تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رهبر حزب کارگر انگلیس:
ناتو باید منحل شود و کشورهای عضو به وطن خود بازگردند  
    ۳۰/  ۰۵ / ۱۳۹۵

Image result for ‫رهبر حزب کارگر انگلیس‬‎
رهبر حزب کارگر انگلیس که از مخالفین سرسخت جنگ به شمار می‌رود خواستار تعطیلی کامل سازمان نظامی ناتو شد.
حزب کارگر انگلیس شهریور سال گذشته پس از شکست «ادمیلیبند» از دیوید کامرون در انتخابات پارلمانی جرمی کوربین 67 ساله سیاستمدار کهنه کار و چپگرا را به عنوان رئیس حزب انتخاب کرد. کوربین طی یک سال گذشته سخنرانی‌های زیادی در مخالفت با نظامی گری و جنگ انجام داده است. انتخاب کوربین مجامع سیاسی انگلیس و حتی غرب را شوکه کرد.
وی در تازه‌ترین سخنرانی خود بار دیگر ضمن مخالفت با جنگ خواستار تعطیلی ناتو  و بازگشت اعضای آن به کشورهایشان شد. کوربین روز پنج‌شنبه در پاسخ به سؤالی درباره تهاجم احتمالی روسیه، از هرگونه حمایت یا عدم حمایت از ناتو سرباز زد.کوربین همچنین درباره موافقت برای کمک به کشورهای همپیمان ناتو گفت: «من دوست ندارم به جنگ برویم. آنچه من می‌خواهم انجام دهم، به دست آوردن جهانی است که در آن نیازی به رفتن به جنگ نیست،‌ جایی که نیازی به آن نیست. این، عملی است.» پیش از این هم در سال 2014 کوربین گفته بود، ناتو می‌بایست در سال 1990 تعطیل می‌شد.بعد از این اظهارات کوربین، سران دفاعی انگلیس هشدار دادند سخنان وی تضعیف‌کننده «تمدن غربی» است.فرماندهان ارتش انگلیس اظهارات وی را به شدت «مخرب» نامیده و ضمن تعمیم نظر خود به نظر «مردم»، مدعی شدند که دیدگاه کوربین در نظر عموم مردم، انزجار‌آور است. «راسموسن» دبیر کل سابق ناتو  نیز ضمن اعتراض به سخنان کوربین گفت نظرات وی، پوتین را تحریک به اقدامات تهاجمی می‌کند و ادامه داد، دیدگاه کوربین مانند دیدگاه «دونالد ترامپ» نامزد ریاست جمهوری آمریکا است!رژیم صهیونیستی:
طرح صلح ژنرال السیسی یعنی تحقق رؤیای از نیل تا فرات!

Image result for ‫طرح صلح ژنرال السیسی‬‎
یک وزیر صهیونیست با استقبال گسترده از طرح خائنانه مصر برای برگزاری کنفرانس به اصطلاح سازش میان فلسطین و اسرائیل اعلام کرده این طرح به رؤیای سرزمینی تل‌آویو یعنی اسرائیل از نیل تا فرات جامه عمل می‌پوشاند!
«اوری آرئیل» وزیر مسکن رژیم صهیونیستی از حزب «خانه یهودی» طی اظهاراتی تأکید کرده که «طرح صلح مصر به مراتب بهتر از طرح صلح فرانسه است و طرح فرانسه باید به کلی برچیده شود. وی در ادامه مدعی شد «با این طرح که مورد قبول اسرائیل است می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده تنها یک کشور به نام اسرائیل از رود اردن تا دریای مدیترانه تشکیل خواهد شد.»!وی در عین حال اظهار داشت که با طرح آویگدور لیبرمن وزیرجنگ رژیم صهیونیستی مخالف است چرا که لیبرمن حق ندارد مناطقی را به تشکیلات خودگردان واگذار کند بدون اینکه کابینه امنیتی اسرائیل تصمیمی در این باره اتخاذ کند.این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز بارها مخالفت خود را با طرح سازش فرانسه اعلام و در عین حال تأکید کرده که با طرح مصر موافق است.البته محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم اعلام کرده که با برگزاری کنفرانس سازش در قاهره موافق است به شرط اینکه همسو با کنفرانس پاریس باشد!  آغاز جنگ جدایی‌طلبی آمریکایی همزمان با افول تکفیری‌ها در سوریه

Image result for ‫جدایی‌طلبی آمریکا‬‎

توطئه دو ساله آمریکا برای جداسازی مناطق کردنشین از خاک سوریه، وارد فاز درگیری میان ارتش سوریه و کردها شده است، آن هم درست زمانی که تکفیری‌ها نفس‌های آخرشان را می‌کشند.
منطقه آبستن حوادث پس از داعش است و این حوادث در چارچوب طرحی در حال وقوع است که آمریکا آن را طی دو سال اخیر در شمال سوریه و عراق پیگیری می‌کرده است.واشنگتن که از راه‌اندازی داعش در سوریه و عراق طرفی نبسته، اکنون می‌خواهد بخت خود را با کردهای همسو با خود آزمایش کند. در ماجرای آزادسازی موصل، آمریکا همه اهرم‌ها را به کار گرفته که در این عملیات، نقش بعثی‌های به اصطلاح توبه کرده، عشایر مرتبط با خود و پیشمرگان کرد را پررنگ کرده و بسیج مردمی را از دور خارج کند. اما در سوریه که تحولات جلوتر از عراق رقم می‌خورند، از دیروز عملا درگیری میان ارتش سوریه و «نیروهای دموکراتیک سوریه» (کردها) آغاز شده است. این درگیری که تازه آغاز شده، ربطی به نبرد با داعش و تکفیری‌ها ندارد، بلکه دعوا بر سر سرزمین سوریه است؛ آمریکا پرحرارت‌تر از کردها می‌خواهد استان «حسکه» را از کشور سوریه جدا کند. هم‌اکنون در این استان دو پایگاه هوایی آمریکا فعال هستند و واشنگتن یک پایگاه دیگر را نیز در دست ساخت دارد. علاوه بر آن، بیش از 500 تفنگدار آمریکایی هم‌اکنون در حسکه حضور دارند.آمریکا که به مدد جنگنده‌ها‌یش و کشتار بیش از 500 غیرنظامی، شهر «منبج»  را در اختیار کردها قرار داد، اکنون تلاش می‌کند شهر «رقه»  یعنی همان پایتخت خود خوانده «داعش»  را نیز برای کردها تصرف کند و نمی‌خواهد ارتش سوریه بر این شهر مسلط شود.اما، دیروز ماجرا از این قرار بود که ارتش سوریه با شاخه نظامی حزب کارگران سوریه موسوم به «آسایش»  در حسکه درگیر شد و سپس، جنگنده‌های آمریکایی هواپیماهای جنگی سوریه را در منطقه رهگیری کردند!براساس اطلاعیه ارتش سوریه در این مورد، شبه نظامیان کرد تلاش می‌کردند کنترل شهر حسکه را در دست بگیرند و به همین خاطر، به مواضع ارتش سوریه حمله کردند که با واکنش مواجه شدند.هر چند قبلا نیز درگیری‌هایی میان طرفین رخ داده، ولی در این حد و اندازه نبوده است. با توجه به این رویداد، احتمال افزایش درگیری میان طرفین طی روزها و هفته‌های آتی وجود دارد. برخی کردهای تجزیه‌طلب سوریه اخیرا اعلام کرده بودند قصد عقب‌نشینی از مراکز تصرف شده از داعش را ندارند!در ارتباط با حمایت آمریکا از تروریست‌ها در سوریه، اخیرا «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز گفته بود کمک‌های تسلیحاتی آمریکا از طریق هوا در سوریه، بخشی به کردها و بخشی نیز به داعش می‌رسد.گفتنی است، آنکارا با مشاهده بدقولی‌های آمریکا، قصد دارد به تدریج سیاست خود را در قبال سوریه عوض کند.اعتراض بحرینی‌ها به سکوت مجامع بین‌المللی در قبال لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم 

Image result for ‫اعتراض بحرینی‌ها به سکوت مجامع بین‌المللی در قبال لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم‬‎

مردم بحرین بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و تظاهراتی در اعتراض به سرکوبگری رژیم آل خلیفه و سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این جنایات برگزار کردند.
جمعی از ساکنان منطقه «الدراز» در غرب منامه روز جمعه نیز به خیابان‌ها آمدند و در حالی که تصاویر شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را در دست داشتند سرکوبگری‌های آل خلیفه علیه شیعیان را محکوم کردند.تظاهرکنندگان شعارهایی علیه آل خلیفه سر می‌دادند و از مجامع بین‌المللی و حقوق بشری می‌خواستند که برای آزادی زندانیان سیاسی و لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم رژیم بحرین را زیر فشار قرار دهند.این تظاهرات در حالی صورت گرفت که نیروهای امنیتی بحرین برای پنجمین هفته پیاپی و پس از سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم تدابیر شدید امنیتی در منطقه الدراز اتخاذ کرده‌اند.جمعه گذشته مقامات آل خلیفه از برگزاری بزرگ‌ترین نماز جمعه شیعیان این کشور ممانعت کردند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 31 مرداد 1395
یکشنبه 31 مرداد 1395 09:16 ق.ظ
مرگ بر اسرائیل
یکشنبه 31 مرداد 1395 09:16 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات