تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

 اروپا در وحشت تکرار تراژدی پاریس

فرانسه: داعش در تدارک حمله به کل اروپاست

  ۲۵/ ۰۸ /۱۳۹۴

Image result for ‫اروپا در وحشت تکرار تراژدی پاریس‬‎

به دنبال افزایش نگرانی‌ها در جهان غرب نسبت به تکرار تراژدی پاریس، شماری از رهبران اروپا از جمله فرانسه از تدارک و برنامه‌ریزی انجام حملات جدید توسط گروه تروریستی داعش در سراسر اروپا خبر داد.
شاید زمانی که کشورهای غربی با ارسال سلاح و اعزام صدها تروریست به سوریه به دنبال نابودی نظام حاکم در این کشور بودند یا وقتی پشت سر هم با دعوت از تروریست‌ها اجلاس «دوستان سوریه» تشکیل می‌دادند، هیچ تصوری از بازگشت این تروریست‌ها به اروپا نداشتند. اما امروز همان فردایی است که رهبران فرانسه، انگلیس و آمریکا نخواستند به آن فکر کنند و برای آن چاره‌اندیشی کنند. آنها «خوش خیالانه» تصور می‌کردند با ناامن کردن یک کشور می‌توانند برای خود «امنیت بیشتر» بخرند. اما امنیت مقوله‌ای تفکیک‌پذیر نیست و ناامن شدن یک منطقه ناامنی را در مناطق دیگر به دنبال خواهد داشت. سال‌ها است که خاورمیانه نا امن شده و به اعتراف دوست و دشمن کشورهای غربی عاملان اصلی در این مسئله هستند؛ و اکنون اما، این ناامنی خود را به قاره سبز هم رسانده است. اروپا فقط چند روز از هزاران روز خونین خاورمیانه را تجربه کرده و در همین زمان اندک نیز با بحران‌های عمیقی مواجه شده است. جمعه شب پاریس به دنبال چندین انفجار در بهت فرو رفت. طبق آخرین گزارش‌های رسمی  این حملات تاکنون132 کشته و 350 مجروح به جا گذاشت. اما حادثه به اینجا ختم نشده و «تهدید حملات بیشتر»، خواب را از چشمان حامیان داعش ربوده است.
به گزارش فارس، «مانوئل والس» نخست‌وزیر فرانسه دیروز در گفت‌وگو با رادیو «آر.تی.ال» در اظهاراتی اعلام کرد: «ما می‌دانستیم که داعش برای حمله آماده می‌شود و الان هم در تدارک و برنامه‌ریزی انجام حملات تازه‌ای است، آن هم نه فقط در فرانسه بلکه در کل اروپا.» وی ادامه داد: «در برابر مبارزه با تروریسم ما هیچ گزینه‌ای را کنار نخواهیم گذاشت و می‌دانیم که حملات اخیر پاریس از سوریه سازماندهی شده، فکر شده و برنامه‌ریزی شده بوده است و این احتمال وجود دارد که تروریسم طی روزها و هفته‌های آینده ما را بار دیگر هدف قرار دهد.» بلافاصله «فرانسوا اولاند»رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد خواستار تمدید وضعیت فوق‌العاده برای سه ماه است. تمدید وضعیت فوق‌العاده بیش از 12 روز نیازمند تایید پارلمان فرانسه است. قرار است «اولاند» لایحه مربوط به تمدید سه ماهه وضعیت فوق‌العاده را چهارشنبه به پارلمان تقدیم کند. همانطور که از این دو موضع‌گیری معلوم است حملات بی‌سابقه جمعه شب در پاریس که گروه تروریستی داعش آن را بر عهده گرفت هراس شدیدی در فرانسه ایجاد و زندگی مردم را مختل کرده است. پلیس فرانسه پس از حملات پاریس عملیات ضدتروریستی خود را در پنج شهر این کشور آغاز کرده است. شبکه تلویزیونی سی.ان.ان نیز گزارش داد، با وحشتی که جمعه شب پاریس را فراگرفت، اکنون پایتخت نشینان فرانسه دریافتند که شرایط زندگی دراین شهر، دیگر تغییر کرده است. وزارت کشور فرانسه اما گفته که از فعالیت برخی واعظان مذهبی جلوگیری خواهد کرد.
در سایر کشورهای اروپایی نیز وضع بهتر از فرانسه نیست. «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده بیش از 2000 جاسوس استخدام خواهد کرد تا «با کسانی که می‌خواهند با انگلیس و ارزشهایش بجنگند»، مقابله کنند.
وزرای کشور 28 عضو اتحادیه اروپا نیز قرار است روز جمعه در بروکسل نشستی را برگزار کنند تا بر ضرورت مقابله با اقدامات مشابه تاکید کنند. صدراعظم آلمان هم تاکید کرده که اعضای گروه 20 برای مقابله با تهدیدات تروریستی، متحدانه در کنار یکدیگر ایستاده‌اند. وزیر خارجه آلمان نیز از جامعه جهانی خواسته تا «اقدامی هدفمند و محکم» علیه داعش را پیگیری کنند. وزیر دفاع آلمان که گویا خطر را بیش از دیگران در مرزهای آلمان احساس کرده خطاب به جهانیان اعلام کرده، «به پا خیزید و در برابر داعش بایستید.» وزیر خارجه جدید لهستان به جمع نگران‌های غرب پیوست  سرانجام گفت، «صدها هزار آواره سوری که به اروپا هجوم آورده‌اند می‌توانند برای تشکیل یک ارتش آموزش‌دیده و برای آزادسازی سرزمین خود بازگردند.» حادثه پاریس، نگرانی‌های غرب از بحران پناهجویان را دوچندان کرده است.اقدامات نسنجیده غربی ها در حمایت از تروریست ها در خاورمیانه اکنون باعث شده که آنها به ظاهر هم که شده با عقب‌نشینی از برنامه‌های گذشته خود خواستار همکاری برای نابودی تروریست ها شوند.
 هرچند این نگرانی وجود دارد که غربی‌ها با نام مقابله با داعش به مقابله با مقاومت برخیزند. در همین ارتباط پنتاگون اعلام کرد که وزرای دفاع فرانسه و آمریکا برای برداشتن گام های واقعی در راستای افزایش همکاری‌ها علیه داعش توافق کردند. «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه و نامزد انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نیز گفته، امیدوار است که فرانسه به ماده پنجم ناتو که در آن حمله به یک عضو، حمله به تمامی اعضا تلقی می‌شود، توسل جوید. «گراهام» در ادامه بر لزوم اعزام 10 هزار نظامی آمریکایی به خاک عراق به عنوان بخشی از یک نیروی نظامی منطقه‌ای مقابله با داعش تاکید کرد. وزیر خارجه دانمارک نیز خواستار بمباران مواضع داعش در عراق و سوریه شد. فرانسه نیز اعلام کرد که جنگنده‌ها در اولین واکنش به حوادث پاریس، دیروز مواضع گروه تروریستی داعش را در استان الرقه واقع در شرق سوریه بیش از 30 نوبت به شدت بمباران کردند. اکنون غربی‌ها می‌گویند به دنبال تشکیل اجماعی جهانی برای مقابله با تروریست ها هستند و چه بسا بار دیگر به خاورمیانه لشکرکشی کنند! قربانی سیاست های همین امر باعث شده عده‌ای حوادث پاریس را به حوادث 11 سپتامبر تشبیه کنند. آمریکا به بهانه حادثه 11 سپتامبر به خاورمیانه لشکرکشی کرد و داعش نیز- اگر نگوئیم مستقیما از سوی آمریکایی‌ها ایجاد شده- از دل خرابه‌های جنگ آمریکا در عراق و افغانستان بیرون آمد.
سایر رویدادها
* پلیس فرانسه اعلام کرد، حکم جلب بین‌المللی برای مظنون فراری حملات پاریس صادر شده است.
* حدود ۵۰ گروه تروریستی در سوریه اتفاقات تروریستی «پاریس» را محکوم کردند!
*«ماهاتیر محمد» نخست وزیر اسبق مالزی، تاسیس دولت صهیونیست  را عامل حادثه و حملات تروریستی پاریس دانست.
* نیروهای امنیتی بلژیک یکی از مظنونان حملات پاریس را در حومه شهر بروکسل بازداشت کردند.
* پلیس فرانسه از کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات در جریان عملیات بازرسی در شهرهای مختلف فرانسه خبر داد.

با ورود نیروهای ویژه عراقی به میدان

شمال صلاح‌الدین گورستان داعش شد

Image result for ‫شمال صلاح‌الدین گورستان داعش شد‬‎

با ورود نیروهای ویژه عراقی به صحنه نبرد با تروریست‌ها در شمال صلاح‌الدین و هلاکت شمار زیادی از تکفیری‌ها، خبر می‌رسد، مناطق دیگری از این استان کاملا از وجود تکفیری‌ها پاک شده است.
به گزارش یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد عصر یکشنبه 30 خودرو وابسته به نیروهای بسیج و داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش وارد شهرستان «طوزخورماتو» در شمال استان صلاح الدین شدند. حضور نیروهای بسیج و داوطلب مردمی برای اطمینان‌بخشی به مردم و تقویت وضعیت امنیتی در این شهرستان و ممانعت از وقوع هرگونه اقدام ضدامنیتی است. شهر «طوزخورماتو» در شمال شرق عراق و از توابع استان «صلاح‌الدین» است که از چهارشنبه و پنجشنبه گذشته شاهد اقدامات خشونت‌باری بود که دست‌کم 17 نفر را به کام مرگ کشاند.
از سوی دیگر نیروهای ویژه عراق از هلاکت ده‌ها تروریست داعشی در کوهستان «مکحول» در شمال صلاح‌الدین خبر دادند. براساس بیانیه‌ای که رسانه‌های عراقی منتشر کرده‌اند، لشکر نیروهای ویژه عراق، شمار زیادی از تروریست‌های داعشی را در کوه‌های مکحول در شمال استان صلاح‌الدین به هلاکت رساندند و این کوهستان را به «گورستان داعش» تبدیل کردند. براساس این بیانیه، در این عملیات، خودروهای داعشی‌ها منهدم و مقادیر زیادی سلاح هم به غنیمت گرفته شد. در همین حال، سخنگوی بسیج مردمی عراق با تاکید بر اینکه «پیشروی نیروهای بسیج مردمی و امنیتی در شمال بیجی موجب در امان ماندن آن از حملات موشک‌های دوربرد داعش شده» گفت: «نیروهای امنیتی در حال آماده‌سازی قوا برای یورش به قلب الرمادی و فلوجه هستند.»
داعش مدتی است در عراق و سوریه کاملا زمینگیر شده و اقدام به حملات تروریستی علیه مردم بی‌گناه سایر کشورها می‌کند. لبنان و فرانسه از جمله کشورهایی هستند که مورد حمله داعش قرار گرفته‌اند.معجزه مقاومت

رئیس رژیم صهیونیستی: باید از نیل تا فرات را فراموش کنیم

Image result for ‫«رون ریولین»‬‎

همزمان با اوج‌گیری انتفاضه، رئیس رژیم صهیونیستی در یک چرخش هرچند ظاهری 180 درجه‌ای، از صهیونیست‌ها خواسته که رویای اسرائیل بزرگ را فراموش کنند و با فلسطینی‌ها سازش کنند!
رسانه‌های رژیم صهیونیستی سخنان «رون ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی در روز پنجشنبه را که در کنفرانس تحت عنوان «صلح  برای اسرائیل» عنوان کرده بود به طور کامل پوشش داده و به نقل از وی اعلام کردند که ریولین خواستار «صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز با فلسطینی‌ها» شده است! در این سخنرانی که به دعوت روزنامه «هاآرتص» انجام شده، رئیس رژیم صهیونیستی از صهیونیست‌ها خواسته «رویای اسرائیل بزرگ» را به فراموشی بسپارند و بدانند که «فلسطینی‌ها برای همیشه ساکنان این سرزمین بوده و همسایه خواهند ماند و باید با آنها به صلح رسید!»
وی حتی خواستار بهبود روابط رژیم صهیونیستی و فلسطین شده و تأکید کرده که اسرائیل در مورد فلسطینی‌ها اشتباه کرده و برای آنها امکانات و رفاه اجتماعی ایجاد نکرده است.
چندی پیش نیز «شیمون پرز»، رئیس سابق رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی گفته بود که دیگر نباید به خاورمیانه بزرگ فکر کرد و تنها باید به امنیت اسرائیل اندیشید.
این چرخش مواضع و سخنان عجیب و غریب از سوی مقامات ارشد صهیونیستی حکایت از ضعف و سستی این رژیم در قبال خیزش قهرمانانه مردم فلسطین طی روزهای اخیر دارد.
مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری طی 46 روزی که از انتفاضه قدس می‌گذرد به رغم دادن ده‌ها شهید و زخمی آنچنان حماسه‌ای را آغاز کرده و ادامه می‌دهند که همه معادلات و تصورات مقامات تل‌آویو و حامیان آنها را نقش بر آب کرده است.
صهیونیست‌ها پس از مشاهده اوضاع مقاومت و انتفاضه و رسیدن به این نتیجه که کسی قادر به خاموش کردن انتفاضه نیست،‌ حال دم از دوستی و صلح می‌زنند!
اینکه رژیم کودک‌کش صهیونیستی خواستار زندگی توأم با صلح و آرامش در کنار فلسطینی‌ها می‌شود به همان اندازه مضحک است که تصور کنیم، آنها از اهداف اصلی خود در این سرزمین دست کشیده‌اند در واقع صهیونیست‌ها به تغییر متدولوژی و استراتژی در قبال قیام ملت فلسطین روی آورده و تلاش دارند این بار با جنگ نرم به مقابله با انتفاضه فلسطین روی آورند. البته «ریولین» در انتهای اظهارات خود صراحتاً هدف خود از این عقب‌نشینی تاکتیکی را اعلام کرد آنجا که از جوانان فلسطینی خواست دست به حملات استشهادی نزنند.
سازمان اطلاعات و امنیت رژیم صهیونیستی (شاباک) نیز چندی پیش اعتراف کرد تل‌آویو نمی‌تواند جلوی جریان خروشان اعتراضات ملت فلسطین را بگیرد و شکست خواهد خورد. در این گزارش که برخی آن را «بی‌سابقه» توصیف کردند آمده که «جوانان فلسطینی به طور بی‌سابقه‌ای جانفشانی می‌کنند و برخلاف گذشته نیز لزوماً از گروهی دستور نمی‌گیرند.» طبق این گزارش، فلسطینی‌ها در انتفاضه سوم 3 انگیزه قوی ملی، مذهبی و انتقام دارند.
یورش صهیونیست‌ها
 به اردوگاه قلندیا
اما با این وجود، فلسطینی‌ها همچنان به انتفاضه خود ادامه می‌د‌هند. نظامیان رژیم صهیونیستی روز گذشته به اردوگاه قلندیا در بیت‌المقدس حمله کرده و سه فلسطینی را شهید و ده‌ها نفر را زخمی کردند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، صهیونیست‌ها با محاصره این اردوگاه حدود ساعت دو و نیم سحرگاه روز دوشنبه به خانه «محمد شاهین» زندانی فلسطینی، حمله کردند که این یورش با مقاومت جوانان اردوگاه مواجه شد و در جریان این درگیری‌ها سه جوان فلسطینی به شهادت رسیدند.
با شهادت این سه فلسطینی تعداد شهدای انتفاضه سوم (قدس) از اول اکتبر (9 مهر ماه) تاکنون به 92 تن رسیده و هزاران نفر نیز زخمی شده‌اند.
صهیونیست‌ها همچنین یک کودک دو ساله فلسطینی را با خودرویی در شمال رام‌الله و کرانه باختری زیر گرفتند و از ناحیه سر زخمی کردند.
سایر رویدادها
* رئیس جمهور الجزایر گفت: فقط مقاومت فلسطین باعث آزادی این ملت از اشغالگری رژیم صهیونیستی خواهد شد.
* پلیس امنیت امارات از برافراشتن پرچم فلسطین در مسابقات بسکتبال قهرمانی کشورهای عربی در این کشور جلوگیری کرد.
* وزارت خارجه روسیه اعلام کرد برخلاف آمریکا حزب‌الله و حماس را سازمان‌های تروریستی نمی‌داند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 آبان 1394
سه شنبه 26 آبان 1394 01:08 ب.ظ
اشالله خودتان را هم فرموش خواهید كرد .
سه شنبه 26 آبان 1394 01:07 ب.ظ
لعنت خدا بر دشمنان اسلام
سه شنبه 26 آبان 1394 01:07 ب.ظ
چرا در وحشت هستید ؟
تا دیروز با قلم و قدم و پول و سلاح و نفر كمك می كردید چی شد ؟ كه با یك عملیات در پاریس اخی شدند .

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic