تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
تظاهرات ضدصهیونیستی در غزه
به مناسبت چهل و نهمین سالگرد اشغال قدس
 ۱۶/ ۰۳ / ۱۳۹۵

Image result for ‫تظاهرات ضدصهیونیستی در غزه‬‎
هزاران تن از مردم غزه به مناسبت چهل و نهمین سالروز یوم‌النکسه (سالروز اشغال قدس و شکست اعراب در جنگ ژوئن 1967) دست به تظاهرات زدند و تأکید کردند که بالاخره قدس را از اشغال صهیونیست‌ها نجات خواهند داد.
هزاران تن از مردم ساکن غزه به همراه برخی از شخصیت‌ها و رهبران گروه‌های فلسطینی به مناسبت پنجم ژوئن، چهل و نهمین سالروز اشغال قدس و سالروز شکست اعراب در جنگ شش روزه 1967 دست به راهپیمایی زدند. تظاهرکنندگان تأکید کردند که حتی از یک وجب از خاک فلسطین نخواهند گذشت و قدس را آزاد خواهند کرد.
فلسطینی‌های ساکن غزه همچنین بر لزوم ادامه مقاومت علیه اشغالگری و آزادسازی سرزمین‌های فلسطینی تأکید کردند.
به گزارش خبرگزاری قدس، در جنگ شش روزه، ارتش رژیم صهیونیستی کرانه باختری رود اردن، نوار غزه، بیت‌المقدس شرقی، ارتفاعات جولان سوریه و صحرای سینای مصر را به اشغال درآورد و ساکنان این مناطق را آواره ساخت.
اکنون 49 سال از اشغال بیت‌المقدس سپری شده است و این شهر تاریخی و مقدس همچنان آماج ساخت و سازها و عملیات تخریبی ارتش اسرائیل و شهرک‌نشینان صهیونیست است.
احداث بیش از 100 شهرک در قدس شرقی، اسکان صدها هزار صهیونیست در این شهرک‌ها، سیاست‌ نسل‌کشی، کوچاندن اجباری و تهی ساختن قدس از جمعیت فلسطینی تنها بخشی از اقدامات اسرائیل طی 5 دهه اخیر بوده است.
در همین رابطه «صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) اعلام کرد که همه کشورهای جهان به این اجماع رسیده‌اند که نقشه جدیدی در خاورمیانه اجرایی نخواهد شد مگر اینکه دولت مستقل فلسطین با مرکزیت قدس ایجاد شود.
از سوی دیگر «نفتالی نبت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ضمن مخالفت با عقب‌نشینی از اراضی اشغالی فلسطین تأکید کرد که تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین را حفظ خواهیم کرد و این اراضی تا ابد تحت اشغال و سیطره این رژیم باقی خواهد ماند!
گفتنی است همزمان با برگزاری تظاهرات‌های جداگانه به مناسبت چهل ‌و نهمین سالروز اشغال قدس نیروهای پلیس و ارتش رژیم صهیونیستی در قدس به حالت آماده‌باش درآمدند.
تظاهرات فلسطینی‌ها در حالی برگزار شد که افراطیون یهودی از شهرک‌نشین‌ها خواسته بودند همزمان با فرا رسیدن «یوم‌النکسه» به طور جمعی به مسجدالاقصی حمله کنند و این روز را جشن بگیرند!


جابری‌انصاری در واکنش به گزارش وزارت خارجه آمریکا:
واشنگتن به جای صدور گزارش‌های خیالی به مقابله جدی با تروریسم بپردازد

Image result for ‫جابری‌انصاری‬‎
سخنگوی وزارت خارجه، واشنگتن را بزرگ‌ترین حامی تروریسم دولتی خواند و در واکنش به اتهام اخیر آمریکا به ایران تاکید کرد: آمریکا به جای صدور گزارش‌های خیالی، به مقابله جدی با تروریسم بپردازد.
حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به گزارش سالیانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا که در آن ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد.
1. در شرایطی که بسیاری از جهانیان و برخی از سیاستمداران آمریکا و غرب، بزرگترین حامیان تروریسم را اگر نه دولت آمریکا؛ لااقل متحدان نزدیک آن کشور می‌دانند، گزارش جدید سالیانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره تروریسم، با توجیه دوباره اتهام دروغین حمایت از تروریسم به جمهوری اسلامی ایران، حقیقت و واقعیت‌های آشکار را به تمسخر گرفته و به بهترین سند برای بی‌اعتباری گزارش‌های وزارت امور خارجه آمریکا تبدیل شده است.
2. مبارزات مشروع و قانونی ملل تحت اشغال جهت نیل به استقلال و آزادی و رهایی از اشغال، از مصادیق تروریسم نیست و بخشی از اتهامات این گزارش علیه ایران که بر این مبنا استوار شده، مردود بوده و منعکس‌کننده خواست رژیم صهیونیستی بعنوان بزرگترین نماد اشغالگری، تروریسم دولتی، نقض حقوق بشردوستانه و حقوق بشر و اعمال سیاست‌های مبتنی بر کشتار و سرکوب و نفی موجودیت ملت فلسطین می‌باشد.
آمریکا بزرگ‌ترین حامی تروریسم دولتی
3. آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین حامی تروریسم دولتی، با حمایت بی‌قید و شرط از رژیم صهیونیستی ده‌ها محرومیت از حقوق اساسی و زندگی در وحشت دائمی را به مردم غیرنظامی و تحت اشغال فلسطین تحمیل کرده است و اینک با حمایت عملی از رشد افراط گرایی و تروریسم و چشم بستن بر حمایت‌های مالی و سیاسی گسترده عربستان سعودی و دیگر متحدانش از گسترش این پدیده شوم در سراسر جهان، میلیون‌ها نفر از ملت‌های مسلمان از یمن تا لیبی را در رنج، وحشت و بی‌خانمانی و تجربه زندگی فلاکت بار فرو برده و موجب آن شده است که در پیامد آثار مخرب چنین سیاستی، تعداد قابل توجهی از شهروندان دیگر کشورهای جهان نیز جان خود را در اثر عملیات‌های تروریستی از دست دهند.
4. برخورد دوگانه، ریاکارانه و تبلیغاتی ایالات متحده آمریکا با تروریسم یکی از عوامل اصلی رشد تروریسم در منطقه و جهان بوده است. استفاده ابزاری ایالات متحده از تروریسم و چشم‌پوشی شرم آور نسبت به جنایاتی که گروه‌های تروریستی علیه مردم غیرنظامی مرتکب می‌شوند موجب ریشه‌دار شدن تروریسم و دشواری رویارویی با آن در سراسر جهان شده است.
5. بدون دخالت‌های نظامی و حمایت‌های ویرانگر ایالات متحده از گروه‌های تروریستی در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی و یمن، جامعه بین‌المللی امروز متحمل هزینه‌های سنگین رویارویی با تهدیدات جهانی این گروه‌های تروریستی نمی‌بود. در چنین شرایطی ایالات‌متحده نمی‌تواند با شانه خالی کردن از بار مسئولیت خود، سایر ملت‌ها و دولتها را به حمایت از تروریسم متهم کند.
6. سیاست جمهوری اسلامی ایران در نفی تروریسم و افراط گرایی و رویارویی همه جانبه با آن شفاف و آشکار است. ایران خود یکی از بزرگترین قربانیان اقدامات تروریستی بوده و در نتیجه آن هفده هزار نفر از اتباع خود را از دست داده است. اماکن دیپلماتیک و فرهنگی ایران در خارج از کشور و دیپلمات‌های ایران نیز بارها توسط گروه‌های تروریستی وابسته به کشورهای مورد حمایت آمریکا هدف قرار گرفته شده‌اند.
 برخورد سیاسی
 با موضوع تروریسم
7. آمریکا برای اثبات مصداقیت خود در رویارویی با تروریسم به جای صدور گزارش‌های خیالی از این دست که تنها متضمن خاک پاشیدن به صورت حقیقت و تحریف واقعیت‌های آشکار است باید با پایان دادن به برخورد سیاسی و گزینشی با موضوع تروریسم به مقابله جدی و همه جانبه با مصادیق واقعی حمایت و گسترش تروریسم در منطقه و جهان روی آورد.
8. جمهوری اسلامی ایران در عمل ثابت کرده است که جدی‌ترین و موثرترین نیروی مقابله با تروریسم است و در حالی که متحدان ایالات متحده آمریکا در منطقه با روش‌های مختلف از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند، این جمهوری اسلامی ایران است که در صف مقدم مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه حضور دارد. بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست اصولی خود همچون گذشته بر آمادگی برای همراهی و همکاری با دیگر دولت‌ها و ملت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در مسیر رویارویی واقعی و همه جانبه با تروریسم تاکید می‌کند.
به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا در گزارش تازه‌ای که روز پنجشنبه منتشر کرد با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
در بخشی از این گزارش عنوان شده است که ایران «در سال 2015 هم اصلی‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان باقی مانده و مجموعه‌ای از حمایت‌ها از جمله حمایت‌های مالی، آموزش و تجهیزات را به گروه‌هایی در سرتاسر جهان ارائه می‌کند.»
حمایت از حزب‌الله لبنان، گروه‌های مقاومت فلسطینی و گروه‌های عراقی از جمله مواردی است که در این گزارش از آن‌ها تحت عنوان حمایت از تروریسم یاد شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 17 خرداد 1395
سه شنبه 18 خرداد 1395 06:18 ب.ظ
مرگ بر امریکا
سه شنبه 18 خرداد 1395 06:17 ب.ظ
درود بر مردم غزه

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic