تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
معترضان خودروهای پلیس را به آتش کشیدند

شورش کم‌سابقه مردم آلمان علیه ریاضت اقتصادی

           ۲۷ / ۲ ۱/ ۱۳۹۳

Image result for ‫تظاهرات مردم آلمان‬‎

مخالفان سیاست‌های ریاضتی اتحادیه اروپا ضمن برگزاری تظاهراتی گسترده و کم‌سابقه در فرانکفورت خودروهای پلیس را به آتش کشیدند.
روز چهارشنبه تظاهرات معترضان به سیاست های‌ ریاضتی و ساختار سرمایه‌داری در برابر ساختمان جدید بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت آلمان، به درگیری با پلیس و بازداشت ده‌ها نفر منجر شد. دیروز هزاران معترض و فعال ضد سرمایه داری آلمانی و کشورهای دیگر اروپایی در محل تاسیس بانک مرکزی جدید اروپا در فرانکفورت حاضر شدند تا مانع برگزاری مراسم افتتاح این بانک شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  این اعتراض‌ها از صبح دیروز و همراه با حمله به نیروهای پلیس آغاز شد. در نزدیکی خانه اپرای قدیمی در مرکز شهر فرانکفورت کارکنان پلیس توسط معترضان با سنگ مورد حمله قرار گرفتند. در چندین نقطه دیگر این شهر نیز حملاتی علیه نیروهای پلیس انجام شد. معترضان یک پل اصلی که از قطب‌های مهم حمل‌ونقل در شرق شهر فرانکفورت محسوب می‌شد را مسدود کردند. براساس گزارش‌های اعلام شده در بسیاری از نقاط سطل‌های زباله توسط معترضان به آتش کشیده شد و شمار نسبتا زیادی خودرو نیز در آتش سوخت.
خبرگزاری «اسپوتنیک» در این ارتباط گزارش داد، پلیس برای مقابله با معترضان از گاز اشک‌آور  و ماشین‌آب‌پاش استفاده کرد. یکی از نیروهای پلیس فرانکفورت از زخمی شدن دست‌کم ۸۰ نفر از نیروهای پلیس خبر داده است.  آخرین اخبار حاکی از این است که تاکنون 350 نفر دستگیر شده‌اند. در غرب فرانکفورت نیز چندین اتومبیل در اعتراض به سیاست‌های اتحادیه اروپا به آتش کشیده شد. همچنین براساس اطلاعات منشر شده، در یک ایستگاه پلیس فرانکفورت چندین وسیله نقلیه عملیاتی نیز آتش زده شد.
آلمان، ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپاست و این تظاهرات کم سابقه به دلیل اجرای سیاست‌های ریاضتی در این کشور صورت می‌گیرد!
بانک مرکزی اروپا همان نقشی را در حوزه یورو برعهده دارد که بانک‌های مرکزی در کشورهای پیشرفته ایفا می‌کنند.  هزینه ساخت بانک مرکزی اروپا یک میلیارد و 400 میلیون دلار بوده است.
آلمان طی روزهای گذشته نیز شاهد تجمعات ضد ریاضتی بوده است. تا پیش از این چنین اعتراض‌های گسترده فقط در کشورهای فقیر اروپا مثل یونان، پرتغال و اسپانیا صورت می‌گرفت.
اعتصاب لوفت هانزا
اعتراض‌ها در آلمان به شهر فرانکفورت محدود نشده است. دیروز خلبانان شرکت هواپیمایی  لوفت هانزا به دلیل مخالفت با قوانین بازنشستگی پیش از موعد، اعتصاب کردند و نزدیک به 700 پرواز این شرکت را لغو نمودند. به گزارش خبرگزاری رویترز، اعتصاب دیروز که شامل خلبانان پروازهای مسافت‌های کوتاه و متوسط بود، دومین اعتصاب خلبانان این شرکت هوایی در سال میلادی 2015 و دوازدهمین دور از اعتصاب‌ها به دلیل مزایای بازنشستگی پیش از موعد و توسعه پروازهای ارزان قیمت لوفت هانزاست.
اتحادیه خلبانان و کارکنان خطوط هوایی در آستانه برگزاری اعتصاب دیروزاعلام کردند، امروز نیز اعتصاب دیگری برگزار می‌شود که پروازهای باری مسافت‌های طولانی را در بر می‌گیرد، اقدامی که لوفت هانزا آن را «نادرست» خوانده است. مقامات لوفت هانزا روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: «اتحادیه خلبانان به جای همکاری برای یافتن راهکار حل مشکلات در آینده، مشتری‌های ما در سراسر جهان را تحت تاثیر تصمیم خود قرار می‌دهد.»
شرکت هوایی لوفت هانزا برای جبران بحران مالی خود قصد دارد هزینه‌ها را کاهش داده و پروازهای ارزان قیمت را گسترش دهد، اما تلاش‌های این شرکت هوایی برای مذاکره مجدد در مورد مفاد توافق دسته جمعی کار با مقاومت خلبانان روبه رو شده است. لوفت هانزا همچنان بر مواضع خود اصرار دارد و می‌گوید تنها در شرایطی کارکنان و ناوگان پروازی خود را گسترش می‌دهد که اعتصاب کنندگان با شرایط این شرکت موافقت کنند. خلبانان می‌خواهند لوفت هانزا با مزایای بازنشستگی پیش از موعد و دیگر پرداخت‌های فوق العاده موافقت کند، اما لوفت هانزا فعلا با این درخواست مخالفت کرده است. شرکت هوایی لوفت هانزا از مجموع یک هزار و 400 پرواز روز چهارشنبه، 750 پرواز را لغو کرده است.


زیان 40 میلیارد یورویی غرب از تحریم روسیه 

Image result for ‫زیان 40 میلیارد یورویی غرب از تحریم روسیه‬‎

رئیس کمیته امور خارجی دوما اعلام کرد، غرب به خاطر تحریمی که بر روسیه تحمیل کرده، 40میلیارد یورو زیان دیده است.
 «الکسی پوشکوف» اعلام کرد، غرب به خاطر جنگ تحریمی که آمریکا علیه روسیه به راه انداخته، 40 میلیارد یورو زیان دیده است.

وی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه اسپانیا، افزود: اتحادیه اروپا (به تنهایی) به خاطر تحریم روسیه، 21 میلیارد یورو ضرر کرده است. این در حالی است که برخی کارشناسان اقتصادی این رقم را تا 30 میلیارد یورو هم برآورد کرده‌اند، و به گفته آنها، بخش کشاورزی اتحادیه اروپا به تنهایی 12 میلیارد یورو از این تحریم‌ها آسیب دیده است.
پوشکوف همچنین خبر داد: آلمان با تحمل ضرر 850 میلیون یورویی، بیشترین آسیب را از جنگ اقتصادی با روسیه دیده است. طبق این اظهارات شمار گردشگران روسی در اسپانیا هم تحت‌تاثیر این تحریم‌ها تا 40 درصد کاهش یافته است. اسپانیا یکی از فقیرترین و بحران‌زده‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.
به گفته کارشناسان بی‌طرف، آمریکا با راه‌ انداختن بحران اوکراین، سعی کرده که اروپا را از روسیه جدا کند. این جدایی، علاوه بر اینکه اتحادیه اروپا را تضعیف می‌کند، این اتحادیه را به آمریکا بیشتر وابسته می‌کند.
طی سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های اروپایی از جمله پژوی فرانسه به خاطر پیروی از سیاست‌های آمریکا به شدت متضرر شده‌اند.
همین فشارهای اقتصادی باعث شده که هفت کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله اتریش، ایتالیا و اسپانیا، با وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه مخالفت کنند.
پوتین چند روز پیش به این مسئله اشاره کرد و گفت: آمریکا با راه‌اندازی کودتای اوکراین و مخفی شدن پشت اتحادیه اروپا تلاش دارد به اهداف خود نزدیک شود؛ ترفندی که روسیه از آن به خوبی آگاه است.


دفاع قاطع اتحادیه آلبا از ونزوئلا در مقابل فشارهای سیاسی آمریکا 

  Image result for ‫اتحادیه بولیواری ملل آمریکایی (آلبا‬‎   

اتحادیه آلبا ضمن دفاع از حاکمیت دولت ونزوئلا اقدامات امپریالیستی آمریکا علیه این کشور را رد و محکوم کرد.
 اعضای اتحادیه بولیواری ملل آمریکایی (آلبا) ضمن برگزاری نشستی در کاراکاس پایتخت ونزوئلا مخالفت خود را با اقدامات آمریکا علیه ونزوئلا اعلام کردند.

اعضای آلبا در بیانیه خود از باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا خواستند فوراً حکم صادر شده مبنی بر تهدید تلقی شدن ونزوئلا برای امنیت و مردم آمریکا را لغو کند.
چندی پیش «نیکلاس مادورو» از کشورهای آمریکای جنوبی درخواست کرده بود که به طور رسمی و با صدایی رسا حمایت خود را از ونزوئلا، انقلاب بولیواری و همچنین «هوگوچاوز» رهبر فقید این کشور در برابر حملات امپریالیستی آمریکا اعلام کنند. طی چند هفته گذشته ونزوئلا و آمریکا مواضع تندی علیه یکدیگر اتخاذ کرده و اقدام به اخراج دیپلمات‌های هم کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 اسفند 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات