تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
تظاهرات گسترده مردم آلمان و فرانسه

ریاضت اقتصادی به ثروتمندترین کشورهای اروپایی رسید 

     ۲۵ / ۲ ۱ /۱۳۹۳

Image result for ‫ریاضت اقتصادی به ثروتمندترین کشورهای اروپایی رسید‬‎Image result for ‫ریاضت اقتصادی به ثروتمندترین کشورهای اروپایی رسید‬‎

تداوم بحران اقتصادی و شکست اروپا و آمریکا در اجرای برنامه‌های ریاضت اقتصادی چشم‌انداز بسیار ناامید کننده‌ای را در مقابل بزرگترین اقتصاد‌های اروپا و جهان یعنی آلمان، آمریکا و فرانسه گذاشته است.
در حالی که اروپا و آمریکا همواره با چماق تحریم در مقابل نظام جمهوری اسلامی تلاش دارند خواسته‌های نامشروع خود را به کرسی بنشانند، ولی آمارهای اقتصادی منتشر شده از یک سو و تشدید اعتراض‌ها به ناتوانی دولت‌های غربی در برون رفت از بحران کمر شکن اقتصادی به خوبی نشان‌دهنده این واقعیت است  این اقتصاد‌های بحران زده آمریکا و اروپا هستند که بیشترین ضرر را از تحریم کشورمان می‌بینند.
در حالی که آلمان و فرانسه القاب قدرتمندترین و ثروتمند‌ترین اقتصادهای حوزه یورو رو یدک می‌کشند، آمارهای اقتصادی و تظاهرات روزانه ضد ریاضتی مردم در این کشورها نشان از تشدید بحران اقتصادی در بزرگترین اقتصادهای حوزه یورو دارد.
در این ارتباط روزنامه آلمانی«هامبورگر ابند بلات» اخیرا، آمار تکان دهنده‌ای از بخش صنعت آلمان منتشر کرده که نگرانی‌ها درباره یک رکود اقتصادی در این کشور را تشدید کرده است.برخی کارشناسان نیز بزرگترین اقتصاد ملی منطقه یورو را در سراشیبی می‌بینند.
میزان صادرات آلمان طی ماه اوت سال 2014 بالغ بر 5/8 درصد کاهش یافته است که این میزان بیشترین کاهش از زمان آغاز رکود اقتصادی در سال 2009 در این کشور بوده است.در این مدت و براساس ارزیابی صورت گرفته، صادرات این کشور به کشورهای غیراز اتحادیه اروپا کاهش چشم گیری داشته است.وزارت اقتصاد آلمان در توجیه شاخص‌های بد اقتصادی صنعت آلمان بحران‌های سیاست خارجی را در به وجود آمدن چنین شرایطی مسئول دانست.
 البته تنها آمارها نشان‌دهنده وضعیت نامطلوب اقتصادی آلمان نیستند بلکه مردم نیز به ناتوانی دولت از مصون نگه داشتن اقتصاد آلمان از ترکش‌های کشنده بحران حوزه یورو معترض هستند.
 در همین رابطه هزاران نفر در آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا با ریختن به خیابان‌ها به تسری یافتن برنامه‌های ریاضت اقتصادی به کشورشان اعتراض و در برابر مقر بانک مرکزی اروپا تظاهرات کردند.
یکی از برگزار کنندگان گفت: مهمترین دلیل این تظاهرات وجود تروئیکای اروپا  متشکل از کمیسیون اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپاست که مسئول اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی در منطقه یورو هستند و با این اقدامات باعث فقیر شدن عده زیادی می‌شوند.
همچنین گروهی از شهروندان آلمانی نیز با برگزاری تجمعی در خیابان‌های شهر هانوفر نسبت به آمریکایی شدن اروپا اعتراض کردند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اعلام کردند که نظم نوین جهانی آزادی‌های افراد را محدود می‌کند.
فرانسه
در فرانسه، دیگر کشور مهم اما بحران زده اروپا  هزاران پزشک و کارمند بخش بهداشت و سلامت روز یکشنبه در اعتراض به اصلاح طرح بهداشت و سلامت در خیابان‌های پاریس تظاهرات کردند.
 به گزارش تسنیم، تظاهرات اعتراض آمیز پزشکان فرانسوی و کارکنان بخش بهداشت و سلامت این کشور در شرایطی برگزار شده است که پلیس تعداد شرکت کنندگان را 19 هزار نفر اعلام کرده ولی سازمان دهندگان تظاهرات، تعداد شرکت کنندگان را بالغ بر 40 هزار نفر برآورد کردند.
پزشکان، پرستاران و دندان پزشکان فرانسوی هفته‌هاست که نسبت به طرح ریاضتی اصلاح بخش بهداشت و درمان اعتراض دارند. پیش از کریسمس نیز پزشکان فرانسوی و کارکنان بخش بهداشت و سلامت، اعتصاب دو هفته‌ای را برپا کرده بودند.
همزمان با پزشکان و پرستاران اتحادیه‌های حمل‌ونقل جاده‌ای فرانسه نیز از یکشنبه به منظور وادار کردن رؤسای خود به نشستن بر سر میز مذاکرات با هدف افزایش دستمزدها اعتصاب خود را از سر گرفتند.
به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، قصد اتحادیه‌ها از برگزاری این اعتصاب ازسرگیری مذاکراتی است که در روز 9 فوریه (20 بهمن )گذشته متوقف شد و آنها امیدوارند با ازسرگیری این مذاکرات بتوانند به خواسته خود در مورد افزایش دستمزدها دست یابند.
در آمریکا نیز آمارهای اقتصادی  از ناتوانی دولت در مدیریت بحران اقتصادی حکایت دارد در همین ارتباط بلومبرگ در گزارشی نوشت:آمارهای اقتصادی آمریکا در حال حاضر به ناامیدکننده‌ترین آمارهای اقتصادی جهان تبدیل شده‌اند و اقتصاد آمریکا در زمینه‌های اقتصادی گوناگون عملکرد قابل قبولی نداشته است به گونه‌ای که در حال حاضر برخی از شاخص‌های اقتصادی آمریکا به سطوحی پایین‌تر از سال‌های رکود اقتصادی بزرگ در این کشور سقوط کرده‌اند.
بلومبرگ می‌نویسد: در حالی که کاخ سفید در حال نشان دادن چهره‌ای مثبت از روند کنونی اقتصادی در این کشور است، آمارها نشان از ناامید‌کننده بودن ارزیابی‌های صورت گرفته  و شرایط  بد اقتصادی در این کشور می‌دهند.


تظاهرات میلیونی در برزیل علیه فساد سیاسی دولت

Image result for ‫تظاهرات میلیونی در برزیل علیه فساد سیاسی دولت‬‎

هزاران تن از مردم برزیل در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به فساد سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشورشان تظاهرات کردند.
هزاران تن از مردم برزیل در سرتاسر این کشور تظاهرات‌ ضد دولتی برگزار کردند و خواستار برکناری «دیلما روسف» رئیس‌جمهور این کشور در اعتراض به «وضعیت بد اقتصادی» و «فساد سیاسی» شدند.

معترضین برزیلی در 65 شهر این کشور پلاکارد‌هایی حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: «دیلما برو» در میان احزاب و سازمان‌های مخالفی که فراخوان برگزاری تظاهرات‌های ضد دولتی را اعلام کردند، برخی از آنها خواستار برکناری حزب حاکم یعنی حزب کارگران برزیل بوده و بعضی نیز فقط خواستار تغییرات سیاسی و اقتصادی در دولت بودند.
«خوزه ادواردو کاردوسو» وزیر دادگستری برزیل در واکنش به این تظاهرات طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که «دیلما روسف» طی روزهای آتی تدابیری را علیه فساد و مصونیت از مجازات مجرمین اتخاذ خواهد کرد؛ از میان این تدابیر می‌توان به ایجاد اصلاحات سیاسی عمیق که شامل ممنوعیت شرکت‌ها برای تامین مالی نامزدها یا احزاب در انتخابات می‌باشد اشاره کرد.

رئیس شورای اروپایی:

خروج یونان از منطقه یورو برای اروپا یک فاجعه‌ است    

Image result for ‫دونالد توسک‬‎

رئیس شورای اروپایی ضمن هشدار نسبت به عواقب خروج یونان از منطقه یورو، وقوع این حادثه را یک «فاجعه» برای اتحادیه اروپا عنوان کرد.
به گزارش تسنیم، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپایی در گفت‌وگو با روزنامه «زوددویچه سایتونگ»، درباره خروج تصادفی یونان از منطقه یورو هشدار داد و درباره وقوع فاجعه برای اتحادیه اروپا در صورت رخ دادن چنین رویدادی ابراز ترس و نگرانی کرد.
وی به اعضای اتحادیه اروپا هشدار داد ممکن است یونان بحران‌زده به صورت ناگهانی از منطقه یورو خارج شود و اعضای اتحادیه اروپا باید مانع از وقوع چنین «بحرانی» شوند.
رئیس شورای اروپایی همچنین تاکید کرد که در تاریخچه اروپایی تاکنون چیزهای زیادی وجود داشته است که به صورت تصادفی و ناگهانی رخ داده است. همچنین جنگ جهانی اول نتیجه سوءتفاهم، حوادث و تماس‌های تلفنی احمقانه بود.
وی افزود: « باقی ماندن یونان در منطقه یورو نه تنها یک مسئله پولی بلکه یک موضوع مرتبط با مسائل ژئوپلیتیک است. با توجه به بحران‌ها در لیبی، شرایط متزلزل در بالکان، مولداوی و قبرس یک چنین اتفاق دراماتیکی مانند خروج یونان از منطقه یورو یک فاجعه است که تنها عواقب اقتصادی نخواهد داشت.»
«توسک» این را هم اضافه کرد که «جدایی یونان از منطقه یورو یک فصل غم‌انگیز در تاریخچه اتحادیه اروپا خواهد بود. ما باید به یونان کمک کنیم و این امری مسلم است.» وی همچنین از همه طرف‌ها خواست با یونان ورشکسته، با عزت و احترام رفتار کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 اسفند 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic