تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانکاخ سفید: احرار‌الشام و جیش‌الاسلام تروریست نیستند !


آمریکا جایگزین داعش را معرفی کرد  

 ۲۳/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫آمریکا احرار‌الشام و جیش‌الاسلام‬‎
در حالی که گروه تروریستی داعش آخرین ضربات را از طرف نیروهای مقاومت، بسیج مردمی، عشایر و نظامیان در عراق و سوریه متحمل می‌شود، آمریکا با حمایت از «احرارالشام» و «جیش‌الاسلام» این دو گروه تکفیری را عملا به عنوان جایگزین داعش معرفی کرد.
بالاخره پس از مدت‌ها رایزنی میان سران آل‌سعود و آمریکا، جایگزین «داعش» برای تداوم سیاست‌های شیطانی و پلید آمریکا در منطقه و جهان اسلام مشخص شد؛ «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا رسما اعلام کرده،‌ گروه‌های «احرارالشام» و «جیش‌الاسلام» در سوریه تروریستی نیستند!
این یک جمله در روزهای افول «داعش»، بسیار معنادار است. کربی همچنین گفت «کشورش در حال حاضر قصد ندارد مسئله گسترش فهرست سازمان‌های تروریستی را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند.»گروه‌های تروریستی «احرارالشام» و «جیش‌الاسلام» هر دو تکفیری هستند و مثل داعش، جنایات زیادی را در سوریه مرتکب شده‌اند. در حال حاضر احرارالشام توسط قطر و جیش‌الاسلام نیز به وسیله دولت آل سعود حمایت مالی و تسلیحاتی می‌شوند.
پیش از این طرح آمریکا، حمایت از تروریست‌های به اصطلاح میانه‌رو مثل «ارتش آزاد» در سوریه بود. ولی اکنون که قرار است داعش صحنه را در سوریه و عراق ترک کند،‌ خلأ تروریستی بزرگی ایجاد خواهد شد که گروه‌هایی مثل ارتش آزاد نمی‌توانند آن را پر کنند. به همین خاطر، آمریکا به دنبال جریان‌هایی مثل احرارالشام و جیش‌الاسلام است که براساس تفکرات وهابی عمل می‌کنند و سه ویژگی داعش یعنی قساوت قلب، حملات انتحاری و گرایش ضدشیعی را دارند و طی سال‌های آتی می‌توانند در غیاب داعش، به تفرقه میان شیعه و سنی دامن بزنند.بنابراین، از هم اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد که آمریکا همه تلاش خود را به کار می‌‌گیرد تا جریان‌های تکفیری فوق را به عنوان نماینده اهل سنت جا بزند و از این دو همان وظیفه‌ای را انتظار دارد که تاکنون «داعش» و «جبهه النصره» انجام می‌دادند. ولی به هر حال، این دو هر چند به اندازه داعش، رسوا نیستند، نشان تکفیری را بر پیشانی خود دارند و جامعه اهل سنت آنها را نخواهند پذیرفت.
سایر رویدادها
* بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، برخی از کشورهای اروپایی از تروریسم تکفیری در سوریه حمایت می‌کنند.
* «آلبرتو مانتی» رئیس سازمان اطلاعات ایتالیا با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.  افشاگری تازه مجتهد از زوایای پنهان دخل و خرج حکام سعودی

Image result for ‫افشاگری تازه مجتهد از زوایای پنهان دخل و خرج حکام سعودی‬‎

مجتهد شاهزاده مشهور افشاگر عربستانی زوایای پنهان دیگری از دخل و خرج حکام سعودی و دریافت وام‌های کلان آنها برای جبران کسری بودجه را افشا کرده است.
به گزارش تسنیم، به دنبال کسری بودجه عربستان «مجتهد» افشاگر معروف سعودی در جدید‌ترین افشاگری‌های خود اعلام کرده دولت سعودی ماهیانه مبلغ 20 میلیارد ریال (5 میلیارد و 333 میلیون دلار) در قالب اوراق قرضه وام می‌گیرد که مجموع استقراض دولت سعودی در قالب این اوراق را به بیش از 40 میلیارد دلار (150 میلیارد ریال) رسانده است. بنا بر گفته مجتهد،شاید این استقراض علت کاهش ذخیره ارزی عربستان در آمریکا به 115 میلیارد دلار (435 میلیارد ریال) باشد.
این شاهزاده سعودی همچنین فاش کرده «استقراض مؤسسات دولتی و نیمه‌دولتی (آرامکو، خطوط هوایی عربستان و برق و نظایر آن) از 16میلیارد دلار فراتر می‌رود تا مجموع استقراض به بیش از 56 میلیارد دلار بالغ گردد. وی تاکید کرد، «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی اذعان کرده، عربستان بخش بزرگی از ذخیره ارزی خود در آمریکا را با میانگین ماهیانه 30 میلیارد دلار (112 میلیارد ریال) از زمان آغاز بحران نفتی خارج کرده است.»
 به گفته این شاهزاده عربستانی«آنها (سعودی‌ها) ادعا می‌کردند که ذخیره ارزی عربستان بیش از 800 میلیارد دلار است و حال یا ادعای آنها دروغ است یا اینکه «محمد بن سلمان» 685 میلیارد دلار را خرج کرده و تنها 115میلیارد باقی مانده است». وی اشاره کرد: «اعتراف محمد بن سلمان درخصوص خارج کردن و کشیدن ماهیانه 30 میلیارد دلار (112 میلیارد ریال) از آمریکا در مصاحبه با سایت بلومبرگ مطرح شد و مطبوعات سعودی و شبکه سعودی العربیه این بخش از مصاحبه او و اعترافش درباره بودجه را ترجمه نکردند».
به‌نوشته مجتهد، «افراد آگاه در اداره دارایی عربستان تاکید می‌کنند که در سایه حیف و میل‌های خاندان سلطنتی و بذل و بخشش پول به «عبدالفتاح السیسی» و امثال او، امکان پرداخت حقوق تنها در صورت تداوم استقراض میسر خواهد بود.
مجتهد این را هم اضافه کرد که تنش‌ها بین آمریکا و عربستان باعث نشده آل‌سعود دلارهای سعودی را به جیب امثال هیلاری کلینتون سرازیر نکند. ژنرال السیسی نیز به طور مرتب از سعودی‌ها پول می‌گیرد.
 نخست‌وزیر ترکیه برای دومین روز پی‌درپی بر عادی‌سازی روابط با سوریه تأکید کرد

Image result for ‫نخست‌وزیر ترکیه‬‎

نخست‌وزیر ترکیه در جهت سیاست‌های جدید این کشور، رسما اعلام کرد که آنکارا به دنبال عادی‌‌سازی روابط با سوریه است.
یک روز پس از اشاره تلویحی «بینالی ایلدریم» به تمایل کشورش برای تجدید روابط با سوریه، به طور آشکار اعلام کرد: ما حلقه دوستی خود را گسترش خواهیم داد... و ان‌شاءالله روابط‌مان را با سوریه هم عادی خواهیم کرد. با توجه به این اظهارات صریح، به نظر می‌رسد که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور و مرد شماره یک ترکیه قصد دارد پس از پنج سال حمایت از تروریسم در سوریه، یک چرخش قابل ملاحظه در سیاست خارجی خود ایجاد کند. اما از پیامدهای این تغییر راهبرد خود هم واهمه دارد و به همین دلیل، طرح دوستی مجدد با سوریه را به ایلدریم نخست‌وزیر جدید خود سپرده است و خودش را نیز برای واکنش‌های احتمالی آماده کرده، تا اگر شرایط به جاهای باریکی کشیده شود کل پروژه (نزدیکی مجدد با سوریه) را انکار نماید. تاکنون نیز این سیاست را یک بار به کار برده است!
علت چرخش 180 درجه‌ای ترکیه، یکی به حمایت آمریکا از کردهای سوریه در استان «حسکه» و  دیگری هم به افزایش عملیات تروریستی  داعش در خاک ترکیه برمی‌گردد.
ایلدریم در پی عملیات تروریستی در فرودگاه اسلامبول، در این محل حضور یافت و گفت که شواهد اولیه نشان می‌دهد این عملیات کار داعش بوده است.
در عملیات تروریستی فوق که اوایل ماه جاری رخ داده بود، 36 نفر کشته و 147 نفر زخمی شده‌اند.
هلاکت 80 تکفیری در استان حلب
نیروهای مقاومت و ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود  در شمال استان «حلب»، 80 تروریست تکفیری را از پای درآوردند.
به گزارش تسنیم، نیروهای مقاومت و ارتش سوریه در پیشروی خود در شمال استان حلب، کنترل منطقه مسکونی «اللیرمون» را به دست گرفتند. در این عملیات همچنین، واحدی از نیروهای مقاومت موسوم به «سپاه قدس فلسطین» توانست خطوط دفاعی تروریست‌ها را در اردوگاه «حندرات» در هم بشکند و کنترل مناطق «المداجن» و «الکروم»‌ را به طور کامل در دست بگیرند.
شمار کل تروریست‌های به هلاکت رسیده  در این عملیات،‌80 نفر اعلام شد که حدود 30 نفر از آنها از گروه تکفیری «احرارالشام» بوده‌اند.
ارتش سوریه همچنین، حملات شورشیان به منطقه «کاستیلو» در استان حلب را دفع کردند. با کنترل کاستیلو توسط ارتش سوریه، خط تدارکاتی از ترکیه به تروریست‌ها در حلب قطع شده است.
بر اساس اطلاعات به دست آمده از میادین نبرد، تروریست‌های نورالدین زنکی، جبهه النصره و بازهای کوهستان طی درگیری‌های چند روز گذشته با ارتش سوریه، 215 تن از نیروهای خود را از دست داده‌اند و بیش از 25 تن از فرماندهان میدانی آنها از پا درآمده‌اند.
خبرها حاکی است گروه‌های تروریستی پس از تحمل شکست‌های پی‌درپی، تجهیزات خود در حومه شهرک «کفر حمره»‌را رها کرده و به سمت مرزهای اداری استان «ادلب» متواری شده‌اند.

دفاع تمام‌قد اوباما از پلیس نژادپرست همزمان با ادامه سرکوب اعتراض‌ها در سراسر آمریکا

Image result for ‫دفاع  اوباما از پلیس نژادپرست آمریکا‬‎

رئیس‌جمهوری آمریکا با دفاع تمام قد از عملکرد پلیس نژادپرست در مواجهه با سیاهان گفته: اکثر قریب به اتفاق نیروهای پلیس آمریکا وظایف خود را به صورت حرفه‌ای و منصفانه انجام می‌دهند و باید از آنها تقدیر هم بشود! این در حالی است که سرکوب اعتراض‌ها هنوز ادامه دارد.
اعتراضات به کشتار هدفمند سیاهان همچنان در شهرهای مختلف این کشور ادامه دارد؛ و طرفداران  جنبش «جان سیاهان ارزش دارد» روزی نیست که در خیابان شهر تظاهرات نکنند و خواستار پایان نژاد‌پرستی نشوند؛ گزارش‌ها حاکی‌ است در لس‌آنجلس بار دیگر مردم به خیابان‌ها ریختند و به رای صادره مبنی بر تبرئه پلیس متهم به قتل یک زن سیاهپوست اعتراض کردند. علاوه براین، گزارش‌هایی مبنی بر ورود معترضان خشمگین به داخل ساختمان شهرداری لس‌آنجلس و بسته شدن خیابان‌های منتهی به این ساختمان منتشر شده است.
اما در مقابل، موج حملات به نیروهای پلیس آمریکا نیز افزایش یافته، به ویژه به ادارات پلیس این کشور  در تگزاس سه فرد مسلح به سمت نیروهای پلیس تیراندازی کردند. به گزارش فارس، منابع محلی اعلام کردند، پلیس تگزاس 2 فرد مسلح را که به سمت افسران پلیس در این شهر شلیک کرده بودند، دستگیر کرده است.در حال حاضر نیروهای پلیس تگزاس در حال جست‌وجو برای دستگیری مظنون احتمالی سوم هستند.
اوباما
در حالی که اعتراضات همچنان ادامه دارد، اوباما با سفر به دالاس همان شهری که پنج پلیس توسط سیاهان معترض به نژاد‌پرستی کشته شدند در میان مقامات و نیروهای پلیس این شهر با دفاع تمام‌قد از پلیس‌های قاتل گفت: «اکثر قریب به اتفاق نیروهای  پلیس آمریکا وظایف خود را به صورت حرفه‌ای و منصفانه  انجام می‌دهند و باید از آنها تقدیر هم بشود.»
اوباما در مراسم یادبود ماموران پلیس این شهر که در پی تیراندازی‌ها کشته شده بودند گفت: «کار این ماموران حفظ حقوق قانون اساسی در این کشور بود.» اوباما کشته شدن این 5  پلیس را «نژادپرستانه» دانست و خواستار حفظ وحدت در آمریکا شد. وی همچنین مدعی شد که نژادپرستی در دوران حکومت وی کم شده است!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 24 تیر 1395
پنجشنبه 24 تیر 1395 09:55 ق.ظ
مرگ بر اوباما بی وجدان
پنجشنبه 24 تیر 1395 09:54 ق.ظ
مرگ بر وهابی
مرگ بر گاو چران های آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic