تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رژیم آل‌خلیفه زمان محاکمه شیخ عیسی قاسم را مرداد ماه اعلام کرد

۲۷/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫رژیم آل‌خلیفه زمان محاکمه شیخ عیسی قاسم را مرداد ماه اعلام کرد‬‎

منابع خبری اعلام کردند رژیم آل‌خلیفه قصد دارد محاکمه شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته شیعه بحرین را در اوایل ماه اگوست (مرداد ماه) آغاز کند.
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری المنار، آل‌خلیفه همزمان با محاکمه شیخ عیسی قاسم قصد دارد تعدادی از رهبران جمعیت «التوعیه» بحرین را نیز محاکمه کند.
«محمد بن عیسی آل‌خلیفه» پادشاه بحرین چندی پیش با صدور فرمانی حکم سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته و رهبر شیعیان این کشور را تأیید کرد. سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، انحلال دو تشکل التوعیه و الرساله الاسلامیه و بستن مقرهای جمعیت الوفاق اسلامی از سوی رژیم آل‌خلیفه حتی انتقاد هر چند ظاهری هم پیمانان این رژیم را در پی داشت.
این اقدام رژیم آل‌خلیفه با واکنش‌های داخلی و بین‌المللی بسیاری همراه شده و مردم بحرین در واکنش به سلب تابعیت رهبرشان تظاهرات روزانه به راه انداخته و اعلام کرده‌اند تا زمان لغو این تابعیت دست از اعتراضات خود برنمی‌دارند. انقلابیون بحرین حتی هشدار داده‌اند مقابل سلب تابعیت عملی رهبرشان،‌ به شدت برخورد خواهند کرد. بسیاری از شهروندان بحرینی نیز در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم تحصن کرده و همچنان به مقاومت علیه سرکوبگری‌های رژیم آل‌خلیفه ادامه می‌دهند. فعالان سیاسی و انقلابی بحرین این اقدام‌ها را در راستای منزوی کردن شیعیان و به حاشیه بردن آنان ارزیابی کرده‌اند. شیعیان بیش از 70 درصد جمعیت بحرین را تشکیل می‌دهند. خبر دیگر اینکه دستگاه قضایی بحرین با صدور حکم نهایی انحلال جمعیت الوفاق دستور مصادره و فروش تمام اموال این جمعیت را صادر کرد.دادگاه اداری بحرین در 25 خرداد گذشته دستور توقف فعالیت‌های جمعیت الوفاق بزرگترین جمعیت شیعه و مخالف آل خلیفه را اعلام و دستور بسته شدن تمامی ساختمان‌های این جمعیت را صادر کرد.بحرین از سال 2011 صحنه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردم این کشور علیه خاندان حاکم است، مخالفان بحرینی خواستار حق تعیین سرنوشت هستند. خاندان آل‌خلیفه با سرکوب و خشونت و همدستی آل‌سعود اعتراض مسالمت‌آمیز این کشور را پاسخ داده است که تاکنون ده‌ها نفر شهید و صدها نفر مجروح شده‌اند.


از ترس تکرار حملات تروریستی فرانسه
انگلیس نیروهای ویژه ارتش خود را از سراسر جهان فراخواند

Image result for ‫نیروهای ویژه ارتش انگلیس‬‎
بعد از حادثه تروریستی «نیس» فرانسه، انگلیس از بیم وقوع حمله‌ای مشابه، به صورت مخفیانه نیروهای ویژه ارتش خود را از سراسر جهان فراخوانده است.
بعد از حادثه تروریستی شهر «نیس» فرانسه که طی آن 84 تن کشته و 202 نفر زخمی شدند، بسیاری از کشورهای اروپایی به وحشت افتاده‌اند. در این بین گزارش شده که  انگلیس از ترس حملات داعش به لندن، سرویس هوایی ویژه خود را که در دیگر نقاط جهان به سر می‌بردند، به کشور بازگردانده است. طبق گزارش خبرگزاری فارس، یک تیم 40 نفره از نظامیان انگلیسی عضو سرویس ویژه ارتش نیز روز شنبه مخفیانه به سمت لندن پرواز کردند. این اقدام بعد از آن انجام گرفت که «ترزا می» نخست‌وزیر جدید انگلیس دستور بررسی‌های امنیتی بیشتر را داد.
طبق اطلاعات منابع آگاه، حدود 100 نفر مشکوک به اقدامات تروریستی در انگلیس زیر نظر هستند اما بیشتر این افراد برای جلوگیری از شناسایی و ردیابی شدن، از گوشی تلفن همراه استفاده نمی‌کنند. خود این مسئله بدین معناست که حادثه «نیس» می‌تواند هریک از این 100 نفر را تحریک کند تا در هر زمانی به اقدامات مشابهی در انگلیس دست بزنند. نیروهای ویژه انگلیسی اخیرا چندین رزمایش انجام داده‌اند تا در زمان لازم، آماده باشند. یک منبع ارشد انگلیس نیز اعلام کرده  «قابلیت سرویس ویژه ارتش بریتانیا بسیار بالاست اما این نیروها تنها در صورتی که پلیس درخواست کمک کند، وارد عمل می‌شوند.» گفتنی است برخی از کشورهای غربی مثل انگلیس و فرانسه وقتی در رؤیای سرنگونی بشار اسد به سر می‌بردند، به حمایت‌های تمام و کمال از تروریست‌های تکفیری پرداختند، بدون اینکه به عواقب تقویت این جانوران وحشی توجه کنند. کارشناسان در همان ایام نسبت به بروز حوادثی مثل حادثه نیس هشدارها دادند اما کسی به این هشدارها توجه نکرد.
 دولت فرانسه برای مقابله با حملات تروریستی دست به دامان مردم شد

Image result for ‫دولت فرانسه‬‎

وزیر کشور فرانسه در واکنش به حمله تروریستی شهر نیس از مردم این کشور خواست با عضویت در «نیروهای نظامی ذخیره» در مبارزه با تروریست‌ها به نیروهای نظامی این کشور کمک کنند.
ناتوانی دولت فرانسه در مقابله با موج حملات تروریستی به این کشور از یک سو و موفقیت‌آمیز بودن الگوی بسیج مردمی در کشورهایی مثل سوریه و عراق از سوی دیگر مقامات فرانسه را به فکر استفاده از الگوی بسیج مردمی انداخته است.
«برنار کزنوو» وزیر کشور فرانسه شنبه شب با اعلام فراخوان مردمی برای پیوستن به نیروهای نظامی گفته: «استانداری‌ها از هم اکنون می‌توانند مطابق با نیاز خود برای تامین امنیت به سرعت 12 هزار نیروی عملیاتی ذخیره را بسیج کنند. 9 هزار نفر از این نیروها به نیروهای انتظامی و 3 هزار نفر دیگر به نیروهای پلیس کمک خواهند کرد.»
وزیر کشور فرانسه همچنین گفته: «با توجه به تاکید رئیس جمهوری بر ضرورت انسجام ملی در برابر تهدید تروریستی و از آنجا که روح همبستگی در میان شهروندان احساس می‌شود، این فراخوان را منتشر می‌کنیم.»
ژاندارمری فرانسه نیز بلافاصله، جزئیات و شرایط پیوستن به نیروهای نظامی ذخیره را اعلام کرده و گفته افرادی می‌توانند به بسیج مردمی بپیوندند که بین 17 تا 30 سال سن وابسته و شرایط جسمی مساعدی داشته باشند. وزیر کشور فرانسه همچنین با اشاره به خواست دولت برای حضور نیروهای امنیتی در همه اماکن عمومی، اعلام کرده: «هم اکنون حدود 100 هزار نیرو شامل 53 هزار پلیس، 36 هزار نیروی انتظامی و 10 هزار نیروی ارتش، برای تامین امنیت شهروندان در خاک فرانسه مستقر شده‌اند.»
استیضاح وزیر کشور
اما  ضعف و ناتوانی  دولت فرانسه در پی وقوع حمله تروریستی  شهر نیس به عنوان سومین حمله تروریستی بزرگ در این کشور در 18 ماه گذشته، با موج انتقادات سیاستمداران و رسانه‌های این کشور مواجه شده که این بار از این دولت چیزی بیش از «اعلامیه‌های تلخ سابق» می‌خواهند.
مارین لوپن، رهبر حزب جبهه ملی فرانسه در سخنانی با اشاره به افزایش تلفات حملات تروریستی در سال‌های اخیر از جمله در شهر پاریس و نیس گفته: «این مسئله لزوم تغییر وزیران را نشان می‌دهد... در هر کشور دیگری در جهان یک وزیر مثل «برنارد کازنوو» با تلفات وحشتناک چنین حملاتی که شامل 250 کشته در عرض 18 ماه می‌شود از سمتش استعفا می‌داد.» خبر دیگر اینکه پلیس فرانسه اعلام کرده چهار نفر دیگر را در ارتباط با حادثه تروریستی نیس علاوه بر همسر بوهلال دستگیر کرده است. در عملیات تروریستی شهر نیس فرانسه 84 نفر کشته و 202 نفر زخمی شدند،که حال 18 نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
10 تن از قربانیان کودک و نوجوان هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 تیر 1395
دوشنبه 28 تیر 1395 06:43 ب.ظ
مرگ بر انگلیس و فرانسه
دوشنبه 28 تیر 1395 06:42 ب.ظ
درود بر شیخ عیسی
مرگ بر ال خلیفه

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic