تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


دفاع تمام‌قد رئیس پارلمان لبنان از حزب‌الله در برابر تحریم‌های آمریکا

۲۸/ ۰۳ / ۱۳۹۵

Image result for ‫رئیس پارلمان لبنان‬‎
رئیس پارلمان لبنان در جلسه‌ای با معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم آمریکا علیه حز‌ب‌الله با حمایت قاطع از مقاومت گفته از حامیان اصلی حزب‌الله است.
«نبیه بری» در دیدار با «دانیل گلاسر» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در لبنان به شدت از حزب‌الله حمایت کرده و گفته «اگر می‌خواهند حزب‌الله را تحریم کنند اول از او شروع کنند.»به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «بری» در این دیدار «عواقب» این تحریم‌ها را بر مردم لبنان تشریح کرده و از «گلاسر» پرسیده «آیا قصد دارید هر کسی که با حزب‌الله همکاری می‌کند را مجازات کنید؟ پس من را نخستین هم‌پیمان حزب‌الله بدانید و بعد از من گروه‌های سیاسی زیادی هستند که حزب‌الله را تایید می‌کنند و این منحصر به شیعیان نیست.» طبق گزارش‌های منتشر شده «گلاسر» نیز در این جلسه با اهتمام خاصی به اظهارات بری گوش فرا داده و فقط سکوت کرده است.
تشکیل کمپین «صدای زندانیان» در مصر برای مقابله با موج دستگیری مخالفان

Image result for ‫«صدای زندانیان» در مصر‬‎

گروه‌های مردمی مصر با راه‌اندازی کمپینی با عنوان «صدای زندانیان» خواستار آزادی زندانیان سیاسی و مخالفت با دستگیری فعالان مدنی شدند.
به گزارش العالم، سازمان‌های حقوقی در مصر با راه‌اندازی کمپین مردمی «صدای زندانیان»، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و پرهیز از مجازات مخالفان شدند.  این سازمان‌های حقوقی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، در دوران ریاست جمهوری «السیسی» نه تنها آزادی‌ها و حقوق فردی افراد نقض شدند، بلکه همه مؤسسات فعال در کشور اعم از سندیکاهای مستقل مشاغل، احزاب و مؤسسات اطلاع‌رسانی و سازمان‌های جامعه مدنی با معضل نقض آزادی و حقوق دست به گریبان بوده‌اند.
سازمان‌های حقوقی کمپین «صدای زندانیان» را برای دفاع از صدها جوان بیگناهی که فقط به جرم اعمال حق خود در آزادی بیان و اندیشه به زندان افتاده‌اند و مشمول احکام سیاسی حبس و جریمه شده‌اند، به راه انداخته‌اند.
رئیس گروه تروریستی موسوم به «دوستان سوریه»

 در مجلس انگلیس کشته شد

Image result for ‫جو کاکس‬‎

نماینده مجلس انگلیس و از موافقان ماندن این کشور در اتحادیه اروپا که ریاست گروه تروریستی موسوم به «دوستان سوریه» را در مجلس این کشور بر عهده داشت پس از زخمی شدن با اصابت گلوله و ضربه چاقو جان سپرد.
تنها یک هفته مانده به برگزاری همه‌پرسی 23 ژوئن(3 تیر) برای تعیین تکلیف ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا «جو کاکس» عضو پارلمان این کشور و یکی از موافقان سرسخت ماندن انگلیس در این اتحادیه  که همزمان ریاست گروه تروریستی موسوم به «دوستان سوریه» را در مجلس این کشور  بر عهده داشت، براثر اصابت گلوله و ضربات چاقوی یک راستگرای افراطی کشته شد.  پلیس انگلیس به طور رسمی انگیزه این جنایت را اعلام نکرده اما رسانه‌های گروهی با توجه به شعاری که «تومی میر» قاتل 53 ساله سرداده است، احتمال می‌دهند که او  برخلاف جو کاکس، مخالف باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بوده است. کاکس از نمایندگان حزب کارگر بود که جیرمی کوربین شخصیت چپگرای مشهور، رهبری آن را برعهده دارد.

در نگاه اول، جو کاکس در واقع اولین قربانی جانبداری از ماندن در اتحادیه اروپا به نظر می‌رسد اما یک گمانه دیگر نیز قوت گرفته است که مرگ کاکس می‌تواند افکار عمومی را در آستانه برگزاری همه‌پرسی به این جهت سوق دهد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای تقویت افراط‌گرایی و خشونت در انگلیس خواهد بود! تاکید رسانه‌های انگلیسی  بر بار سیاسی حادثه و اینکه هیچ گروهی مسئولیت کشتن جو کاکس را نمی‌پذیرد این گمانه را بیش از پیش در ذهن تقویت می‌کند که کشته شدن نماینده پارلمان موافق با ماندن در اتحادیه اروپا بیش از آنکه حمله‌ای برای متوقف کردن کمپین ضد خروج از اتحادیه باشد، تلاشی برای توجیه ماندن در اتحادیه با تکیه بر تحریک احساسات عمومی در انگلیس به ضرر خروج از اروپا است.  به دنبال کشته شدن «کاکس» فعالیت‌های تبلیغاتی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا متوقف شد!


 آمریکا ممنوعیت فروش بمب‌های خوشه‌ای به آل سعود را برداشت

Image result for ‫فروش بمب‌های خوشه‌ای به آل سعود‬‎
با وجود مخالفت‌های جهانی با استفاده از بمب‌های خوشه‌ای توسط سعودی‌ها در یمن، مجلس نمایندگان آمریکا کمتر از 3 هفته بعد از اعلام ممنوعیت فروش این سلاح به سعودی‌ها، مجددا رای به فروش آن به ریاض داد!
عربستان از فروردین سال گذشته به کمک سلاح‌های غربی و به ویژه بمب‌های خوشه‌ای ساخت آمریکا و انگلیس مردم بی‌گناه یمن را هدف قرار داده است. فروش بمب‌های خوشه‌ای آمریکا به آل سعود بارها از طرف نهادهای حقوقی غربی‌ نیز محکوم شده است. افزایش فشارها بر کاخ سفید اما باعث شد تا اوایل خرداد ماه جاری، مقام‌های آمریکایی در مصاحبه با پایگاه فارن پالیسی اعلام کنند چون کاخ سفید با ادامه تلفات غیرنظامیان در یمن مخالف است در نتیجه فروش و انتقال بمب‌های خوشه‌ای به عربستان را به حالت تعلیق درآورده است. اما این تعلیق چندان دوام نیاورد و مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به انتقادها در این مورد ممنوعیت فروش این تسلیحات به عربستان را مجددا لغو کرد. به گزارش پرس‌تی‌وی، این تصمیم قانون‌گذاران آمریکایی در حالی اتخاذ شده است که «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در آمریکا به سر می‌برد و روز چهارشنبه گذشته با شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در همین زمینه دیدار داشت. پیش از این رای‌گیری، «هانک جانسون» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و از مخالفان فروش تسلیحات به آل سعود، اعلام کرد، عربستان به صورت عمدی غیرنظامیان را با بمب‌های خوشه‌ای هدف قرار می‌دهد.
پایان امارات در یمن
خبر دیگر اینکه، اماراتی‌ها پس از تحمل تلفات و خسارات سنگین در جنگ یمن بالاخره از این جنگ عقب‌نشینی کردند. وزیر مشاور در امور خارجه امارات در این‌باره گفته کار نیروهای نظامی کشورش در یمن تمام شده است. به گزارش العالم، «انور قرقاش» اعلام کرده «نیروهای مسلح امارات کار خود را در یمن انجام داده‌اند اما با این حال، تا زمانی که ائتلاف عربی پایان جنگ را اعلام کند، در کنار عربستان خواهد ماند». «محمد بن زاید» ولیعهد امارات نیز ضمن تایید خبر عقب‌نشینی نیروهای این کشور از یمن، اظهار داشته که: «بخش کوچکی از نیروهای اماراتی در برخی مناطق از یمن باقی خواهند ماند.» عقب‌نشینی نیروهای نظامی امارات از یمن آن هم بدون اعلام قبلی و به صورت کاملا ناگهانی را می‌توان «آغاز شمارش معکوس برای فروپاشی ائتلاف سعودی» دانست. شکست نیروهای متجاوز در یمن در طول ماه‌های اخیر باعث به وجود آمدن  اختلافات زیادی میان مقامات اماراتی و سعودی در یمن شده بود. علاوه بر این، اقدام سازمان ملل در گنجاندن نام ائتلاف سعودی در لیست سیاه این سازمان (هرچند سازمان ملل عقب‌نشینی کرد) باعث هراس امارات شده است و این کشور نگران آن است  اگر در یمن به هیچ‌یک از اهدافش نرسیده لااقل در لیست سیاه سازمان ملل قرار نگیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 خرداد 1395
شنبه 29 خرداد 1395 09:57 ق.ظ
رشوه وهابیون کار خودش را کرد
شنبه 29 خرداد 1395 09:57 ق.ظ
درود بر حزب الله

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic