تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تبعات وحشتناک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به روایت اکونومیست

  ۳۰ / ۰۳ / ۱۳۹۵

Image result for ‫تبعات وحشتناک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به روایت اکونومیست‬‎
با نزدیک شدن به موعد همه پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، نشریه اقتصادی «اکونومیست» در گزارشی به «پیامد‌های وحشتناک» این جدایی برای انگلیس و اروپا پرداخته است.
با نزدیک شدن به زمان همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و برگزاری  نظر سنجی‌های متعدد در هفته‌های اخیر، نشریه مشهور «اکونومیست» با انتشار گزارشی به بررسی تبعات این جدایی برای دو طرف پرداخت و صدمات خروج انگلیس از این اتحادیه را در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی «جبران ناپذیر» خواند.
بنا به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه اکونومیست تاکید دارد که مردم انگلیس با خروج این کشور از اتحادیه اروپا به مراتب فقیر‌تر می‌شوند و مردم اروپا نیز شرایط سختی را تجربه خواهند کرد. این گزارش در ادامه اذعان می‌کند که انگلیس با خروج از این اتحادیه در سطح جهانی دیگر نفوذ گذشته را نخواهد داشت و قدرتش به شدت کاهش خواهد یافت. این نشریه معتبر انگلیسی در بخش دیگری از گزارش با اعتراف به آنچه «مقررات دست و پاگیر اتحادیه اروپا» می‌نامند، می‌افزاید: «اتحادیه اروپا نقاط ضعف بسیاری دارد اما ترک آن یک اشتباه وحشتناک خواهد بود. چنین اقدامی نه تنها انگلیس بلکه ساختار این اتحادیه اروپایی را نیز تخریب خواهد کرد.»
اگر چه اکثر نظرسنجی‌های هفته اخیر خبر از جدایی قریب به یقین انگلیس از اتحادیه اروپا را در همه پرسی 3 تیر می‌دهد اما سازمان‌های بین‌المللی هم صدا با رسانه‌ها سعی در توجیه افکار عمومی نسبت به مضر بودن این خروج دارند.صندوق بین‌المللی پول بار دیگر نسبت به آثار منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داده و تصریح کرده که جدایی این کشور باعث رکود اقتصادی‌اش می‌شود و در دراز مدت باعث صدمات جدی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، صندوق بین‌المللی پول این را هم گفته که «در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خانواده‌های بریتانیایی مجبور می‌شوند در الگوهای مصرفی خود بازنگری کنند و بیشتر صرفه جویی نمایند، درخواست برای نیروی کار و استخدام کاهش می‌یابد و این خود به تنهایی عامل افزایش بیکاری خواهد شد.»
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به چالش بزرگی برای دولت کامرون و حزب محافظه کار از یک طرف و برای اتحادیه اروپا از طرف دیگر تبدیل شده است. نگرانی سیاست مداران انگلیسی به دیگر  رهبران اروپایی هم سرایت کرده است چراکه خروج انگلیس از این اتحادیه می‌تواند آغازی برای جدایی دیگر کشورها از جمله فرانسه شود و درنهایت به فروپاشی آن منجر شود.


قبل از دیدار دبیر کل با پناهجویان

 نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون جلیقه نجات هدیه داد!

Image result for ‫نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون جلیقه نجات هدیه داد!‬‎
نخست‌وزیر یونان که سواحل کشورش، مقصد بسیاری از سفرهای بی‌پایان پناهجویان است، در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد در اقدامی نمایشی به وی یک جلیقه نجات هدیه داد!
طی سال گذشته بیش از یک میلیون پناهجو با قایق‌های کوچک با گذر از دریای اژه از طریق ترکیه وارد جزایر یونان شده‌اند تا از آنجا به سایر کشورهای اروپایی بروند صدها تن از این پناهجویان بخت برگشته طی همین مدت در دریا غرق شده و آب جسد آنها را به ساحل آورده است. سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز گزارش داده که از آغاز سال 2016 تا کنون، 3400 نفر در مدیترانه غرق شده‌اند که این رقم به مراتب از آمار سال گذشته بالاتر است.
در مقایسه با پنج ماهه نخست سال 2015، این میزان 12 درصد رشد داشته است. براساس این گزارش هر هزار نفر، 50 نفر در راه رسیدن به اروپا جان باخته‌اند.
حال بان کی مون دبیر کل سازمان ملل که هفته گذشته با سرافکندگی تمام استقلال عمل سازمان تحت امرش را به مشتی دلار سعودی‌ها فروخت راهی جزیره «لزوه» محل حضور پناهجویان در یونان شده است تا همدردی خود را با پناهجویان اعلام کند.اما نخست‌وزیر یونان در کنفرانس خبری مشترک با دبیرکل، در اقدامی معنادار، یک جلیقه نجات به بان‌کی‌مون داد تا به وی بفهماند که در بی‌توجهی وی و سازمان ملل صدها پناهجو در دریای مدیترانه غرق شده و آب جسد آنها را به سواحل یونان آورده استبان کی مون پس از دیدار  از جزیره لزوه یونان، گفت: «یونان در برخورد با صدها هزار پناهجو به رغم مشکلات اقتصادی خود، همبستگی و همدردی قابل توجهی نشان داده» و از کشورهای جهان خواست که این کشور را در مقابله و حل مسئله پناهجویان تنها نگذارند.ترامپ: بدون حمایت جمهوری‌خواهان هم در انتخابات پیروز می‌شوم

Image result for ‫ترامپ: بدون حمایت جمهوری‌خواهان هم در انتخابات پیروز می‌شوم‬‎
«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، که طی ماه‌های گذشته با اظهارات سخیفش در مورد مسلمانان و مهاجرین حسابی جنجال آفریده و باعث دردسر شدید برای حزب متبوعش شده این بار گفته حتی بدون حمایت این حزب نیز می‌تواند در انتخابات پیروز می شود.
ترامپ در گفت‌وگویی با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» در پاسخ به این سوال که «آیا بدون حمایت حزب جمهوریخواه می‌تواند پیروز شود؟» گفته: «آنچه آشکار است اینکه من در انتخابات مقدماتی نیز بدون حمایت آنها پیروز شدم.»
ترامپ همچنین  روز شنبه نیز بار دیگر از آنچه «ادامه مقاومت‌ها در برابر نامزدی او برای ریاست جمهوری از طرف حزب جمهوریخواه» نامید انتقاد کرد.


برگزاری بزرگ‌ترین تجمع ضد آمریکایی ژاپن در ۲ دهه اخیر


Image result for ‫برگزاری بزرگ‌ترین تجمع ضد آمریکایی ژاپن در ۲ دهه اخیر‬‎
ده‌ها هزار تن از مردم ژاپن در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در اوکیناوا و جرایم خشونت‌آمیز آمریکایی ها بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و بزرگ‌ترین تظاهرات این کشور طی دو دهه اخیر را به راه انداختند.
این اعتراض‌ها برای چندین روز متوالی است که ادامه دارد و تظاهرکنندگان قصد دارند در ادامه مقابل پارلمان توکیو تجمع کنند.
تظاهرکنندگان خواستار لغو توافق توکیو و واشنگتن برای انتقال یکی از تاسیسات دریایی آمریکا به مرکز اوکیناوا و تعطیلی این پایگاه
 شده‌اند.
فشارها برای تعطیلی این پایگاه از سال 1995 و تجاوز سه نیروی آمریکایی به یک دختر 12 ساله آغاز شده و تاکنون با وجود فشارهای مقامات و ساکنان محلی پیشرفتی نداشته است.
طی ماه گذشته نیز یک نظامی آمریکایی به اتهام تجاوز و قتل یک زن جوان 20 ساله ژاپنی بازداشت شد و یک ملوان آمریکایی نیز در حالت مستی دو شهروند اوکیناوا را زیر گرفت و زخمی کرد.
رفتارهای خلافکارانه نظامیان آمریکایی خشم شهروندان اوکیناوا را برانگیخته و آنان تعهد کرده‌اند تا زمانی که آمریکایی‌ها در این جزیره حضور دارند از اعتراضات خود دست برندارند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 خرداد 1395
دوشنبه 31 خرداد 1395 09:15 ق.ظ
مرگ بر امریگا و انگلیس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات