تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


4 ضربه مهلکی که آل سعود نوش‌جان کرد 

۱۷/ ۰۳ / ۱۳۹۵

Image result for ‫ آل سعود‬‎
محمدرضا مرادی

آل سعود در چند سال اخیر با مشاهده نفوذ ایران در جهان اسلام درصدد مقابله با این نفوذ بر آمده است. اما این کشور قدرت چندانی برای رسیدن به این هدف نداشته، پس به ناچار به سوی متحدان خود رفته و در این مسیر «آمریکا» بزرگ‌ترین تکیه گاه عربستان شده است. در درجه اول سعودی‌ها به لطف دلارهای نفتی توانستند انبارهای خود را از سلاح‌های غربی پر کنند، هرچند دانش استفاده از آن را در اختیار نداشتند اما عربستان تنها به دنبال ظاهر‌سازی بود و به خوبی می‌دانست برای جنگ احتمالی با ایران این سلاح‌ها چندان مفید نخواهد بود اما در عین حال سعی داشت در تبلیغات رسانه‌ای خود روی این انبارهای سلاح مانور دهد. اما در روزهای اخیر اتفاقاتی افتاد که نشان می‌دهد عربستان دیگر توان مانور بر روی تکیه‌گاه‌های سنتی خود را هم ندارد و به نوعی در حال منزوی‌شدن در منطقه است.
شاید بتوان اولین ضربه مهلک در روزهای اخیر به عربستان را از جانب متحد اصلی این کشور یعنی آمریکا دانست. سعودی‌ها که با پشت گرمی و چراغ سبز آمریکا فروردین سال گذشته به یمن حمله کردند و از واشنگتن انتظار حمایت دائمی و همه جانبه را داشتند به ناگاه ضربه‌ای سخت از سوی آمریکا دریافت کردند. واشنگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای حوثی (انصارالله) را یک گروه تروریستی نمی‌داند بلکه یکی از طرف‌های مشارکت‌کننده در رایزنی‌های سیاسی جاری در کویت می‌داند.این موضع آمریکا ضربه‌ای به رأس رژیم سعودی به شمار رفته که به حمایت از دولت منصور هادی ادامه می‌دهد.  موضع واشنگتن در قبال نیروهای انصارالله شاید پیامی به ریاض درباره لزوم امتیاز دادن در گفت و گوهای صلح و عدم تندروی در طرح مطالبات بوده است. این شکست سختی برای عربستان است که تمام تلاش خود را به کار برد تا انصارالله را به عنوان گروهی شورشی و تروریست به جهانیان معرفی کند. اما گویا باتلاق یمن باعث شده تا متحدان سنتی این کشور نیز سعودی‌ها را تنها بگذارند.
ضربه دوم از جانب سازمان ملل بر پیکر سعودی‌ها وارد شد. این سازمان در یک سال و نیم گذشته ضمن سکوت در برابر کشتار مردم بی‌گناه یمن به نوعی سعودی‌ها را به ادامه جنایت خود در یمن تشویق می‌کرد. دبیرکل سازمان ملل به تازگی ائتلاف عربی به فرماندهی آل‌سعود را در لیست سیاه گروه‌های ناقض حقوق کودکان قرار داده است. در گزارش سازمان ملل آمده «سال گذشته 785 کودک در یمن جان خود را از دست دادند که ائتلاف نظامی عربستان مسئول 60 درصد از این موارد بوده است.» این اقدام هرچند سیاسی سازمان ملل نیز که به نظر می‌رسد به درخواست آمریکا صورت گرفته باشد سعودی‌ها را غافلگیر کرد.
اما در اقدامی دیگر، امیر سابق قطر انتقادات بی‌سابقه‌ای را متوجه عربستان کرد تا ضربه سوم به آل‌سعود وارد شود. «حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر سابق قطر در مصاحبه با سایت کویتی «الآن» اعلام کرده «سال‌ها بود که دیگر خبری از برادرکشی بین اعراب‌ نبود، اما طی دو سال گذشته، عربستان، که مدعی رهبری جهان عرب است، تلاش کرده تا با قلدری، سلطه خود را بر جهان عرب تحمیل کند. این کشور دست به برادرکشی می‌زند و حتی ملت یمن را هدف تجاوزات خود قرار داده است.» امیر سابق قطر این را هم گفته که «عربستان، نقشه‌های نظامی حساب نشده‌ای دارد که برخی امرای عرب شتابزده به اجرای آن پرداخته‌اند. این امر کشورهای حاشیه خلیج فارس را بر آن می‌دارد که تدابیر امنیتی را برای مهار خطرات توسعه طلبی شتابزده عربستان در نظر بگیرند.»
«نفت» نیز به عنوان مهم‌ترین منبع درآمدی عربستان با کاهش قیمت بی‌سابقه‌ای مواجه شده که ناشی از توطئه خود سعودی‌ها برای ضربه زدن به اقتصاد ایران بود. این کاهش قیمت باعث کسری بودجه 100میلیارد دلاری در عربستان شده و این کشور را در وضعیت بسیار وخیمی گرفتار کرده است.
این چهار ضربه اساسی بر پیکر آل سعود باعث شده تا پیکر ضعیف آل سعود بیش از هر زمانی ضعیف‌تر شود. با بالا گرفتن جنایات ائتلاف سعودی در یمن گویا آمریکا به فکر فاصله گرفتن از آل‌سعود شده تا به نوعی خود را از این جنایات تبرئه کند. سازمان ملل نیز که در یک سال و نیم گذشته در حمله متجاوزانه آل‌سعود به یمن جانب سعودی‌ها را گرفته بود اکنون نمی‌خواهد خود را در ادامه جنایت‌های سعودی‌ها بیش از این شریک کند و به نوعی این سازمان نیز به دنبال ترمیم چهره مخدوش خود در مسئله یمن است. کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز از تکتازی و مداخله‌های بی‌حد و حصر آل‌سعود به تنگ آمده‌اند و اظهارات امیر سابق قطر نشان‌دهنده این است که کشورهای عربی نیز از اقدامات سعودی‌ها ناخرسندند.
عربستان در سال‌های گذشته به لطف چهار عامل، اتحاد با آمریکا، پشت گرمی به سازمان ملل، تبعیت کشورهای حاشیه خلیج فارس از ریاض و ثروت بادآورده نفتی در مقابل ایران به زعم خود عرض اندام کرده است. اما اکنون تمام این چهار عامل رنگ باخته و آنها ادامه همراهی با سعودی‌ها را به صرفه نمی‌دانند. بنابراین عربستان در شرایط کنونی در برابر ایران تنهاتر از همیشه شده است. حملات سایبری روزهای اخیر عربستان به سایت‌های ایران نیز نشان‌دهنده تلاش مذبوحانه این کشور با هدف حفظ قدرت ظاهری است و به اصطلاح این کشور تلاش دارد در برابر ایران صورت خود را با سیلی سرخ نگه دارد حال آنکه صورت زرد و نحیف سعودی‌ها کاملا آشکار و مشخص شده است. کشاندن صحنه نبرد از عرصه سخت به عرصه نرم و جنگ سایبری در واقع نشان‌دهنده شکست تلاش‌های عربستان در برابر ایران در عرصه نظامی است. در عرصه سایبری نیز عربستان تنها هنر استفاده از تولیدات غربی را دارد و نمی‌تواند در برابر پیشرفت‌های ایران در این عرصه مقاومت کند. جنگ سایبری ایران و عربستان در روزهای گذشته شدت بیشتری گرفته و در واقع سعودی‌ها با دلارهای نفتی و استفاده از هکرهای بین‌المللی در حال نبرد سایبری با ایران هستند اما در این جنگ آنچه که می‌تواند تعیین‌کننده باشد میزان دانش بومی و پیشرفت‌های داخلی کشورها است نه تکیه بر استخدام و اجاره هکرهای بین المللی. تظاهرات گسترده در کاراکاس علیه مداخلات آمریکا در ونزوئلا

Image result for ‫تظاهرات گسترده در کاراکاس علیه مداخلات آمریکا در ونزوئلا‬‎

در پی تلاش سازمان کشورهای آمریکایی برای تحریم ونزوئلا، مردم این کشور تظاهرات گسترده‌ای علیه آمریکا برگزار و حمایت خود از دولت مادورا را اعلام کردند.
رئیس سازمان کشورهای آمریکایی که شامل 35 عضو از جمله آمریکا است و مقر آن نیز در واشنگتن قرار دارد اخیرا با افزایش تنش‌ها در ونزوئلا پیشنهاد کرده که کاراکاس از سوی کشورهای عضو این سازمان تحریم شود. این اقدام با واکنش گروه‌های کارگری، زنان و گروه‌های فعالان جوان ونزوئلا روبه‌رو شده و آنها  با تجمع در میدان «بولیوار» شهر کاراکاس به تظاهرات و حمایت از حزب حاکم سوسیالیست کشورشان مقابل سازمان کشورهای آمریکایی پرداختند.
سازمان کشورهای حوزه کارائیب نیز در پایان هفتمین نشست سرانش در «هاوانا» با انتشار بیانیه‌ای ویژه با محکومیت دخالت سازمان کشورهای آمریکایی در امور داخلی ونزوئلا با دولت این کشور همدردی کرد.5 کشته در حمله مسلحانه به دفتر سازمان اطلاعات اردن

Image result for ‫5 کشته در حمله مسلحانه به دفتر سازمان اطلاعات اردن‬‎
به دنبال وقوع حمله به دفتر سازمان اطلاعات اردن در شمال پایتخت این کشور دستکم 5 نفر از پرسنل این سازمان کشته شدند.
اردن که در قلب اقدامات تروریستی در منطقه به سر می‌برد دیروز شاهد یک عملیات تروریستی بود. به گزارش فارس، شبکه خبری «الجزیره»، گزارش داد در پی حمله مسلحانه به منطقه البقعه در شمال امان پایتخت اردن، دستکم 5 نیروی سازمان اطلاعات اردن کشته شدند. در همین راستا «محمد مومنی» سخنگوی دولت اردن اعلام کرد که دفتر سازمان اطلاعات این کشور در اردوگاه البقعه صبح دوشنبه مورد هدف حمله تروریستی قرار گرفته است. «مومنی» اعلام کرد این حمله در اولین روز ماه مبارک رمضان  (برخی کشورهای عربی روز دوشنبه را اول ماه رمضان اعلام کرده‌اند) رخ داده و 5 نظامی اردنی کشته شدند که یکی از آنها نیروی نگهبانی، یک کارمند و سه تن دیگر افسران دفتر سازمان اطلاعات بوده‌اند. وی همچنین تاکید کرد که نهادهای امنیتی اردنی تحقیق و بررسی در خصوص این حادثه را آغاز کرده‌‌اند و جزئیات این حادثه را در بیانیه‌ای اعلام خواهند کرد.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است. با این حال احتمال دارد که تکفیری‌های این کشور مسئول این عملیات باشند. اردن کشوری است که همواره در منطقه از سیاست‌های غرب و آل سعود پیروی کرده و به کمک تکفیری‌ها شتافته است. تاکنون شمار زیادی از اردنی‌ها هم به گروه‌های تروریستی در سوریه ملحق شده‌اند.
در سال ۹۳ یک گروهک تروریستی مسلح اردنی اعلام کرد که با داعش بیعت کرده و آماده جنگ علیه ملک عبدالله دوم است. این گروهک خود را «گردان شهدای معان» نامیدهگزارش آسوشیتدپرس از فقدان امنیت در آمریکا

Image result for ‫جنایت در آمریکا‬‎
طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، میزان قتل و جنایت در شهر شیکاگو نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته و شهرهای بزرگ آمریکا نیز به شدت از ناامنی رنج می‌برند.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جرایم خشونت‌آمیز از جمله قتل، تجاوز به عنف و سرقت در بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا رو به افزایش است، با وجود این، کارشناسان هنوز نتوانسته‌اند دلیل واضح و مشخصی را برای این افزایش معرفی کنند.افزایش جرایم خشونت‌آمیز در آمریکا باعث شده تا دستگاه‌های مجری قانون برای مقابله با این روند به شدت تحت فشار قرار بگیرند.در شیکاگو که جرایم خشونت‌آمیز افزایش چشمگیری یافته طی ماه گذشته 66 مورد قتل رخ داده که عمدتاً در محله‌ای فقیرنشین صورت گرفته و این رقم 19 فقره قتل بیشتر از رقم مشابه در سال 2015 و 25 فقره قتل بیشتر از سال 2014 بوده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 18 خرداد 1395
سه شنبه 18 خرداد 1395 06:17 ب.ظ
آمریگا نابود باد
سه شنبه 18 خرداد 1395 06:16 ب.ظ
مرگ بر آل سعود

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات