تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آخرین خبرها از شب خونین پاریس

  غرب انحراف افکار عمومی را کلید زد 

     ۲۴ / ۰۸ /۱۳۹۴

Image result for ‫پاریس هم شاهد چندین انفجار و حمله تروریستی بود‬‎

محافل سیاسی خبری غربی به جای احترام به خون درگذشتگان فرانسوی و انتخاب راه صحیح در قبال ماجرای پاریس، سوءاستفاده از این ماجرا و انحراف افکار عمومی را کلید زدند.

در پی وقوع حملات عناصر داعش علیه شهروندان فرانسوی در پاریس، انتظار مردم این بود که انگشت اتهام به سمت مسببان واقعی ماجرا و حامیان نه چندان پشت پرده داعش گرفته شود، ولی همان‌طور که انتظار می‌رفت محافل سیاسی- خبری اروپا و آمریکا آدرس غلط به افکار عمومی می‌دهند و علاوه بر انحراف افکار عمومی، درصدد سوءاستفاده از ماجرا برآمده‌اند و لشکرکشی زمینی به سوریه (البته با هدفی غیر از جنگ با افراد مسلح) را زمزمه می‌کنند.
آغاز سوء استفاده‌ها
همان‌طور که احتمال داده می‌شد، محافل سیاسی و خبری فرانسه و دیگر کشورهای غربی سعی می‌کنند به بهانه ماجرای پاریس، حمله زمینی به سوریه را زمینه‌سازی کنند که البته هدف از این حمله، به جای جنگ با داعش و تروریست‌های فعال در سوریه، دولت «بشار اسد» خواهد بود. به عبارت دیگر، در صورتی که حمله صورت گیرد، کاری را که تروریست‌ها نتوانستند انجام دهند، ارتش‌های فرانسه و ناتو به دنبال انجام آن خواهند بود!
در همین راستا «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا خواستار جنگ علیه داعش شد. اندیشکده آمریکایی «استرانفور» نیز با اشاره به رخدادهای پاریس، احتمال داد، دولت فرانسه به خونخواهی از تکفیری‌های داعش، به سوریه نیروی زمینی اعزام کند. «پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون نیز اعلام کرده آمریکا رهبران داعش را در هر جا که باشند، تعقیب می‌کند.
اما در برابر این جریان رسانه‌ای، رسانه‌های زیادی نیز دست به افشاگری زدند و از پیوندهای نزدیک میان پاریس و تروریست‌های فعال در منطقه سخن گفتند.
پاریس در سال‌های آغازین بحران سوریه، به صورت ماهانه، میزبان «دوستان سوریه» (بخوانید تروریست‌ها) بود!
منابع خبری رژیم صهیونیستی خبر دادند که جامعه یهودیان فرانسه از پیش در مورد وقوع «حملات گسترده تروریستی در پاریس» اطلاع داشت.
منابع خبری متعددی در فلسطین اشغالی که همگی متعلق به صهیونیست‌ها هستند، اعلام کرده‌اند که جامعه یهودیان فرانسه پیشاپیش از وقوع حملات تروریستی شب شنبه در پاریس خبر داشتند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «جاناتان سیمون سلم» روزنامه‌نگار فرانسوی مقیم فلسطین اشغالی، در این‌باره گفت: صبح روز جمعه برخی از مسئولان امنیتی جامعه یهودیان فرانسه از وقوع حملات تروریستی شهر پاریس اطلاع پیدا کردند. این حملات شب همان روز (شب شنبه) رخ داده است.
روزنامه «تایمز اسرائیل» مثل بقیه رسانه‌های صهیونیستی، خبر فوق را پوشش داد، اما زمان اطلاع یافتن جامعه یهودیان فرانسه را پیش از صبح جمعه ذکر کرد و نوشت که به دنبال وقوع چند حمله کوچک در فرانسه طی ماه جاری (نوامبر)، جامعه یهودیان این کشور اطلاعاتی را در مورد یک حمله بزرگ تروریستی دریافت کرده بود.
هرچند این حجم تحرک مقامات و رسانه‌های صهیونیستی در قبال حادثه پاریس تصادفی نیست و نشان می‌دهد که آنها اهداف و مقاصد خاصی را در سر دارند، ولی هنوز دقیقا مشخص نیست که صهیونیست‌ها دقیقا چگونه می‌خواهند از این حادثه بهره‌برداری کنند. شاید می‌خواهند بگویند که قدرت اطلاعاتی آنها بالاست.
اما، این جنجال خبری چه راست باشد چه دروغ، احساسات ضد صهیونیستی را در جامعه فرانسه و دیگر جوامع اروپایی تقویت خواهد کرد، زیرا اولین سوالی که برای افکار عمومی اروپا پیش می‌آید این است که اگر صهیونیست‌ها از عملیات تروریستی پاریس خبر داشتند، پس چرا به نهادهای امنیتی فرانسه اطلاع ندادند و مانع اجرای عملیات نشدند؟
اما به هر حال، به جای اینکه تحلیل ماجرای پاریس مسیر درست خود را طی کند، مثل همیشه به سمت اسلام‌هراسی، مظلوم‌نمایی رژیم اشغالگر اسرائیل و دامن زدن به مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های اشغالی منحرف شده و خون ده‌ها فرانسوی بازیچه سیاستمداران صهیونیست می‌شود.
اولین گام در این مسیر، از سوی شبکه فرانسوی «بی.اف.ام.تی.وی» برداشته شد؛ این شبکه در گفت‌وگو با «دومینیک ریزت» تحلیلگر مسائل نظامی، وضع کنونی فرانسه را با اوضاع فلسطین اشغالی پیوند زد و از دل این پیوند، مظلومیت صهیونیست‌ها را استخراج کرد و در دفاع از اشغالگران بدسابقه اسرائیل مدعی شد: «آنچه اکنون در فرانسه اتفاق می‌افتد، همان چیزی است که طی 20 سال گذشته در اسرائیل وجود داشته است.» این خط تحلیلی را دقیقا تایمز اسرائیل نیز رفته است!
جزئیات ماجرای پاریس
«فرانسوا مولن» دادستان پاریس اما طی یک کنفرانس خبری، جزئیات بیشتری را در مورد حملات تروریستی شب شنبه به خبرنگاران گفت. به گفته وی، این عملیات توسط سه تیم متشکل از هفت نفر به طور هماهنگ صورت گرفت و طی آن، یک استادیوم ورزشی، یک سالن کنسرت، و سه رستوران هدف انفجار بمب یا تیراندازی قرار گرفتند. شش نفر از هفت تروریست، کمربند انفجاری داشتند و عملیات انتحاری انجام دادند. تروریست هفتم نیز بر اثر اصابت گلوله کشته شد.
مولن آمار دقیق کشته‌شدگان را 129 نفر و مجروحان را نیز 350 تن اعلام کرد و گفت که حال 90 نفر از زخمی‌ها وخیم است.
پیش از این شمار کشته‌ها تا 160 و مجروحین 200 نفر اعلام شده بود.
دادستان پاریس در مورد هویت مهاجمان نیز گفت، دست‌کم یکی از هفت تروریست دارای ملیت فرانسوی بوده است.
این فرد 29 ساله «عمر اسماعیل مصطفی» نام داشت.
در مورد سایر تروریست‌ها و ملیت آنها گزارشی نرسیده و اطلاعاتی که در اختیار خبرنگاران قرار گرفته این است که یک گذرنامه سوری در کنار جنازه یک عامل انتحاری پیدا شده است.


 خون آنها رنگین‌تر نیست!

Image result for ‫پاریس هم شاهد چندین انفجار و حمله تروریستی بود‬‎

«انسان‌ها با هم فرق ندارند»
، «همه آفریده پروردگاری واحد هستند»، «جان انسان‌ها به یک اندازه ارزش دارد»، «نژاد، پوست و قومیت باعث برتری هیچ انسانی نمی‌شود.» این جملات زیبا را از دوران بچگی در مجلات و تلویزیون، همه شنیده‌ایم و با خوشحالی آنها را تکرار و به کار برده‌ایم. اما آیا این جملات، جدای از دنیای کتاب‌ها و فضای مجازی، در واقعیت نیز به همین صورت هستند؟

خاورمیانه سال‌ها است که به عرصه‌ای برای آزمایش سلاح‌های غربی‌ها تبدیل شده است. البته دهه‌ها است که غربی‌ها با استعمار و استثمار مردمان این منطقه، یکه تازی کرده‌اند و از هیچ جنایتی فروگذار نکرده‌اند. تمامی تحولات غرب آسیا و شمال آفریقا در سال‌های اخیر متأثر از سیاست‌های کشورهای غربی بوده است. عراق به دلیل تهاجم نظامی آمریکا، لبنان به دلیل نفوذ فرهنگی و سیاسی فرانسه، لیبی به دلیل حمله نظامی ناتو، سوریه به دلیل حمایت غربی‌ها از تروریست‌ها و همچنین بسیاری از کشورهای این منطقه به دلیل دخالت‌ها و سیاست‌های مستقیم و غیرمستقیم کشورهای اروپایی و آمریکا به صحنه خونریزی و جنایت تبدیل شده‌اند. کشته شدن ده‌ها انسان در این منطقه دیگر برای روزنامه‌ها خبر مهمی نیست و امری بسیار معمولی و روزمره است. اما به محض تکرار این حوادث حتی در مقیاسی کوچک‌تر در اروپا و آمریکا، ناگهان جان انسان‌ها بسیار ارزشمند می‌شود و موج رسانه‌ای ایجاد می‌کند.
روز پنجشنبه هفته گذشته در پی دو حمله انتحاری در بیروت پایتخت لبنان 43 تن شهید و 239 تن دیگر زخمی شدند. یک روز پس از این حادثه یعنی جمعه شب، پاریس هم شاهد چندین انفجار و حمله تروریستی بود که طی آن 160 تن کشته و 300 نفر دیگر زخمی شدند. در هر دو حادثه انسان‌هایی قربانی شدند که شاید اصلاً داعش و تروریست‌ها را نمی‌شناختند. این دو حادثه قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. اما نکته‌ای که در این مورد مهم است نوع مواجهه رسانه‌هاو شخصیت‌ها و صاحبان تریبون با این دو مسئله است. در موردحادثه بیروت بسیاری از هنرمندان و شخصیت‌ها، گویا حتی خبر انفجار نیز به آنها نرسیده بود و هیچ واکنشی نشان ندادند. رسانه‌های غربی‌هم به عنوان یک خبر ساده و تکراری! آن راپوشش دادند و از کنار آن گذشتند. اما به محض انفجار نخستین بمب در پاریس، وجدان غربی‌ها گویا تازه از خواب بیدار شد! و «فریاد ارزش جان انسان‌ها» را سر دادند و خواستار تشکیل «کمپین‌ها» و «گروه‌ها» برای محکوم کردن این حادثه تلخ شدند. به راستی مردم مظلوم بیروت چه تفاوتی با مردم غیرنظامی فرانسه دارند که این چنین متفاوت مورد قضاوت قرار می‌گیرند؟ آیا جان انسان شرقی از انسان غربی بی‌ارزش‌تر است؟ پاسخ به این سؤال در سخنان رهبر معظم انقلاب در شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران نهفته است. ایشان به تقسیم‌بندی مردم جهان به شهروندان درجه یک و دو و سه از جانب آمریکا و دیگر قدرت‌های سلطه‌گر اشاره و اعلام کردند: «جان انسان در آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین ارزان و در آمریکا و غرب اروپا گران، قیمت‌گذاری می‌شود.» (5 شهریور 91) در واقعیت نیز همین است و شعارهای زیبا و چشم‌نواز نمی‌تواند این واقعیت را تغییر دهد. روزانه صدها شهروند بی‌گناه عراقی، سوریه‌ای، یمنی، افغانی، لبنانی و فلسطینی قربانی می‌شوند اما برای آنها «هیچ» کمپینی تشکیل نمی‌شود و هیچ هنرمندی شمع به دست در برابر سفارت کشور آنها، همدردی خود را نشان نمی‌دهد. این مسئله، واقعیتی تلخ است اما وجود دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

 داعش محصول مشترک اوباما و کلینتون است

Image result for ‫«ریک سنتروم»‬‎

Image result for ‫اوباما و هیلاری‬‎

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سیاست‌های رئیس‌جمهور این کشور و وزیر خارجه سابقش را علت اصلی شکل‌گیری داعش دانست
این بار نوبت به «ریک سنتروم» رسید که روز شنبه طی نشستی در «اورلاندو» درباره نقش آمریکا در ایجاد داعش سخنرانی کند. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: «باراک اوباما و هیلاری کلینتون مسئول شکل‌گیری داعش در عراق و سوریه هستند.» سنتروم گفت: «داعش‌ زاده تصمیم سیاسی کلینتون و اوباما در مورد ترک عراق است. این دو نفر به توصیه ژنرال‌های ما توجه نکردند و مقابل همه توصیه‌های سیاسی ایستادند.»
وی ادامه داد: «اوباما و کلینتون سیاست را بر امنیت کشور ما و امنیت جهان ترجیح دادند.»
نامزد جمهوریخواه در واکنش به عملیات داعش در پاریس، این اظهارات را بر زبان آورد و خطاب به فرانسوی‌ها گفت که در کنار آنها می‌ایستد و برای آنها دعا می‌کند.
سنتروم در ارتباط با موضع اوباما در قبال ماجرای پاریس نیز گفت: «اوباما یا ناآگاه است، یا متقلب و یا متوهم، و یا ممکن است هر سه اینها باشد!»
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سال 2016 (1395) برگزار می‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 25 آبان 1394
دوشنبه 25 آبان 1394 11:48 ق.ظ
این حرف درستی است كه داعش نتیجه كار اوباما و كلینتون است
اما چون بیك سنتروم از حزب جمهوریخواه است تعصب نشان داده . داعش نتیجه جنگ عراق و افغانستان است كه جورج بوش آنرا شروع كرده و به اوباما به ارث رسیده
دوشنبه 25 آبان 1394 11:45 ق.ظ
خون همه انسانها در جهان یكرنگ است
سعدی شیرازی فرموده :
بنی آدم اعضاء یك پیكرند
كه در آفرینش زیك گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضو ها را نماند قرار
تو كز محنت دیگرا بی غمی
نشاید كه نامت نهند آدمی
دوشنبه 25 آبان 1394 11:42 ق.ظ
پاریس با هر گجای دنیا اگر مظلومی به نا حق كشته شود ما از آن احساس نارضایتی می كنیم
اما مردم فرانسه بدانند این كار یهودیان اسرائیل است چون داعش دست پرورده اسرائیل است

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic