تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

گلوبال ریسرچ:

آمریکا در سال 2015 ،۲۳ هزار بمب بر سر مسلمانان ریخته‌است 

۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫آمریکا ۲۳ هزار بمب‬‎

یک پایگاه تحلیلی آمریکایی اعلام کرد، آمریکا در سال ۲۰۱۵، بیش از ۲۳هزار بمب به کشورهای مسلمان جهان پرتاب کرده است.
به گزارش فارس، پایگاه تحلیلی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی به تناقضی که در اعطای جایزه صلح نوبل وجود دارد اشاره کرد و نوشت که در سال 2015، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا که خود برنده جایزه صلح نوبل است، 23 هزار و 144 بمب به سمت کشورهای مسلمان جهان پرتاب کرده است. «میکا زنکو» از پژوهشگران شورای روابط خارجی آمریکا اخیرا تعداد بمب‌هایی که آمریکا به سمت کشورهای دیگر پرتاب کرده را مورد ارزیابی قرار داده و دریافته که در سال 2015، آمریکا حدود 23 هزار و 144 بمب به عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، یمن و سومالی پرتاب کرده است که اکثریت جمعیت این کشورها را مسلمانان تشکیل می‌دهند.
این گزارش به تفکیک نشان می‌دهد که آمریکا در زمان مذکور، 22 هزار و 110 بمب بر سر مردم عراق و سوریه، 947 بمب بر سر مردم افغانستان، 11 بمب بر سر مردم پاکستان، 58 بمب بر سر مردم یمن و 18 بمب بر سر مردم سومالی ریخته است. گلوبال ریسرچ با اشاره به این آمار و ارقام و ادعاهایی که آمریکا در توجیه این حملات می‌آورد تاکید می‌کند که «ظاهرا پرتاب این بمب‌ها چندان تأثیری بر تروریست‌ها نداشته است به طوری که آمریکا 947 بمب در سال 2015 به افغانستان پرتاب کرده اما با این حال، طالبان در مقایسه با سال 2001، کنترل مناطق بیشتری از این کشور را برعهده دارد!
دیروز نیز عربستان برای نخستین بار اعتراف کرد آمریکا و انگلیس در بمباران یمن نقش دارند. وزیر خارجه عربستان حتی این را هم گفت که افسران آمریکایی و انگلیسی در مرکز فرماندهی عملیات جنگ یمن حضور دارند.تحلیلگر کانادایی در گفت‌وگو با کیهان:

 ایران تنها حکومت واقعی اسلام در سراسر جهان است

Image result for ‫اریک والبرگ‬‎

«اریک والبرگ» کارشناس کانادایی مسائل غرب آسیا در گفت و گوی اختصاصی با کیهان اعلام کرد، تنها حکومت اسلامی واقعی در جهان ایران است.
«والبرگ» در پاسخ به این سؤال که چرا رژیم آل سعود در شرایط کنونی دست به اعدام دسته جمعی آن 47 نفر از جمله شیخ نمر زد؟ گفت: «عربستان از ترس انقلاب، همه انتقادها را سرکوب می‌کند. اعدام این 47 نفر بزرگ‌ترین اعدام دسته جمعی از سال 1979 تاکنون بود. در واقع پیروزی انقلاب اسلامی لرزه بر اندام پادشاهی از خود راضی سعودی انداخته و این انقلاب به جوانان سعودی انگیزه داد تا از اولین انقلاب اسلامی آن سالها الگو‌برداری کنند و سعودی‌ها از همین مسئله وحشت دارند.»
وی افزود: «جنگ آل‌سعود علیه مردم عربستان افزایش پیدا کرده است، در سال گذشته حداقل 157 نفر اعدام شدند. در سال 2014 نیز سعودی‌ها 90 نفر را اعدام کرده بودند. خانواده‌های شیعیان اعدام شده به شدت انکار می‌کنند که آنها در حملات تروریستی دست داشته‌اند. این افراد تنها به دلیل اعتراضات مسالمت آمیز بر ضد تبعیضات مذهبی اعدام شدند.»
به گفته این کارشناس مسائل بین‌الملل «عربستان از این اعدام‌های دسته جمعی به منظور هشدار به مردم این کشور و منصرف کردن آنها از قیام علیه حکومت استفاده می‌کند اما این اقدامات بی‌ثمر است چرا که این تهدیدات توخالی مسلمانان را به اقدامات متقابل تحریک می‌کند. شیخ نمر یک سخنران فعال و نترس در بیان حقایق پادشاهی استبدادی و رو به زوال‌سعودی بود که خواستار انتخابات آزاد بود؛ با این حال هیچ‌گاه در اعتراضات خشونت‌آمیز شرکت نکرد.»
والبرگ در بخش دیگری از اظهارات خود رژیم آل‌سعود را «نفرت‌انگیز» خواند که با تظاهر به اسلام، به مسلمانان خیانت می‌کند.
این کارشناس کانادایی در پاسخ به  این سؤال که «آیا آل‌سعود در سیاست خارجی خود در منطقه به خصوص سوریه و یمن موفق بوده است یا خیر» گفت: «دخالت سعودی‌ها در منطقه خاورمیانه فاجعه‌آمیز بوده است، پول آنها همراه با سلاح‌های آمریکایی باعث از بین رفتن چچن، بوسنی، کوزوو، سومالی، لیبی و هم اکنون سوریه و یمن شده است. آنها در پی تاثیرگذاری در نیجریه و چاد هم هستند. عربستان هم اکنون می‌خواهد به کمک آمریکا و اسرائیل، ایران تنها حکومت واقعی اسلام در دنیا را نابود کند.
وی افزود: «هم اکنون ایران و روسیه در تعامل با عراق هستند تا داعش را در عراق و سوریه شکست دهند. جنگی دیگر در یمن در جریان است، عربستان و آمریکا مردم یمن را بمباران می‌کنند و شیعیان را می‌کشند. ایران به اندازه کافی در سوریه با سیاست‌های خصمانه آمریکا و عربستان مقابله می‌کند اما، بمب‌های سعودی که در آمریکا ساخته شده‌اند کسی را شکست نخواهد داد، هر چند بسیاری را به قتل برساند.اخیرا آن‌ها به بیمارستانی در یمن حمله کردند، به نظر می‌رسد که برای متجاوزان اهمیت ندارد که به کجا و به چه کسانی حمله می‌کنند.»
کارشناس کانادایی مسائل غرب آسیا در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه «علت اصلی جنجال آفرینی عربستان بر ضد ایران چیست؟» تاکید کرد: «ایران تنها کشور در جهان است که در برابر زیادی خواهی و باج خواهی  سعودی‌ها ایستاده است. متکبران سعودی در قالب وهابیت با دلار‌های نفتی، به دولت‌های فقیر اسلامی رشوه می‌دهند تا همچنان به سلطنت‌آل سعود وفادار بمانند. سلطنتی که حقوق بشر نمی‌شناسد و فقط به منافع استراتژیکی‌اش فکر می‌کند.»
والبرگ افزود: «با توجه به اتفاقات اخیر در سوریه، جهان در حال پی بردن به این نکته است که ایران و روسیه متحدین کشور‌هایی هستند که به حقوق بشر و صلح جهانی احترام می‌گذارند. شعار آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها درباره تلاش برای آوردن دموکراسی به سوریه بهانه‌ای است برای حمله کردن و به چنگ آوردن این کشور، حتی اگر به قیمت نابودی سوریه تمام  شود. وی در پایان نتیجه گرفت که «اتفاقات اخیر باعث منزوی شدن عربستان شده است.رشوه‌های میلیاردی و ایجاد رعب و وحشت همانند آمریکا، برای عربستان کارایی نداشته و سیاست عربستان مبنی بر هزینه کردن میلیاردی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های خود نیز دیگر کسی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.»


شمارش معکوس برای آغاز عملیات بزرگ آزادسازی شهر حلب 

Image result for ‫آغاز عملیات بزرگ آزادسازی شهر حلب‬‎

ارتش سوریه پس از پیروزی‌های گسترده اخیر، خود را برای عملیات آزادسازی دومین شهر بزرگ این کشور، آماده می‌کند.
سرانجام پس از ماه‌ها پیشروی و پیروزی درخشان نیروهای ارتش سوریه و مقاومت که از سوی جنگنده‌های روسی حمایت می‌شد، لحظه حساس فرارسیده است و شهر «حلب» در نوبت آزادسازی قرار گرفته است.
به گزارش تسنیم، یک منبع امنیتی سوریه با اعلام این خبر، گفته در این عملیات، حضور نیروهای مقاومت لبنان و نیروهای مردمی سوریه نیز پررنگ خواهد بود و علاوه بر آن، جنگنده‌های روسی هم نقش پشتیبانی نیروهای مقاومت را برعهده خواهند داشت.
به گفته افسر بلندپایه ارتش سوریه «این عملیات، بزرگ‌ترین عملیات نظامی ارتش سوریه از آغاز بحران (2011) تاکنون خواهد بود.»
منابع سوری به زمان آغاز عملیات، اشاره نکردند. نیروهای ارتش سوریه طی هفته‌های اخیر پیروزی‌های گسترده‌ای را در مناطق مختلف این کشور، خصوصا در استان حلب رقم زده‌اند. این پیروزی‌ها، آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن را نگران کرده است و حتی گفته می‌شود که ایالات متحده درصدد احداث یک پایگاه نظامی در شمال شرق سوریه و حوالی سد «تشرین» (منطقه کردنشین) است.
گزارش پیروزی‌ها
 از سوی ارتش روسیه
به گزارش ایسنا، «سرگئی رودسکوی» رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اما اعلام کرده که، جنگنده‌های روسی از آغاز عملیات در سوریه (9 مهر گذشته) تاکنون 5662 عملیات انجام داده‌اند و به کمک این جنگنده‌ها، ارتش سوریه توانسته 217 شهر، شهرک و منطقه را که مساحت کل آنها به 1000 کیلومتر مربع می‌رسد، از چنگال داعش آزاد کند. ساکنان شهرک‌ها و شهرهای آزاد شده نیز به تدریج به خانه‌های خود باز می‌گردند و زندگی عادی را از سر می‌گیرند.
عناصر تروریستی نیز در مقابل، از کمبود سوخت، تسلیحات و تجهیزات مورد نیاز خود رنج می‌برند.
رودسکوی گفت: «نیروهای سوری با همکاری نظامیان روسی، 22 تن کمک بشردوستانه از طریق هوا و با چتر به شهرک‌های آزاد شده پرتاب کردند.»
به گفته وی، در «شهر «دیرالزور» برای حدود 200 هزار نفر جمعیت از طریق هوایی کمک‌رسانی شده است.»
رودسکوی این را هم گفت که «عملیات انسانی و بشردوستانه (روسیه و سوریه) متوقف نخواهد شد و ما تمام تلاش خود را برای کمک به مردم سوریه به کار خواهیم گرفت.»
آمریکا در هر حمله
 50 غیرنظامی را می‌کشد
وی در مورد تفاوت عملیات هوایی روسیه در سوریه و عملیات ائتلاف به اصطلاح ضد داعش تحت رهبری آمریکا نیز اظهار داشت: «در هر عملیات هوایی پنتاگون، دست‌کم 50 غیرنظامی کشته می‌شوند.» اگر همکاران ما در مورد پیامدهای حملات هوایی ائتلاف آمریکایی ضد داعش سکوت اختیار کنند، ما مجبور خواهیم شد، (با انتشار اسناد مرتبط) افکار عمومی را نسبت به این واقعیت آگاه کنیم.
ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش متشکل از 60 کشور، از شهریور 2014 حملات خود را علیه مواضع داعش آغاز کرده‌اند. از آنجا که حملات فوق بدون دقت صورت می‌گیرند، تاکنون غیرنظامیان زیادی بر اثر این حملات کشته شده‌اند.
ایالات متحده و متحدان منطقه‌ای آن از سال 2011 تاکنون جنگ نیابتی ویران‌کننده‌ای را در سوریه راه انداخته‌اند. علی‌رغم اینکه در این جنگ، تروریست‌هایی از 100 کشور در سوریه حضور دارند، اما نتوانسته‌اند دولت «بشار اسد» را سرنگون بکنند.
عملیات هوایی روسیه در سوریه، بر اساس توافقی که میان دمشق و مسکو چهار شهریور امضا شد، صورت می‌گیرد.هر دم از این باغ بری می‌رسد

جهاد اسلامی: در تجاوز بعدی اسرائیل به غزه مرتجعین عرب مشارکت می‌کنند      

Image result for ‫خضر حبیب‬‎

یکی از رهبران جهاد اسلامی تصریح کرده که صهیونیست‌ها این‌بار با حمایت کشورهای مرتجع عرب در تدارک حمله جدید به غزه هستند.
«خضر حبیب»، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد، «ما پیش‌بینی می‌کنیم حمله جدیدی از سوی دشمن صهیونیستی پیش‌رو داشته باشیم و این حمله با حمایت برخی از کشورهای مرتجع عرب صورت خواهد گرفت.»
اظهارات «خضر حبیب» در شرایطی صورت می‌گیرد که اخیرا برخی از سران کشورهای عرب منطقه برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی رقابت‌های خود را آغاز کرده‌اند.
 هرچند بسیاری از این کشورها در خفا روابط گسترده‌ای با رژیم صهیونیستی دارند اما تاکنون جرات نکرده‌اند این روابط را رونمایی کنند. دلیل مهم آن هم ترس از مردم کشور خودشان است که احتمال می‌دهند با واکنش منفی آنها روبه‌رو شود.
یکی دیگر از دلایلی که باعث شده این روابط پشت پرده باقی بماند ترس از جهان اسلام است. بسیاری از کشورهای جهان اسلام با رژیم صهیونیستی هیچ ارتباطی ندارند و حتی در جبهه مقاومت اسلامی مقابل رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند.
ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و چندین کشور دیگر اسلامی رابطه‌ای با رژیم صهیونیستی ندارند و این رژیم را دشمن درجه یک جهان اسلام می‌دانند با این وجود اما مصر پس از روی کار آمدن انور سادات و قرارداد کمپ دیوید با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کرد.
چندی پیش امارات متحده عربی نیز مجوز افتتاح یک دفتر نمایندگی دیپلماتیک رژیم صهیونیستی را در ابوظبی صادر کرد و دولت قطر هم برای بازگشایی مجدد دفتر نمایندگی اسرائیل در خاک کشورش اعلام آمادگی کرد. روابط پشت پرده بحرین و عربستان با رژیم صهیونیستی نیز بر کسی پوشیده نیست و این رژیم با ترکیه نیز روابط خوبی دارد. چندی پیش «انور العشقی» مشاور سابق دولت عربستان گفت که 22 کشور عربی و 20 کشور اسلامی آماده عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند و فقط منتظر موافقت این رژیم با طرح صلح عربی هستند.
گفتنی است در اولین تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه در دسامبر 2008 که 22 روز طول کشید هزاران نفر به شهادت رسیده یا مجروح شدند.
در تجاوز نظامی تابستان گذشته که به جنگ 51 روزه معروف شد نیز بیش از 2000 شهروند فلسطینی که اکثر آنها غیرنظامی بودند به شهادت رسیدند و بیش از 10 هزار نفر دیگر زخمی شدند.
ادامه جنایات علیه فلسطینی‌ها
نظامیان صهیونیست در ادامه جنایت‌های خود علیه فلسطینیان در جریان درگیری‌ها در شرق اردوگاه «البریج» واقع در مرکز غزه دو فلسطینی را شهید و 10 نفر دیگر را زخمی کردند.
به گزارش تسنیم، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که روز جمعه «محمد ابوزاید» 18 ساله در جریان درگیری در شرق البریج هدف اصابت مستقیم گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید.
همچنین یک شهروند دیگر به نام «محمد مجدی قیطر» از ساکنان شهر خان یونس هدف اصابت گلوله نظامیان رژیم اشغالگر قرار گرفت و به شهادت رسید. با این دو شهید تعداد شهدای انتفاضه قدس در جریان 107 روز انتفاضه به 162 نفر رسید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 دی 1394
یکشنبه 27 دی 1394 08:58 ق.ظ
اعراب در همه حملات به اسرادیلا كمك كرده اند
یکشنبه 27 دی 1394 08:57 ق.ظ
در امان خدا
یکشنبه 27 دی 1394 08:56 ق.ظ
بارك الله یك نفر هم حرف حساب گفت
یکشنبه 27 دی 1394 08:55 ق.ظ
برای این است كه می گوئیم
مرگ بر آمریكا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic