تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
با حمایت سمیر جعجع از میشل عون

نامزد حزب‌الله لبنان یک گام به ریاست جمهوری نزدیک‌تر شد
  ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫نامزد حزب‌الله لبنان یک گام به ریاست جمهوری نزدیک‌تر شد‬‎
تغییر موضع ناگهانی سمیر جعجع کاندیدای منتخب جریان غربگرای 14 مارس و اعلام حمایت وی از کاندیداتوری میشل عون نامزد مورد حمایت حزب‌الله لبنان معادلات در جریان 14 مارس را به نفع این حزب تغییر داد.
روزنامه‌های لبنان روز گذشته به صورت گسترده به پوشش اخبار مربوط به اعلام حمایت سمیر جعجع، رئیس فالانژیست‌های لبنان از میشل عون رئیس جریان آزاد ملی لبنان برای ریاست جمهوری پرداختند.
روزنامه الاخبار در این باره نوشت: «موضع‌گیری جعجع بار دیگر معادلات را بر هم زد و برگه‌های انتخاب رئیس جمهور را تغییر داد. در وهله اول به نظر می‌رسد باید گفت سعدالدین حریری رئیس جریان المستقبل وابسته به جریان 14 مارس بازنده اصلی این بازی است. جعجع شکست خورده و فرنجیه پیروز نشده است.»
در ادامه این گزارش آمده «سمیر جعجع و میشل عون رقبای سیاسی هستند و سمیر جعجع با حمایت از نامزدی میشل عون که از متحدان جنبش حزب‌الله لبنان به شمار می‌رود قطع رابطه خود با متحدان از جمله عربستان سعودی را اعلام کرده است.»
به گزارش تسنیم، روزنامه لبنانی الجمهوریه نیز درباره این اتفاق مهم نوشت: «اقدام سمیر جعجع تفسیرهای متعددی را در پی داشته است. برخی این اقدام را در چارچوب واکنش به طرح حریری و ریاض برای اعلام کاندیداتوری فرنجیه مطرح می‌کنند و برخی دیگر معتقدند که جعجع با توجه به اوضاع داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی این تصمیم را اتخاذ کرده است.»
این روزنامه افزود: در هر صورت تصمیم سمیر جعجع برای حمایت از میشل عون معادلات در جبهه غربگرای 14 مارس را تغییر داده و بخت عون را برای رسیدن به ریاست جمهوری افزایش می‌دهد اما پیروزی او را تضمین نمی‌کند.»
از زمانی که دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان در 25 مه 2014 به پایان رسید پارلمان این کشور بیش از 20 بار تلاش کرد تا با به دست آوردن حد نصاب دو سوم نمایندگان تشکیل جلسه دهد و رئیس جمهور این کشور را انتخاب کند که تاکنون موفق نشده است. لبنان از 25 مه 2014 رئیس جمهور ندارد.


سوریه و حزب‌الله محکوم کردند
 عبور بی‌سروصدای غرب از کنار کشتار دیرالزور!

Image result for ‫کشتار دیرالزور!‬‎
دولت سوریه ضمن «شرم‌آور» خواندن سکوت غرب و مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار حدود 300 غیرنظامی به دست تکفیری‌ها در استان «دیرالزور»، حامیان تروریست‌ها را عامل حقیقی این جنایت بزرگ خواند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه برای دبیرکل سازمان ملل، نوشت: «گروه تروریستی داعش شنبه گذشته 280 غیرنظامی از جمله زنان، کودکان و افراد مسن را (در «البغیلیه» دیرالزور) قتل‌عام کرده و حدود 400 نفر دیگر از اهالی این روستا را نیز ربوده است.»
وزارت خارجه سوریه افزود: «جنایت‌های خونین و هولناکی که داعش و دیگر گروه‌های تروریستی‌مرتکب می‌شوند، با پشتیبانی نظامی، مالی و لجستیکی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برخی کشورهای غربی و منطقه از جمله عربستان، قطر و ترکیه صورت می‌گیرد و این کشورها در ریختن خون مردم سوریه شریک هستند.»
دمشق از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل خواست این «اقدامات تروریستی و جنایتکارانه» را محکوم کند و تمام اعضای این شورا از طریق فعال‌سازی قطعنامه‌های مربوط به مبارزه با تروریسم به مسئولیت خودشان در این خصوص و ریشه‌کن کردن و خشکاندن منابع مالی گروه‌های تروریستی عمل کنند.
حزب‌الله لبنان نیز در بیانیه خود، با اشاره به جنایت داعش در دیرالزور، سکوت دنیای عرب و  جامعه بین‌المللی در برابر این جنایت را محکوم کرد.
در بیانیه حزب‌الله آمده است: «(در رسانه‌های غربی) از کنار کشتار همه مردم یک روستا بدون هیچ اشاره‌ای، عبور می‌کنند، گویی که خون این افراد هیچ ارزشی ندارد.»
در این بیانیه تاکید شده است: «سکوت مدعیان حقوق بشر و کسانی که برای آن اشک تمساح می‌ریزند، بهترین پوشش برای کشتاری است که تروریست‌های داعش مرتکب آن می‌شوند. با توجه به این مسئله بر تمامی آزادگان جهان واجب است تا آن را محکوم و مخالفت خود را با آن اعلام کنند تا کسانی که با خون و جان بی‌گناهان تجارت می‌کنند در سطح منطقه و جهان رسوا شوند.»
استاندار دیرالزور نیز دیروز از آزادسازی «البغیلیه» از دست تروریست‌ها خبر داد و گفت: تکفیری‌ها 400 اسیری را که از این  روستا گرفته‌اند به شهرک «معدان» در حد فاصل دیرالزور و «رقه» منتقل کرده‌‌اند.
در استان «دیرالزور همچنین، دیروز تروریست‌ها تلاش کردند که بر فرودگاه شهر مسلط شوند، اما نتوانستند. درگیری میان نیروهای دولتی و تروریست‌ها تا عصر دیروز ادامه داشت.»
از استان «حماه» نیز خبر رسیده 25 تروریست در حمله ارتش سوریه به هلاکت رسیده‌اند و نیروهای دولتی مناطق گسترده‌ای را از اشغال تروریست‌ها آزاد کرده است.
سایر رویدادها
*‌ دولت اردن اعلام کرد، افرادی که در منطقه مرزی این کشور و سوریه گرفتار شده‌اند، آواره نیستند، بلکه از عناصر وابسته به داعش هستند.
* سازمان ملل اعلام کرد، با توجه به بروز اختلاف میان کشورها در مورد هیئت‌های مذاکره‌کننده در نشست «ژنو - 3»، این نشست احتمالا عقب خواهد افتاد.

جزئیات حمله موشکی انصارالله به مأرب منتشر شد
از هلاکت ده‌ها فرمانده خارجی تا انهدام 12 هواپیمای جنگی


Image result for ‫جزئیات حمله موشکی انصارالله به مأرب منتشر شد‬‎
یک فرمانده  جنبش انصارالله با ارائه جزئیات کامل حمله موشکی روز یکشنبه ارتش یمن به پایگاه متجاوزان در مارب اعلام کرد، در این حمله بیش از 120 متجاوز از جمله 46 مزدور سعودی، 11 افسر اماراتی، 9 افسر سعودی و 11 فرمانده خارجی به هلاکت رسیدند و 12 هواپیمای جنگی نیز به طور کامل منهدم شدند.
پس از آنکه نیروی موشکی ارتش یمن صبح یکشنبه با موشک بالستیک «توشکا»، پایگاه «البیرق» در استان مارب (واقع در شرق یمن) را هدف قرار داد دیروز انصارالله جزئیات کامل این حمله منتشر کرد که نشان می‌دهد این حمله را دقیق موشکی نیز ضربه بزرگی به ائتلاف سعودی وارد کرده است.  به گزارش فارس، «علی الحوثی» از رهبران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، یگان موشکی یمن با شلیک یک فروند موشک توشکا به اتاق عملیات نیروهای متجاوز علیه یمن در مارب بیش از 120 متجاوز و مزدور را از ملیت‌های مختلف به هلاکت رساند. وی افزود:«46 مزدور سعودی، 11 افسر اماراتی، 9 افسر سعودی و 11 فرمانده خارجی از کارشناسان حوزه جنگ وابسته به شرکت آمریکایی «بلک واتر» نیز در این شلیک کشته شده‌اند.» فرمانده انصارالله تاکید کرد:«در این حمله اتاق هدایت هواپیماهای بدون سرنشین سعودی‌ها در مقر فرماندهی البیرق نیز با همه اعضای آن از جمله کارشناسان آمریکایی و انگلیسی و تنی چند از مزدوران بلک واتر به کلی نابود شد.» «الحوثی» گفت: «شش هواپیمای آپاچی، 2 هواپیمای بلاک هوک و چهار هواپیمای بدون سرنشین مجهز به موشک نیز در این عملیات منهدم شدند و اتاق کنترل و تماس با ماهواره‌های جاسوسی و هواپیماها نیز کاملا تخریب شد.»
این سومین باراست که ارتش وکمیته‌های مردمی باموشک بالستیک «توشکا» مقرهای متجاوزان و مزدوران را در خاک یمن مورد حمله قرار می‌دهند. نخستین این حملات درچهارم سپتامبرسال گذشته(14 شهریور) بود که براثر آن، مقر متجاوزان در منطقه «صافر» دراستان مارب هدف قرارگرفت و 189 متجاوز کشته شدند. در دومین حمله نیروهای یمنی با موشک توشکا در 14 سپتامبر سال گذشته(24 شهریور) نیز، مقر فرماندهی متجاوزان در «باب المندب» هدف قرار گرفت و در پی آن 157 نفر به هلاکت رسیدند.
انتقام از مردم
از سوی دیگر، بر اثر حملات متجاوزان سعودی به منطقه «مران» در استان «صعده» و «صنعا» پایتخت یمن، 40 نفر شهید و 25 نفر دیگر زخمی شدند.  در جریان این حملات 14 نفر از اعضای یک خانواده در استان «صعده» هم به شهادت رسیدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 دی 1394
چهارشنبه 30 دی 1394 09:11 ق.ظ
مرگ بر آمریكا و مرگ بر یهودیان صهیون
چهارشنبه 30 دی 1394 09:10 ق.ظ
چه كشوری 20ماه است كه می خواهند رئیس جمهور انتخاب كنند

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic