تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانتجلیل وزیر خارجه عراق از نقش ویژه سردار سلیمانی در نبرد فلوجه

           ۲۶/ ۰۳ / ۱۳۹۵

Image result for ‫«ابراهیم جعفری»‬‎
وزیر خارجه عراق ضمن تجلیل از نقش مستشاری سردار «قاسم سلیمانی» در نبرد علیه داعش، گفت که وی آماده جانفشانی است.
به گزارش تسنیم، «ابراهیم جعفری» گفت: «عراق به نقش سردار سلیمانی (در نبرد علیه داعش) ارج می‌نهد. او مستشاری است که محترمانه نظر می‌دهد و آماده جانفشانی است.»
جعفری در مورد کمک‌های مستشاری ایران به عراق نیز گفت: «همه کشورهای جهان وقتی در معرض خطر قرار می‌گیرند، از دیگر کشورها کمک می‌گیرند. ما مشاوران آمریکایی، اروپایی و ایرانی داریم و از هرگونه همکاری، در صورتی که به حاکمیت عراق احترام گذاشته شود، استقبال می‌کنیم.»
وزیر خارجه عراق در ارتباط با نیروهای حشدالشعبی (بسیج مردمی) نیز گفت: «خدشه وارد کردن به وجهه نیروهای بسیج مردمی بی‌وقفه ادامه دارد. آنهایی که تلاش می‌کنند وجهه این نیروها را خدشه‌دار کنند، هسته‌های نفاق هستند. فلسفه بسیج مردمی بر پایه پشتوانه عالی اخلاقی استوار است و این نیروها برای دفاع از عراق داوطلب شده‌اند.»
جعفری در پاسخ به سوالی درباره «مناسبات میان عراق و عربستان نیز گفت: «ما نمی‌خواهیم به روابط میان خود و عربستان خدشه‌ وارد کنیم، اما این را نیز نمی‌پذیریم که کسی به حاکمیت ما خدشه وارد کند.»
در پی آغاز عملیات نیروهای مسلح عراق برای آزادسازی فلوجه، حامیان تروریسم خصوصا عربستان تبلیغات رسانه‌ای و جنگ روانی گسترده‌ای را علیه نیروهای بسیج مردمی عراق و علیه سردار سلیمانی راه انداخته‌اند.
این جریان رسانه‌ای اعضای بسیج مردمی را «شبه نظامیان شیعه» می‌خواند و علاوه بر آن، آنها را به کشتار غیرنظامیان متهم می‌کند.
این در حالی است که برخی رسانه‌های غربی هم اعتراف کرده‌اند که نیروهای بسیج مردمی در فلوجه برای حفظ جان غیر نظامیان، وسواس زیادی به خرج می‌دهند. از جمله کسانی که طی روزهای جاری علیه بسیج مردمی و علیه ایران زیاد موضع می‌گیرد، «ثامر السبهان» سفیر عربستان در عراق است.
در واکنش به این رویکرد سفیر عربستان، «اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش «النجبا» که در جبهه‌های نبرد علیه داعش نیروهای داوطلب دارد، گفت: «ثامر السبهان» در عراق عنصر نامطلوب است و تعجب می‌کنم که چرا دولت عراق او را تاکنون به خاطر اظهارات خطرناک و مداخله‌جویانه‌اش در امور داخلی عراق و دمیدن در تنور «طایفه‌گری»، اخراج نکرده است.»
الکعبی افزود: «داعش پروژه خرابکاری در داخل عراق است، نه پروژه از سرگیری روابط بین ریاض و بغداد. السبهان یک فرد اطلاعاتی است و نه یک چهره سیاسی. او توسط سازمان اطلاعات آمریکا برای اجرای مقاصد و تحقق منافع این کشور، آموزش دیده است.»
الکعبی درباره عربستان هم گفت: «عربستان موضع خود را تغییر نداده و موضع این کشور در برابر عراق، همچنان منفی است.»
فلوجه
اما نیروهای مسلح عراق در ادامه پیشروی‌های خود، توانستند سد روی رود فرات را هم از دست تروریست‌ها آزاد کنند.
به گزارش فارس، پایگاه خبری «سفقنا» نیز گزارش داده، دو محله «الرساله» و «الخضرا» نیز از اشغال داعش خارج شدند. این دو محله در جنوب فلوجه قرار دارند.
به دلیل حضور غیرنظامیان در داخل فلوجه، عملیات ارتش در این شهر به کندی پیش می‌رود  اما در همین حال، دیروز شورای پناهندگان نروژ اعلام کرد، عناصر داعش در ازای خروج هر غیرنظامی از فلوجه، 100 دلار آمریکا دریافت می‌کنند!
از استان «نینوا» در شمال عراق هم خبر رسیده، سرتیپ ستاد «بدر اللهیبی» فرمانده تیپ 71 لشکر 15 ارتش عراق هنگام عملیات برای آزادسازی روستای «النصر» در جنوب موصل، جان خود را از دست داد. این روستا از اشغال داعش آزاد شد.


یک روز پس از انحلال جمعیت الوفاق
آل خلیفه ۲ جمعیت اسلامی دیگر بحرین را منحل کرد!

Image result for ‫آل خلیفه ۲ جمعیت اسلامی دیگر بحرین را منحل کرد!‬‎
دادستان کل بحرین پس از انحلال بزرگ‌ترین جمعیت مخالف این کشور یعنی جمعیت اسلامی الوفاق دو جمعیت اسلامی و شیعه دیگر این کشور به نام‌های «الرساله» و «التوعیه الاسلامیه» را هم منحل کرد!
در پی انحلال جمعیت اسلامی الوفاق بحرین، تعطیلی دفاتر و مصادره اموال دارایی های این جمعیت شیعی مخالف آل خلیفه، دادستانی کل این رژیم روز گذشته دو جمعیت اسلامی دیگر را منحل و فعالیت‌های آنان را ممنوع اعلام کرد.
ائتلاف 14 فوریه بستن دفتر جمعیت الوفاق و نیز انحلال دو جمعیت مخالف دیگر بحرین به نام‌های الرساله و التوعیه الاسلامیه (آگاهی اسلامی) را محکوم و تاکید کرد که به هیچ وجه تسلیم این موضوعات نخواهند شد و تا آخر راه پای انقلاب خود خواهد ایستاد.
این ائتلاف همچنین تصریح کرد، «این اقدامات حاکی از شکست سیاسی رژیم آل خلیفه و حامیان آن است.»
مؤسسه «دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس» در استرالیا هم اقدام مسئولان رژیم آل خلیفه در تعلیق فعالیت جمعیت‌های سیاسی الوفاق، الرساله و التوعیه الاسلامیه در این کشور را محکوم کرد.
این موسسه اقدام رژیم آل خلیفه را «نقطه عطفی خطرناک» و «نشانه تلاش مسئولان این رژیم برای مقابله با فعالیت‌های سیاسی و محدود کردن آزادی تشکیل جمعیت‌ها» دانست.
مؤسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج‌ فارس از جامعه جهانی و سازمان ملل هم خواست تدابیر  لازم را در این زمینه پیش گرفته و به شکلی جدی و واقعی برای توقف محدودیت آزادی‌ها و پایان بخشیدن به نقض حقوق بشر در بحرین وارد عمل شوند.
این در حالی است که سازمان به وسیله‌ای در دست اربابان زر و زور تبدیل شده و به جای مجازات ناقضان حقوق بشر از آنها حمایت می‌کند.
اقدام سازمان ملل در خارج کردن نام عربستان از فهرست ناقضان حقوق بشر تنها نمونه‌ای از این مسئله است.منابع اطلاعاتی بلژیک
گروهی از تروریست‌های داعش از سوریه عازم اروپا شدند

Image result for ‫تروریست‌هاعازم اروپا شدند‬‎
نیروهای پلیس بلژیک اطلاعاتی دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد گروهی از اعضای تازه نفس داعش با هدف انجام عملیات تروریستی در بلژیک و فرانسه، از سوریه عازم اروپا شده‌اند.
رعب و وحشت ناشی از حملات تروریستی گروه‌های سلفی- تکفیری به اروپا یک لحظه نیز دولت‌های اروپایی را رها نمی‌کند. آنها که طی چند سال گذشته با حمایت از گروه‌های تکفیری مثل داعش در غرب آسیا خود  به قدرت گرفتن این گروه‌ها کمک کرده‌اند حال باید طوفانی را که در سوریه و عراق کاشته‌اند در قلب اروپا درو کنند.
نظرسنجی موسسه «پیو» که روز دوشنبه منتشر شده نشان می‌دهد که شهروندان اروپایی امروز گروه تروریستی داعش را بزرگترین تهدید برای کشور خود می‌دانند. شهروندان 9 کشور از 10 کشور اروپایی که در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اعلام کرده‌اند که داعش «بزرگترین خطر» است. نگرانی مردم اروپا بی‌دلیل نیست چرا که براساس گزارش‌ها تکفیری‌های تازه نفس داعش قدم به خاک اروپا گذاشته‌اند. در همین راستا نیروهای امنیتی بلژیک می‌گویند اطلاعاتی دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد گروهی از اعضای داعش با هدف انجام عملیات تروریستی در بلژیک و فرانسه، از سوریه عازم اروپا شده‌اند.
به گزارش ایرنا، مرکز هماهنگ‌کننده پاسخ به تهدیدهای امنیتی در بلژیک، روز چهارشنبه اعلام کرد، «هشداری در این زمینه میان همه نیروهای پلیس پخش شده، اما هنوز دستوری برای اعلام وضعیت امنیتی در کشور صادر نشده است.» روزنامه «دی. اچ» نیز دیروز به نقل از مقام‌های ضدترور در بلژیک «نوشت» این گروه داعشی «حدود  10  روز پیش از سوریه و از راه ترکیه و یونان بدون گذرنامه راهی اروپا شده است.»
هشدار به پلیس بلژیک دو روز پس از آن اعلام می‌شود که یک تروریست وابسته به داعش یک فرمانده پلیس و همسرش را در خانه آنها واقع در بیرون شهر پاریس به قتل رساند.چهار روز پیش هم یک شهروند آمریکایی که به گفته مقامات آمریکایی  وفاداری اش را به داعش اعلام کرده بود، با حمله به یک باشگاه شبانه همجنس‌بازان در شهر اورلاندو در آمریکا، 49 نفر را کشت و بیش از 50 نفر را زخمی کرد.
وزیر کشور آلمان اما  با تاکید بر اینکه «خطر حمله تروریستی» در کشورش همچنان وجود دارد شهروندان را به هوشیاری بیشتر برای مقابله با این مسئله فراخوانده است.
 «توماس دمایزیر»، وزیر کشور آلمان در گفت‌وگو با روزنامه «راینیشن پست» در این باره گفت: «ما باید هم برای حملات تروریستی فردی، هم حملات مخلوط مانند نمونه پاریس و همچنین حملات تروریستی هماهنگ شده بین‌المللی و نه فقط برای یکی از این سناریوها آماده باشیم.» همزمان با وزیر کشور آلمان نخست‌وزیر فرانسه نیز هشدار داد باوجود تلاش نیروهای اطلاعاتی و پلیس، این کشور در آینده شاهد اقدامات تروریستی بیشتری خواهد بود.
 والس اعلام کرد نیروهای پلیس و اطلاعاتی  این کشور از 2013 تا کنون 15 حمله را خنثی کرده‌ و نبردی بدون توقف علیه تروریست‌ها را آغاز کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 خرداد 1395
شنبه 29 خرداد 1395 09:59 ق.ظ
اروپا صاحب داعش است
شنبه 29 خرداد 1395 09:59 ق.ظ
درود بر ابراهیم جعفری

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic