تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

رهبر اخوان‌المسلمین مصر برای دومین بار به اعدام محکوم شد

   ۶ ۲/۲ ۱ / ۱۳۹۳

Image result for ‫رهبر اخوان‌المسلمین مصر برای دومین بار به اعدام محکوم شد‬‎

دادگاه کیفری مصر، «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین و 13 نفر دیگر از رهبران ارشد این جنبش را به اعدام محکوم کرد.
 دادگاه کیفری مصر طی حکمی 14 تن از رهبران گروه اخوان المسلمین این کشور از جمله «محمد بدیع»، رهبر این گروه را به اتهام آنچه «برنامه‌ریزی‌ علیه امنیت ملی» و «ایجاد آشوب» نامید، به اعدام محکوم کرد. «محمد بدیع» پیشتر نیز یک حکم اعدام و چهار حکم حبس ابد دریافت کرده بود که حکم اعدام وی بعدها نقض شد.

در همین راستا پایگاه مصری «الیوم السابع» خبر داد که دادگاه جنایی قاهره، حکم اعدام رهبرکل اخوان‌المسلمین و ۱۳‌تن دیگر از اعضای این جماعت را به مفتی کل این کشور ارجاع داده است. بر اساس قانون محاکم قضایی مصر، احکام اعدام باید برای تایید به مفتی ارجاع داده شود. در صورتی که این حکم تایید شود قابل اجراست.
دادستانی کل مصر اتهاماتی از قبیل تشکیل یک اتاق برای هدایت اعضای اخوان المسلمین برای مبارزه با دولت، ایجاد هرج ومرج در کشور پس از حوادث میدان رابعه العدویه و میدان النهضه در سال ۲۰۱۳ میلادی، علیه متهمان مطرح کرده است.بعد از حوادث ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ میلادی که به برکناری «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر توسط ارتش منجر شد، دستگاه‌های امنیتی این کشور هزاران تن از اعضای وابسته به اخوان المسلمین از جمله «محمد بدیع» رهبر کل این جماعت را به اتهام دست داشتن در حوادث و خشونت‌های آن دوره دستگیر و روانه زندان کردند. دولت آمریکایی مصر همچنین برخی از اقدامات تروریستی اخیر که طی دو سال گذشته در این کشور به وقوع پیوسته است را به اخوان المسلمین نسبت داده تا بدین ترتیب قلع و قمع مخالفان را تسریع بخشیده و توجیه کند. طی ماه‌های گذشته سازمان‌های متعدد حقوق بشری بارها رژیم فعلی مصر را به نقض بسیار گسترده حقوق بشر متهم کرده‌اند. مصر روابط خوبی با عربستان و کشورهای مرتجع عربی و آمریکا دارد.


تظاهرات گسترده در تورنتو علیه سیاست اسلام هراسی کانادا

Image result for ‫تظاهرات گسترده کانادا‬‎

مردم کانادا در محکومیت سیاست‌های کشورشان در جهت اسلام‌هراسی، همچنین علیه لایحه تیراندازی بدون اخطار دولت تظاهراتی گسترده برگزار کردند.
به گزارش خبرگزاری ابنا،  هزاران نفر از مردم کانادا در شهر تورنتو تظاهرات ضد اسلام هراسی و ضد تروریسم و نژاد پرستی برگزار کردند. در این تظاهرات که در میدان «ناتان فیلیپس» برگزار شد، معترضان سیاست‌های  ضد اسلامی و نژادپرستانه دولت را محکوم و خواستار لغو لایحه تیراندازی بدون اخطار شدند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با حمل دست نوشته‌هایی خواستار بازنگری دولت کانادا در سیاست هایش در این مورد شدند. در برخی از این دست نوشته‌ها آمده بود: «کاناد از خواب بیدار شو»، «نه به اسلام هراسی، نه به تروریسم و جنگ».معترضان کانادایی که مقابل دفتر «استفان هارپر» نخست‌وزیر کانادا تجمع کردند  همچنین مخالفت خود را با لایحه ضدتروریسم موسوم به «سی 51»را  اعلام کردند. این لایحه قوانین امنیتی کانادا را طوری بازسازی می‌کند که به پلیس این کشور اجازه می‌دهد افرادی را که تشخیص می‌دهند مظنون به اقدامات تروریستی است خیلی ساده‌تر دستگیر و حتی به آنها شلیک کنند. این لایحه همچنین به سرویس‌های اطلاعاتی امنیتی کانادا (CSIS) اجازه می‌دهد تا اطلاعات شهروندان را بدون مجوزهای قانونی به راحتی جمع‌آوری کند و آن را به اشتراک گذارد. معترضان کانادایی تاکید کردند که این لایحه موجب می‌شود یک نیروی پلیس مخفی به وجود آید و نظارت اندکی بر آن باشد و همچنین دولت می‌تواند به راحتی از شهروندان جاسوسی کند و اطلاعات آنها را به اشتراک بگذارد و این یعنی نقض آزادی بیان.

رسانه‌های عربستان تحلیل کردند

تعطیلی کنسولگری‌های آمریکا در عربستان دهن‌کجی کاخ سفید به ریاض بود

Image result for ‫تعطیلی کنسولگری‌ آمریکا در عربستان‬‎

محافل سیاسی و رسانه‌ای عربستان، اقدام اخیر آمریکا در بستن کنسولگری‌هایش در 3 شهر عربستان به دلیل هشدارهای امنیتی را توهین آشکار به دستگاه امنیتی و اطلاعاتی عربستان دانستند.
 سفارت آمریکا در ریاض به همراه کنسولگری‌های این کشور در شهرهای جده و ظهران از روز یکشنبه گذشته فعالیت خود را به حالت تعلیق در آورده و دلیل آن را نگرانی‌های امنیتی اعلام کرده و از شهروندان خود خواستند همه اقدامات لازم برای حفظ امنیت خود را به کار ببرند. پایگاه خبری «نبأ» عربستان، در این ارتباط گزارش داد، برخی محافل سیاسی در عربستان این اقدام آمریکا را «اهانت به دستگاه‌های امنیتی عربستان» می‌دانند.

این محافل اعلام می‌کنند که تعطیلی سفارت به دلایل امنیتی ویژه، مسئله‌ای است که باید از سوی نهادهای امنیتی کشور میزبان تعیین شود نه ایالات متحده! حتی اگر واشنگتن اطلاعاتی را که ادعا می‌کند به دست آورده باشد باید این اطلاعات را با ریاض در میان بگذارد. به این ترتیب ریاض باید بررسی‌های لازم برای یافتن منبع تهدید علیه سفارت آمریکا را کشف کند. یکی از خبرنگاران عربستانی پرسشی را در این میان مطرح کرده که شاید اقدام آمریکا به این دلیل صورت گرفته که نمی‌خواهد منبع تهدید بازداشت شود و این مسئله به نفع این کشور است. اما به نظر می‌رسد دلیل اصلی چنین رویکردی از سوی آمریکا، آمریکایی بودن رژیم روی کارآمده در عربستان باشد و واشنگتن نیازی به هماهنگی با چنین رژیم دست‌نشانده‌ای ندیده باشد!
«باب بایر» کارمند سابق سازمان سیا اما در این باره معتقد است که وجود یک خطر جدی باعث شده ایالات متحده سفارت خود را به مدت دو روز در عربستان تعطیل کند. وی تاکید کرده که وضعیت جنگ با داعش در عراق گروه‌های افراطی عربستانی را به شدت تحت الشعاع قرار داده است. این کارمند سیا  که با شبکه خبری «سی ان ان» گفت‌وگو می‌کرد افزود: «عربستان بطور قطع نمی‌تواند تمام گروه‌های تروریستی و تهدید‌های امنیتی علیه غربی‌ها را در کشورش کشف و خنثی کند.»
عربستان در سال‌های گذشته کمک‌های زیادی برای شکل گیری و رشد گروه‌های تروریستی و به ویژه داعش اختصاص داده است و اکنون این گروه‌ها به صورت تهدیدی جدی برای ریاض درآمده‌اند.


 سرکوب تظاهرات فلسطینی ها همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی اسرائیل

Image result for ‫سرکوب تظاهرات فلسطینی‬‎

همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، نظامیان اسرائیلی تظاهرات مردم فلسطین را سرکوب کردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، مردم فلسطین تظاهراتی گسترده برگزار کردند. با توجه به وحشت صهیونیست ها از برگزاری این تظاهرات، «سرکوب» تنها ابزار اسرائیل برای مقابله با این حرکت اعتراضی مردم فلسطین بود. نظامیان صهیونیستی با استفاده از گاز اشک آور و گازهای سمی راهپیمایی جوانان فلسطینی در روستای« بوابه القدس» در شرق شهر اشغال شده قدس را سرکوب کردند که در اثر آن ده ها فلسطینی دچار حالت خفگی شدند. به گزارش شبکه تلویزیونی القدس نظامیان رژیم صهیونیستی پس از استفاده از گازهای سمی و اشک آور و بمب های صوتی برای سرکوب تظاهرات جوانان فلسطینی، تعدادی از شهروندان فلسطینی را نیز بازداشت کردند.
 مردم فلسطین با برگزاری این تظاهرات می خواستند پیام‌های سیاسی متعددی به گوش جامعه بین الملل برسانند. مهمترین پیام ها این است که دولت رژیم صهیونیستی به هر میزان که تغییر کند طرح های یهودی سازی این رژیم همچنان باقی خواهد ماند و درگیری بین فلسطینیان و اسرائیل همچنان در دهه های متمادی نیز باقی خوهد ماند زیرا مقاومت در برابر یهودی سازی فلسطین نیز همچنان باقی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 اسفند 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات