تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
نتیجه اعتماد به آمریکا؛ حکم اعدام مرسی تایید شد
 ۱۵/ ۰۳ / ۱۳۹۵


Image result for ‫نتیجه اعتماد به آمریکا؛ حکم اعدام مرسی تایید شد‬‎
مفتی مصر حکم اعدام محمد مرسی را تأیید کرد، تا بدین ترتیب «مرسی» نیز نتیجه اعتماد به آمریکا و نزدیکی به این کشور را دیده باشد!
«محمد مرسی» به عنوان رهبر حزب آزادی و عدالت، وابسته به اخوان‌المسلمین، پس از انقلاب مردمی سال 89 به عنوان اولین رئیس جمهور منتخب این کشور پس از سرنگونی حسنی مبارک، دیکتاتور مصر انتخاب شد؛ اما وی به جای اتکا به ملت و ادامه همان روش و منش انقلابی خود و در اولین اشتباه استراتژیک (که تبدیل به آخرین اشتباه وی شد) به پنجه‌های چدنی پنهان شده در دست‌کش مخملی آمریکا اعتماد کرد.
گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره نشان می‌دهد  در همان یک سال ریاست «مرسی»که وی دست دوستی به سمت شیطان دراز کرده بود، آمریکا به صورت غیرعلنی از گروه‌های مخالف در مصر که علیه دولت مرسی فعالیت می‌کردند حمایت مالی می‌کرده و اسناد این حمایت‌ها نیز که بالغ بر ده‌ها برگ سند است در یک برنامه تحقیقی دانشگاه برکلی به نمایش درآمده است. مرسی برای اینکه دل واشنگتن را به دست آورد پای میز مذاکره با آمریکایی‌ها برای فروش 40درصد صحرای سینا نشست و حتی حاضر شد نماینده ویژه برای شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی بفرستد، کاری که هیچ یک از سران سازشکار عرب تا آن زمان نکرده بودند.
اعتماد مرسی به دولت آمریکا زمینه‌ساز پی‌ریزی کودتای ارتش به فرماندهی ژنرال سیسی در ژوئیه(تیرماه) ۲۰۱۳ میلادی علیه وی شد حال مرسی نزدیک به سه سال است که در زندان به سر می‌برد و تاکنون به همراه سایر رهبران اخوان‌المسلمین به بهانه‌های مختلف در دادگاه محاکمه شده است. دولت آمریکا نیز کوچکترین تلاشی برای رهایی این متحد یک ساله خود از زندان نکرده است.
مرسی طی سه سال گذشته  در رابطه با 5 پرونده محاکمه شده که عبارتند از: وادی نطرون (مرسی در این پرونده طی حکم اولیه به اعدام محکوم شده است)، جاسوسی برای حماس و بیگانگان (در این پرونده مرسی طی حکم اولیه به 25 سال حبس محکوم شده است)، حوادث کاخ الاتحادیه (حکم اولیه مبنی بر حبس 20 ساله برای مرسی صادر شده است) و علاوه بر آن وی در پرونده‌های اهانت به دستگاه قضایی و جاسوسی برای قطر تحت محاکمه بود.
حال پایگاه خبری «مصراوی» خبری را منتشر کرده مبنی بر این که  «شوقی علام» مفتی مصر در پاسخی «کاملا محرمانه» به دادگاه جنایی مصر حکم اعدام محمد مرسی و سایر متهمان پرونده معروف به «جاسوسی و فرار از زندان وادی النطرون» را تایید کرده است.این در حالی است که دادگاه جنایی قاهره حکم محمد مرسی و سایر رهبران اخوان المسلمین و در راس آنان «عصام العریان» و «سعد الکتاتنی» را به مفتی مصر ارجاع داده بود تا نظر  مثلا شرعی خود را در خصوص حکم اعدام آنان اعلام کند.
دستگاه قضایی مصر در حالی مرسی را به اعدام محکوم کرده که حسنی مبارک دیکتاتور جنایتکار مصر و فرزندان وی از سوی همین سیستم قضایی و در پرونده‌های متعدد تبرئه شده‌اند!

ادامه مواضع خصمانه شیطان بزرگ علیه انقلاب
وزارت خارجه آمریکا ایران را اصلی‌ترین حامی تروریسم در جهان خواند!

Image result for ‫وزارت خارجه آمریکا ایران را اصلی‌ترین حامی تروریسم در جهان خواند!‬‎
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه تروریسم که روز پنج‌شنبه منتشر شد، با تکرار ادعاهای اثبات نشده، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
وزارت خارجه آمریکا در گزارش تازه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر کرد با تکرار ادعاهای اثبات ‌نشده ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
به گزارش آسوشیتدپرس، گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا ایران را علی‌رغم امضای توافق هسته‌ای با گروه 1+5 به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از تروریسم قلمداد کرده است. در بخشی از این گزارش عنوان شده است که ایران در سال 2015 هم اصلی‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان باقی مانده و مجموعه‌ای از حمایت‌ها از جمله حمایت‌های مالی، آموزش و تجهیزات را به گروه‌هایی در سرتاسر جهان ارائه می‌کند.
به گزارش فارس، حمایت از حزب‌الله لبنان، گروه‌های مقاومت فلسطینی و گروه‌های عراقی از جمله مواردی است که در این گزارش از آن‌ها تحت عنوان حمایت از تروریسم یاد شده است.
واشنگتن، در این گزارش علاوه بر این، مدعی شده که علی‌رغم گسترش دامنه فعالیت داعش بین سال‌های 2014 تا 2015، وقوع حملات تروریستی به نسبت سال گذشته کاهش یافته است.
 یادآوری کمک‌های آمریکا به صدام
جمهوری اسلامی ایران، قاطعانه ادعاها درباره حمایت از فعالیت‌های تروریستی را رد می‌کند. تهران ضمن یادآوری کمک‌های آمریکا به صدام، دیکتاتور عراق در جریان حمله شیمیایی به روستای حلبچه می‌گوید که خود قربانی تروریسم است. نشریه «فارین پالیسی» چند سال پیش در گزارشی اختصاصی با استناد به اسناد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) فاش کرد که آمریکا از حملات شیمیایی عراق به ایران مطلع بوده و حتی با دادن تصاویر ماهواره‌ای به «صدام حسین» در این حملات کمک می‌کرده است.
 بزرگ‌ترین تروریست‌های قرن در دامن آمریکا
«محمدحسن آصفری» نماینده سابق اراک در مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا که در آن ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده‌ است، اظهار داشت: اینگونه اقدامات آمریکایی‌ها یک جوک بیشتر نیست. آصفری افزود: هیچکس جنایات آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی که دست به کشتار زنان و کودکان بی‌گناه ‌می‌زند را فراموش نمی‌کند. وی با تاکید بر اینکه پرورش گروه تروریستی داعش با مجوز آمریکا بوده است، تصریح کرد: فعالیت‌های گروه تروریستی داعش و همچنین حمله عربستان سعودی به مردم بی‌گناه یمن با چراغ سبز آمریکایی‌ها و حمایت دولت آمریکا صورت گرفته است.
این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه جنایات آمریکایی‌ها علیه مردم دنیا بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: کشتار صدها هزار نفر از مردم هیروشیما و ویتنام از جمله جنایات آمریکایی‌ها است که امروز حتی حاضر نیستند از بازماندگان این قربانیان عذرخواهی کنند.
آصفری ادامه داد: همه اینها نشان از این دارد که آمریکایی‌ها در دامن خود بزرگ‌ترین تروریست‌های قرن‌ها را می‌پرورانند و از آنها حمایت می‌کنند.
 حمایت ایران از نهضت‌های مقاومت
«محمدحسن قدیری‌ابیانه» کارشناس مسائل استراتژیک نیز در خصوص گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا که در آن ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده، عنوان کرد: آمریکایی‌ها همواره برای کارهای زشت خود از لغات مثبت استفاده کرده و کارهای خوب مخالفان خود را با الفاظ زشت لقب می‌دهند. قدیری ابیانه افزود: آمریکایی‌ها قتل عام فلسطینی‌ها را حق پاسخگویی برای اسرائیل عنوان کرده و حمایتشان از تروریست‌ها را حمایت از مقاومت می‌نامند. آنها توطئه برای براندازی دولت‌های دموکراتیک و منتخب ملت‌ها را دفاع از آزادی و دموکراسی نامیده و در مقابل حمایت کشورهای رقیب از نهضت‌های مقاومت را تروریسم می‌خوانند.
«اسماعیل کوثری» کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این موضوع گفت: برخی از مسئولان براساس خوش خیالی و خوش باوری که به آمریکایی‌ها داشتند نمی‌خواستند قبول کنند که آمریکایی‌ها بدعهدند و نمی‌خواستند بپذیرند که آنها زیر توافق خودشان می‌زنند اما الان مردم دیگر متوجه بدعهدی طرف مقابل شدند و مسئولان هم حداقل باید توجه داشته باشند که به آمریکا نمی‌شود اعتماد کرد.
 مشکل آمریکا با ما بر سر انقلابی بودن است
«عبدالرضا عزیزی» نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مشکل آمریکا با ایران نه بر سر انرژی هسته‌ای و نه موشکی است بلکه آنها با انقلابی بودن و اسلامی بودن ما مشکل دارند و قطعاً آمریکا با جمهوری اسلامی رفتار صادقانه نخواهد داشت.
«حمیدرضا فولادگر» نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا علیه ایران اظهار داشت: در رویارویی ما با نظام غربی و خصوصاً آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون ثابت شده است که هرگاه از موضع ضعف وارد شدیم آنها چند قدم جلو آمدند و هر گاه از موضع مقتدرانه وارد شدیم سعی کردند خود را با ما هماهنگ کنند.
 ساده لوحی سیاسی
«محمدصادق کوشکی» کارشناس مسائل سیاسی نیز در این خصوص گفت: قبل از توافق ژنو، منتقدان روند مذاکراه با آمریکا این را به صراحت بیان کردند که حتی اگر ما در قضیه هسته‌ای عقب‌نشینی کنیم و به طرف مقابل امتیاز بدهیم، دومین پرونده آنها بحث حقوق بشر و تروریسم خواهد بود. «سیامک مره‌صدق» نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتهام‌زنی‌ آمریکا به ایران در خصوص حمایت از گروه‌های تروریستی در گزارش سالانه وزارت امور خارجه این کشور گفت: اگر کسی فکر کند آمریکا از ما تعریف خواهد کرد، در بهترین حالت دچار ساده‌لوحی سیاسی شده است.


آمانو:
راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران سال‌ها طول می‌کشد!

Image result for ‫آمانو:‬‎
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه کار راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران سال‌ها طول خواهد کشید، مدعی شد: علی رغم پای بندی ایران به برجام، این توافق هنوز شکننده است و پایدار کردن چنین توافقی نیازمند تلاش‌های فراوانی است.
«واشنگتن پست» در گزارشی نوشت: «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین در مصاحبه‌ای گفت: به رغم اینکه ایران تاکنون به توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی پایبند بوده، اما این توافق هنوز شکننده است.
وی  با بیان اینکه کار راستی‌آزمایی از برنامه هسته‌ای ایران سال‌ها طول خواهد کشید، افزود: این (توافق) هنوز شکننده است. دستیابی به توافق بسیار مهم بود، اما پایدار کردن چنین توافقی نیازمند تلاش‌های فراوانی است.
آمانو  در ادامه تصریح کرد: از ما خواسته شده است حقایق و مستندات را راستی‌آزمایی کنیم نه دیدگاه‌ها را. اگر آنها می‌خندند یا چیزی ناخوشایند آنها است به ما مربوط نیست.
وی افزود: راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران کار بسیار بزرگی است و کارشناسان ما با تلاش و کوشش بسیار سخت در حال کار هستند.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بخش دیگری از این مصاحبه به موضوع فعالیت گذشته ایران و به ویژه موضوع آزمایش‌های انجام شده در منطقه پارچین مدعی شد: انکارهای تهران در خصوص آزمایش‌هایی که در گذشته انجام شده از نظر آژانس بین‌المللی اتمی نامعتبر است، اما آنچه که اکنون بسیار اهمیت دارد این است که چنین اقدامات و آزمایش‌هایی اکنون در پارچین انجام نمی‌شوند.
وی افزود: من به آنجا (پارچین) رفتم. تقریبا آنجا خالی بود. مطمئنا می‌توانم بگویم که دیگر آزمایش‌هایی مانند اتاقک (انفجاری) در آنجا انجام نمی‌شوند.
به گزارش نسیم، آمانو درپایان این مصاحبه گفته است: درخصوص ایران، تنها نیمی از کار انجام شده است و ما نیاز داریم که آن را پایدار کنیم.
این اظهارات در حالیست که در گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و در بخش مربوط به «اقدامات شفافیت‌زا» گزارش  تصریح شده است که ایران به درخواست آژانس، برای بازرسان «روادید بلندمدت» صادر و در سایت‌های هسته‌ای فضای کاری مناسبی را مهیا کرده است. همچنین قید شده که ایران با افزوده شدن بر تعداد بازرسان آژانس نیز موافقت کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 16 خرداد 1395
یکشنبه 16 خرداد 1395 09:15 ق.ظ
آمانو تف به داخل چشمت که این همه احمقی
یکشنبه 16 خرداد 1395 09:14 ق.ظ
هرکه به شیطان اعتماد کرد نابود می شود

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic