تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

با توصیه به بهره‌گیری از فرمول جین‌شارپ و مایکل لدین

بلومبرگ: تغییر نظام ایران باید فاز بعدی مأموریت اوباما باشد

     ۲۸ / ۵ ۰ /  ۱۳۹۴

Image result for ‫جین‌شارپ‬‎Image result for ‫مایکل لدین‬‎

تحلیلگر پایگاه بلومبرگ در یادداشتی، به رئیس‌جمهور آمریکا توصیه کرده است پس از فراغت از این سمت، پروژه تغییر نظام ایران را دنبال کند و در این مسیر از نظریه‌پردازان انقلاب‌های رنگی مشاوره بگیرد.
 در ادامه مطالب رسانه‌های آمریکا در مورد دوران پس از توافق هسته‌ای، که در  اغلب آن‌‌ها حرکت به سمت ایجاد تغییرات داخلی در ایران به کاخ سفید توصیه شده است، «الی لیک» تحلیلگر پایگاه بلومبرگ هم با انتشار یادداشتی نوشته است که تغییر نظام ایران باید پروژه باراک اوباما پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری باشد.
لیک که در دیگر نشریه‌های نزدیک به محافظه‌کاران آمریکا از جمله دیلی‌بیست و نیوزویک هم یادداشت می‌نویسد، در ابتدای این مطلب با بیان اینکه اوباما وقت زیادی را برای فکر کردن به دوران پس از ریاست‌جمهوری صرف می‌کند و در همین راستا دیدارهای متعددی هم با نویسندگان برجسته و تجار داشته، نوشته است که «یکی از موارد مهم در لیست کارهای او پس از دوران ریاست‌جمهوری، باید تغییر رژیم ایران باشد. نه، اوباما قرار نیست رئیس‌جمهور بعدی را برای تجاوز به ایران و تشکیل یک دولت اشغالی تحت فشار قرار دهد، بلکه رئیس‌جمهور باید از زمانی که پس از ترک سمت به دست می‌آورد، برای پرورش و حمایت از اپوزیسیون دموکراتیک ایران» استفاده کند.
به گزارش فارس، وی با بیان اینکه اوباما از همین حالا باید جلسه با مخالفان نظام ایران را آغاز کند، همچنین پیشنهاد داده که وی از نظریه‌پردازان انقلاب‌های رنگی مشاوره بگیرد. لیک نوشته است: «دستیاران اوباما می‌توانند سراغ «جین شارپ» نظریه‌پرداز ارشد انقلاب‌های غیرخشونت‌آمیز و «مایکل لدین» تاریخدان محافظه‌کاری که 20 سال گذشته را صرف جنگ سیاسی علیه رژیم (ایران) کرده است، بروند.»
لیک در ادامه موفقیت میراث سیاسی اوباما را نه موفقیت توافق هسته‌ای، بلکه «موفقیت جنبش دموکراسی‌خواهی در بلندمدت در ایران» خوانده و نوشته است: «اوباما نمی‌تواند در دوره باقی‌مانده از ریاست‌جمهوری‌اش به صورت علنی به این مسئله اذعان کند. او همچنان نیاز دارد که تندروهای ایران به وعده‌هایشان (در توافق) پایبند بمانند و ضمنا او نمی‌تواند (در برابر تبعات) برانگیختن آیت‌الله علی خامنه‌‌ای تاب بیاورد. حتی اگر توافق هسته‌ای هم دست او را نبسته بود، تاریخ این کار را می‌کرد. برنامه‌های دولت ایالات متحده برای حمایت از جامعه مدنی ایران تاکنون موفقیت چندانی نداشته‌اند.»
وی با اشاره به عدم موفقیت برنامه‌های جورج بوش رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای حمایت از مخالفان نظام ایران و همچنین خاطره کودتای 28 مرداد 1332 علیه دولت محمد مصدق نخست‌وزیر وقت ایران، نوشته است که به همین جهت است که اوباما باید پس از فراغت از ریاست‌جمهوری برای حمایت از مخالفان وارد عمل شود.
تحلیلگر بلومبرگ با بیان اینکه هر «جنبش مردمی» در داخل کشورها، برای موفقیت نیازمند «حمایت و اعلام همبستگی خارجی» است، نوشته است که اوباما می‌تواند برای جمع‌آوری حمایت‌های مالی از مخالفان اقدام کند. وی همچنین نوشته است که اوباما می‌تواند با مطرح کردن این طرح، حتی سناتورهایی چون چاک شامر را که مخالف توافق هستند، با خود همراه کند و به آن‌ها بگوید که در طول دوره 10 تا 15 ساله اجرای توافق وقت خود را برای کمک به تغییر نظام ایران صرف می‌کند.
وی در بخش دیگری از این یادداشت نوشته است که اوباما می‌تواند به سراغ کسانی چون میرحسین موسوی برود، چراکه «موسوی و دیگران در اپوزیسیون، شرکای بهتری در بلندمدت هستند.»
کنگره از طریق قطع بودجه سازمان ملل باید مانع اجرای برجام شود
در ماه مارس، سناتور «لیندسی گراهام» سناتور ایالت کارولینای شمالی تهدید کرد اگر دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، کنگره را در توافق هسته‌ای ایران نادیده بگیرد، از تأمین بودجه سازمان ملل خودداری می‌کند تا توافق هسته‌ای ایران را متوقف کند.
بنا به گزارش واشنگتن ‌اگزمینر، وقتی کنگره در ماه سپتامبر در خصوص توافق هسته‌ای ایران و 1+5 رأی‌گیری کنند، مخالفان احتمالاً نتوانند دو سوم اکثریت آرای کنگره برای متوقف کردن آن را به دست آورند. با این حال، رهبران جمهوری‌خواه در حالی‌که درباره این توافق رأی‌گیری می‌کنند، می‌بایست به دنبال یک قطعنامه دوم تحت عنوان «شرایط مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌ای ایران» باشند.
واشنگتن ‌اگزمینر در پایان نتیجه‌گیری کرد، سیاست درست در قبال ایران باید تعهد صریح آمریکا برای تغییر نظام در ایران از طریق رویکرد «صلح از دریچه قدرت» باشد. این هدف از طریق فلج‌ کردن بیشتر دولت ایران با افزایش تحریم‌ها، لابی کردن با کشورهای دیگر برای توقف تجارت با ایران و مشارکت در مقاومت و ایستادگی مقابل رهبران ایران محقق می‌شود.
عواقب شکست ویرانگر است
در ادامه کش و قوس‌ها در آمریکا درباره «برجام»، زبیگنیو برژینسکی با حضور در یک شبکه تلویزیونی به مخاطبان آمریکایی درباره شکست و ناکامی در برنامه جامع اقدام مشترک هشدار داد.
مشاور امنیت ملی دولت جیمی کارتر افزود: «هر فرد مطلعی در باطن خود می‌داند که عواقب شکست در این موضوع شاید ویرانگر باشد. خطر یک جنگ بزرگ‌تر در مقیاس منطقه‌ای می‌تواند یکی از عواقب احتمالی باشد».
زبیگنیو برژینسکی در پاسخ به سوالی درباره «برجام» این‌طور تصریح کرد: «از نظر من، این توافق با بسیاری از توافقات دیگر متفاوت است. در توافقات بین‌المللی شما مثلا این کار را کرده و دیگری یک کار دیگر (بر اساس مفاد توافق) انجام می‌دهد و موضوع به پیش می‌رود اما این توافق یک فرایند است. بگذارید این را تکرار کنم این یک فرایند است که می‌تواند سبب تغییر روابط پیچیده آمریکا و ایران به یک نحو مثبت‌تری شود».
با فروش هر موشکی به ایران شدیداً مخالفیم
«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «ما در خصوص تحویل اس-300 به ایران نگرانی داریم و جان کری هم در این خصوص با همتای روس خود مذاکره کرده است.»
وی افزود: «گرچه فروش اس-300 به ایران، ذیل مفاد قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل نیست ولی با فروش هرگونه سامانه موشکی به ایران، شدیداً مخالفیم.»

جان کربی که پیش از این سخنگوی پنتاگون و از افسران ارشد ارتش آمریکا بود، در پاسخ گفت: این یک سامانه دفاعی است ولی به‌هرحال توان نظامی ایران را به صورت چشمگیری ارتقا می‌دهد.
سراسیمگی اروپا نشان می‌دهد تحریم‌های ایران در حال فروپاشی است
«جوئیش وُیس» که از جمله پایگاه‌های آمریکایی حامی صهیونیست‌ها است، درباره سفرهای مقامات مختلف اروپایی به تهران و اقداماتشان پس از اعلام برجام تاکید کرد که «اروپایی‌ها برای سود جستن از توافق ایران عجله دارند».
«جوئیش وُیس» در مطلبی نوشت: «اروپایی‌ها برای سود جستن از توافق هسته‌ای ایران تعجیل دارند. سیاستمداران و رهبران تجاری و اقتصادی اروپایی در تعجیل هستند تا اولین اقدام خود برای مزیت‌جویی از اقتصاد 400 میلیارد دلاری ایران را انجام دهند».
پایگاه آمریکایی نزدیک به تل‌آویو نوشت: «جای تعجب نیست که رسانه‌های اروپایی ایران را به عنوان «فرصت قرن» و «آخرین بازار دست‌نخورده» می‌خوانند. اگرچه کنگره آمریکا تا سپتامبر درباره توافق هسته‌ای ایران رای‌گیری نمی‌کند اما به نظر می‌رسد اروپایی‌ها در حال اقدام بر اساس این قول هستند که اکنون راه و مسیر ایران برای تعامل و تجارت با ایران است».
در این مطلب می‌خوانیم: «تحلیلگران می‌گویند سراسیمگی اتحادیه فعالیت‌های اروپا نشانگر آن است که تحریم‌های بین‌المللی در حال فرو ریختن است و اگر تهران تعهداتش بر اساس توافق هسته‌ای را نقض کند، تلاش‌ها برای ازسرگیری و اعمال مجدد تحریم‌ها بعید است توفیق یابد».
کمیته تحریم‌های ایران در سازمان ملل با اجرای برجام منحل می‌شود
یک منبع آگاه روس می‌گوید با اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، کمیته تحریم‌های ایران در سازمان ملل به صورت خودکار منحل می‌شود.
این کمیته که پس از صدور قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران شکل گرفت، وظیفه نظارت بر حسن اجرای تحریم‌های ایران و گزارش موارد نقض تحریم‌ها را بر عهده دارد.
این «منبع بلندپایه در وزارت خارجه روسیه» که خواسته نامش فاش نشود، به خبرگزاری نووستی روسیه گفته است: «زمانی که قطعنامه 90 روز پس از تصویب اجرایی شود، کمیته به صورت خودکار منحل می‌شود.»
نه گفتن به توافق برای دموکرات‌ها دشوار است
روزنامه نیویورک ‌تایمز در گزارشی در مورد توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، نوشته است که برای یکی از معدود دفعات در عرصه سیاسی آمریکا، جهت‌گیری‌های حزبی احتمالا اثرگذاری مثبت خواهد داشت و دموکرات‌ها برای رقابت با جمهوری‌خواهان، به این توافق رأی مثبت می‌دهند.
«جان هاروود» نویسنده این گزارش در ابتدا با تشریح روند بررسی سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در کنگره، که بر اساس آن مخالفان توافق باید نظر دو سوم اعضای کنگره را برای غلبه بر حق وتوی باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا جلب کنند، نوشته است که با چنین رویکردی، حتی اگر توافق نهایتا رد نشود، جمهوری‌خواهان از این مزیت بهره‌مند می‌شوند که مسئولیت توافق را صرفا بر عهده اوباما و دموکرات‌ها می‌گذارند و خود از تبعات آن شانه خالی می‌کنند.
اوباما درمانده توافق با ایران بود  و آمریکا را تضعیف کرد
«دیک چنی» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در کتابی که به زودی منتشر می‌شود، بار دیگر باراک اوباما رئیس‌جمهور کنونی این کشور را هدف انتقاد شدید قرار داده است.
در بخش کوتاهی که ناشر کتاب مشترک دیک چنی و فرزندش «لیز چنی» منتشر کرده، از توافق هسته‌ای با ایران با عنوان «قمار با امنیت آمریکا»، یاد شده است.
چنی که از او به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل جنگ عراق یاد می‌شود و بارها گروه‌های ضدجنگ خواستار محاکمه‌اش شده‌اند، در بخشی از این کتاب نوشته است: «او سیاست خارجی آمریکا را اصلاح کرد تا مبادا موجب آزردگی تهران نشود. او آن‌قدر درمانده توافق هسته‌ای، که سران ایران تصمیمی برای پایبندی‌ به آن ندارند، بود که بارها مردم آمریکا را فریب داد و یکی پس از دیگری، امتیازات خطرناک واگذار کرد.»
رویکرد دولت‌های خلیج فارس
 طرح اسرائیل برای مخالفت با توافق هسته‌ای را ناکام کرد
به گزارش تسنیم، شورای روابط خارجی اروپا در یادداشتی تحلیلی نوشت که جهت‌گیری و سخنان اخیر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، طرح اسرائیل برای مخالفت با توافق هسته‌ای ایران را ناکام کرده است. در این یادداشت آمده است که اسرائیل با مخالفت دائم خود با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ادعا می‌کند که این توافق می‌تواند خطری بسیار بزرگ را علیه تمام منطقه ایجاد کند. جهت‌گیری اسرائیل علیه توافق هسته‌ای که پیشتر شامل حمله به برخی مفاد خاص این توافق بود به تأثیرات جانبی این توافق بر منطقه تغییر جهت داده است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به طور مرتبط این مطلب را تکرار می‌کند که عربستان سعودی و دیگر دولت‌های خلیج (فارس) دست‌کم به اندازه اسرائیل از خطرات این توافق هسته‌ای و این احتمال که تهران از برداشته شدن تحریم‌ها برای آشوبگری در سرتاسر خاورمیانه استفاده کنند، نگران هستند. اما هم‌اکنون سیاست‌های اسرائیل علیه این توافق با یک مانع دیگر مواجه شده است و آن حمایت علنی و آشکار دولت‌های عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس از توافق هسته‌ای با ایران است.
روز سوم آگوست بود که خالد العطیه، وزیر خارجه قطر در کنفرانس خبری مشترک با جان کری، وزیر خارجه آمریکا، موضع مشترک شورای همکاری خلیج (فارس) را بیان کرد مبنی بر اینکه توافق هسته‌ای «بهترین گزینه در میان دیگر گزینه‌ها برای حل موضوع سلاح‌های هسته‌ای ایران بود». کاخ سفید نیز اعلام کرده است که حمایت آشکار دولت‌های خلیج (فارس) از این توافق، آن عده از قانونگذاران آمریکایی و سازمان‌های حامی اسرائیل را که ادعا می‌کنند توافق با ایران دوستان آمریکا در خاورمیانه را در معرض خطر قرار می‌دهد، «تضعیف می‌کند».


حجت‌الاسلام مصلحی:

سفارت انگلیس در فتنه ۸۸ به ۲۰۰ نفر مأموریت داده بود که راه نفوذ بر خواص را شناسایی کنند

Image result for ‫سفارت انگلیس در فتنه ۸۸ به ۲۰۰ نفر مأموریت داده بود که راه نفوذ بر خواص را شناسایی کنند‬‎

وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد :‌ سفارت انگلستان به ۲۰۰ فرد مأموریت داده بود که فقط سراغ خواص بروند و راه‌های نفوذ بر آنها را شناسایی کنند. اینکه دیدیم ناگهان برخی خواص ساکت شدند و وقتی ما به آنها سند ارائه می‌دادیم، می‌گفتند ما متوجه نمی‌شویم.
حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم با حضور در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دو روز گذشته مبنی بر اینکه انگلستان در ایجاد تشتت بین اقوام بسیار کارکشته‌اند و آمریکایی‌ها این را از آنها یاد می‌گیرند، تصریح کرد: سرویس اطلاعاتی انگلستان دو استراتژی مهم برای اقدامات خود دارد که یکی رفتن به سراغ خواص است، مسئله‌ای که در فتنه ۸۸ به خوبی مشاهده شد و دیدیم سفارت انگلستان به ۲۰۰ فرد مأموریت داده بود که فقط سراغ خواص بروند و راه‌های نفوذ بر آنها را شناسایی کنند. اینکه دیدیم ناگهان برخی خواص ساکت شدند و وقتی ما به آنها سند ارائه می‌دادیم، می‌گفتند ما متوجه نمی‌شویم، به همین دلیل بود.
وی، دومین استراتژی سرویس اطلاعاتی انگلستان را استفاده از اراذل و اوباش دانست و افزود: این مسئله نیز در فتنه ۸۸  و در کودتای ۲۸ مرداد با استفاده از شعبان بی‌مخ‌ها تجربه شد. البته مردم ایران در مقاطع مختلف نقش خود را به خوبی نشان دادند که حضور در تشییع ۲۸۰ شهید غواص یکی از آنها بود که دشمن بر روی آن حساب ویژه باز کرد.
وزیر سابق اطلاعات با اشاره به دیگر اهداف دشمن در ایجاد تحریف در گفتمان امام و اسلام ناب محمدی، اظهار داشت: ریل‌گذاری سیاسی جدید از سوی برخی افراد و جریانات با هدف عدول از ارزش‌های امام و انقلاب، تحریف آرمان‌ها و سناریوی تغییر نظام ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی و تحریف برای استحاله نظام از دیگر اهداف دشمنان در این مقوله است، البته دشمن هر کدام از این محورها را برای جای خاصی در نظر می‌گیرد و در برخی موارد مسئولان و یا دانشگاه مورد نظر هستند لذا فضاهای گوناگونی را برای خود تعریف می‌کند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به چارچوب‌های فعلی دشمن برای مقابله با نظام و تحریف گفتمان امام و انقلاب اسلامی، القای ضرورت کنار آمدن با سیاست استکبار در فضای بین‌المللی که یک عده در حال ترویج آن در جامعه هستند را از آن جمله برشمرد.
به گزارش تسنیم وزیر سابق اطلاعات در پایان با اشاره به فضاسازی رسانه‌های استکبار در زمینه مذاکرات و توافق، یادآور شد: وقتی به این فضاسازی‌های رسانه‌ای نگاه می‌کنیم می‌بینیم رسانه‌های استکباری در این شرایط به دنبال این هستند که از مسئله توافق در جهت نفوذ در جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 30 مرداد 1394
جمعه 30 مرداد 1394 09:55 ب.ظ
مرگ انگلیس های روبته صفت . مكّار
جمعه 30 مرداد 1394 09:49 ب.ظ
ما در تاریخ خوانده بودیم جنگ صلبیون علیه اسلام
در این قرن جنگ صلبیون مدرن است
با همكاری مسیحیان ، یهودیان ، و مشركان زرپرست اعراب خلیج فارس بر علیه اسلام محمدی (ص) این جنگ به راه افتاده
جمعه 30 مرداد 1394 09:46 ب.ظ
آمریكائی ها مسیحیان و یهودیان صهیونیسیم هستند به همیم خاطر از خون ریزی نه تنها نا راحت نمی شوند بلكه خو شحال هم هستن د
جمعه 30 مرداد 1394 09:43 ب.ظ
آمریكایی ها جنایت كار و خون آشام هستند
جمعه 30 مرداد 1394 09:43 ب.ظ
آمریكا دشمن همه انسانهای مظلوم است

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic