تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

گلوبال ریسرچ:

فرانسه و آمریکا با نقض ان‌پی‌تی بمب اتم را به اسرائیل دادند

  ۲۹ / ۱ ۱ / ۱۳۹۳

Image result for ‫فرانسه و آمریکا بمب اتم را به اسرائیل دادند‬‎

پایگاه تحلیلی گلوبال ریسرچ در گزارشی نوشت این آمریکا و فرانسه بودند که با نقض آشکار ان پی تی تکنولوژی ساخت بمب اتمی را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دادند.
به گزارش تسنیم پایگاه تحلیلی گلوبال ریسرچ در تحلیلی به نقض معاهده منع سلاح‌های هسته ای (ان پی تی) از سوی کشورهای دارنده بمب اتمی پرداخت و نوشت: باشگاه کشورهای دارای سلاح هسته ای بر اساس بند اول این معاهده متعهد شده اند از واگذاری مستقیم یا غیر مستقیم سلاح های هسته ای به دیگری خودداری نموده و هیچ یک از دولت‌های فاقد سلاح هسته‌ای را به هیچ طریقی در ساخت سلاح های هسته‌ای یا سایر ادوات انفجاری هسته‌ای و یا کسب این سلاح ها و کنترل بر آنها کمک، تشویق و ترغیب نکنند،با این حال آمریکا و فرانسه زمینه ساخت این سلاح‌ها را برای اسرائیل فراهم کردند.
بر اساس این گزارش علی رغم مواضع رسمی مقامات آمریکا، تکنولوژی ساخت بمب اتمی به اسرائیل منتقل شد، آمریکا ابتدا تمایلی به تحویل راکتور آب سنگین 5 مگاواتی به تاسیسات هسته ای دیمونا در سال 1963 نداشت، اما فرانسه زودتر از آمریکا وارد عمل شد و در دهه 1950 اقدام به ساخت پروژه تاسیسات هسته‌ای دیمونا کرد و تکنیسین های فرانسه به ساخت مرکز استخراج پلوتونیوم در این سایت کردند.
به گفته راجر ماتسون، از کارمندان سابق کمیسیون انرژی اتمی، سطح همکاری آمریکا و اسرائیل در موضوع ساخت ادوات جنگی قابل توجه بوده و نقش قدرتهای اروپایی نیز مهم بوده است.
واقعیت این است که نقض رژیم بین المللی منع گسترش در برخی موارد تحمل می‌شود و رژیم اسرائیل همچنان بزرگترین استثناء امنیتی و معاف از امضای ان پی‌تی، معاف از توافق با آژانس بین المللی انرژی اتمی و یک دریافت کننده تکنولوژی سلاح‌های هسته‌ای باقی مانده است.

دومین کارخانه پهپادسازی رژیم صهیونیستی در انگلیس به تصرف معترضان درآمد    

   Image result for ‫کارخانه «اینتسرو پرسیژن»‬‎

دومین کارخانه پهپادسازی رژیم صهیونیستی در انگلیس هم به اشغال معترضانی درآمد که به سیاست‌های کشتار این رژیم در غزه اعتراض دارند.
  این کارخانه تسلیحاتی که در شهرستان «کنت» انگلیس قرار دارد به اشغال معترضان درآمد و فعالان فلسطینی و همچنین حامیان مردم فلسطین اعلام کردند از این پس اجازه نخواهند داد که اسرائیل با ساخت این سلاح‌ها به کشتار مردم بی‌گناه فلسطین ادامه دهد.
معترضان پرچم فلسطین را به بالای این کارخانه نصب کرده و پرچم رژیم صهیونیستی را پایین کشیدند و پلاکاردهایی بر دیوارهای این کارخانه نصب کردند که بر روی آنها آمار و ارقام کشتار مردم غزه نوشته شده بود. روی این پارچه‌ها نوشته شده بود: «اسرائیل در غزه 2137 نفر را قتل عام کرد که 578 نفر آنها کودک بودند. اسرائیل 11 هزار نفر را نیز در این جنگ زخمی کرد. این محصول کارخانه اسلحه‌سازی اسرائیل است.»
کارخانه «اینتسرو پرسیژن» که در منطقه «ببرود استیرز» انگلیس قرار دارد تحت مالکیت یک شرکت صهیونیستی است که در زمینه ساخت پهپاد فعالیت می‌کند.
تیراندازی
 به خودروی اسرائیلی
از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تیراندازی افراد ناشناس به یک خودروی اسرائیلی در کرانه باختری خبر دادند.
تاکنون از تلفات یا خسارات احتمالی این تیراندازی خبری منتشر نشده است.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز در گزارشی اعلام کرد که مقاومت فلسطین «چالشی بزرگ» برای اسرائیل است و مقاومت روز به روز قدرتمندتر می‌شود.
این روزنامه افزود: «دنیای زیرزمینی غزه و قدرت یافتن مقاومت فلسطین نشان می‌دهد که سرویس امنیت ملی (شاباک) نیاز به اصلاح دارد.»
پاسخ حماس به تونی بلر
موسی ابومرزوق از اعضای ارشد جنبش حماس در پاسخ به اظهارات تونی بلر فرستاده کمیته بین‌المللی صلح خاورمیانه که پنج شرط برای نجات غزه مطرح کرده بود گفت: «آشتی فلسطین انجام شده و ما با جنبش فتح توافقنامه امضا کرده‌ایم، جنبش حماس نیز یک جنبش فلسطینی است و رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد و معتقد است فلسطین باید بر اساس مرزهای 1948 در نظر گرفته شود نه 1967.»
ابومرزوق همچنین تاکید کرد: «حماس قبول نخواهد کرد برگه‌ای را امضا کند که حقوق و آرزوهای ملت فلسطین با آن مصادره می‌شود.»
گفتنی است «تونی بلر» از حماس خواسته بود آشتی فلسطین را بپذیرد. دولت فلسطین را در مرزهای 1967 به رسمیت بشناسد، ثابت کند که جنبشی فلسطینی است و طرح دو دولت را به عنوان راه حل نهایی فلسطین قبول کند و به مصر ثابت کند که در اتفاقات سینا دخالتی ندارد!
تونی بلر همچنین از رژیم صهیونیستی خواسته بود محاصره غزه را بردارد تا بدین ترتیب از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری کند.


در پاسخ به تحریم‌های تازه‌ اتحادیه اروپا


روسیه 400 شرکت خارجی را تحریم کرد

Image result for ‫روسیه 400 شرکت خارجی را تحریم کرد‬‎

در پاسخ به تحریم‌های جدید ضد روسی غرب، شرکت گازپروم روسیه 400 شرکت بزرگ خارجی از 20 کشور جهان را در لیست تحریم خود قرار داد.
شرکت گازپروم، بزرگترین شرکت گاز روسیه، در نظر دارد که از کشورهای موافق تحریم روسیه هیچ گونه تجهیزات مهندسی خریداری نکند. این شرکت‌ها شامل 400 شرکت بزرگ خارجی از 20 کشور جهان است که این شرکت سالانه 2/5 میلیارد دلار تجهیزات از آنها وارد می‌کند.
براساس این تصمیم، شرکت گازپروم روسیه قرار است محصولات فلزی و اقلام ماشینی در حوزه کشاورزی و تجهیزات زیرساختی را از شرکت‌های تولیدکننده داخل وارد کند به غیر از آنهایی که در داخل تولید نمی شوند و یا مشابه آن وجود ندارد. از جمله شرکت‌هایی که در لیست تحریمی روسیه قرار گرفته‌اند شرکت‌های آمریکایی و بسیاری از شرکت‌ها از فرانسه، اوکراین و ژاپن هستند.
در مقابل نخست وزیر کانادا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور 37 شخصیت حقیقی روس و اوکراینی به همراه 17 شرکت و سازمان دیگر را به لیست تحریم‌های اوتاوا در قبال بحران اوکراین اضافه کرده است تا بدین ترتیب جنگ اقتصادی بین غرب و روسیه بیش از پیش افزایش یابد در بیانیه نخست‌وزیر کانادا آمده است: «در هماهنگی با شرکایمان در اتحادیه اروپا و آمریکا، کانادا بار دیگر با اعلام تحریم‌ها بیشتر علیه افراد و شرکت‌ها و سازمان‌های روس و اوکراینی پاسخ خود را در قبال وضعیت (شرق اوکراین) تشدید کرده است.»
آمریکا و اروپا قول داده بودند که پس از برقراری آتش بس در شرق اوکراین تحریم‌های ضد روسی خود را بردارند اما بلافاصله بعد از امضای توافق آتش بس اتحادیه اروپا تحریم‌های ضد روسی خود را تشدید کرد با وجود آنکه توافق آتش‌بس نیز از روز یکشنبه در برخی مناطق اوکراین اجرایی شد، اما درگیری‌ها در شهر راهبردی «دبالتسف» همچنان ادامه دارد. نظامیان اوکراینی روز سه‌شنبه در این شهر متحمل ضربات سنگین شدند و شمار زیادی از آن‌ها به اسارت استقلال‌طلبان در آمدند. در طول سه روز گذشته ده‌ها نفر در شرق اوکراین کشته و زخمی شده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 بهمن 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات