تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگاننگرانی شدید الجزیره از ظهور نسخه جدید حزب‌الله در یمن

  ۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۵

Image result for ‫شبکه تلویزیونی قطر‬‎
شبکه تلویزیونی قطر با نگرانی از قدرت گرفتن انصارالله اعلام کرده اگر ارتجاع عرب نجنبند نسخه دوم حزب‌الله در یمن قدرت خواهد گرفت.
قدرت روز‌افزون حزب‌الله لبنان باعث شده تا کشورهای مرتجع عربی نگرانی خود را از ایجاد و قدرت‌گیری هر گروه شبیه به حزب‌الله در منطقه ابراز کنند. انصارالله یمن که در ماه‌های اخیر توانسته متجاوزین سعودی را شکست دهد و استان‌های جنوبی عربستان را به عرصه قدرت‌نمایی خود تبدیل کند یکی از این گروه‌هایی است که در خط مقاومت قرار دارد. این نمایش قدرت باعث شده تا شبکه تلویزیونی قطرضمن ابراز نگرانی، از متحدین آل سعود بخواهد به هر نحو ممکن که شده جلوی قدرت گرفتن بیشتر انصارالله را بگیرند. الجزیره در گزارشی در این مورد اعلام کرده «ایران توانسته تا انصارالله را تا حدزیادی به نسخه حزب‌الله تبدیل کند. اگر کشورهای عربی جنگ همه جانبه نظامی، اقتصادی و رسانه‌ای علیه انصارالله را ادامه ندهند، به زودی نسخه حزب‌الله لبنان شمال یمن را به دست خواهد گرفت.انتفاضه قدس شدت گرفت
 جوانان فلسطینی با سلاح سرد و بمب‌های‌آتش‌زا 4 نظامی صهیونیست را زخمی کردند

Image result for ‫جوانان فلسطین 4 نظامی صهیونیست را زخمی کردند‬‎

طی دو عملیات شهادت‌طلبانه و چندین درگیری مستقیم با صهیونیست‌ها در کرانه باختری سه فلسطینی به شهادت رسیدند و 4 نظامی صهیونیست نیز مجروح شدند.
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده دو جوان به نام‌های «مهند» و «امیرالرجبی» به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شهر الخلیل به شهادت رسیدند.
رژیم صهیونیستی مدعی شده این دو جوان قصد حمله به نظامیان اسرائیلی با سلاح سرد را داشتند که هدف تیراندازی قرار گرفتند.
به گزارش خبرگزاری قدس، یک جوان 16 ساله فلسطینی نیز به نام «عیسی سلیم محمود طریده» روز دوشنبه در مرکز ایست و بازرسی شهرک بنی‌نعیم در شهر الخلیل هدف تیراندازی مستقیم نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید. صهیونیست‌ها می‌گویند وی نیز قصد انجام حمله داشته است. شبکه العالم هم اعلام کرده روز گذشته یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی در قدس اشغالی زخمی شد، این فلسطینی دو تن از نیروهای صهیونیستی را نزدیک باب‌الساهره با سلاح سرد زخمی کرده بود.
اراضی فلسطین اشغالی از اول اکتبر گذشته (9 مهرماه) شاهد انتفاضه و قیام مردمی در برابر سرکوبگری اشغالگران صهیونیست است.
آمار شهدای انتفاضه تاکنون به 247 نفر رسیده است. در جریان درگیری‌های روز گذشته در کرانه باختری میان معترضان فلسطینی و ارتش رژیم صهیونیستی نیز دو نظامی این رژیم مجروح شدند.
به گزارش فارس به نقل از «تایمز اسرائیل»، مقامات ارتش رژیم صهیونیستی می‌گویند 2 نظامی آنها درپی اصابت بمب آتش‌زا طی درگیری با فلسطینیان در اردوگاه «الدهیشه» واقع در جنوب «بیت‌لحم» مجروح شدند.
ساکنان این اردوگاه با پرتاب سنگ و بمب‌های آتش‌زا به سمت نظامیان اشغالگر با آنان مقابله کردند.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که روز گذشته بر اثر پرتاب سنگ از سوی فلسطینیان در اطراف قدس اشغالی یک راننده اتوبوس اسرائیلی هم زخمی شده است.
تحلیلگران معتقدند علت شدت گرفتن عملیات شهادت‌طلبانه در روزهای اخیر در قدس و کرانه باختری اعدام خیابانی سه جوان فلسطینی در الخلیل و یک جوان دیگر در روز جمعه بوده است.
در همین رابطه جنبش حماس با تأکید بر اینکه «انتفاضه قدس تا تحقق کامل آرمان‌های ملت فلسطین ادامه خواهد داشت» خواستار تشدید عملیات‌های مقاومتی در کرانه باختری و قدس شد.
سایر رویدادها
* براساس نتایج تحقیقات موسسه «سیاست خاورمیانه» بیش از 80 درصد مردم آمریکا مخالف کمک 38 میلیاردی دولت کشورشان به رژیم صهیونیستی هستند.
* درپی کشته شدن یک جوان اردنی در قدس اشغالی اردن از سفیر رژیم صهیونیستی در امان توضیح خواست. صهیونیست‌ها می‌گویند تصور می‌کردند این گردشگر اردنی، عامل فلسطین برای انجام عملیات استشهادی بود!
* یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه موسوم به اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پایتخت قطر با خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس و اسماعیل هنیه معاون وی دیدار کرد.
* 88 سناتور آمریکایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستند که سیاست وتوی قطعنامه‌های ضد اسرائیلی در سازمان ملل ادامه یابد.در سایه سکوت سنگین مدعیان دفاع از حقوق‌بشر
جنگنده‌های آل‌سعود طی یک روز 7 استان یمن را 65 بار بمباران کردند

Image result for ‫جنگنده‌های آل‌سعود طی یک روز 7 استان یمن را 65 بار بمباران کردند‬‎

جنگنده‌های سعودی در سایه سکوت همیشگی و تکراری مجامع بین‌المللی، 7 استان یمن را 65 بار بمباران و ده‌ها زن و کودک را قتل‌عام کردند.
بعد از شکست مذاکرات اخیر گروه‌های یمنی در کویت، ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به پایتخت و نوار مرزی یمن شدت بخشیده است. تعداد حملات این ائتلاف به مناطق مسکونی یمن در برخی از روزها به بیش از 100 حمله می‌رسد و این در حالی است که اوضاع انسانی به دلیل ادامه تحریم هوایی و دریایی و مشکل بودن ورود کالا و دارو به این کشور بدتر شده است. نهادهای بین‌المللی نیز تنها نظاره‌گر ماجرا هستند و حتی برخی از این نهادها مانند سازمان ملل رسما از سعودی‌ها حمایت می‌کنند. در همین اوضاع، جنگنده‌های ائتلاف سعودی یکشنبه شب با خیالی آسوده بیش از 65 بار صنعا و 6 استان دیگر یمن را بمباران کردند. شبکه خبری «المسیره»، گزارش داده که جنگنده‌های عربستان سازمان امنیت ملی یمن را در صنعا سه بار هدف قرار داده و منطقه «نقیل یسلح» در جنوب صنعا و منطقه الازرقین را هر کدام 4بار بمباران کرده است. مناطق ولد مسعود، الخانق، مندبه و ثعبان در شهر باقم در استان صعده نیز شاهد 20 حمله هوایی جنگنده‌های سعودی بود. در پی این حملات فقط در استان الجوف در شرق یمن، 12 کودک و 3 زن به شهادت رسیدند. از شمار شهدای باقی استان‌ها خبری منتشر نشده است.
بمباران بیمارستان
جنگنده‌های رژیم سعودی همچنین یک مرکز درمانی را در یمن ویران کردند. این جنگنده‌ها روز دوشنبه 29 شهریورماه یک مرکز درمانی را در منطقه «الصفراء» در استان صعده در شمال یمن بمباران کردند و باعث ویرانی این مرکز درمانی شدند. بمباران این مرکز درمانی در استان صعده در حالی رخ داد که این استان هم اکنون به دلیل ادامه بمباران جنگنده‌های رژیم سعودی به شدت از لحاظ امکانات درمانی در تنگنا قرار دارد.
خبر دیگر اینکه، سازمان عفو بین‌الملل از کشف شواهد و اسناد جدید در خصوص حمله خونین سعودی‌ها به بیمارستان پزشکان بدون مرز در یمن، با استفاده از بمب‌های هدایت شونده آمریکایی خبر داد. این سازمان حقوقی روز دوشنبه از کشف شواهدی در خصوص استفاده از بمب ساخت آمریکا در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف سعودی به بیمارستان مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز یمن در 25مرداد ماه (15 اوت) خبر داد. در حمله جنگنده‌های سعودی به بیمارستان شهر«عبس» واقع در شمال یمن (بیمارستان مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز) 19 نفر شهید و 24 نفر دیگر زخمی شدند. این در حالی است که سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که تجاوز عربستان به یمن منجر به جان باختن 10 هزار یمنی و آواره شدن سه میلیون نفر شده است. همچنین حدود 200 هزار نفر به دنبال یافتن پناهگاهی به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 شهریور 1395
جمعه 2 مهر 1395 11:33 ق.ظ
مرگ بر اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic