تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کوچ وحشت از غرب آسیا به قلب اروپا
   ۲۷/ ۰۸ /۱۳۹۴

Image result for ‫تروریست ها از غرب آسیا به قلب اروپا‬‎

ادامه حضور داعش در خیابان‌های پاریس، نفس فرانسوی‌ها را در سینه حبس کرد و اروپا را به وحشت انداخت.
در حالی که سوریه و عراق به کمک متحدان خود، آخرین مواضع و سنگرهای داعش را در هم می‌کوبند، حملات تروریستی در اروپا تازه در حال اوج گرفتن است. مردم فرانسه که به کمک رسانه‌ها و اظهارات دلگرم کننده مسئولان می‌خواستند حملات تروریستی جمعه شب پاریس را فراموش و از آن عبور کنند، تبادل آتش‌ میان افراد مسلح داعش و نیروهای امنیتی، بار دیگر آنها  را شوکه کرد. مردم فرانسه و اروپا اکنون ترس و وحشتی را تجربه می‌کنند که سال‌ها مردم  سوریه و عراق با آن زندگی کرده و می‌کنند و البته با ضربات خردکننده‌ای که الان داعش در این دو کشور متحمل می‌شود، به نظر می‌رسد که روزهای آرامش سوری‌ها و عراقی‌ها در حال فرا رسیدن است.
دیروز تیراندازی شدید میان افراد مسلح داعش و نیروهای ویژه دولتی در شمال پاریس (منطقه سن دونی) ساعت‌ها ادامه داشت. این تیراندازی به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، خطوط مترو و حتی بسته شدن خیابان‌ها انجامید.
طبق آمار دولت فرانسه، در این درگیری سه نفر کشته و دو نیروی پلیس زخمی  شدند.  یکی از کشته‌شدگان زنی است که خود را منفجر کرده است.
این درگیری باعث شد «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه، با وزرای امنیتی و غیرامنیتی خود نشست فوق‌العاده‌ برگزار و وضعیت فوق‌العاده را سه ماه دیگر تمدید کند. عملیات تروریستی داعش در جمعه گذشته، جان 132 نفر را در پاریس گرفت و بیش از 350 مجروح برجای گذاشت.
انتشار این خبر و خبرهای جدیدی مثل متواری شدن دو عضو داعش در خیابان‌های پاریس و یا دیگر مناطق فرانسه، موجی از هراس و بی‌اعتمادی را میان فرانسوی‌ها به وجود آورد. در این گیر و دار، پلیس اعلام کرد که نیروهای امنیتی 6 عملیات تروریستی را قبل از اجرا، خنثی و 7 مظنون را دستگیر کردند.
در پاریس اکنون دیگر کسی به دیگری اعتماد ندارد و پلیس هم نسبت به همه بی‌اعتماد است. این بی‌اعتمادی تا آنجاست که بی‌توجهی راننده یک خودروی سرقت شده در نزدیکی موزه «لوور»  به فرمان ایست پلیس، باعث شد که نیروهای امنیتی خودرو را به گلوله ببندند. در این وضعیت آشفته، پنتاگون نیز تعدادی تفنگدار به پاریس اعزام کرد تا از سفارت آمریکا محافظت کنند! طبق آخرین نظرسنجی‌ها، 84 درصد مردم فرانسه حاضرند آزادی خود را بدهند ولی امنیت آنها تامین شود.
اما، سایر شهرها و کشورهای اروپا هم حال و روز بهتری ندارند، یک بسته مشکوک، فرودگاهی را در کپنهاک، پایتخت دانمارک دچار اختلال کرد. در آلمان تنها یک تهدید به بمب‌گذاری در ورزشگاه شهر هانوفر، باعث شد که «آنگلا مرکل» صدراعظم، نشست ویژه برگزار کند. در بلژیک که گفته می‌شود حملات پاریس در این کشور طراحی و برنامه‌ریزی شده است، نیروهای ویژه به بهانه یافتن یک نفر مظنون به مشارکت در حملات فوق، دو خیابان  بروکسل را مسدود کردند.
در انگلیس نیز براساس آخرین نظرسنجی که موسسه «یوگو» انجام داد، 79 درصد پاسخگویان از حملات تروریستی داعش در این کشور ابراز نگرانی کردند.
البته، امواج تهدیدات تروریستی اروپا به آمریکا هم رسید؛ در خیابان‌های نیویورک تدابیر امنیتی بی‌سابقه‌ای به اجرا درآمد و صدها نیروی امنیتی در خیابان‌های این شهر مستقر شدند. پلیس شیکاگو هم دیروز فرودگاه بین‌المللی «اوهر» را به دلیل تهدیدات امنیتی تخلیه کرد.
«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه «رأی الیوم» و تحلیلگر برجسته جهان عرب نیز در ارتباط با تحولات جاری اروپا نوشت: حملات پاریس، آغاز توفان در غرب است.
سایر رویدادها
* «جان برنان» رئیس سازمان «سیا» نسبت به وقوع حملات تروریستی جدید داعش در کشورهای اروپایی هشدار داد.
*رأی‌دهندگان آمریکایی تحت تأثیر تحولات اروپا، به «هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» گرایش پیدا کردند. آمریکایی‌ها این دو نامزد ریاست‌جمهوری را برای مقابله با تروریسم، توانمندتر از دیگران می‌دانند.
* الجزیره گزارش داد، بعد از ماجرای پاریس، توهین به مقدسات اسلامی در ایالت‌های آمریکا گسترش یافت.
* شورای همکاری خلیج‌فارس که سابقه ندارد با قربانیان تروریسم در دنیای اسلام اعلام همدردی کند، با دولت و مردم فرانسه اعلام همدردی کرد.
* بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد، اگر فرانسه سیاست خود را در قبال سوریه تغییر دهد، وی نیز به مقامات و دولت پاریس در مبارزه با تروریسم کمک می‌کند.


 آتش سنگین ارتش سوریه بر سر تکفیری‌ها ؛ صدها تروریست از رقه گریختند

Image result for ‫آتش سنگین ارتش سوریه بر سر تکفیری‌ها‬‎

عملیات مشترک هوایی و زمینی محور روسی- سوری در مناطق شمالی سوریه چنان عرصه را بر تکفیری‌ها تنگ کرده که خبر می‌رسد تروریست‌های «داعش» در حال فرار به سمت مرزهای عراق هستند.
حملات هوایی مؤثر جنگنده‌های «سوخو»ی روسی و پیشروی زمینی بی‌سابقه ارتش سوریه در مناطق شمالی، تروریست‌های داعش را سرگردان کرده است.
به گزارش تسنیم، حملات هوایی شدید، دقیق و پی‌درپی جنگنده‌های روسیه به مواضع و مقرهای عناصر تکفیری در شهر «رقه» سوریه، هلاکت و جراحت «شمار زیادی» از تروریست‌ها را به دنبال داشته و باعث فرار دست‌جمعی شمار زیادی از تروریست‌ها و خانواده‌های آنها شده است. این تروریست‌ها که تاکنون به هر جنایتی در مناطق تحت سلطه خود دست می‌زدند، اکنون در حال فرار به سمت مرز عراق هستند و قصد دارند خود را به شهر «موصل» در استان «نینوا» که در اشغال داعش است، برسانند.
شهر «رقه» دژ و مخفیگاه اصلی داعش در سوریه است. در حملات هوایی به رقه، جنگنده‌های فرانسه نیز مشارکت دارند. وزیر دفاع روسیه نیز گفت، تنها طی روز سه شنبه 206 موضع تروریست‌ها توسط جنگنده‌های روسی منهدم شد.
پیشروی ارتش سوریه نیز در استان‌های «حلب» و «حمص» ادامه دارد. ارتش قصد دارد در ادامه پیشروی خود، دو منطقه شیعه‌نشین «کفریا» و «فوعه» را نیز از محاصره یک سال و نیمه تروریست‌ها خارج کند.
این در حالی است که محور روسی- سوری قصد دارند حملات خود را طی روزهای آینده تشدید کنند. «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه دیروز اعلام کرد، این کشور 37 جنگنده بمب‌افکن دیگر به سوریه می‌فرستد. جنگنده‌های «سوخو24» که به «تانک‌ هوایی» شهرت دارد و می‌تواند هشت تن بمب و موشک با خود حمل کند، از جمله جنگنده‌های ارسالی به سوریه هستند.
گراسیموف درباره دستاوردهای نبرد علیه تروریسم در سوریه نیز گفت: «ارتش سوریه برای نخستین بار طی چهار سال گذشته، توانست 80 منطقه را آزاد کند و کنترل 500 کیلومتر مربع از سرزمین سوریه را هم از اشغال تروریست‌های تکفیری خارج نماید.
اما جریان های رسانه‌ای غرب با هدف کم‌اهمیت جلوه دادن فتوحات علیه تروریسم در سوریه، مدعی شدند که جنگنده‌های روسی غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند و یا مسئله کناره‌گیری «بشار اسد» را از قدرت مطرح می‌کنند. در واکنش به این ادعاها، «ولادیمیر سافرونکوف» معاون نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل، گفت: که ادعاهای غربی‌ها مبنی بر قربانی شدن غیرنظامیان در عملیات هوایی روسیه، ادعاهایی «انزجارآور» است.
«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هم به جای تحسین محور روسی- سوری، گفت: که مسکو باید به جای حفظ «بشار اسد»، روی مبارزه با داعش متمرکز شود! این اظهارات و اظهارات مشابه با واکنش «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین هم مواجه شد. پسکوف گفت:‌ «کسی به جز مردم سوریه نمی‌تواند بگوید که بشار اسد بماند و یا برود.»
«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه هم گفته:‌ «آمریکا و متحدانش بازی خطرناکی را در سوریه به راه انداخته‌اند، آنها می‌خواهند داعش هر چه سریع‌تر بشار اسد را ضعیف و وادار به کناره‌گیری از قدرت کند، اما به طور همزمان نمی‌خواهند داعش قوی شود و قدرت را به چنگ آورد.»
سایر رویدادها
* جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت، احتمالا در سوریه آتش بس اعلام می‌شود تا جنگ فقط علیه داعش متمرکز شود.
* «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت، اگر روسیه به رفتن بشار اسد‌ رضایت دهد، می‌تواند به همکاری منطقه‌ای برای مقابله با تروریسم ملحق شود!
* سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا قصد ندارد جزئیات طرح مشترک واشنگتن- آنکارا برای کنترل مرزهای ترکیه- سوریه را رسانه‌ای کند.

از سوی مردم سوریه

طولانی‌ترین طومار جهان در حمایت از بشار اسد امضاء شد 

Image result for ‫طولانی‌ترین طومار جهان در حمایت از بشار اسد امضاء شد‬‎

جوانان سوری با امضای طوماری 10 کیلومتری، حمایت خود را از «بشار اسد» و ارتش سوریه اعلام و تاکید کردند که تا نابودی کامل تروریسم در کشور، با آن می‌جنگند.
به گزارش «سانا» خبرگزاری رسمی سوریه جوانان سوری بزرگترین طومار جهان را در دانشکده مهندسی برق و مکانیک دانشگاه دمشق امضا کردند. در این طومار بر حمایت کامل از بشار اسد و ارتش سوریه و جنگ تا نابودی کامل تروریسم تاکید شده است. خبرگزاری سوری «سانا» با اعلام این خبر افزود: «جوانان عضو «انجمن داوطلبان وحدت ملی» مجری این طرح هستند.»
«شادی طلب» رئیس این انجمن دیروز گفت: پنج کیلومتر از این طومار، تاکنون توسط جوانان شهرهای دمشق، سویدا، درعا و لاذقیه امضاء شده است.رئیس انجمن داوطلبان وحدت ملی افزود: «این طومار به تمامی استان‌‌های کشور به عنوان شکایت به دادگاه‌های بین‌الملل برای رفع محاصره و تحریم اقتصادی علیه ملت مظلوم سوریه، دخالت نکردن در امور داخلی کشور و محاکمه عاملان کشتار مردم این کشور فرستاده خواهد شد.»
امضاءکنندگان این طومار تصریح کردند، که با جان و دل از بشار اسد و ارتش کشورشان تا نابودی کامل دشمنان و تروریسم حمایت خواهند کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 آبان 1394
پنجشنبه 28 آبان 1394 09:06 ق.ظ
مرگ بر مزدوران وهابی و سربازان یهودی
پنجشنبه 28 آبان 1394 09:05 ق.ظ
ما هم آهنگ با مردم سوریه به خواستشان احترام می گذاریم

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic