تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

جنگ قدرت در دربار آل‌سعود بالا گرفت

فرمانده گارد سلطنتی عربستان با ولیعهد علیه پادشاه متحد شدند

  ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫محمد بن نایف» و «متعب بن عبدالله»‬‎

جنگ قدرت در بین شاهزاده‌های سعودی با اتحاد «محمد بن نایف» و «متعب بن عبدالله» علیه پادشاه عربستان و فرزندش وارد مرحله جدیدی شد.
هنوز چند روزی از خبر جدید احتمال وقوع کودتای پادشاه عربستان علیه «محمد بن نایف» ولیعهد این کشور به نفع فرزندش نگذشته که خبرهای جدیدی از جنگ قدرت در دربار سعودی منتشر می‌شود.
به گزارش تسنیم، «مجتهد» شاهزاده معروف و افشاگر عربستانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «محمد بن نایف» ولیعهد سعودی و «متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز» فرمانده گارد سلطنتی با یکدیگر عهد و پیمان بسته‌اند که از یکدیگر در برابر «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و «محمد بن سلمان» فرزندش به عنوان جانشین ولیعهد حمایت کنند.
 «بن نایف» و «بن عبدالله» با یکدیگر پیمان بسته‌اند که از یکدیگر در برابر اقدامات «محمد بن سلمان» در صورتی که بخواهد هر یک از این دو نفر را کنار بزند، حمایت کنند، زیرا آنها به این باور رسیده‌اند که وزیر دفاع عربستان عملا به دنبال کنار گذاشتن آنها از قدرت است.
«مجتهد» ادامه می‌دهد: «شرط‌بندی و تکیه کردن «محمد بن نایف» بر حمایت آمریکا رنگ باخته است، چرا که آمریکا و دیگر کشورهای غربی با «بن سلمان» به عنوان مسئول نخست عربستان به عنوان یک واقعیت تعامل می‌کنند.»
بنابر اعلام این شاهزاده عربستانی «محمد بن نایف» به اشتباه محاسباتی و ارزیابی خود از «بن‌سلمان» که وی را کودن و بی‌باک می‌خواند، پی برده است و اکنون به این نتیجه رسیده است که «بن‌سلمان» فرد زیرکی است که توانسته است «محمد بن نایف» را به حاشیه براند و به همین سبب «محمد بن نایف» با «متعب بن عبدالله» توافق کرده است که هر یک از آنها از قدرت و نفوذ خود از جمله نفوذ نظامی برای حمایت از یکدیگر در صورتی که فرمان برکناری آنها صادر شد، استفاده کنند.
«مجتهد» این را هم نوشته که کسانی که از ماهیت و جایگاه وزارت کشور و گارد سلطنتی سعودی اطلاع دارند، می‌گویند افسران و اعضای این دو نهاد برای دست زدن به تحرک علیه «بن‌سلمان» آمادگی ندارند، به همین سبب «بن‌نایف» و «متعب» ممکن است مجبور شوند از فرزندان «ملک عبدالعزیز» (موسس سعودی) کمک بگیرند تا از آنها در مقابل «محمد بن‌سلمان» حمایت کنند.
 این اظهارات در حالی است که خبرهایی از تصمیم «سلمان ‌بن عبدالعزیز» برای رساندن فرزندش، «محمد» به تاج پادشاهی حکایت می‌کند که براساس این خبرها «سلمان» با برادران خود دیدار کرده  تا آنها را متقاعد کند با پادشاهی فرزندش که جانشین ولیعهد است،‌ موافقت کنند.
این روزها آنقدر گزارش و تحلیل درباره جنگ قدرت در دربار آل سعود در رسانه‌های جهان منتشر شده که دیگر در وجود این مسئله برای هیچ‌کس شکی باقی نمانده است.


هاآرتص: اسرائیل هر روز تعدادی از جوانان فلسطینی را دستگیر و اعدام می‌کند

Image result for ‫اسرائیل هر روز  جوانان فلسطینی را دستگیر و اعدام می‌کند‬‎

روزنامه صهیونیستی هاآرتص اذعان کرد که رژیم صهیونیستی همه روزه فلسطینیان را بدون هیچ محاکمه‌ای اعدام می‌کند.

روزنامه هاآرتص در سرمقاله روز یکشنبه خود نوشته: «درست است که اسرائیل یک بار بررسی قانون اعدام مجریان عملیات‌های مقاومتی با استفاده از سلاح سرد را در دستور کار خود قرار داده، اما قبل از اینکه این بحث به سرانجام برسد، فلسطینیان را بدون محاکمه و حتی بدون هیچ‌گونه بحث و بررسی اعدام می‌کند.»
به گزارش ایسنا، «هاآرتص» افزود: موضع تند  «گلعاد اردان» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که گفته بود «جریان عملیات‌های مقاومتی دیگر لحظه اجرای عملیات خود را نخواهند دید، روز به روز به واقعیت نزدیکتر می‌شود. به خصوص که این موضع تند با حمایت برخی سیاستمداران مانند «یئیر لاپید» رئیس حزب آینده و دیگران مواجه و مجوزهای قتل‌های متعدد از سوی آنان صادر شده است.
چندی پیش «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی نیز خواستار اعدام فوری فلسطینیان بدون محاکمه شده بود و تاکید کرده بود هر کسی که چاقو به دست می‌گیرد باید اعدام میدانی شود. هاآرتص در ادامه آورده است، «در سال 2016 دیگر نیازی نیست که یک فرد حتما به خاطر کشتن یا زخمی کردن یک اسرائیلی کشته شود بلکه حتی اگر یک دختربچه فلسطینی قیچی در دست داشته باشد اعدام خواهد شد.»
به نوشته این روزنامه اپوزیسیون، از این پس شمار جوخه‌های ترور فلسطینیان افزایش می‌یابد و در این میان تفاوتی میان زنان و مردان، دختران و پسران، نوجوان و جوان نخواهد بود. حتی اگر فلسطینیان ایستاده و هیچ خطری متوجه نظامیان صهیونیست نکنند. اما نظامیان اسرائیلی با هدف قتل، مجازات و خالی کردن آتش خشم خود به سمت فلسطینیان تیراندازی می‌کنند.
هلاکت یک شهرک‌نشین صهیونیست
همزمان با اجرای این اعدام‌ها خبر رسید یک شهرک‌نشین صهیونیست شامگاه یکشنبه در الخلیل واقع در کرانه باختری هدف سلاح سرد یک جوان فلسطینی قرار گرفت که به خاطر شدت جراحات وارده کشته شد.
طبق گزارش‌های منتشرشده مجری عملیات به سرعت از محل متواری شده و ارتش رژیم صهیونیستی از تمام ساکنان این منطقه خواسته تا اطلاع ثانوی از خانه‌هایشان بیرون نیایند زیرا مجری عملیات هنوز در این منطقه حضور دارد و ممکن است دست به عملیاتی دیگر بزند.
به گزارش قدس پس از انجام این عملیات، بلافاصله صدای آژیر خطر به صدا درآمد و هلی‌کوپترهای رژیم صهیونیستی به طور گسترده در آسمان الخلیل به پرواز درآمدند.
از سوی دیگر نظامیان ارتش رژیم اشغالگر قدس یک جوان فلسطینی دیگر را به اتهام تلاش برای انجام عملیات شهادت‌طلبانه در شهر نابلس هدف گلوله قرار داده و به شهادت رساندند. با شهادت این جوان فلسطینی شمار شهدای انتفاضه قدس به 162 نفر رسید.
سایر رویدادها
* یکی از رهبران حماس گفت، همه اجزای تشکیلات خودگردان فلسطین جاسوس رژیم صهیونیستی هستند.
* نیروهای اشغالگر اسرائیل روز دوشنبه به شهرک سلواد در شرق شهر رام‌الله یورش برده و 16 جوان فلسطینی را بازداشت کردند.
* روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن به نقل از برخی منابع صهیونیستی نوشت، جنبش حماس برای جنگی جدید آماده می‌شود.


 هلاکت 60 مزدور، افسر و فرمانده اماراتی و سعودی در حمله موشکی انصارالله به مأرب

   Image result for ‫هلاکت 60 مزدور، سعودی در حمله موشکی انصارالله به مأرب‬‎

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کردند در حمله موشکی روز یکشنبه آنها که پادگان «البیرق» در شرق شهر مارب، هدف قرار گرفت60 مزدور از جمله افسران و فرماندهان اماراتی و سعودی به هلاکت رسیده‌اند.
نیروی موشکی ارتش یمن صبح یکشنبه با موشک بالستیک «توشکا»، «پایگاه البیرق» در استان مارب واقع در شرق یمن را هدف قرار داده بودند. روز دوشنبه خبر رسیده که این حمله  دقیق موشکی خسارت زیادی به متجاوزان سعودی و اماراتی وارد کرده است. منابع نظامی یمنی می‌گویند، این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد و یک اتاق عملیات مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و سیستم‌های جاسوسی و رصد و نظارت را هدف قرار داد. به گزارش تسنیم،‌این موشک همچنین سکوهای پرتاب موشک و سامانه موشکی پاتریوت و انبارهای سلاح و خودروهای زرهی متجاوزان را نابود کرد. بنا به گفته منابع یمنی، در این حمله بیش از 60 نیروی متجاوز و مزدور از جمله افسران و فرماندهان سعودی و اماراتی و مزدوران شرکت خصوصی امنیتی «بلک واتر» که اخیرا وارد پادگان البیرق شده بودند، به هلاکت رسیدند.
این سومین باراست که ارتش وکمیته‌های مردمی باموشک «توشکا» مقر متجاوزان و مزدوران را در خاک یمن مورد حمله قرار می‌دهند. نخستین این حملات درچهارم سپتامبرسال گذشته(14 شهریور) صورت گرفت که براثر آن، مقرمتجاوزان در منطقه «صافر» دراستان «مارب» هدف قرارگرفت و189 متجاوز کشته شدند. دومین حمله نیروهای یمنی با موشک توشکا در 14 سپتامبر سال گذشته (24 شهریور) رخ داد که طی آن مقر فرماندهی متجاوزان در«باب المندب» هدف قرار گرفت و در پی آن 157 نفر به هلاکت رسیدند. در همین حال دیروز شبکه المیادین از هلاکت دستکم 10 نظامی متجاوز سعودی دیگر در غرب یمن خبر داد.
ورود دومین گروه نظامیان بحرینی به عدن
همزمان با این شکست‌ها و به دنبال ناکامی متجاوزان در اشغال شهرهای یمن،  منابع آگاه محلی در استان «عدن»، دیروز از ورود نیروهای نظامی جدید از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به مرکز این استان خبر داده است.
به گزارش فارس، این منابع اعلام کردند که نیروهای رژیم آل‌خلیفه مجهز به خودروهای زرهی و نظامی، وارد بندر «الزیت» در استان عدن شدند تا در کنار سایر نیروهای ائتلاف، به قتل عام غیرنظامیان بپردازند.
دوماه پیش نیز، 300 نظامی رژیم آل‌خلیفه، مجهز به خودروهای نظامی و زرهی پیشرفته برای همین ماموریت وارد عدن شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 دی 1394
سه شنبه 29 دی 1394 11:25 ق.ظ
مرگ بر وهابیون
درود بر یمن
سه شنبه 29 دی 1394 11:25 ق.ظ
مرگ بر یهودیان جانی
سه شنبه 29 دی 1394 11:24 ق.ظ
مرگ بر آل سعود از بزرگ تا كوچكش
سه شنبه 29 دی 1394 11:24 ق.ظ
مرگ ب آل سعود از بزرگ تا كوچكش

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic