تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
ابومازن برای فلسطینی‌ها تمام شد
محمود عباس: اجازه مبارزه با اسرائیل را نمی‌دهم! 
  ۲۵ /۲ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای محمود عباس با اسرائیل
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن اعلام مخالفت صریح با انتفاضه قدس تأکید کرد که «اجازه مبارزه با اسرائیل را نخواهم داد!»
به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، محمود عباس در مصاحبه با کانال کویتی «اسکوپ» ضمن رد استفاده از «مقاومت» علیه رژیم صهیونیستی گفت: «من هیچ‌گاه اجازه مبارزه علیه اسرائیل را نمی‌دهم. من وارد این انتفاضه نخواهم شد.» وی در ادامه با این ادعا که «من در زمینه سیاسی مبارزه می‌کنم تا به هدف خود برسم و مصمم هستم تا از استفاده فلسطینیان از اسلحه جلوگیری کنم.» عملاً نشان داد فقط مهره رژیم صهیونیستی است.
ابومازن در بخش دیگری از این مصاحبه گفت، «من خواستار شروع مذاکره مستقیم با مقامات اسرائیلی هستم زیرا در طول سال‌های 2000 تا 2005 ما وارد مبارزه خشونت‌آمیز شدیم و به هیچ چیز دست نیافتیم.»
وی همچنین مدعی شد که «مبارزه خشونت‌آمیز باعث طرفداری اذهان بین‌المللی از اسرائیل شد.»
تحلیلگران معتقدند که پس از نزدیکی سران مرتجع عرب به رژیم صهیونیستی ظاهراً رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم در تلاش است تا از قافله خیانتکاران عرب عقب نماند و خود را به رژیم اشغالگر فلسطین نزدیک‌تر کند.
خیانت‌های محمود عباس به آرمان فلسطین چیز جدید و تازه‌ای نیست. و از زمان تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی وی همچنان به این رژیم خدمت کرده و در واقع تشکیلات خودگردان بازوی اجرایی مهم برای مقامات صهیونیستی است. تشکیلات خودگردان بارها اعتراف کرده مانع از اجرای صدها عملیات استشهادی جوانان فلسطینی شده است. رژیم صهیونیستی نیز از همکاری‌های اطلاعاتی این تشکیلات علیه جوانان فلسطینی خبر داده است.
عضویت فلسطین
در دیوان لاهه
خبر دیگر اینکه فلسطین بدون هیچ رأی مخالف و با 57 رأی مثبت و 24 رأی ممتنع رسماً به عضویت «دیوان دائمی داوری در لاهه» درآمد.
به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از منابع فلسطینی، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرده که بعد از مخالفت‌ها و اعتراض‌ها نسبت به درخواست دولت فلسطین مبنی بر عضویت کامل در دیوان دائمی داوری که از 29 ماه ژانویه گذشته رسماً اعلام شد، سرانجام فلسطین با رأی مثبت اکثریت قاطع کشورها به عضویت کامل دیوان داوری دائمی در لاهه درآمد.
این نخستین بار در تاریخ این دیوان است که عضویت در آن از طریق رأی‌گیری انجام می‌شود. آمریکا در مراسم رأی‌گیری سالن محل رأی‌گیری را به نشانه اعتراض ترک کرد. گفتنی است به دنبال پیشنهاد اولیه دولت فلسطین به دولت هلند در ماه ژانویه، آمریکا و اسرائیل به این عضویت اعتراض کردند و بنا به دستور رئیس دیوان داوری بین‌المللی، عضویت فلسطین موقتاً به حالت تعلیق درآمد اما به دنبال اعتراض شدید وزارت خارجه فلسطین و تشکیل کمیته ویژه پیگیری و همچنین رایزنی‌ها هیئت‌ دیپلماسی فلسطین در این تصمیم بازنگری شد. در اهمیت عضویت فلسطین در دیوان لاهه همین بس که فلسطین از این پس می‌تواند جنایات رژیم صهیونیستی را به عنوان یک عضو رسمی به این دادگاه ارجاع دهد.
انتفاضه قدس
براساس یک نظرسنجی صورت گرفته در میان فلسطینی‌های ساکن غزه و کرانه باختری، نزدیک به 60 درصد از فلسطینیان از تداوم عملیات‌های شهادت‌طلبانه کنونی علیه صهیونیست‌ها حمایت کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری قدس، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در خبری نوشت، «طبق نتایج نظرسنجی انجام شده از سوی مرکز رسانه و ارتباطات قدس نزدیک به 60 درصد فلسطینی‌ها از تداوم عملیات‌های شهادت‌طلبانه کنونی علیه اسرائیلی‌ها حمایت کرده‌اند.»
همچنین در این نظرسنجی 30 درصد از فلسطینیان خواستار تغییر سیاست‌های تشکیلات خودگردان فلسطین شده‌اند.
در بخش دیگر این نظرسنجی 55 درصد از فلسطینیان از عملکرد محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و همکاری او با رژیم صهیونیستی ابراز نارضایتی کرده‌اند.
اظهارات قابل تأمل مشعل
از سوی دیگر، «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش «حماس» در مصاحبه با شبکه خبری «فرانس 24»، اعلام کرده که حماس قصد جنگ با رژیم صهیونیستی را ندارد! ولی صهیونیست‌ها به دشمنی خود با فلسطینیان ادامه می‌دهند و نوار غزه را محاصره کرده‌اند. خالد مشعل در پاسخ به سؤال خبرنگار فرانس 24 در مورد اینکه «آیا ایران همچنان حامی اصلی حماس است» نیز پاسخ داده؛ «خیر. امروز نمی‌توان گفت که ایران حامی اصلی است... شکی نیست که موضع حماس در سوریه، خشم نظام این کشور را برانگیخت. همچنین ایران نیز از دست حماس خشمگین شد. این مسئله بر حمایتش از ما تاثیر گذاشت و این حمایت کاهش یافت. اما این معنایش قطع رابطه با ایران نیست.»
مشعل گفت: «ایران در گذشته حامی اصلی بود اما امروز حمایت‌هایی که از ما می‌شود تفاوت کرده و تلاش می‌کنیم آن را متنوع کنیم.» اظهارات «خالد مشعل» بسیار شبیه اقدامات «یاسر عرفات» بنیانگذار جنبش فتح است. «عرفات» نیز در سال 1988 در چرخشی عجیب به سمت اسرائیل رفت و در نهایت نیز توسط این رژیم کشته شد. اکنون به نظر می‌رسد «خالد مشعل» نیز بدون درس گرفتن از این سرنوشت، قدم در همین راه گذاشته است.


روحانی در جمع قهرمانان ورزشی:
وقتی مربی بزرگ می‌گوید برد- برد چرا محکم کف نمی‌زنند؟!
   ۲۵ /۲ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای روحانی در جمع قهرمانان ورزشی:
مقایسه فوتبالی رئیس جمهور میان بازی با آرژانتین و توافق برجام، از نگاه مردم پذیرفته نیست.
رئیس جمهور دیروز در مراسم تقدیر از ورزشکاران و مدال‌آوران سال 94 گفت: گاهی با یک تیم معمولی بازی می‌کنیم و گاهی باتیم‌های بزرگی مثل برزیل و آرژانتین و اگر در بازی با این تیم‌ها برنده هم نشویم بازی خوب به اندازه برنده شدن در جامعه تأثیر می‌گذارد اما وقتی با شش تیم قوی دنیا بازی می‌کنیم کار ما بسیار سخت است و کار وقتی سخت‌تر می‌شود که این تیم‌ها بازیکنان‌شان را با هم ترکیب می‌کنند و از میان خود بهترین‌ها را برمی‌گزینند.
وی ادامه داد: شما وقتی به عنوان کشور ایران به مقابله با آن‌ها می‌روید و پیروز می‌شوید برای ملت خود غرور می‌آفرینید اما وقتی کسی برای این موفقیت کف نمی‌زند شما چه لقبی به او می‌دهید یا وقتی گروه یا جناحی پیدا می‌شود که در برابر این پیروزی، لبخند را در چهره او و کف محکم در دست‌های او نمی بینید. گاهی هم کفی زده می‌شود ولی گفته می‌شود ای بابا، این همه تلاش کردیم سه گل زدیم ولی یک گل هم خوردیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه «بعضی فکر می‌کنند که یک مسابقه از اول تا آخر برای یک نفر برد و برای یک نفر باخت است» تصریح کرد: مربی بزرگ این بازی اعلام کرده که بازی ما برد-برد است و ما هم پیروزیم چون گل بیشتری زده‌ایم. ما در صحنه جهانی و برای منافع ملی بازی کردیم و درّ گرانمایه این ملت را از ته چاه خارج کردیم و در منظر جهانیان قرار دادیم.
رئیس جمهور در ادامه با طرح این پرسش که «تفاوت سال 94 با سال‌های پیش از آن چیست؟» گفت: سال 94 غنی‌سازی اورانیوم در ایران قانونی شده است اما سال‌های قبل از آن غنی‌سازی غیرقانونی بود. سال 94 خرید و فروش مواد هسته‌ای آزاد شده است و ما توانستیم در این سال UF6 بفروشیم و کیک زرد بخریم. ما در سال 94 آب سنگین فروختیم.
درباره این سخنان قابل ذکر است:
1- پس از پیروزی فوتبالی تیم ملی در مقابل استرالیا یا حتی بازی خوب اما ناکام مقابل آرژانتین، مردم به ابراز هیجان خیابانی پرداختند اما در قبال برجامی که آقای روحانی تعاریف بلند بالایی نظیر تعاریف فوق می‌کند، کمترین هیجان خیابانی- حتی با وجود برخی تدارکات دولتی و تعطیلی مدارس و توجیه مدیران و... فضاسازی رسانه‌ای- دیده نشد. اینجا آیا خطاب روحانی به مردم است که «وقتی کسی برای موفقیت کف نمی‌زند، شما چه لقبی به او می‌دهید»؟! آیا مردم هم نگاه جناحی و گروهی داشتند که احساس و هیجان فتح‌الفتوحی به برجام نشان ندادند یا دولت در این باره دچار سوء تفاهم نسبت به برجام است؟
2- چگونه می‌شود هم پیروز شد و هم از برد-برد سخن گفت. کجای نتیجه 3-2 فرضی برد-برد است؟ «مربی بزرگ» لقبی که ظاهراً آقای روحانی با تواضع به خود می‌دهد، آیا نمی‌داند که  به خارج فرستادن 98 درصد ذخایر اورانیوم غنی شده (دسترنج 10 ساله متخصصان هسته‌ای) و ادعای فروش UF6 و خرید کیک زرد از نگاه اهل فن و حتی افراد دارای دانش معمولی، کمترین موفقیتی به شمار نمی‌رود؟ آیا ایشان نمی‌داند که در دانش و فناوری هسته‌ای، کیک زرد (اکسید اورانیوم غلیظ شده) تبدیل به یواف6 و اورانیوم غنی شده می‌شود، نه اینکه اورانیوم غنی شده و UF6 را - با مهندسی معکوس! و وارونه- تبدیل به کیک زرد کنند، به قول شاعر:
سرفرازی نه متاعی است که ارزان برسد
سحر آن نیست که با بانگ خروسان برسد
سحر آن است که بیدار شود اقیانوس
سحر آن است که خورشید بگوید نه خروس
الغرض بیشتر از مائده مهمان دیدیم
رمه آن قدر ندیدیم که چوپان دیدیم
آسیا بود، ولی راه عمل را گم کرد
آرد را چرخ زد و چرخ زد و گندم کرد
از درختی که چنین است، نچیدن بهتر
از چنین راه، به منزل نرسیدن بهتر

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 اسفند 1394
چهارشنبه 26 اسفند 1394 05:37 ب.ظ
خجالت هم چیز خوبیه وقتی وجدان نباشد .
چهارشنبه 26 اسفند 1394 05:36 ب.ظ
مرگ بر دشمنان اسلام چه نتاتیا هو باشد چه ابو مازن

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic