تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
شکست توطئه سعودی- آمریکایی در نشست ژنو؛ دمشق: صحبت از «دوره انتقالی» ممنوع

  ۲۴ /۲ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای شکست توطئه سعودی- آمریکایی در نشست ژنو  
در حالی که محافل سیاسی و خبری غربی- عربی موضوع «دوره انتقالی» را در مذاکرات جاری ژنو برجسته کرده و آن را معادل کناره‌گیری «بشار اسد» از قدرت، جا زده بودند، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که چیزی به نام «دوره انتقالی» در سوریه وجود ندارد.
توطئه هماهنگ آمریکا، عربستان و کشورهای همسو با آنها در منطقه، یک بار دیگر با هوشیاری طرف سوری خنثی شد؛ طی روزهای اخیر نمایندگان گروه‌های تروریستی و برخی گروه‌های مخالف به همراه حامیان آنها یک موج ساختگی راه انداخته بودند مبنی بر اینکه بحث بر سر دوره انتقالی، یکی از مباحث اصلی در نشست ژنو است و معنی آن نیز چیزی جز کناره‌گیری بشار اسد از قدرت، نیست! به عبارت دیگر، طرف‌های مقابل دولت سوریه سعی داشتند با تردستی خود، به چیزی برسند که در عرصه نبرد نتوانستند به آن دست یابند.
اما، در شرایطی محافل مذکور فکر می‌کردند، ایده مورد نظر خود را به‌عنوان یک شرط غیرقابل عدول جا انداخته‌اند، «بشار جعفری» نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل با یک جمله، این شرط را باطل کرد؛ بشار جعفری گفت:‌ «فعلا چیزی به نام دوره انتقالی وجود ندارد.»
این جمله که در عین کوتاه بودن، قاطع و شفاف نیز هست، یک بار دیگر مخالفان را متوجه این قضیه کرد که در شرایط فعلی این دمشق است که می‌تواند شرط بگذارد نه تروریست‌های درهم شکسته در عرصه‌های نبرد. بشار جعفری همچنین گفت:‌ تاکنون در خصوص دستورکار مذاکرات با مخالفان توافق نشده است. این مذاکرات از دیروز آغاز شده است و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
جعفری گفت:‌ هنوز ما نمی‌دانیم که از طریق «دی میستورا» باید با کدام گروه صحبت کنیم و طبعا بر سر مسائل مورد بحث نیز توافقی نکرده‌ایم. به گزارش تسنیم، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل درباره «دوره انتقالی» توضیح داد: فعلا چیزی به اسم دوره انتقالی وجود ندارد، اینها اصطلاحاتی هستند که باید درباره آنها بسیار احتیاط کرد، این موضوع در زمان مناسب خودش مطرح خواهد شد و ما درباره آن تحلیل‌های شفافی داریم.
وی از طرف‌های گفت‌وگو خواست خارج از ادبیات گفت‌وگو، مفهوم‌سازی نکنند و سخن نگویند و کسانی که به این‌گونه سخنان دامن می‌زنند، هدفشان به شکست کشاندن مذاکرات است. مطرح کردن پیش‌شرط مغایر اصولی است که ما براساس آن به ژنو آمده‌ایم. نشستی که در ژنو برگزار می‌شود، نشستی سوری- سوری، بدون مداخله خارجی و بدون پیش‌شرط است.
جعفری در قبال اظهارات دی میستورا که گفته بود، تنها انتخابات درست، انتخاباتی است که 18 ماه بعد برگزار می‌شود، تصریح کرد: من در گفت‌وگوهایمان چنین چیزی نشنیدم، بلکه برعکس، ما بودیم که دیدگاه‌هایمان را مطرح کردیم.
پیش از این دمشق اعلام کرده بود که انتخابات پارلمانی را طی فروردین آینده برگزار می‌کند.
دیروز از ژنو همچنین خبر رسید، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با نمایندگان گروه‌های مخالف دولت سوریه در این شهر دیدار کرد.
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دی میستورا گفت:‌ من به دیدار نمایندگان دولت (دمشق) و همچنین به دیدار با نمایندگان گروه‌های مخالف رفتم. ما تنها برنامه و خطوط کلی (نشست) را آماده کرده‌ایم. وی گفت که این دیدارها ادامه می‌یابد.
دی میستورا در ارتباط با موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات جاری در ژنو اظهارنظر نکرد. اما «فرانک اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان این مذاکرات را جدی توصیف کرد.
سایر رویدادها
* «عبدالقادر عزوز» مشاور نخست وزیر سوریه یک بار دیگر تاکید کرد، دولت و مردم این کشور با هرگونه طرح تجزیه سوریه مخالف هستند.
* به گفته وزیر خارجه روسیه، مسکو و واشنگتن بر سر نحوه عملیات و آزادسازی شهر «رقه» سوریه در حال گفت‌وگو هستند.


شهادت 3 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست‌ در الخلیل

نتیجه تصویری برای شهادت 3 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست‌ در الخلیل
در جریان دو عملیات زیرگیری با خودرو در نزدیکی شهرک یهودی‌نشین «کریات اربع» در الخلیل، دو نظامی اسرائیلی زخمی شده و سه جوان فلسطینی مجری این عملیات به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه یدیعوت آحارونوت، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی دو جوان فلسطینی را که قصد اجرای عملیات زیرگیری با خودرو را داشتند به رگبار بسته و هر دو نفر را به شهادت رساندند و چند دقیقه بعد یک جوان فلسطینی دیگر با خودرو قصد زیر گرفتن گروهی از نظامیان صهیونیست را داشت که طی آن یک افسر صهیونیستی زخمی شد و در نهایت نظامیان صهیونیست به سمت این جوان نیز تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند.
با به شهادت رسیدن این سه جوان فلسطینی تعداد شهدای انتفاضه قدس به 203 نفر رسید. مناطق مختلف سرزمین های اشغالی به ویژه کرانه باختری و بیت‌المقدس از نهم مهر ماه جاری شاهد موج جدیدی از مقاومت فلسطینیان علیه این رژیم است که به انتفاضه قدس معروف شده است.
بازداشت‌های خودسرانه
عفو بین‌الملل ضمن ابراز نگرانی نسبت به بازداشت گسترده فلسطینیان در اراضی اشغالی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی حدود 600 فلسطینی از جمله شش کودک را بدون محاکمه و تفهیم اتهام تحت بازداشت موقت قرارداده است.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خواستار آزادی فلسطینیان تحت بازداشت موقت یا محاکمه عادلانه آنان شد و ادامه سیاست بازداشت موقت در اراضی اشغالی را محکوم کرد.
عفو بین‌الملل بازداشت موقت فلسطینیان را اقدامی خودسرانه خواند و تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از آن به‌عنوان سلاحی سیاسی و وسیله‌ای برای بازداشتن و ترساندن فعالان سیاسی و شخصیت‌های پارلمانی و دانشگاهی استفاده می‌کند.
روز گذشته نیز نظامیان رژیم صهیونیستی شمار دیگری از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند. از آغاز انتفاضه قدس تاکنون تعداد افراد بازداشت شده فلسطینی رو به افزایش گذاشته است.

37 کشته و 125 زخمی بر اثر انفجار تروریستی در پایتخت ترکیه

نتیجه تصویری برای 37 کشته و 125 زخمی بر اثر انفجار تروریستی در پایتخت ترکیه
انفجار تروریستی در پایتخت ترکیه منجر به کشته شدن دستکم 37 نفر شد.
به گزارش فارس، یکشنبه شب یک خودروی بمب‌گذاری شده در آنکارا پایتخت ترکیه منفجر شد. براساس اعلام وزارت بهداشت ترکیه، این انفجار تاکنون دستکم 37 کشته و بیش از 125 زخمی برجای گذاشته که حال 19 تن از آنان وخیم است. گفته می‌شود این خودرو در یک ایستگاه اتوبوس منفجر شده است. این ایستگاه در نزدیکی پارک «گوون» در منطقه «کیزیلای» آنکارا قرار دارد و ایستگاه‌های مرکزی شهر در نزدیکی آن هستند.
 در ماه‌های اخیر چند انفجار در این کشور رخ داده است. رئیس‌‌جمهور ترکیه در واکنش به انفجار مهیب یکشنبه شب در مرکز پایتخت این کشور، اعلام کرد ما با عزم راسخ به مبارزه با گروه‌های تروریستی ادامه خواهیم داد. «رجب طیب اردوغان» گفت:» سازمان‌های تروریستی و کسانی که از این سازمان‌ها به عنوان آلت دست خود استفاده می‌کنند، در مقابل مبارزه مؤثر نیروهای امنیتی ترکیه شکست‌های خود را با توسل به چنین روش‌های غیراخلاقی تلافی کرده و انسان‌های بیگناه را هدف می‌گیرند.»
 «داوداوغلو»، نخست‌وزیر ترکیه، نیز ضمن متهم کردن شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک به انجام این عملیات گفت: «بر اساس اطلاعات اولیه، یافته‌ها از محل وقوع حمله و تجزیه و تحلیل آنها، شواهدی در مورد عاملان این حمله خائنانه به دست آمده است. پس از اتمام تحقیقات دقیق و حصول به نتیجه قطعی، به اطلاع عموم خواهیم رساند.» از سوی دیگر سفارت آمریکا در آنکارا در بیانیه‌ای در پاسخ به ابهامات موجود درباره هشدار دو روز پیش خود به شهروندان آمریکا در آنکارا در مورد احتمال حمله تروریستی اعلام کرد:«اطلاعات به دست آمده درباره احتمال وقوع حادثه تروریستی در پایتخت ترکیه از مقامات این کشور دریافت شده است.»
به دنبال این حادثه، کاخ کرملین اعلام کرد،» ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه حمله تروریستی روز یکشنبه در آنکارا را به شدت محکوم کرد. دولت مصر نیز ضمن محکوم کردن انفجارهای تروریستی در آنکارا، تنها به خانواده‌های قربانیان این حادثه و ملت ترکیه تسلیت گفت. روابط قاهره و آنکارا از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس‌جمهور منتخب مصر و به دنبال آن اظهارات «رجب طیب اردوغان» که حوادث مربوط به عزل «مرسی» را «کودتای ارتش علیه مرسی» خوانده بود، تیره شده است. از سوی دیگر، منابع دیپلماتیک در استرالیا اعلام کردند که سفیر این کشور در ترکیه به شکلی باورنکردنی از انفجار روز یکشنبه آنکارا جان سالم به در برد. در انفجار عصر یکشنبه در منطقه کیزیلای آنکارا، «جیمز لارسن»، سفیر استرالیا در ترکیه در خودرویش در فاصله 20 متری این انفجار بود و به طرز باورنکردنی جان سالم به در برد.  دخالت‌های ترکیه در سوریه و کمک به تروریست‌ها برای ورود به سوریه باعث شده است امنیت داخلی ترکیه با چالش‌های زیادی مواجه شود. کارشناسان معتقدند حمایت های ترکیه از تروریست‌ها و میل «اردوغان» به دخالت در سوریه باعث تجزیه ترکیه خواهد شد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 25 اسفند 1394
چهارشنبه 26 اسفند 1394 05:44 ب.ظ
درود بر شهیدان اسلام
چهارشنبه 26 اسفند 1394 05:43 ب.ظ
مرگ بر اعراب سوسمار خور و آمریکائی های خوک چران

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات