
 دیروز نیز فرد دیگری مقابل یک کنیسه یهودیان در این شهر به سمت نیروهای پلیس تیراندازی کرد. در این تیراندازی نیز یک پلیس یهودی کشته و دو پلیس دیگر مجروح شدند. فرد ضارب نیز توانست از محل بگریزد.
در پی وقوع این دو تیراندازی، محافل سیاسی و مطبوعاتی غرب فوراً این حملات را به مسلمانان نسبت دادند و به طور گسترده آن را محکوم کردند؛ «هله تورنینگ اشمیت» نخست‌وزیر دانمارک هم اعلام کرد که این دو تیراندازی حملات تروریستی بودند. وی همچنین گفت که همه نیروهای کشور را به حالت آماده‌باش درآورده است.
ساعاتی بعد از این اظهارات، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس، «فیلیپ‌ هاموند» وزیر خارجه این کشور، «دونالد توسک» رئیس پارلمان اروپا، «تونی آبوت» نخست‌وزیر استرالیا، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه، و شماری دیگر از مقامات غربی به همراه رسانه‌های اروپایی و آمریکایی علیه واقعه کپنهاگ موضع گرفتند و آن را شدیداً محکوم کردند.
 هاموند گفت که وی به خانواده‌های کسانی می‌اندیشد که در ماجرای کپنهاگ کشته و یا مجروح شده‌اند. نخست‌وزیر انگلیس نیز به همراه همتای استرالیایی‌اش گفتند، این حملات، توهین به آزادی بیان بود. دونالد توسک هم به نوبه خود با مردم دانمارک ابراز همدردی کرد.
اما، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه، در این رابطه بیانیه‌ای صادر کرد و تیراندازی کپنهاگ را «رقت‌انگیز و اسفناک» خواند.
 این سیل محکوم کردن‌ها در حالی صورت می‌گیرد که اواخر هفته گذشته سه دانشجوی مسلمان در شهر «چپل هیل» واقع در ایالات کارولینای شمالی آمریکا، به طرز ناجوانمردانه‌ای کشته شدند و این واقعه تاسف‌آور با سکوت همین مقامات و سکوت خبری رسانه‌ها مواجه شده بود.
ولی ماجرای چپل‌هیل از طریق صفحات اجتماعی به گوش مخاطبان رسید و همین مسئله، اعتراضات مردمی و شخصیت‌های بی‌طرف را به دنبال داشت؛ کار به جایی رسید که روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» طی تحلیلی نوشت: اگر قاتل چپل‌هیل مسلمان بود، سیاستمداران و رسانه‌های غربی به شیوه دیگری عمل می‌کردند. در این ماجرا یک مسلمان سوری تبار، همسرش و خواهر همسرش به ضرب گلوله یک سفیدپوست از نزدیک کشته شدند. این روزنامه سکوت محافل سیاسی و رسانه‌ای غرب در مقابل حادثه چپل‌هیل را «شرم‌آور» خواند.
در لندن شمار زیادی از مردم مقابل دفتر بی‌بی‌سی اجتماع و سکوت این شبکه خبری نسبت به ماجرا را محکوم کردند.
هر چند این سه مسلمان قربانی موج اسلام‌هراسی در غرب شدند، ولی برخی رسانه‌های غربی مدعی شدند که در پی مشاجره بر سر پارک خودرو، این سه قتل رخ داد! ولی بعداً مشخص شد قاتل سفیدپوست در صفحه اجتماعی خود مطالب تنفرآمیزی نسبت به مسلمانان چاپ می‌کرده است.
در این میان، «بارک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا که سه روز نخست پس از ماجرا را در سکوت کامل به سر می‌برد، برای آنکه جلوی اعتراضات بیشتر را بگیرد، مجبور شد با چند کلمه، ماجرای قتل در چپل‌هیل را محکوم کند.
ولی در ماجرای کپنهاگ همین مقامات آمریکایی وقتی شنیدند مقابل یک کنیسه تیراندازی شده است، خیلی سریع آن را محکوم  کردند و این واقعه را مایه تاسف خواندند!


 درخواست شورای همکاری خلیج فارس برای مداخله نظامی در یمن! 

  Image result for ‫شورای همکاری خلیج فارس‬‎  

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در اقدامی مداخله‌جویانه، شورای امنیت را به صدور قطعنامه‌ای برای دخالت نظامی در یمن فراخواندند.
ظاهرا پیروزی انقلابیون یمن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را به شدت ترسانده و تهدیدات عمیقی را متوجه آنها کرده است که نه تنها سفارتخانه‌های خود را در صنعا بسته‌اند بلکه از شورای امنیت نیز خواستار صدور قطعنامه‌ای برای دخالت نظامی در این کشور شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس روز شنبه نشست فوق‌العاده‌ای را در خصوص بحران یمن برگزار کردند. در این نشست که به ریاست «خالد بن محمد العطیه»، وزیر خارجه قطر در ریاض برگزار شد کشورهای عضو، صدور قطعنامه‌ای براساس بند هفتم منشور سازمان ملل (که در آن اقدام نظامی مجاز است) را از سوی شورای امنیت علیه گروه انصارالله یمن خواستار شدند.
در بیانیه این شورا بدون اشاره به خواست انقلابیون، آمده است: «ادامه خشونت‌ها در یمن حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند». در این بیانیه همچنین ذکر شده که «در صورت نرسیدن به راهکاری برای حل بحران یمن بر اساس نتایج مذاکرات ملی و طرح شورای همکاری خلیج فارس، این شورا اقدامات لازم را برای حفظ منافع حیاتی خود اتخاذ خواهد کرد.»
سخنگوی گروه انصارالله یمن اما در واکنش به مواضع مداخله‌جویانه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس آن را ناشی از تلاش کشورهای عضو شورا برای تحقق منافع سیاسی خود و نه منافع مردم یمن دانست.
سخنگوی انصارالله یمن، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را به حمایت از توطئه‌گران و مسلح‌کردن تکفیری‌ها و القاعده و تشویق به ایجاد تنش در یمن متهم و تاکید کرد: «بیانیه شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن و علیه این جنبش غیرمنتظره و حاوی چیز جدیدی نیست.»
در همین ارتباط  شورای امنیت سازمان ملل، قرار است به زودی قطعنامه‌ای را صادر ‌کند که در آن از الحوثی‌ها که کنترل «صنعا» پایتخت یمن را به طور کامل به دست گرفته‌اند، خواسته ‌شود قدرت را واگذار و از نهادهای دولتی عقب‌نشینی کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه به رغم درخواست شورای همکاری خلیج‌فارس، در این قطعنامه، یمن تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار نخواهد گرفت.
از سوی دیگر ترکیه نیز سفارت خود در یمن را به دلیل آنچه «وخامت اوضاع امنیتی در این کشور» نامیده، بست و تمامی هیئت‌های دیپلماتیک خود را از این کشور خارج کرد.
 عربستان سعودی، آلمان، ایتالیا و امارات نیز سفیرانشان را، اخیرا از پایتخت یمن فراخوانده‌اند. پیش از آن نیز آمریکا  و فرانسه که نفوذشان در یمن را از دست داده‌اند سفارت خود را بسته بودند. هدف اصلی فراخوانی سفرا از یمن تشدید فشارها بر جنبش انصارالله است.
انقلاب یمن با وجود همه این فشارها، همچنان به پیش می‌رود. این کشور جزو معدود کشورهایی است که موفق شده انقلاب خود را به نتیجه برساند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 بهمن 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات