تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
بشار اسد تشریح کرد
نقش مهم ایران و روسیه در پیروزی‌های بزرگ سوریه
    ۰۲ / ۲ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای بشار اسد
رئیس‌جمهور سوریه کمک‌های ایران و روسیه در پیروزی‌های ارتش سوریه بر گروه‌های تروریستی را «مهم‌» و «اساسی» دانست.
«بشار اسد» در گفت‌وگو با روزنامه اسپانیایی «ال پائیس» تاکید کرد: شکی نیست که کمک‌های ایران و روسیه نقش اساسی در پیشروی‌های ارتش ما داشته است. اما این سخن که ما نمی‌توانستیم ]بدون کمک‌های خارجی[ چنین پیشروی‌هایی را داشته باشیم، یک فرض است و کسی نمی‌تواند پاسخ دقیقی به این سؤال بدهد.
 به گزارش تسنیم بشار اسد ادامه داد: البته ما قطعا نیازمند این کمک‌ها بودیم. علت آن هم ساده است؛ 80 کشور در حال حاضر به شیوه‌های مختلف از این تروریست ها حمایت می‌کنند؛ بعضی از این کمک‌ها به شکل مستقیم و در قالب کمک‌های مالی، تسلیحاتی و لجستیکی و همچنین تزریق عناصر مسلح]به داخل سوریه[ است.
برخی کشورها هم در محافل بین‌المللی از آنها  ]تروریست‌ها[ حمایت سیاسی می‌کنند.
بشار اسد در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی می‌کند شهر حلب چه زمانی پس گرفته شود؟ گفت:‌«در واقع، الان ما در مرکز شهر هستیم و دولت بر بخش گسترده‌ای از شهر مسلط است و ساکنان مناطق تحت سلطه گروه‌های مسلح نیز به مناطقی که تحت اختیار دولت است، نقل مکان کرده‌اند. لذا، موضوع تسلط مجدد بر این شهر مطرح نیست. موضوع مهم، بستن مسیرهای مواصلاتی ترکیه به گروه‌های تروریستی است.
رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به اینکه «هم‌اکنون بسیاری از این مسیرها مسدود شده است.» گفت، «به همین علت است که ترکیه اکنون مناطق کردنشین را هدف قرار می‌دهد.» وی اولویت فعلی ارتش را بستن مرزهای ترکیه به‌عنوان کانال ورود سلاح و تروریست‌ به سوریه دانست.
بشار اسد در رابطه با آتش بس که این روزها کشورهای غربی زیاد سنگ آن را به سینه می‌زنند نیز اینگونه اظهارنظر کرد که «نباید تروریست‌ها از آتش‌بس برای تقویت مواضع خود سوءاستفاده کنند.»  رئیس‌جمهور سوریه گفت:‌«در صورت برقراری آتش‌بس، باید تضمین داده شود که تروریست‌ها به سلاح و حمایت‌های ترکیه دست نخواهند یافت.»
وی در مورد اتهام غربی‌ها مبنی بر جلوگیری دولت از ارسال کمک‌های انسانی به هفت منطقه تحت محاصره نیز گفت:‌«ما هیچ منطقه‌ای را در سوریه محاصره نکرده‌ایم. بین تحمیل محاصره و دور زدن منطقه‌ای مشخص به علت حضور گروه‌های مسلح، تفاوت وجود دارد. در وضعیت امنیتی و نظامی کنونی، این موضوع، امری طبیعی است. مشکل اینجاست که گروه‌های مسلح مواد غذایی و نیازهای اساسی مردم را گرفته و به عناصر خود می‌دهند و یا این وسایل را با قیمتی بالا، به مردم می‌فروشند. ما به‌عنوان دولت مانع ورود کمک به هیچ منطقه‌ای نمی‌شویم، حتی مناطقی که تحت سلطه «داعش» قرار دارد. مثلا «رقه» در شمال کشور تحت سلطه داعش قرار دارد و پیش از آن نیز، در اختیار «جبهه النصره» بوده است. با این حال، طی سه سال اخیر ما حقوق کارمندان و اسباب معیشت بازنشستگان و واکسیناسیون کودکان را به این مناطق ارسال می‌کردیم و همچنان ارسال می‌کنیم.»
بشار اسد این را نیز گفت که «در حال حاضر ارتش در 10 جبهه با داعش می‌جنگد.»
اقدام بی‌سابقه آمریکا
خبرگزاری جمهوری اسلامی اما به نقل از روزنامه انگلیسی‌ «ساندی تایمز» گزارش داد، آمریکا برای نخستین بار و در اقدامی بی‌سابقه، موقعیت جغرافیایی 50 مرکز نظامی آمریکا در شمال سوریه را در اختیار مقامات روسیه قرار داده است. نظامیان آمریکایی در این مراکز مخالفان(به اصطلاح) میانه‌رو را به بهانه مبارزه با داعش آموزش می‌دهند.
ساندی‌تایمز افزود: حتی زمانی که رئیس‌جمهور آمریکا با اعزام کماندوهای آمریکایی به سوریه موافقت کرده بود، پنتاگون از انتشار جزئیات این ماموریت امتناع و اعلام کرده بود که برای حفظ جان کماندوها، این اطلاعات محرمانه باقی خواهد ماند.
این روزنامه انگلیسی نوشت، ژنرال «چارلز براون» فرمانده نیروی هوایی آمریکا در پاسخ به این سؤال که «تا چه میزان اطمینان دارد که روسیه اطلاعات دریافتی پنتاگون در مورد پایگاه‌ها را افشاء نمی‌کند؟» گفت:‌ «من حقیقتا از سوی روس‌ها هیچ اطمینانی دریافت نکرده‌ام.»
به نوشته این روزنامه، زمان آغاز عملیات هوایی روسیه(9 مهر)، طرفین (آمریکا و روسیه) به یکدیگر اطمینان داده بودند که مواضع یکدیگر را هدف حمله قرار ندهند.
کارشناسان می‌گویند، تحولات سوریه به مرحله بسیار حساسی رسیده و ممکن است که آمریکا را عملا مقابل روسیه قرار دهد.
 البته فعلا این ترکیه است که به نمایندگی از آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش مقابل روسیه شاخ و شانه می‌کشد و تحرکات آنکارا در مرزهای سوریه، شرایط را بحرانی‌تر کرده است.
در ارتباط با این رویکرد ترکیه، دیروز نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه یک‌بار دیگر به ترکیه هشدار داد که دست از اقدامات تحریک‌آمیز در شمال سوریه بردارد و این اقدامات را نقض حاکمیت سوریه دانست.


 بالگرد آمریکایی سرکردگان داعش را از فلوجه فراری داد 

نتیجه تصویری برای بالگرد آمریکایی سرکردگان داعش را از فلوجه فراری داد
آمریکا بار دیگر در عراق به کمک تروریست‌ها آمد و سرکرده‌های داعش را از شهر تحت محاصره «فلوجه» در استان «الانبار» خارج کرد.
منابع امنیتی عراق اعلام کردند، یک فروند بالگرد متعلق به آ‌مریکا با فرود در مزرعه‌ای واقع در حد فاصل «صقلاویه» و «فلوجه»، سرکرده‌های داعش را به مکانی نامعلوم منتقل کرد. این سرکرده‌ها در زمان انتقال به داخل بالگرد، از طرف اعضای داعش شدیدا حمایت می‌شدند.
پیش از این (21 بهمن) هم منابع امنیتی عراق از فرود یک فروند بالگرد آمریکایی در  مزارع «بوعریم» شهرستان فلوجه جهت انتقال فرماندهان داعش خبر داده بودند. طی سال‌های گذشته آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن، بارها از طریق هواپیما از داعش و گروه‌های تروریستی در عراق حمایت تسلیحاتی و غیرتسلیحاتی کرده‌اند.
شهر فلوجه که ساکنان‌ آن اهل سنت هستند اخیرا شاهد قیام مردم علیه داعش و آزادسازی برخی مناطق شهر توسط گروه‌های مردمی از اشغال تروریست‌ها بود.
به گفته «عیسی السایر» فرماندار فلوجه، درگیری میان عشایر اهل سنت و تروریست‌ها در مناطق مختلف فلوجه گسترش یافته و همچنان ادامه دارد. برخی منابع هم گفتند که نیروهای دولتی و عشایر محلی قصد انجام عملیات مشترکی در داخل فلوجه علیه تروریست‌ها را دارند. فرماندهی عملیات الانبار نیز از هلاکت 60 تکفیری داعش در شرق «رمادی» خبر داده است.
خبرگزاری تسنیم اما از استان نینوای عراق گزارش داده، جنگنده‌های عراقی سه پایگاه مهم داعش را در شهر موصل بمباران کردند. بر اثر این حمله 120 تروریست کشته و یا زخمی شدند. همچنین به گفته «خالد الجبوری» یکی از فرماندهان نیروهای امنیتی استان نینوا، حمله هوایی ارتش عراق به یک پایگاه مهم داعش در جنوب موصل، هلاکت شش سرکرده اصلی، چهار قاضی و 33 امیر این گروه تروریستی را به دنبال داشت.
در موصل همچنین، تروریست‌‌های داعش 12 تن از اهالی این شهر را اعدام کردند. تکفیری‌ها اتهام این افراد را جاسوسی برای دولت عراق عنوان کرده‌اند.
خبر دیگر از عراق اینکه، پارلمان این کشور با اعطای اختیارات به «حیدر عبادی» نخست‌وزیر، برای انجام اصلاحات گسترده در کابینه مخالفت کرد.

 انصارالله در خاک عربستان موشک‌های جدید آمریکایی را غنیمت گرفت

نتیجه تصویری برای انصارالله در خاک عربستان موشک‌های جدید آمریکایی را غنیمت گرفت
رزمندگان انصارالله تعدادی از موشک‌های جدید آمریکایی را در پایگاه‌ نظامی «عکافه» واقع در جنوب عربستان را به غنیمت گرفتند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «ابراهیم الصعده» یک فرمانده میدانی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، رزمندگان این جنبش دیروز تعدادی از موشک‌های جدید زمین به زمین آمریکایی را در پایگاه‌ نظامی «عکافه» عربستان به غنیمت گرفتند. به گفته الصعده، رزمندگان یمنی به زودی این موشک‌ها را علیه مواضع نظامی رژیم سعودی و امارات به کار خواهند گرفت.
از استان ساحلی «تعز» در جنوب غرب یمن هم خبر رسید، حدود 1630 نظامی وابسته به عربستان و «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور فراری یمن، طی درگیری‌های مختلف در این استان کشته شدند. خبرگزاری فارس که از صنعا این خبر را گزارش کرد، دقیقاً مشخص نکرد که این تعداد افراد وابسته به عربستان طی چه مدتی کشته شده‌اند.
همچنین، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شهر‌های «میدی» و «حرض» در استان «حجه» در شمال غرب این کشور را از کنترل شبه‌نظامیان وابسته به عربستان خارج کردند.
به گزارش فارس، رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند وجب به وجب شهر مرزی «میدی» و «حرض» در استان «حجه» را پاکسازی کنند.  شکست عربستان در جبهه «میدی» با کشته  و زخمی شدن شمار زیادی از مزدوران آن همراه بود، به گونه‌ای که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی علاوه بر کشتن چندین سرکرده و افسر از متجاوزان سعودی تجهیزات نظامی زیادی متعلق به آنها را به غنیمت گرفتند.
در استان مارب نیز با رسیدن دو گردان از نیروهای مداخله سریع به ارتش و کمیته‌های مردمی در این استان روند پیشروی‌ها سرعت بیشتری گرفته و آخرین پایگاه در «فرضه نهم» نیز از وجود مزدوران «منصور هادی» پاکسازی شد. انقلابیون یمنی اواخر هفته گذشته نیز موفق شدند با پاکسازی روستاهای اطراف باب‌المندب، این منطقه استراتژیک را به طور کامل از آن خود کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 11 اسفند 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic