تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
تجهیز تروریست‌ها به موشک گراد
آخرین تلاش آمریکا برای جلوگیری از آزادسازی حلب  
  ۲۴ / ۱ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای تجهیز تروریست‌ها به موشک گراد آخرین تلاش آمریکا برای جلوگیری از آزادسازی حلب
در واپسین لحظات آماده شدن ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای آزادسازی شهر «حلب»،‌ ایالات متحده تروریست‌های این شهر را به موشک‌های زمین به زمین «گراد» مجهز کرد تا سرنوشت این نبرد بزرگ را به نفع جریان‌های تکفیری تغییر دهد.
اکنون سوریه و منطقه خود را برای یک «واقعه بزرگ» آماده می‌کنند و با نزدیک شدن زمان به ساعت صفر عملیات آزادسازی شهر باستانی حلب از اشغال تروریست‌ها، ضربان قلب همه آنهایی که در سناریوی پنج ساله سوریه دستی داشته و دارند، تندتر و تندتر می‌شود.
از طرفی، مردان نبرد که در دوران ارتش سوریه و مقاومت متشکل شده‌اند، مصمم هستند که طبل شروع عملیات نواخته شود تا در یک جنگ برق‌آسا، طومار تروریسم را در هم بپیچند و از طرف دیگر، حامیان تروریسم، یعنی همان کسانی که دست‌شان تا مرفق به خون زنان و کودکان و غیرنظامیان آغشته است، به شدت دستپاچه و نگران هستند؛ همه امید اعضای بومی ائتلاف آمریکایی این است که واشنگتن در این لحظات حساس کاری بکند.
اما ایالات متحده هر چند تمایل دارد نیروهای ارتش سوریه و مقاومت در یک چشم به هم زدن نیست و نابود شوند، ولی چه بکند که این تمایل تنها در حد آرزو است و میان آرزو و واقعیت‌های میدانی شکاف عمیقی وجود دارد.
دیروز از ارتش سوریه و جبهه حامی تروریسم صداهای متفاوتی به گوش می‌رسید؛ ارتش پس از تسلط بر ارتفاعات حومه شمالی حلب، با پخش اعلامیه‌هایی بر فراز این شهر، خطاب به مردم اعلام کرد:‌ «تروریست‌‌ها را از خانه و کاشانه خود بیرون کنید، چرا که ارتش در راه است و تروریست‌ها را تار و مار خواهد کرد.» از افراد مسلح نیز خواسته شد سلاح‌ها را بر زمین بگذارند و دولت قول می‌دهد کسانی که راه گم کرده‌اند را ببخشد.
در مقابل،‌ جبهه تروریسم در داخل حلب و حامیان آنها در خارج از کشور فقط چنگ و دندان نشان می‌دهند؛ تروریست‌های حاضر در حلب تصاویر موشک‌های زمین به زمین «گراد» را از طریق اینترنت به نمایش گذاشتند. این موشک‌ها به تازگی از ترکیه به حلب منتقل شده‌اند.
در خارج از مرزهای سوریه هم محافل سیاسی و رسانه‌ای همسو با آمریکا موجی از جنگ روانی راه انداختند؛ «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده، عربستان در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه جنگنده مستقر می‌کند. «جان کری»‌ وزیر خارجه آمریکا گفته، نیروهای این کشور را در شمال شرق سوریه تقویت می‌‌کند. «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان هم مدعی شده که کشورش آماده  است تحت ائتلاف آمریکا، به سوریه نیروی ویژه اعزام کند.
اظهارات «احمد داود اوغلو» نخست‌وزیر ترکیه اما، نسبت به دیگران تهدید‌آمیزتر بود؛ او گفته «در صورت ورود ارتش سوریه به شهر «اعزاز» در نزدیکی مرزهای ترکیه، که اکنون در اشغال داعش است، ارتش ترکیه وارد عمل خواهد شد.» «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا هم گفته که «امارات آماده اعزام نیرو به سوریه است.»
به هر حال، به نظر می‌رسد که در پشت این جنجالی که حامیان جنایتکاران تکفیری راه انداخته‌اند، هیچ ضمانت اجرایی وجود ندارد و  تنها حذف این معرکه‌گردانی، ایجاد تردید در صفوف رزمندگان مقاومت و ارتش سوریه است. واقعیت در استان حلب به سمت و سوی دیگری می‌رود و همه ناظران بی‌طرف از هم‌اکنون حلب را رها شده از بند تکفیری‌ها می‌دانند. حلب از چنان موقعیت مهمی برخوردار است که تقریبا تمام کارشناسان سرنوشت جنگ سوریه را به آن گره زده‌اند. به اعتقاد کارشناسان، اسد حلب را پس بگیرد، جنگ در سوریه را باید تمام شده تلقی کرد.
بشار اسد
رئیس‌جمهور سوریه اما در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، تصریح کرد که «هدف ما آزادی تمام خاک سوریه است، هر چند ممکن است که این کار زمان زیادی ببرد.» اینکه از بخشی از اراضی کشور دست بکشیم، منطقی نیست. به گفته اسد گفت‌وگوها به این معنی نیست که مبارزه با تروریسم را کنار بگذاریم.
رئیس‌جمهور سوریه در مورد احتمال دخالت زمینی بیگانگان در کشورش نیز گفته که «دخالت زمینی ترکیه و عربستان در سوریه بعید نیست و جنگ در استان حلب، با هدف قطع مسیر ترکیه به سوی تروریست‌ها صورت می‌گیرد.»
جالب است این اظهارات بشار اسد، که یکبار دیگر بر جنگ علیه تروریسم تاکید کرد، واکنش «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را در پی داشت! تونر گفت: «بشار اسد» در توهم به سر می‌برد، اگر فکر می‌کند برای پایان درگیری در سوریه، راه حل نظامی وجود دارد!»
سایر رویدادها
* «استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه، گفت که مذاکرات برای حل بحران سوریه، دردآور و طولانی خواهد بود.
* سازمان ملل اعلام کرد، بیش از 400 آواره سوری در مسیر اروپا جان خود را از دست داده‌اند.
* تروریست‌های تکفیری شهرهای شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» را به شدت گلوله‌باران کردند.
* رئیس‌جمهور سوریه دو نفر را از طرف خود به شهرک‌های شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» فرستاد تا از نزدیک، نیازها و خواسته‌های آنها را جویا شوند.
* «امیل لحود» رئیس‌جمهور اسبق لبنان اعلام کرد که دولت و ملت سوریه علیه تروریست‌ها قطعا پیروز می‌شوند.

بوستون گلوب:
عامل ادامه جنگ خونین سوریه شعار «بشار اسد باید برود» است

نتیجه تصویری برای «بشار اسد باید برود»
یک روزنامه آمریکایی برکناری رئیس‌جمهور سوریه را یک فاجعه برای ایالات متحده دانست و اعلام کرد، علت جنگ خونین در سوریه، شعار «اسد باید برود» است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «بوستون گلوب» چاپ بوستون نوشت: سیاست‌های آمریکا در سوریه از همان ابتدای آغاز کشمکش در این کشور از پنج سال پیش، اشتباه بوده است. آمریکا با شعار «اسد باید برود»، تمامی راه‌‌ها برای گفت‌وگوی صلح با طرف‌های مقابل را بست و سبب بروز کابوس خونین در سوریه شد.
بوستون گلوب افزود: اما در عوض،  روسیه که بارها از تروریست‌های افراطی ضربه خورده بود، با تروریسم و هرج و مرج‌گرایی در این کشور (سوریه) مبارزه کرد. هنوز دیر نشده و سیاست روسیه باید سیاست آمریکا باشد. واشنگتن باید از سقوط نظام «بشار اسد» در سوریه جلوگیری کرده و سپس، برای برقراری آتش‌بس در این کشور تلاش کند.
این روزنامه در پایان تاکید کرد: سقوط بشار اسد می‌تواند سبب فاجعه خلأ قدرت در سوریه شود، مثل وضعیتی که برای عراق و لیبی اتفاق افتاده است و سوریه را به بهشت تروریست‌ها تبدیل کند.
این امر می‌تواند برای آمریکا فاجعه‌بار باشد.
دیروز نیز «دیوید پترائوس» رئیس پیشین سازمان سیا و «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، جمله تکراری «اسد باید برود» را بر زبان آورده‌اند. «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم دیروز گفت: ما اسد را مشروع نمی‌دانیم!
طی دهه‌های گذشته این نخستین بار است که قدرت‌های خارجی چنین ادبیاتی را در عالم سیاست به کار می‌برند و به جای مردم یک کشور، خود را منشأ مشروعیت حاکم آن کشور اعلام می‌کنند!

پاسخ قاطع نخست‌وزیر عراق به آمریکا
 حیدر عبادی: حشدالشعبی یک سازمان رسمی و مورد حمایت دولت عراق است  
 
نتیجه تصویری برای حیدر عبادی
در واکنش به فشار غرب، نخست‌وزیر عراق در آستانه عملیات آزادسازی «موصل» اعلام کرد، نهاد «حشد الشعبی» (بسیج مردمی) یک سازمان رسمی و تحت حمایت و نظر دولت است.
در حالی که مرحله مقدماتی برای عملیات آزادسازی شهر «موصل» مرکز استان نینوای عراق مدتی است آغاز شده و ایالات متحده فشارهای زیادی را متوجه دولت بغداد کرده که نیروهای بسیج مردمی را در این عملیات شرکت ندهد و حتی این نیروها را منحل کند، دیروز «حیدر عبادی» گفت: نهاد «حشد الشعبی» یک سازمان رسمی تحت حمایت دولت عراق است، تا بدین ترتیب آب پاکی را روی بدخواهان نیروهای مقاومت ریخته باشد.
عبادی که در نشست امنیتی مونیخ صحبت می‌کرد، در ارتباط با وضعیت تروریست‌های داعش در عراق نیز گفت: «داعش در عراق در حال شکست خوردن است و ما به مبارزه علیه این گروه تا نابودی کامل آن ادامه می‌دهیم.»
وی گفت که قصد دارد کاری بکند که سال 2016 آخرین سال حضور داعش در عراق باشد.
نخست‌وزیر عراق در ارتباط با عملیات موصل هم گفت: «هفته گذشته به شرق موصل نیرو اعزام کرده‌ایم و اقدامات ما ادامه دارد و قصد داریم عملیات را در این شهر آغاز کنیم.»
در همین حال، «هادی عامری» فرمانده نیروهای حشد الشعبی گفت که این نیروها قطعا در عملیات آزادسازی شهر موصل شرکت خواهند کرد و کسی نمی‌تواند مانع این کار شود.
طی چند روز اخیر چندین واحد از نیروهای ارتش عراق وارد استان نینوا شده و اطراف شهر موصل موضع گرفته‌اند.
همزمان با این جابجایی نیرو، در استان «الانبار» عراق نیز نیروهای مسلح خود را برای عملیات پاکسازی شهرستان‌های «هیت» و «کبیسه» آماده می‌کنند.
نهاد ریاست جمهوری عراق نیز خبر ناپدید شدن سه نیروی گارد ریاست جمهوری را تایید و اعلام کرده که رئیس‌جمهور شخصا عملیات جست‌وجو درباره سرنوشت این افراد را دنبال می‌کند. خبر دیگر اینکه جمعه گذشته، هزاران نفر در استان‌های میسان، کربلا، بابل، واسط و مدائن تظاهرات کردند و خواستار انجام اصلاحات در نهادهای دولتی و مبارزه با فساد شدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 11 اسفند 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات