تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه انصارالله یمن

     ۲۷ / ۱ ۱ / ۱۳۹۳

Image result for ‫قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه انصارالله یمن‬‎

شورای امنیت سازمان ملل همراه با فشارهای آمریکا و کشورهای مرتجع عربی علیه انقلابیون یمن، بر ضد این جنبش اسلامی قطعنامه‌ای صادر کرد.
پس از فراخوانی سفرای برخی کشورها از صنعا و همچنین تلاش شورای همکاری خلیج فارس برای دخالت نظامی در جهت مقابله با انقلاب یمن، شورای امنیت نیز علیه انقلابیون این کشور قطعنامه صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز یکشنبه با صدور قطعنامه‌ای آزادی «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و آنچه که آن را «بازداشت خانگی» وی خواند، خواستار شد. پیش‌نویس این قطعنامه که توسط انگلیس و اردن تدوین شده بود، با موافقت ۱۵ عضو شورای امنیت به تصویب رسید. این قطعنامه آنچه را که «اقدام حوثی‌ها در انحلال پارلمان و سیطره آنها بر ارگان‌های دولتی یمن» نامیده محکوم کرده است.
شورای امنیت در این قطعنامه از انصارالله خواسته از روی حسن نیت در مذاکرات با میانجیگری سازمان ملل متحد برای حل سیاسی بحران یمن مشارکت، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و دیگر اعضای دولت را از بازداشت خانگی آزاد کند و آنچه که «سنگ‌اندازی‌ در مسیر به اصطلاح «روند سیاسی» در یمن» خوانده شد، پایان دهد. این قطعنامه در شرایطی علیه انصارالله صادر می‌شود که این جنبش همواره تاکید کرده قصد انحصار‌طلبی در قدرت و کنار گذاشتن هیچ طرفی را از قدرت ندارد و بارها گروه‌های مختلف را به گفت‌و‌گو برای حل مشکلات این کشور فراخوانده است. این قطعنامه از همه کشورهای عضو (شورای امنیت) خواسته است از مداخله خارجی در یمن که به تشدید درگیری و بی‌ثباتی کمک می‌کند، خودداری و به جای آن از فرآیند انتقال سیاسی در این کشور حمایت کنند.
در این قطعنامه همچنین از همه طرف‌های یمنی خواسته شده به «عملیات نظامی علیه مردم و دولت مشروع یمن» پایان دهند و سلاح‌هایی را که از مراکز نظامی و نهادهای امنیتی در یمن به غنیمت گرفته‌اند، بازپس دهند.شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنین تهدید کرده است که در صورت عدم اجرای این قطعنامه آمادگی دارد تا « اقدامات بیشتری» انجام دهد.
علی رغم درخواست شورای همکاری خلیج‌فارس مبنی بر استفاده از نیروی نظامی علیه انصار الله، در این قطعنامه، به اقدامات قهریه و توسل به زور براساس فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد علیه یمن اشاره‌ای نشده است. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس که از قدرت گرفتن جنبش انصار الله در یمن وحشت دارند و آن را تهدیدی برای امنیت و ثبات خود می‌دانند، روز شنبه با برگزاری نشستی در ریاض از شورای امنیت سازمان ملل خواستند براساس بند هفت منشور سازمان ملل متحد که اجازه استفاده از نیروی نظامی را می‎دهد،‌ درخصوص یمن تصمیم‌گیری کند. شورای سیاسی جنبش انصارالله در واکنش به صدور این قطعنامه، آن را در تضاد با منافع مردم و انقلاب یمن توصیف کرد.
صدور این قطعنامه در حالی است که از هفته گذشته اقدامات کشورهای غربی - عربی علیه جنبش انصارالله تشدید شده است. پس‌از استعفای رئیس جمهور یمن، انقلابیون این کشور به رهبری جنبش انصارالله بیانیه قانون اساسی را صادر و یک شورای ریاست جمهوری پنج نفره تشکیل دادند. این اقدامات باعث شد تا حامیان رئیس جمهور مستعفی به رهبری آمریکا و عربستان سفارتخانه‌های خود را در صنعا در جهت تشدید فشارها بر انصارالله تشدید کنند و از طرف دیگر با تمسک به شورای امنیت و فصل هفتم منشور ملل متحد زمینه‌های دخالت نظامی را در یمن مهیا کنند امری که با وتوی روسیه محقق نشد. اما شورای امنیت از طرف دیگر و به درخواست شورای همکاری خلیج فارس قطعنامه دیگری صادر و از جنبش انصارالله خواسته است تا بدون هیچ قید و شرطی قدرت را واگذار و از صنعا عقب‌نشینی کند. این در حالی است که عربستان نیز در حال حمایت از نیروهای القاعده و همچنین گروه‌های تجزیه‌طلب یمن است تا از این طریق پیشرفت انقلاب این کشور را متوقف کند.


تظاهرات اسپانیایی زبان‌های واشنگتن علیه پلیس نژادپرست آمریکا

Image result for ‫تظاهرات اسپانیایی زبان‌های واشنگتن علیه پلیس نژادپرست آمریکا‬‎

مردم شهر «پاسکو» در ایالت واشنگتن در اعتراض به قتل یک مرد غیرمسلح آمریکایی توسط افسر پلیس این شهر، تظاهرات گسترده‌ای برپا و خواستار اجرای عدالت برای قربانی این حادثه شدند.
بیش از یک هزار نفر از فعالان حقوق‌بشری به همراه شمار زیادی از اسپانیایی‌زبان‌های ساکن شهر باسکو در تظاهرات گسترده علیه تیراندازی مرگبار پلیس آمریکا به «آنتونیو زامبرانو مونتس» یک آمریکایی مکزیکی‌الاصل 35 ساله شرکت کردند.
به نوشته پایگاه خبری اسپوتنیک، شهر «پاسکو» در ایالت واشنگتن جمعیتی حدود 68 هزار نفر دارد که 56 درصد از آنها را اسپانیایی‌زبان‌ها تشکیل می‌دهند.
طبق این گزارش، بسیاری از جمعیت اسپانیایی‌زبان این شهر در پارک «والنتیر» تجمع کردند تا بزرگداشتی را برای «مونتس» برگزار کنند که سه‌شنبه هفته گذشته توسط پلیس ایالت واشنگتن کشته شد.
 تیراندازی به مونتس، چهارمین تیراندازی مرگبار افسران پلیس به شهروندان پاسکو در هفت ماه گذشته به حساب می‌آید و برخی منابع می‌گویند که این هفتمین تیراندازی مرگبار ماموران پلیس پاسکو در 10 ماه گذشته است.
رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با اقلیت‌ها و رنگین‌پوستان امری کاملا رایج است و اخبار زیادی از کشته شدن سیاه‌پوستان غیرمسلح توسط افسران پلیس آمریکایی منتشر می‌شود و این افسران قاتل به دلیل ارتکاب چنین اقداماتی، محاکمه نمی‌شود.
چند روز پیش رئیس اف.بی.آی در اقدامی بی‌سابقه به نژادپرست بودن پلیس آمریکا اذعان کرد.

راهپیمایی بزرگ مسلمانان پاکستان در محکومیت حملات تروریستی به شیعیان

Image result for ‫راهپیمایی بزرگ مسلمانان پاکستان در محکومیت حملات تروریستی به شیعیان‬‎

مردم پاکستان در محکومیت حملات تروریستی علیه حسینیه‌های شیعیان این کشور از «شکارپور» تا شهر «کراچی» در ایالت سند راهپیمایی گسترده برگزار کردند.
به گزارش تسنیم، شیعیان پاکستان در پاسخ به فراخوان حزب «وحدت مسلمین پاکستان» و برای ابراز همبستگی با خانواده‌های شهدای حملات تروریستی به حسینیه‌های «کربلای معلی» در منطقه شکارپور و حسینیه «امامیه» در شهر پیشاور راهپیمایی کردند.راهپیمایان پاکستانی در حالی که تصاویر امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را در دست داشتند از دولت پاکستان خواستند تا عاملان شهادت شیعیان را دستگیر و مجازات کنند.شیعیان پاکستان در مقابل محل اقامت سر وزیر ایالت سند در شهر کراچی تجمع کردند و تاکید کردند تا پذیرفتن خواسته‌هایشان آن محل را ترک نخواهند کرد. تکفیری‌ها طی هفته‌های گذشته ده‌ها نفر از شیعیان پاکستان را به خاک و خون کشیده‌اند.

یک روز بعد از برقراری آتش‌بس صورت گرفت

اعمال تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه روسیه  

Image result for ‫اعمال تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه روسیه‬‎ 

در حالی که اروپا و آمریکا قول داده بودند در صورت برقراری آتش‌بس در اوکراین تحریم‌ها علیه روسیه را لغو کنند، اتحادیه اروپا لیست جدیدی از تحریم‌های ضدروسی منتشر کرد.
اتحادیه اروپا دیروز (دوشنبه) لیست جدید تحریم علیه مقامات روسیه و جدایی‌طلبان شرق اوکراین از جمله 2 مقام ارشد وزارت دفاع روسیه را منتشر کرد. بر اساس این لیست، اتحادیه اروپا دارایی‌های 19 فرد و 9 شرکت را در ارتباط با درگیری‌های شرق اوکراین توقیف و همچنین ممنوعیت مسافرتی علیه آنها اعمال کرده است. از مهمترین افرادی که در این لیست تحریم شده قرار گرفته‌اند، 2 نفر از معاونان وزیر دفاع روسیه هستند.
این تحریم‌ها در حالی اعمال می‌شود که از روز یکشنبه آتش‌بس شکننده‌ای میان اوکراین و جدایی‌طلبان با وساطت آلمان، روسیه، فرانسه و دولت اوکراین برقرار شده است و اروپا و آمریکا قول داده بودند که در صورت برقراری آتش‌بس تحریم‌های ضد روسی خود را لغو کنند. هرچند این آتش‌بس بلافاصله نقض شد. غرب تلاش زیادی می‌کند این آتش‌بس ولو به صورت شکننده باقی بماند.
همزمان با اتحادیه اروپا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در پاسخ به سوالی درباره امکان ارسال سلاح‌های کشنده از سوی واشنگتن به اوکراین در صورت نقض توافق آتش‌بس «مینسک» گفت: «تمرکز ما روی دیپلماسی است و دوست داریم که جواب بدهد. اما ما هیچ گزینه‌ای را از روی میز برنداشته‌ایم. توپ در زمین روسیه است.»
واکنش روسیه
وزارت خارجه روسیه بلافاصله به این تحریم‌ها واکنش نشان داد و تصریح کرد که این تحریم‌ها نه تنها کمکی به حل بحران شرق اوکراین نمی‌کند بلکه در تضاد با قضاوت‌های صحیح است. وزارت خارجه روسیه همچنین تاکید کرد به تناسب و به اندازه کافی به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا پاسخ خواهد داد.
به گزارش فارس، رئیس شرکت «روس نفت» روسیه نیز هشدار داد که ادامه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه این کشور، امنیت ارسال انرژی به کشورهای اروپایی را در معرض خطر قرار خواهد داد. کشورهای غربی در طول یک سال گذشته و پس از انقلاب نارنجی اوکراین و شروع جنگ داخلی در این کشور با متهم کردن روسیه به حمایت از استقلال‌طلبان چند دور تحریم علیه مسکو وضع کرده‌اند و روسیه هم با اعلام ممنوعیت واردات برخی کالاها از کشورهای تحریم‌کننده، به اقدامات آمریکا و اروپا واکنش نشان داده است. همین کنش و واکنش، روابط غرب و مسکو را به پایین‌ترین حد از زمان پایان جنگ سرد رسانده است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 بهمن 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic