تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


«او یک مسلمان بود»!دروغ شاخ‌دار اولاند درباره عامل حمله تروریستی نیس

      ۲۶/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫فرانسوا اولاند‬‎
در حالی که اولاند رئیس‌جمهور فرانسه حمله بامداد جمعه شهر نیس را هم به مسلمان‌ها نسبت می‌دهد، نزدیکان این تروریست اذعان کرده‌اند که او اصلا مسلمان نبود و مثل شهروندان غرب شرابخواری می‌کرد و گوشت خوک می‌خورد.
بامداد جمعه «محمد الحویج بوهلال» 31 ساله که به گفته پلیس فرانسه اصالتی تونسی و تابعیتی فرانسوی داشت با راندن کامیون به سمت مردمی که برای تماشای جشن‌های روز ملی فرانسه در شهر «نیس» به خیابان آمده بودند 84 نفر را کشت و 202 تن را زخمی کرد. اما بلا فاصله بعد از این جنایت و در حالی که غرب در رعب و وحشت یک حمله تروریستی دیگر شوکه شده بود طبق معمول در یک هماهنگی بین تروریست‌ها و دولت‌های غربی از یک طرف داعش مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفت و از سوی دیگر  نوک پیکان حمله مقامات فرانسوی به سمت اسلام و مسلمان‌ها نشانه رفت. اولاند رئیس جمهور فرانسه قبل از اینکه حتی گزارش‌ نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی خود را دریافت کند مدعی شد «بوهلال» یک مسلمان بوده و  از حمله «اسلام» به غرب! سخن گفت وی تصریح کرد که «تروریسم اسلام‌گرایانه»!! کل فرانسه را تهدید می‌کند.
دادستان فرانسه  نیز همچون اولاند حمله «نیس» را «اقدام تروریستی جهادگرایان اسلامی» دانست.اما پس از آنکه اولاند و دادستان پاریس بر ارتباط عامل حمله پاریس با اسلام‌گرایان افراطی تأکید کردند، وزیر کشور فرانسه که  مسئول حفاظت از امنیت این کشور و پیگیری پرونده حمله نیس است اعلام کرد که هنوز مدرکی در این خصوص پیدا نشده است.
ادعا در مورد مسلمان بودن تروریست عامل جنایت شهر «نیس» در حالی است که بستگان این تروریست نظر دیگری دارند. «ولید همو» پسرعموی همسر سابق «بوهلال» در خصوص رفتار و اعمال وی با روزنامه «مِیل‌آنلاین» مصاحبه کرده است. به گفته وی «بوهلال اصلاً مذهبی نبود. او به مسجد نمی‌رفت، نماز نمی‌خواند، قوانین ماه رمضان را رعایت نمی‌کرد، الکل می‌نوشید، (گوشت) خوک می‌خورد و مواد مخدر مصرف می‌کرد.» وی می‌افزاید: «او یک کثافت بود و مسلمان نبود. زنش را کتک می‌زد؛ او آدم کثیفی بود». یکی از همسایه‌های بوهلال هم گفته که وی انسانی پرخاشجو و بی‌ثبات بوده است.یکی دیگر از همسایه‌ها هم ماجرای جالبی را تعریف کرده و گفته: «پنج‌شنبه شب مست بود و در همان حال با یکی از همکارانش به مشاجره پرداخت. دوستش به او گفت «تو آدم بی‌ارزشی هستی» و بوهلال جواب داد «یک روز درباره من ماجراها خواهی شنید.»
بوهلال که متولد فرانسه است، همچنین در ماه مارس (اسفند ماه) پس از تصادف در خیابان، با چماق به راننده ماشین خسارت ‌دیده حمله کرد و به همین دلیل دادگاه وی را به 6 ماه حبس تعلیقی محکوم کرده بود. یک منبع مطلع هم به روزنامه تلگراف گفته: «او به خاطر رفتار خشن‌اش برای پلیس شناخته شده بود اما هیچ ارتباطی با تروریست‌ها نداشت.»
اما مقامات فرانسوی و در صدر آنها «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور این کشور به رغم وجود این نشانه‌ها و شواهد اصرار دارند که این حمله اسلام به فرانسه است! در حمله چند هفته پیش  یک شهروند آمریکایی و افغان تبار به نام «عمر متین» به یک کلوب شبانه در شهر اورلاندوی آمریکا نیز مثل حادثه تروریستی شهر نیس فرانسه مقامات و رسانه‌های غربی اصرار داشتند که  عمر متین را یک مسلمان معتقد جا بزنند ولی همزمان خبرهایی منتشر شد که نشان می‌داده او تقیدی به اسلام نداشته و یک همجنس‌باز بود.
سوءاستفاده از جنایات شهروندان غربی که اجدادشان در شرق زندگی می‌کرده‌اند باعث شده حملات علیه مسلمانان در کشورهای اروپایی افزایش یابد.
 آمریکا بعد از عادی‌سازی روابط تحریم‌ها علیه کوبا را تشدید کرد

Image result for ‫آمریکا و کوبا‬‎

کنگره آمریکا علی رغم وعده و وعیدهای قبلی مبنی بر برداشتن تحریم‌ها بعد از برقراری روابط سیاسی، تحریم‌ها علیه کوبا را تشدید کرد.
کوبا و آمریکا  سال گذشته  تصمیم گرفتند که بعد از 50 سال روابط دیپلماتیک خود را دوباره از سر بگیرند. روسای جمهور دو کشور با هم دیدار کردند و سفارت خانه‌ها نیز بازگشایی شد.
 دولت کوبا پیش از شروع فرایند عادی‌سازی روابط بارها شرط آن را برداشته شدن تحریم‌ها از جانب آمریکا اعلام کرده بود. اما پس از اینکه دو کشور روابط خود را از سر گرفتند نه تنها از برداشته شدن تحریم‌ها خبری نشد بلکه مقامات آمریکا صراحتا اعلام کرد اهداف خود را در کوبا از طرق دیگری پیگیری خواهد کرد.
مجلس نمایندگان آمریکا  نیز روز سه شنبه بندهایی مبنی بر تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کوبا در زمینه خدمات مالی و دولتی در بودجه سال 2017 را تصویب کردند.براساس نوشته تله سور، این اقدامات در تناقض با سیاست اوباما در خصوص عادی‌سازی روابط با کوبا پس از 50 سال است.
براساس قانون تصویب شده، معاملات مالی با نهادهای مرتبط با ارتش کوبا محدود شده و اعطای علائم تجاری و حقوق مالکیت معنوی در تجارت‌ها ممنوع است. از سوی دیگر تبدیل شدن این اقدامات به قانون، نیاز به تصویب مجلس سنای آمریکا و نیز امضای اوباما دارد که هیچ یک از این دو تاکنون مورد انجام نشده است.در واکنش به ماجراجویی‌های آمریکا
پکن: در دریای چین جنوبی نیروگاه اتمی می‌سازیم

Image result for ‫چین  نیروگاه اتمی می‌سازیم‬‎
مقامات چین اعلام کردند قصد دارند در دریای جنوبی چین نیروگاه برق اتمی بسازند.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه «گلوبال تایمز»، مقامات شرکت اتمی ملی چین اعلام کردندکه نیروگاه برق اتمی قرار است به زودی در دریای جنوبی چین احداث شود. طبق اعلام مقامات چینی این نیروگاه اتمی قرار است در جزایر و صخره‌های سلسله جزایر «اسپارتلی» در دریای جنوبی چین مورد استفاده قرار گیرد. در گذشته تأمین آب شرب سربازان در منطقه دریای جنوبی چین تأمین نمی‌شد و با استقرار این نیروگاه می‌توان این مسئله را تضمین کرد. در آینده نیز دریای جنوبی چین هم برق و هم آب کافی خواهد داشت و چین می‌تواند روند پیشرفت اقتصادی در منطقه را بهبود بخشد.
این تصمیم چند روز پس از حکم دادگاه بین‌المللی لاهه مبنی بر رد ادعای مالکیت چین بر دریای جنوبی چین عنوان شده است. پکن این حکم را رد کرده و گفته، دست به «اقدام جامع» خواهد زد. آمریکا و غرب حمایت از متحدین منطقه‌ای خود در دریای چین جنوبی، فشارها به چین را افزایش داده‌اند.
در همین حال فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، اعضای این اتحادیه حکم صادره از سوی دادگاه بین‌المللی را به رسمیت شناخته‌اند. این اتحادیه هنوز موضعی در برابر اختلافات و تنش‌ها نگرفته است.
وی همچنین گفت، کشورهای اتحادیه اروپا خواستار حل مناقشات مربوط به دریای جنوبی چین به صورت صلح‌آمیز هستند.
این در حالی است که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز طی اظهاراتی درباره حکم دادگاه بین‌المللی لاهه گفت که پکن «باید» همانند دیگر کشورها از قوانین بین‌المللی تبعیت کند.
آمریکا ناوهای هواپیمابر و چند کشتی را به اسم «تاکید بر آزادی دریانوردی» در دریای جنوبی چین مستقر کرده است، دریایی که یک سوم از تجارت نفت جهان از آن عبور می‌کند.
لیکن چین تاکید دارد که بخش اعظم دریای جنوبی چین در قلمرو پکن است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 تیر 1395
یکشنبه 27 تیر 1395 09:56 ق.ظ
مرگ بر دروغگو
یکشنبه 27 تیر 1395 09:55 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات