تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

پیونگ یانگ: آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان است

        ۲۸ / ۱ ۱ / ۱۳۹۳

Image result for ‫پیونگ یانگ: آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان است‬‎

کره‌ شمالی با محکوم کردن برگزاری کنفرانس «وضعیت حقوق بشر در پیونگ یانگ» در واشنگتن، آمریکا را بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان دانست.
در حالی که آمریکا دیروز کنفرانسی را با هدف بررسی وضعیت حقوق بشر در کره‌ شمالی برگزار کرد، دفتر نمایندگی کره‌ شمالی در سازمان ملل این  اقدام  واشنگتن را محکوم و دولت آمریکا را بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان معرفی کرد.کره‌ شمالی برگزاری این کنفرانس تحت عنوان «حقوق بشر کره‌شمالی: جاده فرارو»، را یک توطئه سیاسی از سوی واشنگتن علیه رهبری پیونگ یانگ ارزیابی کرده است. در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل با اشاره به گزارش سازمان سیا در مورد شکنجه‌ها آمده است: «آمریکا هیچ صلاحیتی برای صحبت کردن در خصوص وضعیت حقوق بشر در سایر کشورها ندارد. آمریکا باید نخست به مشکلات حقوق بشری خود رسیدگی کند.»

رئیس سابق «ام.‌آی.6» خطاب به سران غرب

روسیه را تحریک نکنید زرادخانه هسته‌ای هولناکی دارد

Image result for ‫جان ساورز‬‎

رئیس سابق سرویس اطلاعات مخفی انگلیس درباره اعمال فشار به رئیس‌جمهور روسیه هشدار داد و از سران غرب خواست که از تحریک پوتین اجتناب کنند.
«جان ساورز» رئیس سابق سازمان امنیت و اطلاعات انگلیس( ام‌ای 6 )پیرامون اعمال فشار بیشتر علیه رئیس جمهور روسیه در موضوع  بحران اوکراین هشدار داد و گفت: «برای سال‌های پیش رو مدیریت روابط با روسیه در موضوع امنیت اروپا، هم‌چنان یک مشکل خواهد بود و تحریک پوتین می‌تواند به تعمیق بحران امنیتی در اروپا منجر شود.»وی افزود: «بحران اوکراین دیگر تنها بحران اوکراین نیست، این بحران میان غرب و روسیه درباره ارزش‌ها و  ساختار اروپاست که اکنون بزرگ‌تر و خطرنا‌ک‌تر شده است  چرا که روسیه زرادخانه هسته‌ای توانمندی در اختیار دارد؛ ما باید با روسیه‌ای کنار بیاییم که داریم نه روسیه‌ای که می‌خواهیم داشته باشیم.»
رئیس سابق سازمان اطلاعات مخفی انگلیس ادامه داد: «غرب می‌تواند با افزایش پاسخ‌ها به اوکراین و ارسال سلاح به اوکراین و سخت‌تر کردن تحریم‌ها در مقابل روسیه بایستد اما پوتین چطور پاسخ خواهد داد؟»
هلاکت 60 نظامی اوکراینی
در یک روز
اما در حالی که از روز یک شنبه با وساطت روسیه،آلمان و فرانسه آتش‌بسی شکننده در اوکراین بین دولت نارنجی و استقلال طلبان برقرار شده، ادوارد باسورین، سخنگوی وزارت دفاع جمهوری خودخوانده دونتسک اعلام کرد دستکم 60 نظامی اوکراینی روز دوشنبه در منطقه دنباس کشته شدند.
وی با بیان اینکه «شرایط در اطراف شهر دبالتسیوه وخیم‌تر از مناطق دیگر است»، گفت: «نظامیان اوکراینی دیروز مواضع ارتش جمهوری خودخوانده دونتسک را در لوگوینوو و مناطق نزدیک لوگانسکی و دبالتسیوه گلوله باران کردند. ما نیز چندین بار مجبور شدیم به این حملات پاسخ دهیم و مواضع توپخانه‌ای اوکراین را گلوله باران کنیم.»
به دنبال نقض آتش بس وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی «شدید» از ادامه درگیری‌ها در شرق اوکراین، پس از اجرای توافقنامه آتش بس، اعلام کرد که به دقت گزارش‌های مربوط به ستون جدیدی از تجهیزات نظامی ارتش روسیه را که به سوی منطقه در حرکت هستند، زیر نظر دارد.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در گفت‌وگوی تلفنی با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین، در خصوص اقداماتی که برای برقراری صلح در شرق اوکراین لازم است، مذاکره کرده اند.
بحران اوکراین موجب شده تا روابط آمریکا و روسیه به پایین‌ترین سطح پس از پایان جنگ سرد برسد. پس از اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود در ماه مارس گذشته، غرب بارها مسکو را به دخالت در بحران شرق اوکراین متهم کرده و براساس این ادعاها، تحریم‌های زیادی را علیه روسیه اعمال کرده است.


یونان با بسته ریاضتی اروپا مخالفت کرد اتحادیه اروپا خط و نشان کشید

Image result for ‫یونان با بسته ریاضتی اروپا مخالفت کرد اتحادیه اروپا خط و نشان کشید‬‎

یک شنبه ( 5 بهمن ماه )  مردم یونان در انتخابات پارلمانی زود هنگام به حزب چپگرای  «سیریزا» و رهبر جوان آن «الکسی سیپراس» که به شدت مخالف اجرای برنامه‌های ریاضتی بود اعتماد کردند تا او فکری به حال 324 میلیارد بدهی این کشور  بکند. راه حل دولت جدید اخراج تروئیکا و مذاکرات مجدد با طلبکاران بود، ولی شرایط برای  دولت جدید و وزیر دارایی آن هر روز سخت‌تر شد. 18 شریک ناحیه یورو تحت رهبری «وولفانگ شویبل» وزیر اقتصاد آلمان تاکید دارند که هرگونه تغییر در روند ریاضتی باید در راستای تمدید برنامه حمایت مالی کنونی صورت گیرد. صندوق بین‌المللی پول  نیز می‌گوید که نباید در شرایط بازپرداخت وام ۲۴۰ میلیارد یورویی (۲۷۲ میلیارد دلار) یونان تغییری ایجاد شود.
 در آخرین دورمذاکرات میان یونان و وزرای دارایی ناحیه یورو برسر بحران بدهی این کشور، روز دوشنبه اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که بسته کمک مالی به شرط اجرای برنامه ریاضتی برای 6 ماه دیگر تمدید شود که طرف یونانی با این طرح مخالفت و آن را «غیرقابل قبول» خواند.
 با رد بسته ریاضتی اروپا وزیر دارایی هلند که ریاست این جلسه را بر عهده داشت تهدید کرد که یونان تا روز جمعه برای ارائه درخواست تمدید بسته مالی فرصت دارد در غیراینصورت  تاریخ انقضاء بسته مالی در پایان ماه فرا خواهد رسید.
با وجود  شکست مذاکرات «یانیس واروفاکیس» وزیر دارایی یونان با رد ضرب‌الاجل گفت: «شک ندارم که در 48 ساعت آینده اروپا به نتیجه مناسبی خواهد رسید و پس از آن اقدامات لازم و اصولی را انجام خواهیم داد.»
 «وولفگانگ شایبله» وزیر دارایی آلمان نیز  با تاکید بر اینکه «دولت جدید یونان غیرمسئولانه رفتار کرده و به شرکای خود توهین می‌کند» درباره دستیابی به توافق با آتن در مناقشات بر سر بدهی‌های این کشور ابراز تردید کرد.
تقویت احتمال خروج یونان از یورو
به گزارش  تسنیم، بعد از اینکه دیدار روز دوشنبه وزرای دارایی منطقه یورو با همتای یونانی آنها برای توافق بر سر مناقشات بدهی‌ها بدون نتیجه پایان یافت، کارشناسان خروج یونان از منطقه یورو را نزدیکتر و احتمال آن را بیشتر ارزیابی کردند.
«یورگ کرامر» از اقتصاددانان ارشد «کامرز بانک» آلمان در تحلیل کوتاهی در این باره نوشت: «هفته گذشته ما خطر خروج یونان از منطقه یورو را ۲۵ درصد تخمین می‌زدیم، اما حالا ما این احتمال را 50 درصد می‌بینیم.»
طرح حمایت یا نجات مالی یونان روز ۲۸ فوریه( 9 اسفند) منقضی می‌شود و هر توافق تازه بر سر ایجاد تغییر در بسته حمایت مالی اتحادیه اروپا باید به تایید دولت‌های اروپایی برسد در غیراین صورت خزانه دولت یونان احتمالا خالی خواهد شد. دولت جدید یونان گزینه‌های بسیار محدودی برای مقابله با این چالش و فشارهای روز افزون دولتمردان اروپایی دارد شاید تنها گزینه دولت اتکا به مردمی باشد که هنوز خیابان‌های آتن را ترک نکرده‌اند و در مقابل پارلمان فریاد حمایت از دولت سر می‌دهند.

ضرب و شتم و بازداشت ده‌ها فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست در بیت‌المقدس

Image result for ‫ضرب و شتم و بازداشت ده‌ها فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست در بیت‌المقدس‬‎
به گزارش شبکه خبری الجزیره، فلسطینی‌ها برای مقابله با طرح صهیونیست‌ها در تخریب یک روستا در قدس اشغالی چادرهایی بر خرابه‌های آن روستا برپا کردند که بلافاصله با یورش وحشیانه نظامیان صهیونیست مواجه شدند. در درگیری میان فلسطینیان و صهیونیست‌‌ها ده‌ها نفر مجروح شدند.
نیروهای اشغالگر با شلیک بمب‌های صوتی و گاز اشک‌آور به فلسطینیان حمله و چادرها را خراب و شماری از فلسطینی‌ها را نیز دستگیر کردند.
همچنین نظامیان صهیونیست تعدادی از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.
گفتنی است چهار بولدوزر روستای «بوابه القدس» در شرق قدس اشغالی را محاصره کرده و این روستا را برای هفتمین بار تخریب کردند.
بولدوزرهای رژیم صهیونیستی همچنین ده‌ها اصله درخت زیتون را در کرانه‌باختری از ریشه درآوردند.
این در حالی است که مفتی قدس به رژیم صهیونیستی درباره یورش احتمالی نخست وزیر این رژیم به «حرم ابراهیمی» در الخلیل هشدار داد و گفت، تعرض به مقدسات بازی با آتش است.
اوایل همین هفته روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرده بود «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد در راستای تبلیغات انتخاباتی خود به حرم ابراهیمی یورش ببرد!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 بهمن 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic