تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


در اولین نطق پارلمانی

نخست‌وزیر انگلیس: هیچ ترسی از فشردن دکمه سلاح هسته‌ای ندارم!

 ۲۹/ ۰۴ / ۱۳۹۵

Image result for ‫نخست‌وزیر انگلیس‬‎
نخست‌وزیر جدید انگلیس در اولین نطق پارلمانی خود از احتمال استفاده از سلاح هسته‌ای در صورت نیاز سخن به میان آورد.
«ترزا می» نخست‌وزیر جدید انگلیس که هفته گذشته به دنبال استعفای «دیوید کامرون» جانشین وی شده است در اولین اظهار نظر خود در پارلمان این کشور به عنوان نخست‌وزیر سخنان مهمی به زبان آورد.  «ترزا می»، در پارلمان، از قانونگذاران خواست تا از طرح به‌روز‌رسانی سیستم‌های تسلیحات هسته‌ای «تریدنت» حمایت کنند. او مدعی شد که سیستم‌های مذکور نه تنها از انگلیس در برابر تهدید روزافزون روسیه و کره‌شمالی محافظت می‌کند، بلکه هزاران شغل در اسکاتلند و سایر مناطق در امان خواهند ماند. نخست‌وزیر انگلیس در ادامه گفت بدون هیچ تردید و ترسی، مایل است که در صورت لزوم، دکمه سلاح هسته‌ای را بفشارد!
پس از این سخنان، قانونگذاران انگلیسی از طرح به‌روز‌رسانی سیستم‌های تسلیحات هسته‌ای تریدنت، با 472 رای موافق در برابر 117 رای مخالف حمایت کردند. به گزارش ایسنا، این رای‌گیری ساخت چهار زیردریایی جایگزین با هزینه تقریبی 31 میلیارد پوند را تایید می‌کند. «مایکل فالونگ»، وزیر دفاع انگلیس در جمع نمایندگان گفت، تهدیدات هسته‌ای در سراسر جهان رو به افزایش است و سیستم تسلیحاتی تریدنت تردید به جان دشمنان ما می‌اندازد. در مجموع 47 قانونگذار از حزب کارگر به این طرح رای منفی دادند. بسیاری از نمایندگان از این موقعیت برای حمله به مواضع «جرمی کوربین» که همواره مخالف تسلیحات هسته‌ای است، استفاده کردند.


اندیشکده رند:
شرق و غرب عالم درگیر تبعات جنگ سرد آمریکا با روسیه و چین خواهد شد

Image result for ‫شرق و غرب عالم درگیر تبعات جنگ سرد آمریکا با روسیه و چین خواهد شد‬‎
اندیشکده «رند» در گزارشی نوشته آمریکا از قدرت روزافزون روسیه و چین نگران است و برای مقابله با آن در حال برنامه‌ریزی است که ممکن است این مقابله به جنگ سرد جدیدی میان شرق و غرب بدل شود.
تنش در روابط روسیه و آمریکا از یک‌سو و بین آمریکا و چین از سوی دیگر مسئله‌ای نیست که مخفی بماند. کارشناسان معتقدند افزایش تنش‌ها بر سر گسترش ناتو به شرق از یک‌سو و مسائل دریای چین جنوبی از سوی دیگر باعث خواهد شد روسیه و چین به سمت اتحاد و همگرایی بیشتر پیش بروند و از سوی دیگر جهان شاهد جنگ سرد جدیدی بین دو طرف خواهد بود.
در همین راستا اندیشکده آمریکایی رند طی گزارشی به بررسی عملیات‌های احتمالی  آمریکا در شرق و جنوب شرقی آسیا  برای مقابله با روسیه و چین پرداخته است. در این گزارش فرصت‌ها و تهدیدهای مقابله ‌به‌مثل آمریکا در منطقه‌ اقیانوس آرام هم بررسی شده است.
 به گزارش تسنیم، این گزارش نشان می‌دهد که واشنگتن برای مقابله با قدرت روزافزون روسیه و چین قصد دارد با مستقرکردن سامانه‌های  موشکی میان‌برد هسته‌ای خود در حوزه‌ اقیانوس آرام، قدرت بازدارندگی خود را در برابر چین و روسیه افزایش دهد و توسعه‌طلبی‌های آن‌ها را با ایجاد تهدید هسته‌ای مدیریت کند.
برنامه‌ریزی برای چنین اقداماتی دو معنا دارد: اولاً نشان‌دهنده‌ قدرت روبه‌رشد چین و روسیه و نگرانی آمریکا از این امر است، آمریکا قدرت‌گرفتن روزافزون این دو کشور را تهدیدی جدی برای نظم جهانی به رهبری خود می‌داند و قصد دارد تا جای ممکن با آن‌ها مقابله نماید؛ ثانیاً آمریکا نگران است که تصمیمش برای استقرار سامانه‌های پیشرفته‌ موشک‌های میان‌برد هسته‌ای در اقیانوس آرام، موجب تحریک مقامات چین و روسیه برای تسریع اقدامات خود برای تغییر نظم موجود جهانی شود؛ اقداماتی که ممکن است موجب بروز جنگ سرد جدیدی میان قدرت‌های شرق و غرب شود و مشکلات بسیاری برای طرفین ایجاد نماید.


کره‌شمالی با آزمایش 3 موشک بالستیک پاسخ ماجراجویی‌های نظامی آمریکا را داد

Image result for ‫کره‌شمالی با آزمایش 3 موشک بالستیک پاسخ ماجراجویی‌های نظامی آمریکا را داد‬‎

کره شمالی در واکنش به استقرار سامانه موشکی تاد، ۳ فروند موشک بالستیک با برد ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر به سوی دریا شلیک کرد.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ارتش کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، کره شمالی 3 فروند موشک بالستیک را با برد 500 تا 600 کیلومتر شلیک کرده است. ارتش آمریکا نیز شلیک این موشک‌ها را رصد کرده است. ارتش آمریکا هم اعلام کرده که 2 فروند از این موشک‌ها، از نوع موشک‌های اسکاد و موشک دیگر از نوع «رودونگ» بوده است. کره شمالی طی سال‌های اخیر تعداد زیادی از این موشک‌ها را شلیک کرده است. شلیک این موشک‌ها چند روز پس از آن انجام شده که آمریکا و کره جنوبی تصمیم نهایی را در خصوص استقرار سامانه دفاع موشکی تاد در کره جنوبی اعلام کردند. پیونگ یانگ پیش از این تهدید کرده بود که واکنش فیزیکی نسبت به این اقدام آمریکا و کره جنوبی نشان خواهد داد. بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه آفریقا

با صدور بیانیه ضدصهیونیستی به کار خود پایان داد  

Image result for ‫بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه آفریقا‬‎

رهبران کشورهای آفریقایی چند روز پس از سفر نتانیاهو به کشورهای آفریقایی و در پایان بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه آفریقا در بیانیه‌ای خواستار پایان محاصره غزه و توقف شهرک‌سازی‌های اسرائیل شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری الجزیره، در این نشست که روز گذشته با حضور نزدیک به 30 رئیس دولت از کشورهای آفریقایی در کیگالی پایتخت «رواندا» برگزار شد شرکت‌کنندگان بر اعزام نیرو به سودان جنوبی برای ترک مخاصمه، لغو فوری محاصره غزه و توقف شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی تاکید کردند. رهبران آفریقایی ادامه اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی را هم محکوم و تاکید کردند که همچنان از فلسطین حمایت خواهند کرد.
رهبران کشورهای آفریقایی همچنین شهرک سازی‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین به ویژه در کرانه باختری و قدس اشغالی و نیز بلندی‌های اشغال‌شده جولان سوریه را محکوم کردند.
اخیرا بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به چند کشور آفریقایی از جمله اوگاندا و اتیوپی مدعی شده بود که کشورهای اتحادیه آفریقا تمایل زیادی دارند که اسرائیل را به عنوان عضو ناظر به عضویت بپذیرند در حالی که این کشورها اعلام کردند نه‌تنها تمایلی به عضویت این رژیم دراتحادیه آفریقا ندارند بلکه استقبال گرمی هم از نتانیاهو به عمل نیاورده بودند!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 تیر 1395
چهارشنبه 30 تیر 1395 11:36 ق.ظ
مرگ بر آمریکا
چهارشنبه 30 تیر 1395 11:35 ق.ظ
مرگ بر آمریکا
مرگ بر انگلیس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic