تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
رهبر انصارالله یمن:

آماده حمله به جنوب هستیم ، عدن را پاکسازی می‌کنیم  

     ۲۵ / ۲ ۱ /۱۳۹۳

Image result for ‫عبدالملک الحوثی‬‎

«عبدالملک الحوثی» ضمن هشدار به «منصور هادی»، وعده پاکسازی جنوب یمن از داعش و القاعده در روزهای آینده را داد.
«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله در دیدار با هیئتی از قبایل صعده اعلام کرد: «به‌زودی جنوب را از گروه‌های تکفیری تروریستی پاکسازی می‌کنیم». وی همچنین به «منصور هادی»‌ رئیس‌جمهور مستعفی یمن نسبت به دامن زدن به بحران هشدار داد.
الحوثی افزود: «ما در برابر اقدامات رئیس‌جمهور مستعفی در دامن زدن به بحران و تیره کردن جو میان نیروهای سیاسی یمن دست روی دست نمی‌گذاریم.»‌ وی خطاب به هیئت قبایل صعده گفت: «طی روزهای آینده خبرهای خوشی می‌شنوید که ابین، عدن، حضرموت، ضالع و جنوب را کلا از تروریست‌های داعش و تکفیری پاکسازی کردیم و آماده حمله به جنوب هستیم.» در همین راستا منابع امنیتی اعلام کردند «حسن محمد سلم» سردار تیپ 131 ارتش یمن آموزش‌های نظامی داخل اردوگاه را آغاز کرده است.»
در مقابل «منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن که اخیرا با حمایت‌ کشورهای عربی از جمله عربستان به عدن گریخت و در آنجا اعلام دولتی مستقل کرد شروع به سربازگیری برای نبرد با انقلابیون کرده است. مراکز امنیتی استان جنوبی عدن یمن از روز شنبه عملیات سربازگیری از میان جوانان جنوبی این کشور را آغاز کردند.
به  گزارش خبرگزاری فارس، یک منبع مسئول استان عدن به خبرگزاری آلمان گفته که هم‌اکنون مراکز امنیتی در چهار استان عدن، ابین، لحج و الضالع برای استخدام نیروی نظامی تا 5500 نفر فعالیت می‌کنند. به گفته این منبع مسئول، تاکنون 200 نفر از جوانان جنوبی یمن به عنوان سرباز به کار گرفته شدند و قرار است توسط افسران و فرماندهان نظامی جنوب کشور در پادگان صلاح‌الدین وابسته به مرکز فرماندهی چهارم نظامی در عدن آموزش داده شوند. این اقدام در چارچوب تلاش رئیس‌جمهور مستعفی این کشور برای افزایش قدرتش و مقابله با انصارالله صورت می‌گیرد. این اقدام «منصور هادی» پس از آن صورت گرفته است که اخیرا جنبش انصارالله و کمیته‌های مردمی به همراه ارتش یمن در نزدیکی شهر نجران در مرز این کشور با عربستان سعودی مانور نظامی برگزار کردند.
جدایی محافظان منصور هادی
از سوی دیگر، پس از شکست «عبدربه منصور هادی» در برکناری «عبدالحافظ سقاف» از فرماندهان نیروهای ویژه امنیتی در عدن، این بار منصور هادی چند تن دیگر از نیروهایش را نیز به دلیل اینکه برادرش «محمد هادی منصور» را فرمانده گارد ویژه خود کرد، از دست داد. این جداشدگان از منصور هادی همان نظامیان طرفدار فرمانده گارد حراستی سابق او بودند.شخصیت‌های نظامی نزدیک به منصور هادی اقدام به میانجیگری کرده و به توافق رسیدند و فرمانده گارد حراستی را دوباره به پست قبلی منصوب کردند، اما نتوانستند سایر نظامیان جدا شده را به جمع نیروهای منصور هادی برگردانند.
سایر رویدادها
* رئیس‌جمهور مستعفی یمن به منظور آمادگی برای مقابله نظامی احتمالی با جنبش انصارالله 500 میلیون دلار به عنوان اولین سری کمک مالی عربستان از این کشور دریافت  کرد.
* «جمال بن عمر» نماینده سازمان ملل در امور یمن از کشورهای عربی خلیج فارس خواست که روی «منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن «شرط‌بندی» نکنند.
* «جلال صیاد» یکی از افسران ارتش یمن گفت: «نیروهای انصارالله یمن میزان زیادی از تسلیحات و تجهیزات نظامی را به «صعده» واقع در شمال کشور انتقال داده‌اند و از این راه می‌توانند عمق خاک عربستان سعودی را هدف قرار دهند.»
* نخست‌وزیر مستعفی یمن که در صنعا در حصر خانگی به سر می‌برد، گفت که با انصارالله درباره رفع حصر خود و سایر وزرای کابینه‌اش توافق کرده است. وی  این اقدام رهبران انصارالله را بیانگر حسن‌نیت آنها دانست.

با برکناری فرماندهان نیروی هوایی

انصار‌الله یمن پاکسازی ارتش را آغاز کرد

Image result for ‫انصار‌الله یمن پاکسازی ارتش‬‎

انصارالله یمن در راستای تکمیل انقلاب مردم، کار پاکسازی ارتش را با برکناری فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش آغاز کرد.
انقلاب یمن پس از آنکه از تابستان گذشته با ورود نیروهای جنبش انصارالله به شهر صنعا وارد مرحله تازه‌ای شد در ماه‌های اخیر سیر صعودی گرفته است. در همین ارتباط این جنبش برای برکناری نیروهای خائن و مخالف انقلاب در ارتش و دستگاه‌های امنیتی یمن دست به کار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، دو فرمانده نیروهای هوایی و پدافند هوایی با امضای رؤسای ستاد کل ارتش، کمیته عالی امنیتی وابسته به انصارالله و وزیر کشور یمن برکنار شدند. در این ارتباط سرهنگ «الخضر سالم» به جای «راشد الجند» برای فرماندهی نیروی هوایی و سرهنگ «عباد الروشانی» به عنوان فرمانده پدافند هوایی انتخاب شدند و قرار است تحت نظارت مستقیم رئیس ستاد کل ارتش یمن فعالیت کنند. براساس اخبار منتشر شده فرمانده نیروی هوایی یمن به دلیل فساد برکنار شده است و پرونده این دو به دستگاه‌های قضایی ارسال شد. در خصوص دلایل برکناری فرمانده پدافند هوایی یمن خبری منتشر شده است. پایگاه خبری «الصحوه‌ نت» یمن نیز گزارش داد که خلبانان پایگاه هوایی «الدیلمی» ماموریت‌های خود را در اعتراض به این تصمیم به حالت تعلیق درآوردند.
تظاهرات انقلابیون
در همین حال جنبش مردمی انصارالله یمن روز دوشنبه در شهر «إب» راهپیمایی با عنوان «با هم برای تصمیمی مستقل و وطنی دارای ثبات تلاش کنیم» برگزار کرد. شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با در دست گرفتن دست‌نوشته و سر دادن شعارهایی، مداخله‌های خارجی در امور یمن را محکوم کردند. آنها همچنین تاکید کردند که تا زمان تحقق اهداف انقلاب به روش انقلابی خود ادامه می‌دهند.
همچنین براساس گزارش شبکه العربیه، سفیر مصر از «منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن برای حضور در نشست سران عرب در شرم‌الشیخ که قرار است اواخر ماه جاری برگزاری شود، دعوت کرد. این در حالی است که انصارالله در بیانیه‌ای از اتحادیه عرب خواسته بود تا در دعوت خود از رئیس جمهور مستعفی برای شرکت در نشست سران این اتحادیه، تجدید نظر کند. براساس بیانیه انصارالله، مواضع اتحادیه عرب در قبال یمن دخالت در امور داخلی این کشور است و با اهداف انقلاب منافات دارد و اتخاذ چنین مواضعی تنها به افزایش تنش و اختلافات در عرصه تحولات یمن منجر می‌شود.
در روزهای اخیر رهبر جنبش انصارالله نیز با هشدار به رئیس‌جمهور مستعفی یمن وعده پاکسازی جنوب این کشور را از گروه‌های تروریستی داد.

در جریان سفر به هاوانا

پیونگ یانگ دشمنی کوبا و کره شمالی‌ با آمریکا را«تاریخی» خواند

Image result for ‫کره شمالی‌‬‎

وزیر خارجه کره شمالی در جریان سفرش به «هاوانا» گفت: دشمنی کوبا و کره شمالی با آمریکا، تاریخی است.
«ری سویونگ» در هاوانا گفت: کره‌شمالی و کوبا تاریخچه‌ای مشابه هم در مقابله و دشمنی با امپریالیسم آمریکا دارند و واشنگتن به اعمال فشارهای اقتصادی بر هاوانا و پیونگ یانگ تا به امروز ادامه داده است.

سویونگ به رهبران کوبا از جمله «برونو رودریگرز» وزیر خارجه این کشور متذکر شد که رهبر کره‌ شمالی خواستار تقویت هرچه بیشتر روابط بین دو کشور است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 اسفند 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات