تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کسری بودجه 41 میلیارد دلاری

اولین دستاورد کویت از همراهی با آل‌سعود

۲۶ /۲ ۱ / ۱۳۹۴

نتیجه تصویری برای کسری بودجه کویت
کویت اولین نتیجه دنباله‌روی از سیاست‌های آل‌سعود رابه شکل کسری بودجه 41 میلیارد دلاری دریافت کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العربیه، وزارت دارایی کویت کسری بودجه سال جاری این کشور را 41 میلیارد دلار برآورد کرد. کابینه کویت در عین حال طرحی ریاضتی برای اصلاحات اقتصادی به منظور کاستن از کسری بودجه این کشور را تصویب کرد. این تلویزیون طرح‌های ریاضتی که در دستور کار کویت قرار گرفته را اینگونه برشمرد: «اعمال مالیات 10 درصدی بر سود شرکت‌ها»، «افزایش عوارض خدمات عمومی» و «افزایش اجاره بهای مستغلات دولتی»، «لغو ممنوعیت خصوصی‌سازی صنایع نفت، آموزش و بهداشت» و...  آل‌سعود مدتی است به توهم تضعیف ایران و مقاومت منطقه، اقدام به افزایش شدید تولیدات نفت با هدف کاهش قیمت آن کرده است اما کاهش قیمت نفت از 110 دلار به 20 دلار فقط باعث بحران اقتصادی خود این کشور شده است.


دفاع از صدام حسین جنجال تازه دونالد ترامپ

نتیجه تصویری برای صدام حسیننتیجه تصویری برای صدام حسین و ترامپ  
«دونالد ترامپ» نامزد جنجالی ریاست جمهوری آمریکا در جدیدترین اظهارات خود از صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق دفاع کرد
«دونالد ترامپ،» نامزد جمهوری‌خواه، رکورد جدیدی  از خود برجای گذاشت. وی عنوان نخستین کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا را که از جنایت‌های «صدام،» دیکتاتور سرنگون‌شده عراق علنا حمایت کرده است، از آن خود کردوی گفت: «درست است که صدام آدم بدی بود؛ اما او تروریست‌ها را می‌کشت!»ترامپ به این هم بسنده نکرد و اظهارات خود را در تمجید از دیکتاتور ددمنش عراق برای بار دوم تکرار کرد و قربانیان جنایت‌های وحشیانه وی را «تروریست‌» خواند. ترامپ اذعان کرد بعد از سقوط صدام ایران نفوذ بیشتری در عراق پیدا کرده است و در این میان هیچ کاری از دست آمریکایی‌ها برنمی‌آید. به گفته ترامپ آمریکا در اشغال عراق متحمل بیشترین هزینه نظامی در تاریخ تشکیل این کشور شد که به نزدیک ۲ هزار میلیارد دلار می‌رسد.اردوغان؛ از اشتباهات استراتژیک تا فرصت‌های جبران

نتیجه تصویری برای اردوغان

در دنیای به هم پیوسته کنونی کشورها به سمتی حرکت می‌کنند که از هر نوع اقدامی که بر امنیت آنها تاثیر منفی بگذارد دوری می‌کنند. اما تاریخ نشان داده که دولت‌ها لزوماً بازیگران عاقلی نبوده‌اند و لزوما عقلانی رفتار نمی‌کنند.
به عنوان مثال حمله آمریکا به افغانستان و عراق نشان داده که آمریکا نمی‌تواند نقشه‌های طراحی شده در اتاق جنگ خود را با موفقیت کامل اجرا کند. با توجه به این نکته، عقلانی آن بود که آمریکا پس از این دو کشور دیگر به دنبال جنگ افروزی نباشد اما دخالت‌های این کشور در لیبی، سوریه و برخی دیگر از مناطق نشان داد که این بازیگر مدعی نیز عقلانی برخورد نمی‌کند. اما شاید بتوان ترکیه را یکی از بازیگرانی‌ نامید که در این زمینه به عنوان نمونه مطرح شده است. این کشور که با حاکمیت حزب عدالت و توسعه و تکیه بر افکار اردوغان و اوغلو حرکت به سمت پیشرفت اقتصادی را آغاز کرد توانست در کمتر از یک دهه به رشد هرچند بادکنکی دست یابد. این عملکرد تنها در سایه استراتژی اوغلو مبنی بر سیاست به صفر رساندن مشکلات با همسایگان محقق شد.
 اما با توجه به این اصل که دولت‌ها لزوما عقلانی رفتار نمی‌کنند ترکیه بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک خود را مرتکب شد و وارد گردابی از اشتباهات پی در پی گردید. مقامات آنکارا که در ابتدا در برابر بحران سوریه سیاست بی‌اعتنایی و در برخی مواقع صبر و انتظار در پیش گرفته بودند به زودی با طمعِ استفاده از برگ سوریه برای اهداف منطقه‌ای اقدام به دخالت در سوریه کردند و در این مسیر مرزهای خود را به دروازه‌‌های مهم در جهت انتقال تروریست‌ها و سلاح‌ها به سوریه تبدیل کردند. ترکیه حتی در این مسیر چندین بار تا مرز آماده باش نظامی و جنگ با سوریه پیش رفت. مهم‌ترین هدف اردوغان در این 5 سال برکناری بشار اسد بوده است. هدفی که هیچ‌گاه نتوانست به آن دست یابد.
پایگاه تحلیلی «المانیتور» اردوغان را «بازنده بزرگ بازی خاورمیانه» خواند. دولتمردی که نتوانست «حرکت معنادار» در قبال ارائه راه‌حل برای بحران سوریه از خود نشان دهد. در ادامه این اشتباه ترکیه، سریال اشتباهات اردوغان نیز شروع شد و اردوغان را وارد شرایط کیش و مات ساخت. اردوغان در روز 2 ژانویه 2016 نیز اعلام کرد که ترکیه و اسرائیل به یکدیگر نیاز دارند. این جمله ضربه بزرگی به اردوغانی بود که سعی داشت خود را حامی ملت فلسطین نشان دهد. اردوغان در عرصه داخلی نیز بیش از پیش بر تشدید فشارها بر مخالفان افزود.
به نوشته روزنامه «تاگس زایتونگ» آلمان، رجب طیب اردوغان هر کاری را برای تقویت پایه‌های حکومتش کرد: «تضعیف احزاب کرد و طرفداران کردها، اتهام‌تراشی برای اپوزیسیون، تهدید راست‌گرایان مخالف حکومت به سکوت، محدود کردن هر گونه اعتراض یا گردهمایی و صدور مجوز به نیروهای پلیس برای شلیک به سمت معترضین در صورت بروز رفتار خشونت‌آمیز.» مجموعه این عوامل باعث شد که هم فضای داخلی و هم فضای خارجی امنیت ترکیه را نشانه بروند. از سال 2011 تاکنون چندین انفجار بزرگ در ترکیه رخ داده است که ضربات مهلکی بر امنیت این کشور وارد کرده است.
در این حملات بزرگ نزدیک به 300 تن از مردم ترکیه کشته شده‌اند. در فوریه 2013 در حمله به پاسگاه مرزی «جیولزو »در جنوب شرق ترکیه 17 نفر کشته شدند.
در مه 2013 طی دو حمله در «ریحانلی» در جنوب ترکیه و در نزدیکی مرز این کشور با سوریه 52 نفر کشته شدند. در ژوییه 2015 طی یک حمله انتحاری در سوروچ در مرز ترکیه با سوریه 34 نفر کشته و 100 نفر زخمی شدند. این حمله به گروه تروریستی داعش نسبت داده شد.
در اکتبر 2015 در دو حمله انتحاری در مقابل ایستگاه قطار مرکزی آنکارا حین یک تجمع کردها، 103 نفر کشته و بیش از 500 نفر زخمی شدند. این حمله که مرگبارترین حمله در خاک ترکیه محسوب می‌شود به داعش نسبت داده شد. در ژانویه 2016 در حمله انتحاری در محله سلطان احمد که یک منطقه مهم گردشگری در شهر استانبول است 12 نفر کشته شدند که تعدادی از آنها گردشگر آلمانی بودند. این حمله هم به داعش نسبت داده شد.
 در فوریه 2016 انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مرکز آنکارا 29 کشته و 80 زخمی بر جای گذاشت و در آخرین نمونه یکشنبه شب  بار دیگر یک خودروی بمب‌گذاری شده در آنکارا پایتخت ترکیه منفجر شد که  دست‌کم 37 کشته و بیش از 125 زخمی برجای گذاشته است.
 اکنون ترکیه نیز در چرخه کشورهای مورد هدف تروریست‌ها وارد شده است و دیگر انفجارهای تروریستی در این کشور امری عجیب نیست. این مسئله نتیجه سیاست‌های اشتباه و جاه طلبی‌های اردوغان است.
رئیس‌جمهور ترکیه باید متوجه شده باشد که نمی‌تواند با ناامن کردن کشورهای دیگر برای خود امنیت بخرد. البته به نظر می‌رسد اردوغان  تا حدودی به سیاست‌های اشتباه ترکیه در چند سال اخیر پی برده است. سفر داود اوغلو نخست وزیر ترکیه به تهران و حمایت از حفظ حاکمیت یکپارچه سوریه مهم‌ترین شاهد مثال این ادعاست. اردوغان باید بداند که دوران کشورگشایی و به اصطلاح بزن در رو تمام شده است و هر ضربه‌ای به هر گروه یا کشوری حتی ممکن است با چند برابر به خود وی برگردد. اکنون اردوغان فرصت جبران اشتباهات را در پیش روی خود دارد و باید از مداخله در امور سوریه بپرهیزد.در ایتالیا برگزار شد
جلسه محرمانه رهبران نظامی 30 کشور جهان برای لشکرکشی مجدد به لیبی

نتیجه تصویری برای لیبی
منابع خبری فاش کرده‌اند که نمایندگان نظامی بیش از 30 کشور جهان در شهر رم برای «بحث در خصوص ایجاد یک نیروی مشترک جهت اعزام به لیبی» به طور سری گردهم آمده‌اند.
حمله کشورهای غربی به لیبی در سال 2011 باعث شد تا این کشور شاهد نوعی فروپاشی نظامی سیاسی شود. در صورتی که کشورهای غربی در مسیر انقلاب مردم لیبی دخالت نمی‌کردند چه بسا این انقلاب زودتر از پیش‌بینی‌ها به سرانجام می‌رسید و زیرساخت‌های آن نیز نابود نمی‌شد و کشور هم در مسیر تجزیه قرار نمی‌گرفت. اکنون که این کشور چند پاره شده کشورهای غربی بار دیگر به بهانه‌ای دیگر قصد لشکرکشی به این کشور را دارند. به گزارش ایرنا، «پائولو جنتیلونی» وزیر خارجه ایتالیا در حاشیه کنفرانسی در رم از نشست نظامیان 30 کشور جهان در این شهر در خصوص بحث و گفت وگو برای ایجاد یک نیروی مشترک تثبیت کننده در لیبی خبر داد.
«جنتیلونی» در عین حال مدعی شد: «نشست امروز(سه شنبه) نمایندگان نظامی 30 کشور جهان در پایتخت ایتالیا، اعلام آغاز ماموریت در لیبی نیست بلکه یکی از ابتکارات متعدد برای برنامه‌ریزی است و شرایط برای معنی کردن آن (ماموریت) به واقعیت این است که یک دولت مشروع در این کشور وجود داشته باشد و درخواست کمک از سازمان ملل و جامعه بین‌المللی بکند. این نشست نیمه سری در فرودگاه نظامی سابق «چنتوچله» در شهر رم، مقر فرماندهی عملیاتی نیروهای مشترک برگزار شده است. بنابر اظهارات وزیر خارجه ایتالیا، این ماموریت موسوم به «لیام» به معنی ماموریت کمک‌های بین‌المللی لیبی، یک مداخله کمک‌های نظامی و حمایت از نیروهای محلی علیه داعش خواهد بود و فرودگاه مذکور در رم نیز می‌تواند مقر فرماندهی این ماموریت بشود.
گفتنی است، آمریکا نیز با هدف اعلامی مبارزه با تروریسم به عراق و افغانستان و سوریه حمله کرد.
این در حالی است که وزیر خارجه ایتالیا هفته گذشته در گزارشی به مجلس سنای این کشور درباره بحران لیبی گفته بود: «مداخله در لیبی یک راه حل نیست و نمی‌گذاریم ما را به ماجراجویی‌های بیهوده و خطرناک بکشانند. مداخله نظامی در لیبی می‌تواند مساله را تشدید کند.»  مردم ایتالیا نیز شنبه گذشته در شهرهای مختلف این کشور علیه جنگ در لیبی و عضویت ایتالیا در ناتو وارد میدان شده و با برگزاری تظاهرات، مخالفت خود را با مداخله مسلحانه کشورشان اعلام کردند. تظاهرکنندگان با یادآواری جنگ ناتو در سال 2011 در لیبی  اعلام کردند: «پس از گذشت پنج سال از مداخله نظامی در لیبی، این کشور به داعش و تروریست‌ها اهدا شده است»
مقامات لیبی نیز چندی پیش در واکنش به حملات آمریکا به برخی نقاط این کشور آن هم به بهانه مبارزه با داعش اعلام کردند، این اقدام تجاوز آشکار به خاک لیبی است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 اسفند 1394
پنجشنبه 27 اسفند 1394 06:21 ب.ظ
مرگ برترامپ دیوانه انشاالله به صرام به پیوندد
پنجشنبه 27 اسفند 1394 06:20 ب.ظ
مرگ بر آمریکا و انگلیس و اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات