تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پیشرفته‌ترین مرکز جاسوسی الکترونیک آمریکا و جهان هدف جاسوسی قرار گرفت

    ۳۰ /  ۰۵ / ۱۳۹۵

Image result for ‫پیشرفته‌ترین مرکز جاسوسی الکترونیک آمریکا‬‎
آژانس امنیت ملی آمریکا که پیشرفته‌ترین گروه جاسوسی الکترونیک در جهان شمرده می‌شود، هدف حمله سایبری (هک) قرار گرفته و اطلاعات زیادی از آن استخراج شده است.
سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا سالهاست که درگیر جنگ سایبری اعلام نشده‌ای علیه دولت‌های مستقل هستند.
در این میان حتی متحدین آمریکا نیز از گزند این حملات سایبری در امان نمانده‌اند. افشای جاسوسی آمریکا از رهبران اروپایی طی سال گذشته نمونه‌ای از این موارد به شمار می‌رود.اما اخیرا گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد «آژانس امنیت ملی آمریکا» این بار خود هدف حمله یک گروه نفوذگر اینترنتی قرار گرفته که در نتیجه آن نرم‌افزارهای مورد استفاده این آژانس برای جاسوسی از دیگر دولت‌ها و شرکت‌ها استخراج شده است.
ماجرا از این قرار است که یک گروه از نفوذگر‌های اینترنتی که خود را «واسطه‌های سایه» می‌نامند در این باره اعلام کرده به شبکه‌های آژانس امنیت ملی آمریکا نفوذ کرده است.
این گروه ادعا کرده توانسته در این حملات اینترنتی، نرم افزارهایی را استخراج کند که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا به منظور نفوذ غیرقانونی به رایانه‌ها و شبکه‌های دیگر دولت‌ها و شرکت‌ها، از جمله «سیسکو سیستمز » و «فورتینت » مورد استفاده قرار می‌گرفت.
«واسطه‌های سایه» می‌گویند با موفقیت توانسته‌اند در بخش موسوم به «گروه معادله» سازمان امنیت ملی آمریکا نفوذ کند.گروه مذکور بخش اندکی از اطلاعات به دست آمده (حدود 300 مگا بایت) را از طریق اینترنت منتشر کرده‌اند تا اظهارات خود را اثبات کنند. براساس اعلام کارشناسان امنیتی، تحلیل داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد این نرم افزار، واقعی است.
به گزارش تسنیم این گروه از نفوذگرها بقیه نرم افزار مذکور را در یک حراج اینترنتی به فروش گذاشته‌اند. بنابر اعلام گروه مذکور، این بسته شامل نرم افزاری است که «سلاحی بهتر از استاکس نت» شمرده می‌شود. این کرم اینترنتی (استاکس نت) شبکه‌های مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را نیز هدف قرار داده بود.
ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا پیشتر اسنادی را منتشر  کرده بود که نشان می‌داد «گروه معادله» با سازمان امنیت  ملی آمریکا مرتبط است.
«ویلیام بینی» کارشناس آژانس امنیت ملی آمریکا که بعدا به یک افشاگر تبدیل شد، به خبرگزاری اسپوتنیک گفته «این نوع حمله خاص احتمالا از درون آژانس امنیت ملی آمریکا صورت گرفته است.»
 وی همچنین گفته شبکه آژانس امنیت ملی آمریکا به صورت فیزیکی، از اینترنت جدا است، بنابراین فردی از درون این آژانس - شخصی همانند اسنودن- این نرم افزار را به دست آورده و آن را در اختیار «واسطه‌های سایه» قرار داده است.تظاهرات بی‌سابقه و میلیونی‌ مردم یمن در حمایت‌ از شورای عالی سیاسی

Image result for ‫تظاهرات بی‌سابقه و میلیونی‌ مردم یمن در حمایت‌ از شورای عالی سیاسی‬‎
شورای عالی سیاسی یمن پس از رای تاریخی  اعتماد پارلمان، با برگزاری تظاهرات میلیونی و باشکوه مردم در صنعا، توسط مردم نیز قویا تایید شد.
7 مرداد ماه بود که جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی یمن توافق کردند برای اداره امور کشور، «شورای عالی سیاسی» را  تشکیل دهند. پس از این توافق، پارلمان یمن نیز ضمن رای اعتماد به این شورا قدرت و اختیارات نخست‌وزیر و کمیته انقلابی را به این شورا انتقال داد. اقدامی که باعث قدرت گرفتن انقلابیون و خشم سعودی شد. نوبت مردم یمن بود که این شورا را با حضور میلیونی خود تایید کنند. در همین ارتباط، دیروز مردم یمن از نخستین ساعات صبح، تظاهرات بسیار گسترده‌ای را در پایتخت کشورشان برگزار کردند.  این تظاهرات میلیونی با شعار حمایت از شورای عالی سیاسی و در میدان «السبعین»  صنعا برگزار شد. به گزارش ابنا، شبکه المسیره شمار شرکت کنندگان در این تجمع را «میلیونی» و «بی‌سابقه» عنوان  کرده است.
تظاهراتی به گستردگی  4کشور
 در واکنش به بزرگی این راهپیمایی «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد، «تعداد افرادی که اکنون اینجا جمع شده‌اند بیشتر از ساکنان 4 کشور حاشیه خلیج فارس است که در حمله به یمن شرکت کرده‌اند.»  وی همچنین گفت: «مردم یمن همانند صخره‌ای سخت در برابر تمامی توطئه‌چینی‌های دشمنان ایستادند.»  الصماد تاکید کرد: «شورای سیاسی در خدمت مردم یمن است و کشور را از این رنج و سختی نجات خواهد داد. دشمنان باید بدانند که معادله جدیدی در یمن با پشتیبانی مردم آغاز شده است. ما برای شراکت اجتماعی و آشتی ملی تلاش می‌کنیم و ظرف روزهای آینده دولتی را تشکیل می‌دهیم.» رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین تاکید کرد که دست انصارالله به سوی همه جهان به جز رژیم صهیونیستی دراز است.
خروج نظامیان آمریکایی از ریاض
از سوی دیگر خبر رسیده که مقامات آمریکایی روز جمعه اعلام کرده‌اند ارتش آمریکا تعدادی از مستشاران نظامی خود را از ریاض خارج کرده است؛ این مستشاران عضو اتاق عملیات جنگ عربستان در یمن بودند. رویترز به نقل از «مسئولان آمریکایی» گزارش داده «ارتش آمریکا مشاوران نظامی را که در هماهنگ کردن حملات هوایی ائتلاف عربی در یمن شرکت داشتند، از ریاض خارج کرده و تعداد مشاوران خود در دیگر اماکن را نیز به شدت کاهش داده است.»  «ایان ماکونهی»، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در بحرین نیز  گفته «در  حال حاضر کمتر از پنج آمریکایی به صورت تمام وقت در کمیته مشترک برنامه‌ریزی برای هماهنگی درباره حمایت آمریکا و مجهز کردن جنگنده‌های ائتلاف عربی به سوخت  فعالیت می‌کنند. در طول تجاوز نظامی سعودی‌ها به یمن هواپیماهای سوخت‌رسان آمریکایی وظیفه سوخت‌رسانی هوایی جنگنده‌های سعودی و دیگر همپیمانان آنها در ائتلاف عربی را بر عهده داشتند و هنوز هم این کار توسط آمریکا انجام می‌شود. گفتنی است آمریکا به دلایل کاهش مستشاران خود در عربستان اشاره‌ای نکرده است.
شهرهای حصارک و خان‌آباد هم سقوط کردند - طالبان به کابل نزدیک شد

Image result for ‫شهرهای حصارک و خان‌آباد هم سقوط کردند - طالبان به کابل نزدیک شد‬‎

همزمان با افزایش اختلافات میان مقامات افغانستان و ناتوانی دولت در سرکوب تروریسم، عناصر طالبان با اشغال شهرها و مناطق شمال و شرق افغانستان، به پایتخت نزدیک‌تر شدند.


سرویس خارجی-

در حالی که اختلافات میان «اشرف غنی احمدزی» رئیس‌جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان، روز به روز آشکارتر می‌شود و دولت در برقراری امنیت، تعلل می‌کند، شبه نظامان تروریست مناطق تحت اشغال خود را گسترش می‌دهند و هر روز به کابل نزدیک‌تر می‌شوند.
پیش از این مقامات محلی در استان «قندوز» اعلام کرده بودند که سه شهر در این استان در آستانه سقوط است. دیروز اما خبر رسید که شهر «خان‌آباد» به دست عناصر طالبان افتاد و هر لحظه احتمال می‌رود که شهر «علی‌آباد» هم به اشغال طالبان درآید. البته وضعیت سایر شهرها و مناطق استان قندوز نیز چندان مناسب نیست  و اگر شرایط به همین صورت ادامه یابد، کل استان احتمالا سقوط خواهد کرد. هم‌اکنون شهرهای «قندوز»، «چهاردره» و «امام صاحت» استان قندوز در آستانه سقوط قرار دارند.
در استان شمالی «تخار» نیز پنج روز است که حدود 300 نیروی پلیس در شهر «درقد» تحت محاصره طالبان قرار دارند. به گفته «حمزه» فرمانده پلیس محلی، همه مسیرهای منتهی به شهر «دقد» به دست عناصر طالبان مین‌گذاری شده‌اند و داخل شهر نیز جنگ شدیدی در جریان است. به گفته وی، اکثر مناطق شهر در اشغال طالبان است.
دو استان شرقی «لوگار» و «ننگرهار» که هم‌مرز با استان کابل هستند، هم شرایط بهتری ندارند؛ در لوگار طالبان در شهرستان «ازره» مستقر شده و در ننگرهار هم شهر مهم و استراتژیک «حصارک» به دست عناصر طالبان افتاد. این پیشروی‌ها امنیت شهر «کابل» را به خطر انداختند. به گفته «رحمت‌الله نبیل» رئیس سابق سازمان امنیت ملی افغانستان، تحرکات طالبان در دو استان لوگار و ننگرهار گسترده‌تر از قبل شده و این مناطق از لحاظ راهبری، برای امنیت کابل، اهمیت ویژه‌ای دارند و اگر طالبان برنامه حمله به پایتخت را داشته باشند، مطمئنا از دو شهر «ازره» و «حصارک» به این اقدام دست می‌زنند.
از شهر کابل نیز خبر رسیده، بر اثر انفجار مین در منطقه شانزدهم این شهر، یک سرباز ارتش افغانستان کشته شد و سه نفر دیگر مجروح شدند.
در جنوب افغانستان نیز شرایط مثل شمال و شرق بحرانی است؛ «نسیمه نیازی» نماینده استان «هلمند» (جنوب) در مجلس، گفته که شرایط در این استان بحرانی است و احتمال سقوط آن توسط طالبان در آینده نزدیک وجود دارد. به گفته وی، علاوه بر اینکه هیچ هواپیمایی به استان هلمند پرواز نمی‌کند، تمام مسیرهای منتهی به این استان نیز توسط عناصر طالبان کاملا قطع شده است.
توطئه کثیف آمریکا
خبر دیگر از افغانستان اینکه، یک مقام امنیتی استان بلخ که نام وی ذکر نشده، اظهار داشته که نظامیان آمریکایی پشت پرده اختلافات مذهبی و گروگانگیری در افغانستان قرار دارند.
به گفته این مقام امنیتی، اخیرا نیروهای امنیتی افغانستان اعضای یک گروه تبهکار را که دست به آدم‌ربایی و گروگان‌گیری می‌زدند را دستگیر کرده‌اند و پس از بازجویی‌ها، مشخص شد که یکی از این افراد که رهبری گروه‌ها را در دست داشته، یک نظامی آمریکایی است.
این مقام امنیتی افزود: «زمانی که ریش مصنوعی این آمریکایی از صورتش جدا شد، با وجود این که فارسی دری را خوب صحبت می‌کرد و پشتو می‌دانست، دلیلی برای انکار اینکه خارجی است نداشت و مجبور شد به تمام اقدامات تروریستی خود به عنوان یک افغان اعتراف کند.»
به گزارش تسنیم، منبع افزود: «مشخص شد که این آمریکایی برای ایجاد تنش میان مذاهب شیعه و سنی و اختلاف‌افکنی بین اقوام مختلف در مناطق شمالی افغانستان فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده و برنامه‌هایی هم برای افزایش ناامنی‌ها داشته است.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 31 مرداد 1395
یکشنبه 31 مرداد 1395 09:15 ق.ظ
درود بر یمنی ها
یکشنبه 31 مرداد 1395 09:15 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات