تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

تلاش‌های دشمنان و وظایف ما(2)
اصلی‌ترین وظیفه فرهیختگان
(زلال بصیرت)
۲۶/ ۰۳ / ۱۳۹۵
Image result for ‫آیت الله مصباح یزدی‬‎


در طول تاریخ، موارد زیادی از شخصیت‌های معروف وجود دارد که دارای تعدد شخصیت بودند و امروزه نیز هستند. نه اینکه اینها کافر و بی‌دینند و اسلام را قبول ندارند؛ بلکه نماز می‌خوانند، روزه می‌گیرند، توسل دارند و گاهی گریه می‌کنند؛ ولی وقتی این گونه منافع در میان باشد، متحیر می‌مانند و نمی‌توانند سریع تصمیم بگیرند و گاهی این کفه می‌چربد. به هر حال، همیشه در جامعه این طور افراد وجود دارند؛ در زمان خود پیغمبر(ص) نیز بودند: مذبذبین بین ذلک لا الی هولاء و لا الی هولاء (1) منافقینی که نه طرفدار مومنان بودند و نه طرفدار مومنان بودند و نه طرفدار کافران؛ بر اساس منافعشان، گاهی از اینها حمایت می‌کردند و گاهی از آنها. این موضوع همیشه در جوامع وجود داشته و خواهد داشت و به سادگی ریشه‌کن نمی‌شود. این نفاق، مراتبی نیز دارد. به هر حال، این افراد، عواملی هستند که دشمنان خارجی می‌توانند از آنها استفاده کنند و مقاصد خودشان را به وسیله این افراد در داخل  اجرا کنند.
ضربه زدن به کشور با نام حمایت از اقتصاد مقاومتی!
همیشه از این نوع کارها انجام می‌شده است؛ البته هر روز به یک شکل و با یک ابزار خاصی متناسب با شرایط زمان و مکان. امروزه نیز ده‌ها توطئه هست تا از هر صنفی که این حالت نفاق و تعدد شخصیت در آنها وجود دارد، به صورت‌های مختلف استفاده کنند؛ برای مثال، در مسائل اقتصادی با عنوان حمایت از اقتصاد مقاومتی، بزرگترین ضربه را به اقتصاد داخلی می‌زنند؛ این افراد با نهایت دلسوزی هم با مردم صحبت می‌کنند، ولی کارهایی می‌کنند که ضرر زدن به کشور است. برای نمونه، برای ایجاد رقابت بین خودروسازان، خودروهای خارجی را وارد می‌کنند و از این راه، مقادیر کلانی سود شخصی می‌برند!  اسمش هم این است که برای دفاع از صنعت کشور می‌خواهیم در بخش صنعت رقابت ایجاد کنیم! و چیزهایی از این قبیل که حتی به ذهن ما نیز خطور نمی‌کند. در مسائل دفاعی، علمی، هسته‌ای، بین‌المللی، ارتباطات خارجی و کنسولی، افتتاح سفارتخانه‌ها و موارد دیگر نیز همیشه این نوع کارها وجود دارد. شیطان برای هر صنفی دامی گسترده است.
اگر ما بخواهیم برای همه اینها نقشه‌ای بکشیم و با همه اینها مبارزه کنیم، اولا چقدر تخصص آن را داریم؟ ثانیا چقدر نیروی انسانی لازم برای این کار را داریم؟ ثالثا چقدر نیروی مادی آن را داریم؟ پس نباید هیچ کاری بکنیم؟! ما چیزی داریم که پابرهنگان با آن، شاه و آمریکا را از ایران بیرون کردند و آن ایمان به خدا و توکل بر اوست. سرمایه اصلی ما در مقابل همه این توطئه‌های شیطانی تقویت ایمان قلبی و تعهد به اسلام و ارزش‌های اسلامی است.
تسلط رهبری بر توطئه‌های دشمن
خوشبختانه خداوند  رهبری به ما داده است که این مسائل را بهتر از همه ما درک و به موقع یادآوری می‌کند و مسیر هدایت را نشان می‌دهد. ایشان به بهترین وجه کشتی انقلاب را در طول این چند دهه اخیر به ساحل امن هدایت کردند و اجازه ندادند طوفان‌های مرگباری که دشمنان تدارک دیده بودند تا انقلاب را از پا دربیاورد، این کشور را از مسیر اصلی خود منحرف کند. دعا می‌کنیم خدای متعال بر طول عمر، عزت، توفیقات و تائیدات ایشان بیفزاید تا همواره این مسئولیت سنگین را به نحو احسن انجام دهند و این امانت را به دست صاحبش، وجود مقدس ولی‌عصر ارواحنا فداه بسپارند. ایشان ضعف‌های دشمن را به خوبی می‌شناسد و آنها را به ما نشان می‌دهد و ما باید این علامت‌ها را دنبال کنیم و بکوشیم خودمان دچار این هوس‌های شیطانی نشویم.
کار کردن با خود مردم
 الگوی برگرفته از امام
اگر فکر کنیم در مقابل هر یک از این توطئه‌ها می‌توانیم یک نیروی کوبنده و براندازانه‌ای داشته باشیم که آنها را نابود کنیم، چنین نیرویی نداریم و در هر صحنه‌ای هم با این قصد وارد شویم، شکست می‌خوریم؛ اما نیروی ایمان داریم و باید کار مثبت انجام دهیم. تمام تلاش آنها این است که ایمان مردم را ضعیف کنند و ما نیز برای تقویت ایمان مردم ابزارهایی داریم؛ بهترین ابزاری که هیچ دشمنی نمی‌تواند آن را از دست ما بگیرد و نیز نمی‌تواند مشابه آن را ایجاد کند، در اختیار ماست. باید این را بشناسیم، قدر آن را بدانیم و روی آن کار کنیم. وظیفه ما کار مثبت است؛ چه بسا کارها و تلاش‌های زیادی صورت گیرد و با گروه‌های مختلف مبارزه شود و در نهایت شبکه‌ای امنیتی یا نظامی را کشف کنیم که برای مثال چند صد عضو دارد که هر کدام از آنها با داشتن جایگاهی مهم، اختیارات فراوانی دارند. ظاهرشان هم خیلی مطلوب است و هیچ‌کس هم جرئت ندارد به آنها چپ نگاه کند! چگونه ما موفق می‌شویم تا اینها را نابود کنیم؟ اگر نگاهی اجمالی به حرکت امام داشته باشیم، می‌توانیم برای این کار خود الگو بگیریم. آیا ایشان در مقابل ارتش شاه، ارتشی دیگر ایجاد کرد تا با آنها بجنگد و بیرونشان کند؟ هر پیشنهادی برای انجام دادن کارهای نظامی ارائه کردند، ایشان قبول نکرد و گفت باید با مردم کار کرد؛ باید مردم را بیدار کرد؛ باید به مردم ایمان و خودباوری داد.
حتی برخی از افراد بسیار معتبر، بعضی از موضوع‌های خاص به امام پیشنهاد می‌دادند تا در مورد شاه اجرا شود، ولی ایشان می‌فرمود صلاح نیست و من باید با مردم کار کنم.  بر فرض اگر شاه را ترور می‌کردند، چه می‌شد؟ ده‌ها مورد از افراد دیگر و تیمساران در ارتش وجود داشتند که جای او را می‌گرفتند؛ اینها که با ترور شاه نابود نمی‌شدند؛ ولی امام کاری کرد که سربازها و افسران متدین ارتش به تدریج فهمیدند که دشمن به وسیله آنها در حال آسیب زدن به کشور است و خود آنها کار را شروع کردند.
انجام دادن کار فرهنگی
 اصلی‌ترین وظیفه فرهیختگان
بنابراین، مهم‌ترین و اصلی‌ترین کار، به ویژه برای دانشجویان، طلاب، اساتید و تحصیل‌کردگان فرهیخته، انجام دادن کار فرهنگی است. نخست باید مبانی فکری و فرهنگی خودتان را تقویت کنید و بعد بکوشید این را به دیگران نیز سرایت دهید. هر قدمی بتوانید در این زمینه بردارید و حتی یک نفر را هدایت و راهنمایی کنید، فتح بزرگی انجام داده و قدرتی ایجاد کرده‌اید که در مقابل توپ، تانک و سلاح‌های هسته‌ای مقاوم‌تر و موثرتر است. شاهد آن نیز همین خود انقلاب است.
سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی(دام‌ظله) در دیدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی و فعالان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خراسان رضوی؛ قم؛ 94/6/26
_________________________
1) نساء/ 143.نیکزاد: تعطیلی مسکن مهر یک‌ میلیون نفر را بیکار کرد
       ۲۶/ ۰۳ / ۱۳۹۵


Image result for ‫نیکزاد:‬‎

وزیر راه و شهرسازی دولت دهم در واکنش به اظهارات آخوندی مبنی بر فاجعه‌آمیز خواندن مسکن مهر، گفت: با تعطیلی مسکن مهر، یک ‌میلیون نفر را بیکار کردند.
علی نیکزاد، در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: با تعطیلی مسکن مهر، یک ‌میلیون نفر را بیکار کردند، به ‌اندازه سخنرانی در همایش‌ها و سمینارها هم برای مسکن مهر وقت نگذاشتند و به ‌واسطه تعطیل کردن پروژه‌های مسکن مهر و جو بی‌اعتمادی در میان متقاضیان هر روز به ناامیدی مردم اضافه می‌شود.
نیکزاد ضمن تأکید بر اینکه فاجعه دانستن طرح مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی فعلی زیر سؤال بردن قانون و کمال بی‌انصافی است، اظهار داشت:‌ وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم در حوزه مسکن عملکرد خاصی نداشته که بتوان نقد کرد؛ به ‌طور مثال در 3 سال گذشته در خصوص احیای بافت فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشین‌ها چه کرده‌اند؟ در 3 سال گذشته در خصوص ساخت مسکن‌های حمایتی چه کرده‌اند؟ چند واحد مسکن اجتماعی ساخته‌اند؟
وی درباره پروژه کلان مسکن مهر افزود: این طرح کاملاً منطبق بر گفتمان حضرت امام در شیوه خانه‌دار کردن مردم بود و همچنین براساس اصول قانون اساسی و مبتنی بر قانون ساماندهی حمایت از تولید و عرضه مسکن تعریف شد، بر مبنای کار کارشناسی و مطالعات روز دنیا در خصوص تأمین مسکن اقشار متوسط و کم‌درآمد شکل گرفت و با نگاه ویژه و خاص به محرومان و مستضعفان و متقاضیان واقعی شروع شد.
نیکزاد تصریح کرد: حال با تمام محسنات مسکن مهر «فاجعه‌آمیز» خواندن این طرح در مواجهه با نمایندگان مردمی که تمام امیدشان به مسکن مهر بوده و هست، زیر سؤال بردن قانون و کمال بی‌انصافی است؛ اما شاید برای بعضی که به گفتمانشان پایبند نیستند «فاجعه» باشد چراکه یک ‌میلیون واحد شهری را با 70 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفتند اما بعد از 3 سال هنوز نتوانسته‌اند آن را تحویل دهند.
به گفته نیکزاد دولت فعلی520هزار واحد روستایی را با 30 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفت اما نتوانست آن را تکمیل کند و به ‌جای اقدام عملی و تلاش برای تحویل، با اهانت به متقاضیان و مردم امیدوار، مسکن مهر را مزخرف خواندند و هیچ طرحی را جایگزین نکردند. همچنین با وجود کاهش تورم، آورده متقاضیان برای مسکن مهر را سه برابر کردند، اما هنوز نتوانسته‌اند مشکل تأسیسات زیربنایی را حل کنند و بسیاری از واحدهای آماده در معرض آسیب است.
وزیر راه و شهرسازی دولت دهم افزود: ماحصل عملکرد آنها در سه سال گذشته، تلاش در جهت اجرایی شدن صندوق یکم وام خرید مسکن است که منابع آن هم از محل وصول اقساط تسهیلات مسکن مهر تأمین می‌شود و البته مورد استقبال هم قرار نگرفته است. به اینجا که می‌رسد منابع مالی مسکن مهر مزخرف و فاجعه نیست!
گفتنی است وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم و در رأس آن عباس آخوندی طی سه سال اخیر بارها و بارها مسکن مهر را مورد شدیدترین انتقادات قرار داده و از بیان آن چیزی که به ذهنشان خطور می‌کند درباره این طرح ابایی نداشته‌اند. در آخرین نمونه آخوندی در صحن علنی مجلس گفت طرح مسکن مهر فاجعه‌آمیز بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 خرداد 1395
شنبه 29 خرداد 1395 10:00 ق.ظ
نیکزاد قهرمان کار و تلاش است
شنبه 29 خرداد 1395 10:00 ق.ظ
درود بر نیکزاد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic