تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بیانیه مشترک ایران و ۱+۵ و لغو تحریم های ظالمانه

۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۴

سر انجام با اجرای برجام، تحریم‌های ناعادلانه‌ای که به بهانه‌ هسته‌ای علیه کشورمان اعمال شده بود، لغو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اقدامات اعتماد ساز هسته ای ایران مهر تائید زد.
آقای ظریف وزیر امورخارجه کشورمان و خانم فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با قرائت بیانیه ای مشترک  در وین، آغاز اجرای برجام را اعلام کردند و از لغو تحریم های آمریکا و اروپا که به بهانه فعالیت های هسته ای ایران وضع شده بود خبر دادند. دراین بیانیه آمده است ، از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل کرده است، تحریم های مالی و اقتصادی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته ای ایران منطبق با برجام برداشته شد.در این بیانیه مشترک تاکید شده است اتحادیه اروپایی، کشورهای 1+ 5  مرکب از چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و آمریکا با ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح آمیز از انرژی هسته ای در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:
امروز، ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم. از زمان روز تصویب، ما مجدانه تلاش کردیم و تعهد مشترک و اراده جمعی خود را به نمایش گذاشتیم تا سرانجام موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم. امروز، شش ماه پس از نهایی شدن آن توافق تاریخی، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران تعهدات هسته ای ذیربط خود تحت برجام را اجرا نموده است.

Image result for ‫یانیه مشترک ایران و ۱+۵ و لغو تحریم های ظالمانه‬‎

از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل نموده است، امروز تحریم های مالی و اقتصادی ملی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته ای ایران منطبق با برجام برداشته شد. اتحادیه اروپایی، کشورهای 1+5، مرکب از جمهوری خلق چین، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان، فدراسیون روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا، و ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح آمیز از انرژی هسته ای، در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.
تحریم های سازمان ملل مربوط به برنامه هسته ای ایران برداشته شد. قطعنامه 2231 (2015) شورای امنیت که برجام را مورد تأیید قرار داد، از این پس در کنار پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی)، تنها چارچوب حقوقی مربوط به فعالیت‌های هسته ای ایران خواهد بود، و کلیه مفاد قطعنامه های 1696 (2006)، 1737 (2007)، 1747 (2007)، 1803 (2008)، 1835 (2008)، 1929 (2010) و 2224 (2015) خاتمه می یابند.
اتحادیه اروپایی تأیید کرده است که چارچوب های قانونی لازم برای برداشتن تحریم های مالی و اقتصادی اتحادیه درباره برنامه هسته ای ایران اجرایی شد. ایالات متحده اعمال تحریم های مصوب مرتبط با برنامه هسته ای ایران را امروز متوقف می کند که همچنین شامل لغو فرمان های اجرایی مربوطه و صدور مجوز برخی فعالیت ها، آنگونه که در برجام مشخص شده است، می باشد. اتحادیه اروپایی و ایالات متحده آیین نامه های مربوطه در خصوص جزئیات تحریم هایی که برداشته می شوند را صادر و از این طریق مشارکت بین المللی در پیشرفت اقتصادی ایران را تسهیل کردند.
همانگونه که مقرر شده است، ما به مراقبت و نظارت بر اجرای کامل و موثر برجام از طریق کمیسیون مشترک، مرکب از 1+5 و ایران که توسط نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور روابط خارجی و سیاست امنیتی هماهنگ می گردد، دقیقا همانگونه که در 23 تیر 1394 توافق شد، ادامه خواهیم داد. آژانس بین المللی انرژی اتمی به سهم خود، مسئولیت مراقبت و راستی آزمایی اجرای برجام و نیز تعهدات ایران به عنوان عضو معاهده منع اشاعه و موافقتنامه پادمان و اجرای موقت پروتکل الحاقی را به عهده دارد.
ما مایلیم با استفاده از این فرصت، از دولت اتریش به دلیل میزبانی، و از همه کشورهایی که از فرآیند مذاکرات حمایت و به اجرای برخی از تعهدات تحت برجام کمک کردند، تشکر نماییم. ما همچنین از تمامی شخصیت هایی که از سال 1382 هدایت مذاکرات را به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و 1+5 به عهده داشته اند، سپاسگزاری می کنیم.
همه طرف ها باوری راسخ دارند که این توافق تاریخی، استوار و منصفانه است، خواست های همه را تأمین می کند، و اجرای مناسب آن گامی کلیدی در کمک به بهبود صلح، ثبات و امنیت منطقه ای و بین المللی خواهد بود.
این دستاورد به روشنی ثابت می کند که با اراده سیاسی، پشتکار، و از طریق دیپلماسی چندجانبه، ما قادریم سخت ترین معضلات را حل و فصل، و راه حل های واقع بینانه ای که قابلیت اجرای موثر داشته باشند پیدا کنیم. این یک پیام قاطع و امیدوارکننده است که جامعه بین المللی می بایست در تلاش های مان برای ساختن جهانی امن تر، مد نظر داشته باشد. بیانیه روحانی به مناسبت اجرای برجام

Image result for ‫بیانیه روحانی به مناسبت اجرای برجام‬‎

رئیس جمهور اسلامی ایران به مناسبت توافق هسته ای و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک در بیانیه ای خطاب به "ملت ایران" گفت: امروز دوران گذار از تحریم به توسعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ متن بیانیه آقای روحانی به این شرح است :
بسم الله  الرحمن الرحیم
ملت رشید و قهرمان ایران
امروز برجام به فرجام رسید
خدای منان را بر این نعمت بزرک سپاس می گویم و در مقابل عظمت شما ملت
صبور سر تعظیم فرود می آورم  
این سربلندی و پیروزی بر شما مبارک باد
در تاریخ هر ملتی - لحظاتی وجود دارد که به خوبی جایگاه و شخصیت آن ملت را نشان می دهد: لحظاتی که چشم جهان را به تصمیم و اراده یک ملت - خیره می کند و نفس ها را در سینه - حبس و ذهن ها را متمرکز می کند تا صدای
مردمان یک کشور را بشنوند یکی از آن لحظاته تاریخی - اکنون است که اراده تاریخ ساز ملت ایران تحقق یافته است و صدای صلح و عزت و فرهیختگی ایران اسلامی در جهان طنین انداز گشته است.
ما ایرانیان - دستان خود را به سوی جهانیان به نشانه دوستی دراز کرده ایم و با عبور از همه دشمنی ها و بدگمانی ها و توطئه چینی ها- فصل تازه ای در روابط کشورمان با جهان گشوده ایم  .
امروز با اعلام رسمی اجرای برجام  از پرونده هسته ای ایران  امنیت زدایی " شد: قطعنامه های ظالمانه علیه ملت ایران - لغو گردید: طومار تحریم درهم پیچیده شد- حقوق هسته ای ایران تثبیت گردید و اقتصادایران در مدار اقتصاد جهانی قرار گرفت   ما با عنایات حق و نصرت الهی و توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء ) و به استناد فتوای مقام معظم رهبری درباره حرمت سلاح هسته ای و با اتکاء به رای ملت شریف ایران در 24 خرداد 1392 و با مهارت دیپلمات ها و توانمندی دانشمندان هسته ای توانستیم در مذاکراتی حرفه ای و پیچیده - با عزت و اقتدار- با جهان به توافق برسیم .
ما اکنون از گردنه خطرناک در اقتصاد عبور کرده ایم و راهبرد ملی ماهمچنان راهبرد اقتصاد مقاومتی است - البته اقتصاد مقاومتی در ستیز با اقتصاد جهان نخواهد بود- بلکه در پیوند با آن قرار دارد .
اجرای برجام به ضرر هیچ کشوری نیست: دوستان ایران خوشحال اند و رقیبان نیز نباید نگران باشند  ما برای هیچ دولت و ملتی - تهدید نیستیم: ما ضمن آمادگی کامل برای حفاظت از کیان ایران - پیام آور صلح و ثبات و امنیت در منطقه و جهان هستیم .
پیروزی در مذاکرات هسته ای - پیروزی جناحی نیست - و اجرای برجام به ضررهیچ جناح و گروهی نخواهد بود  برجام - فرجام و سرانجامه مقاومت - خردورزی و تدبیر و اراده ملتی است که با جنک و خشونت مخالف است و منطق و مذاکره و جدال احسن را برگزیده  است.
ملت شریف ایران  می دانم در طول سال های تحریم و فشار- بر شما چه گذشته است  اما اکنون که زنجیرهای تحریم از پای اقتصاد ایران گسسته شده و عزت و استقلال کشور نمایان گشته است - اکنون زمان ساختن و بالیدن است   شما ملت - با صبر و متانت و سربلندی - تحریم را پشت سر گذاشتید  امروز دورانه گذار از تحریم به توسعه است که نیاز به کار- ابتکار و سرمایه گذاری و استفاده ازفرصت جدید از سوی همگان به ویژه جوانان عزیز دارد .
من با تقدیر از ملت ایران - مقام معظم رهبری - مراجع بزرک تقلید-دولت های گذشته و دستگاه دیپلماسی و قانون گذاری کشور و با سجده شکر به درگاه خداوند بزرک - این لحظه تاریخی در حیات ملت ایران را به پیشگاه همه شهیدان به ویژه شهدای فناوری هسته ای ایران - تقدیم می کنم -آنان که به ما آموختند- ثمره مجاهدت و صبر- عزک ت و افتخار است.
 لازم می دانم از یکایک هموطنان عزیزمان در هر جای دنیا- بخاطر دو سال و نیم همکاری و همراهی در تلاش های شبانه روزی با دولت تدبیر و امید برای رسیدن به توافق هسته ای و پایان تحریم ها- تشکر و تقدیر نمایم .
سلام و درود بر ملت غیور ایران  

سلام علیکم بما صبرتم " لغو تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای راستی‌آزمایی کرد گفت: واشنگتن تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران را لغو کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اوباما حکم اجرایی لغو تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را صادر کرد.


جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت امشب باردیگر ما قدرت دیپلماسی را برای حل و فصل چالش های بزرگ  مشاهده کردیم. به لطف سالها تلاش فراوان و گفتگوی با تعهد ما به پیشرفت های مهمی هم در مذاکرات هسته ای و نیز تلاش های دراز مدت دیپلماتیک دست یافتیم. من بسیار خوشحالم که اعلام کنم اکنون که در حال صحبت کردن هستیم تایید هایی دریافت کرده ایم که پنج تبعه آمریکا که به طور غیرمنصفانه در ایران زندانی بودند در مسیر بازگشت به کشور قرار دارند.
 

جان کری وزیر امور خارجه اعلام کرد واشنگتن تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران را لغو کرده است.

جان کری تاکید کرد:  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای راستی‌آزمایی کرد.


اهم سخنان جان کری وزیر امورخارجه آمریکا پس از بیانیه ایران و 1+5 درباره اجرای برجام به شرح ذیل می باشد:

وزیر امور خارجه آمریکا : آزاد شدن چند آمریکایی در ایران ، ارتباطی با مذاکرات هسته ای نداشت
جان کری : ایران برای اجرای برجام ، اقدامات مهمی را (با وجود تردید برخی کشورها) انجام داده است
وزیر امور خارجه آمریکا : تحریم های هسته ای را لغو کردیم
جان کری : انتقال اورانیوم های ایران به خارج ، کاهش دو سوم سانتریفیوژها و کاهش درصد غنی سازی در ایران از اقدامات مهم ایران بوده است
وزیر امور خارجه آمریکا : برنامه هسته ایران در تمام ابعاد و تاسیسات زیر نظر آژانس قرار دارد
جان کری : امکان تولید پلوتونیوم در ایران از بین رفته است
وزیر امور خارجه آمریکا : همه مراحل زنجیره هسته ای ایران ، از ابتدا تا انتها زیر نظر قرار گرفته و راه پنهان کاری بسته شده است
جان کری : فاصله زمانی ایران تا تولید بمب اتم را کاملا افزایش داده ایم و هر انحراف ایران را در این مسیر به سرعت می فهمیم و عکس العمل سریع نشان می دهیم
وزیر امور خارجه آمریکا : تا 25 سال آینده برنامه هسته ای ایران را زیر نظر داریم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 دی 1394
یکشنبه 27 دی 1394 09:32 ق.ظ
چه كسی حق مردم مظلوم را از آمریكا و اروپا پس می گیرد كه 12 سال به ما ظلم كردن و دروغ گفتن
یکشنبه 27 دی 1394 09:31 ق.ظ
مرگ بر كشور های ظالم دنیا
یکشنبه 27 دی 1394 09:30 ق.ظ
درود بر ملت ایران
یکشنبه 27 دی 1394 09:30 ق.ظ
درود بر رزمندگان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic