تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»



مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
خبرگزاری دولتی چین:

تایوان دست از توهم استقلال برندارد نابود می‌شود

   ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫نقشه کشور تایوان‬‎

خبرگزاری دولتی چین به سران حزب تازه به قدرت رسیده تایوان هشدار داده که تلاش آنها برای جدایی از سرزمین اصلی (چین)، به نابودی تایوان منجر خواهد شد.
«شینهوا» هشدار داد، هرگونه تلاش سران (جدید) تایوان برای جدایی از چین همچون سمی است که ممکن است به نابودی این جزیره منجر شود. شنبه گذشته نیز دولت پکن صراحتاً اعلام کرد، اگر تایوان رسماً اعلام استقلال کند، با نیروی نظامی این جزیره را مورد حمله قرار می‌دهد.
در انتخابات جمعه گذشته، خانم «تسای اینگ‌ون» رئیس حزب ترقیخواه تایوان در انتخابات ریاست‌جمهوری با کسب 60 درصد آرا، پیروز شد. «تسای» به جدایی چین از تایوان تمایل دارد. او پس از به قدرت رسیدن و مواجهه شدن با مواضع قاطع پکن، موضع خود را در برابر چین تعدیل کرد.
روزنامه «گلوبال تایمز» چاپ پکن نیز از «تسای» خواست از «توهم استقلال» خارج شود.
طی 70 سال اخیر حزب «کومین نانگ» قدرت را در تایوان برعهده داشته است. این برای نخستین بار است که یک زن قدرت را در تایوان به دست می‌گیرد.
جزیره تایوان در سال 1949 از سرزمین اصلی چین جدا شد. حمایت‌های آمریکا از استقلال‌طلبان تایوان تأثیر زیادی بر چالش این کشور با چین داشته است.


 سایه‌های خیال بر سر مقامات آل سعود 

Image result for ‫سایه‌های خیال بر سر مقامات آل سعود‬‎

مقامات آل سعود مدت‌هاست که دچار سردرگمی و توهم شده‌اند و دست به اشتباهات استراتژیک و غیرقابل جبرانی در حوزه سیاست داخلی و خارجی خود می‌زنند. سعودی‌ها خیال می‌کنند برای جبران ناکامی‌های خود می‌توانند دست به هر اقدامی بزنند، اقداماتی که با بازخوردهای قاطع، قدرتمند و محکم از سوی کشورهای منطقه رو به رو نشود و ساده از کنار آن بگذرند. سعودی‌ها همچنین تصور می‌کنند سکوت و انفعالی که از سوی کشورهای مختلف جهان برای  تجاوز به یمن صورت گرفت در باره اعدام روحانی شیعه، شیخ «نمر باقر النمر» هم صورت خواهد گرفت و به پروسه گذشت زمان و سکوت موکول خواهد شد، در حالیکه نمی‌دانند این جهالت‌ها نه تنها با واکنش‌های جدی و موثری از سوی شیعیان روبه رو خواهد شد بلکه دست و پا زدن‌های بی‌حاصل، آنان را در باتلاق نیستی و انحطاط بیشتر فرو می‌برد.
اعتراضات جهانی که از سوی کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اسلامی و عربی  به این جنایت وحشیانه صورت گرفت  نشان‌دهنده این واقعیت است که عربستان در حالت خواب یا فراموشی به سر می‌برد که دست به چنین اقداماتی می‌زند.  
اعدام شیخ نمر یکی از صدها جنایاتی است که خاندان ترسو و زبون آل سعود برای رهایی از مشکلات داخلی و خارجی خود انجام داده است. تجاوز به یمن نیز در سایه همین فرارها صورت گرفته بود، لیکن رسوایی بزرگی برای عربستان  به بار آورد چرا که با هدف قرار دادن زیرساخت‌های این کشور علاوه براینکه 5800 شهید و زخمی برجای گذاشت ضررهای جبران‌ناپذیری به این کشور عربی وارد کرد.
عربستان سعودی برای ترمیم ضعف راهبردی خود در منطقه یک ائتلاف تحمیلی با بیش از 50 کشور راه‌اندازی کرد اما این ائتلاف سست و نامتحد نیز نه تنها اتحادی میان کشورهای عربی و اسلامی ایجاد نکرد بلکه موجب  شعله‌ورتر شدن تنش‌ها در منطقه شد.
واقعیت این است که ترس خاندان سعودی از بیداری اسلامی در کشورهای عربی که دامنه آن تا یمن در همسایگی‌شان و تونس، کشیده شد لرزه بر اندام این خاندان انداخت بنابراین تلاش کرد با ایجاد تبعیض میان مسلمانان و دامن زدن به  اختلافات و دو دستگی‌ها فشارها را بر شیعیان این کشور که جمعیت قابل توجهی را شامل می‌شوند بیشتر کند تا از وقوع یک انقلاب در کشورش جلوگیری کند. عربستان می‌داند که در شرایط کنونی قدرت برتر در منطقه، ایران است و تلاش دارد ترکیب بازی در غرب آسیا را به نفع خویش برهم زند تا از قدرت گرفتن جریان مقاومت در منطقه به رهبری ایران جلوگیری کند. از سوی دیگر مقامات سعودی می‌دانند که در میان مردم خود و کشورهای منطقه جایگاهی ندارند و اگر حمایت کشورهای غربی و به ویژه آمریکا نبود این رژیم نمی‌توانست به حیات خود ادامه دهد به همین دلیل به خاطر خوش خدمتی به اربابان غربی خود هم نمی‌خواهد که جریان مقاومت به نیروی غالب در منطقه تبدیل شود.
آمریکا نیز همواره مزد این خوش‌خدمتی را به آل‌سعود داده است، اوضاع فاجعه‌ بار حقوق‌بشر، وضعیت اسفناک زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی، عدم رعایت حقوق زنان،   عدم وجود آزادی، گردن زدن مخالفان و اعدام‌های دسته‌جمعی، سرکوب مسلمانان در بحرین، یمن، حمایت از تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق، نمونه‌هایی از سیاست داخلی و خارجی عربستان است که ایالات‌متحده در مقابل این مواردسکوت اختیار کرده است.
اما به رغم این حمایت‌ها عربستان در منطقه با بحران شدید مشروعیت روبه رو است و دست و پا زدن بی‌حاصل سعودی‌ها برای تغییر ترکیب بازی و یافتن جایگاهی در این منطقه با ناکامی رو به رو شده است. ریاض  از یک سو به خوبی  به ضعف‌های خود آگاه است و از سوی دیگر می‌داند که منطقه با یک تغییر بزرگ روبه رو است. همیشه کشورها در این حالت تنش را به بالا ترین درجه می‌رسانند که یا میزان برد خود را بالا ببرند یا باخت‌های خود را لاپوشانی کنند و این دقیقا همان چیزی است که عربستان دنبال می‌کند.
عربستان با به کارگیری سلاح نفت و مذهب و نیروی نظامی و همچنین جنگ روانی و رسانه‌ای در پی گل‌آلود کردن آب منطقه است. در حالی که شواهد نشان می‌دهد که سرانجام در همین آب گل‌آلود غرق خواهد شد و تلاش‌ها برای حفظ حیات این رژیم نامشروع به جایی نخواهد رسید.


جهاد اسلامی:

 اسرائیل در الخلیل برای امنیت هر شهرک‌نشین یک مامور گماشته است

Image result for ‫تک‌تیرانداز الخلیل‬‎

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت، رژیم صهیونیستی در شهر الخلیل برای تأمین امنیت 700 شهرک‌نشین صهیونیست 800 نظامی به کار گرفته است.
«ناصر ابوشریف» در گفت‌وگو با ایرنا درباره «ترس و هراس صهیونیست‌ها از عملیات مقاومتی فلسطینیان» اظهار داشت:  «رژیم صهیونیستی از طریق ایجاد کمربندهای امنیتی، گذرگاه‌ها، مناطق  ایست و بازرسی مناطق صهیونیست‌نشین را از مناطق فلسطینی جدا کرده و در کل ما در داخل رژیم صهیونیستی بلعیده شده‌ایم.»
وی در ادامه با اشاره به ناامنی حاکم بر سرزمین‌های اشغالی افزود: «رژیم صهیونیستی برای تامین امنیت شهرک‌های صهیونیست‌نشین نیروهای نظامی  مستقر کرده است به طور مثال برای امنیت 700 شهرک‌نشین صهیونیست‌ ساکن الخلیل، 800 نیروی نظامی به کار گرفته است.
به گفته ابوشریف «در ایام یهودی یا حتی اعیاد اسلامی هیچ فلسطینی حق عبور و مرور و وارد شدن به این مناطق را ندارد.»
گفتنی است شهر الخلیل از جمله شهرهایی است که بیشترین عملیات مقاومتی در آن صورت گرفته و فلسطینی‌ها تعداد زیادی از صهیونیست‌ها را مجروح یا به هلاکت رسانده‌اند.


 تک‌تیرانداز الخلیل؛ کابوس تازه صهیونیست‌ها

Image result for ‫تک‌تیرانداز الخلیل‬‎

هنوز مدت زیادی از شهادت «نشأت ملحم» جوان فلسطینی و مجری عملیات تل‌آویو که تبدیل به کابوس صهیونیست‌ها شده بود نمی‌گذرد که خبر رسیده این بار یک تک‌تیرانداز در الخلیل زندگی شهرک‌نشینان صهیونیست را به «جهنم» تبدیل کرده است.
گفته می‌شود «تک‌تیرانداز الخلیل» که هنوز هویت او آشکار نشده نخستین بار دو سال پیش عملیات خود را در مناطق قدیمی الخلیل آغاز کرد، و این روزها مجدداً فعال شده است.
طبق گزارش‌های منتشر شده این تک‌تیرانداز مدتی است به طور مرتب از پناهگاه خود خارج می‌شود و به سمت نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی در نزدیکی حرم حضرت ابراهیم (ع) واقع در الخلیل در کرانه باختری شلیک می‌کند و سپس سالم به پناهگاه خود برمی‌گردد.
به گزارش قدس، به نقل از پایگاه خبری واللا شهرک‌نشینان در انتظار مرگ نشسته‌اند و می‌گویند نظامیان اسرائیلی چه وقت این تیرانداز را دستگیر می‌کنند؟!
پایگاه صهیونیستی «واللا» در گزارش خود درباره این تیرانداز به شکست سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در شناسایی و دستگیر کردن وی اعتراف کرده و نوشته که تک‌تیرانداز از نشأت ملحم مجری عملیات تل‌آویو نیز «خطرناک‌تر» است.
شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در این باره گزارش داده که «ارتش اسرائیل نگران است تک‌تیرانداز الخلیل اوضاع کنونی را غنیمت شمرده و درصدد اجرای عملیاتی دیگر علیه نظامیان این رژیم باشد.»
دیگر رسانه‌های صهیونیستی نیز ضمن ابراز نگرانی از وجود این تک‌تیرانداز در الخلیل اعلام کرده‌اند این فرد در عملیاتی که انجام داده چندین نظامی اسرائیلی را زخمی کرده و هیچ سرنخی نیز از خود به جای نگذاشته است و تلاش‌های این رژیم برای یافتن وی تاکنون بی‌نتیجه بوده است.
عملیات تک‌تیرانداز الخلیل باعث شده وی به چهره‌ای اسطوره‌ای برای جوانان فلسطینی در کرانه باختری تبدیل شود.
منابع امنیتی رژیم صهیونیستی که پس از کابوس نشأت ملحم با کابوس جدید تک تیرانداز فلسطینی مواجه شده‌اند در شوک عجیبی فرو رفته‌اند و اعلام کرده‌اند که با وجود شناسایی مکان‌های تیراندازی نتوانسته‌اند هویت وی را شناسایی و او را دستگیر کنند.
از زمان آغاز انتفاضه قدس در اول اکتبر (9 مهر ماه) تاکنون افراد مسلح فلسطینی بارها عملیات مسلحانه علیه نظامیان صهیونیست انجام داده‌اند. بیشترین منطقه‌ای که شاهد عملیات مسلحانه بوده است شهر اشغالی الخلیل در کرانه باختری است.
این در حالی است که اخیراً رهبران گروه‌های مقاومت اسلامی از آغاز مرحله دوم انتفاضه قدس و شروع عملیات مسلحانه علیه صهیونیست‌ها خبر داده‌اند.
محافل صهیونیستی نیز با اذعان به اینکه «انتفاضه قدس طولانی مدت خواهد بود» و به زودی خاتمه نخواهد یافت تأکید دارند که موج بعدی انتفاضه از غزه شروع خواهد شد.





نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 دی 1394
سه شنبه 29 دی 1394 12:12 ب.ظ
زنده باداسلام
سه شنبه 29 دی 1394 12:12 ب.ظ
اسرائیل در حال نابودی است
سه شنبه 29 دی 1394 12:11 ب.ظ
آل سعود از اول نوكر بوده و تا آخر نوكر می ماند
یكزمان نوكر انگلبس و الان ونوكر آمریكا و صهیونیسم
سه شنبه 29 دی 1394 09:58 ق.ظ
تایوان جویش زیاد شده جفتك می اندازد





آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic