تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


توصیه اسد به رئیس‌جمهور فرانسه؛ دنباله‌رو آمریکا نباش!

   ۲۹/ ۰۸ /۱۳۹۴

Image result for ‫اسد به رئیس‌جمهور فرانسه‬‎

رئیس‌جمهور سوریه خطاب به همتای فرانسوی خود، از وی خواست پیرو سیاست‌های ایالات متحده نباشد و در مبارزه با تروریسم جدی باشد.
به گزارش تسنیم، «بشار اسد» در گفت‌وگو با مجله «فالور اکتویل» فرانسه تصریح کرد: واقعیت این است که سیاست‌های فرانسه این روزها مستقل از سیاست‌های آمریکا نیست. به همین خاطر، ارسال پیام (برای مقامات فرانسوی جهت قطع رابطه با کشورهای حامی تروریسم) هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. به هر حال اولین آرزوی من در رابطه با فرانسه، این است که (مقامات پاریس) به سیاست واقعی فرانسوی برگردند، سیاستی که مستقل و دوستدار خاورمیانه و سوریه باشد.
اسد تاکید کرد: فرانسه باید از رویکردهای دوگانه آمریکا فاصله بگیرد. اگر فرانسه با دموکراسی در سوریه مشکل دارد، چرا با بدترین کشورهای جهان در زمینه دموکراسی، مثل حکومت‌های سعودی و قطر مشکل ندارد؟ این تناقض نشان می‌دهد که آنها صادق نیستند.
رئیس‌جمهور سوریه در ادامه گفت: پیام نهایی من (به سران پاریس) این است که در اظهارات خود مبنی بر مبارزه با تروریسم جدی باشند، این پیام من است.
اگر فرانسه در مبارزه با تروریسم جدی نباشد، ما هرگز وقت خود را برای همکاری با چنین کشوری تلف نخواهیم کرد.
بشار اسد در گفت‌وگو با تلویزیون ایتالیا نیز داعش را دست‌پرورده آمریکا دانست و گفت: داعش زیرنظر آمریکا در عراق تأسیس شد. رهبر امروز داعش که «ابوبکر البغدادی» نام دارد، ابتدا در زندان‌های آمریکا در عراق و سپس در نیویورک نگهداری و نهایتا آزاد شد (در سال 2006).
بشار اسد افزود: تا زمانی که کشورهای مختلف خاورمیانه و غرب از تروریست‌ها حمایت کنند، آنها می‌توانند قوی باشند. آنها (اکنون) توسط قطر، ترکیه و عربستان آموزش می‌بینند.
جنگنده‌های روسی چاه‌ها و تانکرهای نفت گروه تروریستی داعش را که از منابع اصلی تامین مالی آنهاست در شمال سوریه بمباران کردند و 75 درصد چاه‌های نفت تصرف شده از سوی آنها را از بین بردند.
به گزارش تسنیم، جنگنده‌های روسیه با حمایت سوریه و با بمباران دقیق چاه‌های نفت تحت بهره‌برداری داعش در شمال سوریه، این گروه تروریستی را از 75 درصد منابع نفتی مورد استفاده خود محروم کردند. اکنون داعش تنها می‌تواند از شش چاه باقی مانده بهره‌برداری کند. در این حملات، تعداد زیادی تانکر مورد استفاده داعش نیز به آتش کشیده شدند.
گفته می‌شود داعش تاکنون از طریق قاچاق نفت آن هم از طریق ترکیه، 50 میلیون دلار درآمد ماهانه داشته است.
اطلاعات جاسوسی نشان می‌دهد که شمار زیادی از عناصر داعش از جبهه‌های جنگ فرار کرده‌اند. در حملات جنگنده‌های روسی، بخش اعظم زیرساخت‌های مورد استفاده داعش مثل نیروگاه‌ برق و حمل و نقل نابود شده است.
پیشروی‌ها و عملیات ارتش سوریه نیز در مناطق شمالی همچنان ادامه دارد؛ در استان حلب علاوه بر اینکه چندین حمله عناصر داعش در مناطق غرب شهر حلب  ناکام ماند، نیروهای دولتی توانستند کنترل ایستگاه قطار منطقه «شیخ احمد» در شرق شهر حلب را در دست بگیرند. ارتش سوریه حمله گسترده عناصر داعش برای اشغال فرودگاه نظامی «دیرالزور» را هم ناکام گذاشت.«اسد باید برود» یعنی راهبرد غرب در سوریه تغییر نکرده است

Image result for ‫سران عربی و غربی«اسد باید برود»‬‎

در ماجرای سوریه و اجلاس اخیر وین، می‌توان به این نتیجه رسید که کل بحران تنها در یک مسئله یعنی سرنوشت «بشار اسد» خلاصه می‌شود و فقط برسر این مسئله است که طرف‌های درگیر با هم اختلاف نظر دارند و بقیه مسائلی که مطرح می‌شود، همه حاشیه‌ای هستند.
«اسد باید برود» جمله‌ای است که برای گوش‌ها کاملا آشناست و به نظر می‌رسد که سران عربی و غربی تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهند از این عبارت مانوس دل بکنند و به همین خاطر و برای آنکه از یادها نرود، مدام آن را تکرار می‌کنند.
اما، واقعه پاریس و وقایع مشابه آن، معمای اسد را کمی پیچیده کرده است، چرا که از این پس، از دست دستگاه‌های عظیم رسانه‌‌ای هم کاری برنمی‌آید و آنها هم نمی‌توانند گزاره «اسد باید برود» را به عنوان اولین خواسته جامعه جهانی در قبال بحران سوریه جا بزنند.
اکنون مخالفان خارجی «بشار اسد» مجبورند که در ظاهر هم که شده، اولویت را به نبرد با داعش بدهند. اما، نکته اینجاست که این موضعگیری جدید، یک موضعگیری ایذایی و ظاهری است و غرب به دلایل مصلحت‌آمیز و به خاطر شرایط موجود، موضع خود را اندکی تغییر داده، ولی راهبرد غرب در قبال سوریه تغییر نکرده است. اگر ما بپذیریم که راهبرد «اسد باید برود» در همه کنش‌های سیاسی، گفت‌وگوها، نشست‌ها، بمباران‌ها و جنگ‌های نیابتی غرب در سوریه یک اصل خدشه ناپذیر است،‌‌ آنگاه بسیاری از رویکرد‌های مخالفان بشار اسد در نشست‌های بین‌المللی، از جمله نشست «وین- 2» (شنبه گذشته) به راحتی قابل تفسیر و رمزگشایی است.
هر چند در نشست «وین- 2» برای نخستین بار گام‌های مثبتی برداشته شد، ولی نکات مبهمی در بیانیه‌ پایانی نشست وجود دارد که احتمالا زمینه‌ساز مجادلات آتی میان مذاکره‌کنندگان خواهد بود.
براساس بیانیه پایانی، در نشست مذکور برسرتعیین جدول زمانی، برقراری آتش بس، انتخابات و گفت‌وگوی سوری- سوری میان مذاکره‌کنندگان توافق شده که البته دستاورد‌های مثبتی است. شرکت‌کنندگان در نشست نیز در مورد نتایج نشست، «رضایت نسبی» داشتند و در میان اظهاراتی که پس از نشست صورت گرفته، از همه جالب‌تر و قابل تامل‌تر، اظهارات «جان کری» وزیر خارجه آمریکا است. این مقام آمریکایی روی حساس‌ترین بخش توافق انگشت گذاشت و به خبرنگاران گفت: باید سوری‌ها با سوری‌ها مذاکره‌کنند، زیرا این کار می‌تواند کمک کند که این فصل وحشتناک خاتمه یابد. ما روی این مسئله اتفاق نظر داریم. وزیر خارجه آمریکا برخلاف رویه سال‌‌های اخیر دولت خود، که دست کم 250 هزار قربانی در سوریه گرفته، با صراحت بیشتر گفت: «تاکید می‌کنم که ما اینجا نیامدیم اراده جمعی خود را بر مردم سوریه تحمیل کنیم!»
این صراحت و با تاکید حرف زدن جان کری، شاید در دل خیلی‌ها امید ایجاد کند، ولی بسیاری را نیز در مورد جنبه‌های مبهم بیانیه به تردید می‌اندازد. این افراد می‌گویند لابد وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ظرفیت‌هایی را می‌بیند که می‌تواند خواسته‌ اصلی ایالات متحده، یعنی کناره‌گیری «بشار اسد» از قدرت را برآورده سازد. اما، این موارد مبهم چه هستند؟ اولین و مهمترین مورد، استفاده از مفهوم «انتقال» در بیانیه است. انتقال می‌تواند هم «انتخابات» را و هم «گفت‌وگوی سوری- سوری» را تحت‌الشعاع قرار دهد، چون معنایی جز انتقال قدرت از بشار اسد به یک دولت جدید ندارد، دولتی که البته دست‌نشانده آمریکا و دوست اسرائیل خواهد بود!
این یعنی برآورده شدن همه خواسته‌های محور غربی- عربی- صهیونیستی.
درخواست دیده‌بان حقوق بشر برای آزادی فوری 100 کودک زندانی در بحرین

Image result for ‫دیده‌بان حقوق بشر آزادی کودکان زندانی در بحرین‬‎

دیده‌بان حقوق بشر بحرین خواستار آزادی فوری 100 کودک زندانی در این کشور شده است.
دیده‌بان حقوق بشر بحرین با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت «روز جهانی کودک» خواستار آزادی فوری 100 کودک زندانی و بازگرداندن تابعیت کودکانی شد که تابعیت بحرینی آنها لغو شده است.  به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «مراه البحرین»، در این بیانیه آمده است: «بسیاری از کودکان بحرین از سال 2011 تاکنون زندگی دردناکی را در زندان‌ها تجربه می‌کنند و بسیاری از آنها حتی با انواع شکنجه‌های جسمی، روانی و زبانی دست و پنجه نرم می‌کنند.» دیده‌بان حقوق بشر بحرین در این بیانیه با همه قربانیان نقض حقوق کودکان در منطقه و جهان اعلام همبستگی و نگرانی خود را از «اوضاع وخیم کودکان» در بحرین اعلام کرد. آمریکا به ژاپن یک میلیارد و 200 میلیون دلار پهپاد جاسوسی می‌فروشد

Image result for ‫پهپاد جاسوسی آمریکا به ژاپن‬‎

آمریکا با فروش پهپادهای جاسوسی به ارزش یک‌میلیارد و 200 میلیون دلار به ژاپن موافقت کرده است.
به گزارش تسنیم، به نقل از اسپوتنیک، آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا دیروز اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا با فروش پهپادهای جاسوسی و تجهیزات مربوط به آن به ژاپن به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون دلار موافقت کرده است. بنابر این گزارش، این پهپادها از نوع «آر کیو 4» است و ژاپنی‌ها می‌گویند نقش مهمی در تقویت قابلیت‌های جاسوسی و شناسایی خواهد داشت و تضمین خواهد کرد که ژاپن قادر خواهد بود تهدیدات منطقه را شناسایی کند.در ماه‌های اخیر نیز،خبرگزاری کیودوی ژاپن در گزارشی اعلام کرد که توکیو موافقت کرده، پنج فروند هواپیمای پیشرفته نظامی «وی-22 اوسپری» از آمریکا بخرد. دولت ژاپن چند سالی است با تغییر قانون اساسی و افزایش بودجه نظامی، اصطلاحا، در فاز تهاجمی قرار گرفته است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 آبان 1394

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات