تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رشوه آل‌سعود به نبیل العربی برای تروریستی نامیدن حزب‌الله

   ۲۳ / ۲ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای نبیل العربی
روزنامه «الشروق» الجزایر اعلام کرده که آل‌سعود برای صدور مصوبه تروریست خواندن حزب‌الله لبنان در اتحادیه عرب، فقط ۲ میلیون دلار به نبیل العربی دبیرکل این اتحادیه رشوه داده است.
به گزارش تسنیم، روزنامه الشروق الجزایر در گزارشی نوشته که «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب 2 میلیون دلار از عربستان در مقابل تصویب مصوبه تروریستی خواندن حزب‌الله به صورت رشوه دریافت کرده است. این روزنامه در گزارش خود با عنوان «9 میلیون دلار پاداش العربی» به نقل از «منابع نزدیک به اتحادیه عرب» فاش کرده که «نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب در مجموع 9 میلیون دلار به عنوان پاداش پایان خدمت دریافت خواهد کرد». این در حالی است که رقم صحیح 7 میلیون دلار است. در واقع 2میلیون دلار به عنوان رشوه دریافت می‌کند. داعش از شهر «الرطبه» عراق فرار کرد در «هیت» به محاصره افتاد

نتیجه تصویری برای داعش از شهر «الرطبه» عراق فرار کرد در «هیت» به محاصره افتاد
منابع رسمی عراق از فرار دستجمعی تروریست‌های داعش از شهرستان «الرطبه» در استان «الانبار» و به محاصره افتادن آنها در شهر «هیت» این استان غربی عراق خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «احمد عماد» فرماندار شهرستان «الرطبه» دیروز به خبرنگاران گفت، عناصر داعش به طور کامل این شهرستان را ترک کرده و به سمت شهر مرزی «قائم» در مجاورت مرزهای سوریه متواری شدند. مدیریت تبلیغات جنگی عراق هم دیروز اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور در استان «الانبار» ضمن پاکسازی مناطق «العکبه»، «السفیریه» و «البوطیبان» در غرب الانبار، شهر «هیت» را نیز در این استان از دو محور شمالی و جنوبی تحت محاصره درآوردند. مقامات عراقی پیش از این قول داده بودند که طی سال جاری میلادی (2016) کل کشور عراق را از شر تروریست‌ها خلاص کنند.ضمن مفت‌خور خواندن مقامات لندن
 اوباما انگلیس را به قطع روابط ویژه تهدید کرد

نتیجه تصویری برای اوباما
«باراک اوباما» در مصاحبه با مجله آمریکایی «آتلانتیک» مقامات دولت «دیوید کامرون » نخست‌وزیر انگلیس را به باد انتقاد گرفت و آنها را مفت‌خور خوانده است.
رئیس‌جمهور آمریکا در ماه‌های آخر زمامداری خود ظاهرا محافظه‌کاری را کنار گذاشته و گوشه‌ای هر چند ناچیز از واقعیات و تمایلات خود را  بیان می‌کند. وی در یک مصاحبه مفصل با  مجله آمریکایی «آتلانتیک»به بیان دیدگاه‌هایش درباره مسائل مختلف از جمله روابط آمریکا با روسیه و چین و دیگر مسائل نظیر وضعیت سوریه و لیبی پرداخته است. به گزارش ایسنا،  باراک اوباما، در بخشی از این مصاحبه مقام‌های انگلیس را به دلیل «مفت‌خور بودن» مورد انتقاد قرار داده و گفته: «روابط ویژه دو کشور آمریکا و انگلیس  زیر سؤال رفته است.»
اوباما با طعنه به مقام‌های انگلیس گفته: «مفت‌خورها باعث عصبانیت من می‌شوند.» وی به دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس هشدار داده «در صورتی که لندن به تعهدش برای صرف دست کم دو درصد از تولید ناخالص داخلی در بودجه دفاعی پس از دستورالعمل ناتو پایبند نباشد، واشنگتن دیگر هیچ روابط ویژه‌ای با انگلیس نخواهد داشت.» رئیس‌جمهور آمریکا همچنین به کامرون خاطرنشان کرده «شما باید سهم عادلانه خود را درزمینه بودجه دفاعی تامین کنید.» اوباما در قسمتی دیگر از این مصاحبه به چالش‌های روابط آمریکا با چین اشاره کرده که «من به لحاظ روابط سنتی میان کشورهای بزرگ معتقدم که روابط میان آمریکا و چین یکی از حیاتی‌ترین روابط خواهد بود.» با این حال اوباما مسئله وجود پتانسیل جنگ با پکن در صورتی که چین به خصومت علیه همسایگانش را ادامه دهد، رد نکرده است.  اوباما گفته «اگر چین به جهان تنها از نقطه نظر حوزه‌های نفوذ منطقه‌ای نگاه کند، بنابراین نه تنها ما در این وضعیت شاهد پتانسیلی برای جنگ با چین هستیم بلکه خودمان را در وضعیتی دشوارتر به منظور تعامل با دیگر چالش‌هایی که مطرح خواهند شد، پیدا خواهیم کرد.»


حزب جبهه ملی فرانسه:
 نشان ملی فرانسه را از رژیم آل‌سعود پس بگیرید

نتیجه تصویری برای نشان ملی فرانسه را از رژیم آل‌سعود پس بگیرید  
حزب راست‌گرای جبهه ملی فرانسه استرداد بالاترین نشان ملی فرانسه، که اخیرا رئیس‌جمهور این کشور به ولیعهد سعودی اعطا کرده را خواستار شده است.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب راست‌گرای جبهه ملی فرانسه، روز شنبه در واکنش به اعطای نشان «لژیون دونور» از سوی «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری این کشور به «محمد بن نایف» ولیعهد سعودی، متذکر شد این نشان که بالاترین نشان افتخار در فرانسه است «با رژیم سعودی سازگاری ندارد» و لذا باید این نشان از این شاهزاده سعودی پس گرفته شود. «فلوریان فیلیپو» سخنگو و نایب رئیس حزب جبهه ملی فرانسه تاکید کرد، موضوع این نشان، که «اولاند» اخیرا آن را به دور از انظار و رسانه‌ها به ولیعهد سعودی اعطا کرده است وجهه فرانسه را که به دلیل آن متضرر شده است، بدتر می‌کند.» وی در بیانیه خود افزود: «این نشان با رژیم سعودی، که با حقوق مردان و به‌ویژه زنان در تعارض است، سازگاری ندارد و این موضوع که رسانه‌های خبری مکاتبات دیپلماتیک را فاش کرده‌اند، موید این مقوله است که دولت فرانسه تسلیم فشارهای عربستان است و این بسیار شرم‌آور است.»
پرداخت نشان به درخواست آل‌سعود!
این در حالی است که ماهنامه فرانسوی «کوزت» چند روز پیش فاش کرد، «فرانسوا اولاند»  نشان «لژیون دونور» را درپی درخواست شاهزاده «محمد بن نایف» ولیعهد عربستان، به وی اعطا کرده است! این اقدام در تاریخ 4 مارس (14 اسفند) به دور از چشم رسانه‌ها و به درخواست ولیعهد عربستان انجام شد، زیرا «محمد بن نایف» درصدد است تا با اینگونه مسائل جایگاه بین‌المللی خود را بالا ببرد. انتشار این خبر آل‌سعود را یک بار دیگر رسوا کرد. سعودی‌های تاکنون در مقابل انتشار این رسوایی فقط سکوت کرده‌اند.
ادامه واکنش‌ها
از سوی دیگر، بازیگر مشهور فرانسوی، به سبب اعطای نشانِ «لژیون دونور» به ولیعهد عربستان، این نشان را که بالاترین نشان افتخار در فرانسه است، «مایه ننگ» دانست و آن را نپذیرفت. به گزارش العالم، «سوفی مارسو» بازیگر و کارگردان مشهور فرانسوی که نقش اول بیش از 40 فیلم سینمایی را در کارنامه خود دارد، درباره علتِ نپذیرفتن نشان لژیون دونور گفت: «علت این موضوع، مشارکتم در نوشتن مقاله‌ای است که در روزنامۀ لوموند منتشر شده است، مقاله‌ای تحت عنوان «نشان افتخار و سربریدن»». در این مقاله ضمن انتقاد از اقدام «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه در اعطای نشان افتخار فرانسه به «محمد بن نایف» شاهزاده سعودی، آمده است: «عربستان، در سه ماه گذشته، 70 نفر را اعدام کرده است که از این تعداد، 47 نفر در یک روز اعدام شدند.» در این مقاله همچنین تاکید شده که عربستان طی سال 2015، 153 نفر را اعدام کرد و به گواهی سازمان عفو بین الملل، به بسیاری از این قربانیان اجازه دفاع از خود داده نشد. در عربستان غالباً اعدام‌ها به شکل بریدن سر انجام می‌شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 24 اسفند 1394
دوشنبه 24 اسفند 1394 09:37 ق.ظ
مرگ به آل سعود بی دین
دوشنبه 24 اسفند 1394 09:36 ق.ظ
ای مرگ بر آل سعود

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic