تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


وال استریت ژورنال
متحدان عربستان هم حاضر به حمایت از آل سعود در مقابل ایران نیستند
     ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫متحدان عربستان هم حاضر به حمایت از آل سعود در مقابل ایران نیستند‬‎
روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد ناکامی‌های عربستان در تلاش برای تشکیل جبهه ضدایرانی نشان‌دهنده شکست ریاض در منطقه و حتی در بین متحدینش است.
ناکامی‌های عربستان در تقابل با ایران روز به روز ابعاد وسیع‌تری می یابد و در این میان حتی رسانه‌های غربی نیز که غالبا مشی حمایت از سعودی‌ها را دنبال می‌کنند زبان به اعتراف در این مورد گشوده‌اند.  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «وال استریت ژورنال» دراین رابطه طی گزارشی نوشت: «از همان ابتدای تنش‌ها میان ایران و عربستان، کشورهایی مانند سودان و بحرین که از متحدان نزدیک ریاض به شمار می‌روند، به سرعت با تهران قطع رابطه کردند.
 اما تلاش بیشتر عربستان برای جلب حمایت کشورهای متحد دیگر در پیوستن به جبهه ضدایرانی ریاض چندان موفق نبوده است و حکایت از نفوذ کم این کشور در جهان اسلام دارد.» بنابر این گزارش، تلاش‌های عربستان برای تشکیل ائتلافی ضد ایرانی، ریسک بسیار بالایی برای عربستان دارد؛ زیرا ممکن است نتیجه عکس بدهد و به انزوای ریاض بیانجامد.»
«وال استریت ژورنال» در ادامه تاکید کرد:«وزیر دفاع مالزی اعلام کرده کشورش تمایلی به داشتن نقش نظامی در برخورد با تروریسم  ندارد. اندونزی نیز تاکنون با این بهانه که هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نکرده، از ائتلاف مذکور کناره‌گیری کرده است.
 از سوی دیگر و به دنبال اعدام آیت‌الله نمر، عربستان تلاش برای یارگیری بیشتر علیه ایران را آغاز کرد. به همین منظور، «عادل جبیر،» وزیر خارجه عربستان، و «محمد بن سلمان،» جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور، برای متقاعد کردن مقامات پاکستان در پیوستن به جبهه ضدایرانی در دو سفر جداگانه به این کشور رفتند. اما پاکستان به دلیل داشتن مرز مشترک با ایران و ترس از اعتراض جمعیت قابل ملاحظه اقلیت شیعه این کشور ترجیح داد از نزاع میان تهران و ریاض دوری کند و حتی پیشنهاد میانجیگری میان دو طرف را مطرح کرد.» این روزنامه در نهایت نتیجه گرفت ریاض از ایران شکست خورد.
عربستان تاکنون به جز چند ریز کشور آفریقایی نتوانسته است کشور دیگری را علیه ایران بسیج کند و این امر نشان‌دهنده عدم مقبولیت این کشور در جهان اسلام است.
زمان کودتای ملک سلمان علیه محمد بن نایف
علاوه بر صحنه خارجی که به میدان شکست‌های پی‌درپی عربستان تبدیل شده است، این کشور در عرصه داخلی نیز به صحنه جنگ میان شاهزادگان تبدیل شده است.  هنوز چند روزی از خبر جدید احتمال کودتای پادشاه عربستان علیه «محمد بن نایف» ولیعهد این کشور نگذشته بود که «مجتهد» یکی از شاهزاده‌های سعودی روز دوشنبه در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرد، «محمد بن نایف» ولیعهد سعودی و «متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز» فرمانده گارد سلطنتی با یکدیگر عهد و پیمان بسته‌اند که از یکدیگر در برابر «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و «محمد بن سلمان» فرزندش به عنوان جانشین ولیعهد حمایت کنند. اما اکنون خبر زمان کودتای احتمالی پادشاه سعودی علیه ولیعهد نیز منتشر شده که نشان از جدی بودن این احتمال دارد. به گزارش تسنیم،  هفته‌نامه «ساندی‌تایمز»، در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکا نوشت، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی برای کنار زدن «محمد بن نایف» از منصب ولیعهدی و واگذاری این سمت به پسرش «محمد بن سلمان» آماده می‌شود. این هفته‌نامه انگلیسی به گزارش اندیشکده «بنیاد مسائل خلیج فارس» مستقر در واشنگتن اشاره کرده است. بنابر گزارش این اندیشکده، پادشاه سعودی در حال هزینه صدها میلیون دلار برای جلب حمایت از این تصمیمش در درون خاندان حاکم است. موضوعی که هفته‌نامه ساندی‌تایمز نیز بر آن صحه گذاشته و به نقل از منابع آمریکایی تاکید کرد فرآیند کناره‌گیری «ملک سلمان» احتمالا در تابستان آینده انجام می‌شود.


سفیر پکن در پاسخ به خبرنگار کیهان:
چین از ائتلاف ضد تروریستی روسیه و ایران حمایت می‌کند    
Image result for ‫/ چین از ائتلاف ضد تروریستی روسیه و ایران حمایت می‌کند‬‎
سفیر چین در آستانه سفر رئیس‌جمهور این کشور به منطقه غرب آسیا تاکید کرد‌: پکن تمایل دارد نقش خود را در زمینه حفظ صلح و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم ایفا کند.
«پانگ سن» سفیر چین در ایران صبح دیروز (سه‌شنبه) در نشست خبری که به مناسبت سفر آتی رئیس‌جمهور این کشور به سه کشور ایران، مصر و عربستان برگزار شده بود، در پاسخ به سوال خبرنگار کیهان در مورد اخبار مربوط به تمایل چین برای پیوستن به ائتلاف چهارگانه ضد داعش شامل «ایران‌، روسیه‌، عراق و سوریه» گفت: «تروریسم نه تنها چالشی جدی برای منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود بلکه یک چالش مشترک برای تمام بشریت محسوب می‌شود. چین خود یکی از قربانیان تروریسم است و ما پشتیبان مبارزه جامعه بین‌المللی با تروریسم هستیم.»
وی افزود‌: «دولت چین معتقد است در زمینه مبارزه با تروریسم نباید استانداردهای دوگانه اعمال شود و همچنین نباید تروریسم به دین خاصی پیوند زده شود. مبارزه با تروریسم باید با هماهنگی سازمان ملل انجام شود و کشورها در این زمینه متحد باشند.»
سفیر چین تاکید کرد: «ما پشتیبان تمام اقدامات علیه تروریسم هستیم و چین از تمامی تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم به‌ویژه از تلاش‌های ائتلاف ایران و روسیه در این زمینه پشتیبانی می‌کند.»
پانگ سن افزود‌: «به عنوان مثال در مورد سوریه چین معتقد است راه حل بحران سوریه سیاسی است و باید بر اساس منشور سازمان ملل، حاکمیت و استقلال سوریه محترم شمرده شود و سرنوشت سوریه باید در دست ملت این کشور باشد. جامعه بین‌المللی باید کمک‌های انسان‌دوستانه را به سوریه ارسال کند چرا که این امر، هم به صلح و ثبات در سوریه کمک می‌کند و هم راهی برای مقابله با تروریسم است.»
پانگ سن در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار کیهان در مورد «موضع دولت چین در صورت ادامه اقدامات تحریک‌آمیز دولت آمریکا در دریای چین جنوبی» گفت: «ما با تئوری تقابل قدرت‌های بزرگ موافق نیستیم. قدرت‌های بزرگ باید تئوری تقابل دوران جنگ سرد را کنار بگذارند. اوضاع در دریای چین جنوبی تحت کنترل است. اختلافات در زمینه جزایر نیز با گفت‌و‌گو قابل حل است. امیدواریم کشورهای خارج از منطقه اقدامات صلح‌آمیز در این منطقه انجام دهند چرا که تنش در دریای چین جنوبی به نفع هیچ کس نیست.»
وی  در رابطه با «گرایش آمریکا از سمت خاورمیانه به سمت آسیا پاسیفیک» نیز گفت: «چند سال پیش آمریکا سیاست موازنه مجدد آسیا پاسیفیک را مطرح کرد و بهتر است در رابطه با دلایل این سیاست از خود آمریکایی‌ها سوال بپرسید.»
«پانگ سن» در ادامه با اشاره به ماجراجویی‌های عربستان و مواجهه با ایران ضمن بیان این که «تنش و مسئله بین کشورهای همسایه امری طبیعی است»، خاطرنشان کرد: «مسئله مهم این است که این اختلاف‌ها از طریق گفت‌وگوهای سیاسی حل و فصل شود. هر چند که برخی از این مسائل پیشینه تاریخی دارند. رئیس‌جمهور چین نیز در این سفر در رابطه با روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای بحث و گفت‌وگو خواهد کرد چرا که چین تمایل دارد در مورد صلح و ثبات منطقه نقش خود را ایفا کند.»
سفیر چین از ارائه پیشنهاداتی برای بازسازی راکتور آب سنگین اراک هم خبر داد و گفت: «بازسازی راکتور اراک از مهم‌ترین موضوعات توافق برجام است. کارگروهی به منظور بازسازی راکتور اراک با حضور چین و آمریکا تشکیل شده است و طرفین اسناد سیاسی مربوطه را امضا کرده‌اند. پیشنهادات چین درباره بازسازی راکتور اراک نه تنها ماهیت آب سنگین آن را حفظ می‌کند بلکه از ریسک‌های نیروگاه هسته‌ای هم جلوگیری می‌کند.»


بسیج مردمی عراق شهر صوفیه را از تروریست‌ها پس گرفت


Image result for ‫شهر صوفیه عراق‬‎
نیروهای بسیج مردمی عراق طی عملیاتی در استان «الانبار»، شهر «صوفیه» را از اشغال تروریست‌ها خارج کردند و ده‌ها تکفیری را به هلاکت رساندند.
به گزارش ابنا، نیروهای بسیج مردمی عراق به کمک ارتش این کشور در جدیدترین پیشروی خود، شهر «صوفیه» را کاملا از اشغال تروریست‌ها خارج کردند. نیروهای بسیج مردمی در این عملیات ده‌ها تروریست را به هلاکت رساندند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات را نیز کشف و ضبط کردند.
علاوه بر آنها، اسناد زیادی از مکاتبات داعش به دست نیروهای مردمی افتاد. بسیاری از تروریست‌ها که توان مقاومت در برابر نیروهای بسیج مردمی نداشتند، فرار را بر هلاکت خود ترجیح دادند و به مناطقی فرار کردند که همچنان تحت اشغال تروریست‌هاست.
در استان الانبار همچنین، بخش‌هایی از مناطق «السوره» و «السبحاریه» واقع در شرق «رمادی» از اشغال تکفیری‌ها خارج شد و به گفته «طه عبدالغنی» عضو شورای استانداری الانبار، این دو منطقه به زودی به طور کامل پاکسازی خواهند شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 دی 1394
چهارشنبه 30 دی 1394 09:13 ق.ظ
درود بر ائتلاف 4 گانه
چهارشنبه 30 دی 1394 09:13 ق.ظ
درود بر رزمندگان اسلام
چهارشنبه 30 دی 1394 09:12 ق.ظ
شاه سلمان مرده باد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات