تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

شلیک ناو روسی به اتاق عملیات کارشناسان

آمریکا، اسرائیل، آلمان و عربستان در حلب

 ۳۰/ ۰۶ / ۱۳۹۵

Image result for ‫شلیک ناو روسی به اتاق عملیات  در حلب‬‎

برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند اتاق عملیات تکفیری‌ها در «حلب» هدف یک موشک هدایت‌شونده روسی قرار گرفته و سرنوشت 30 کارشناس نظامی از آمریکا، رژیم صهیونیستی، قطر، آلمان و عربستان که در این اتاق حضور داشتند، نامعلوم است.
دیروز خبرگزاری میزان به نقل از «اسپوتنیک» اعلام کرد یک ناو روسی مستقر در مدیترانه، اتاق عملیات عناصر تکفیری در شهر حلب را با یک فروند موشک هدایت‌شونده از نوع «کالیبر» هدف قرار داد. در این اتاق 30 نفر از کارشناسان نظامی از کشورهای آمریکا، رژیم صهیونیستی، قطر، آلمان و عربستان حضور داشتند. در ارتباط با سرنوشت این نظامیان همکار عناصر تروریستی، گزارشی نرسیده است. منابع رسمی تاکنون درباره صحت و سقم این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.با کسب 76 درصد کل آراء رقم خورد
پیروزی بی‌سابقه حزب حاکم روسیه در انتخابات پارلمانی

Image result for ‫پیروزی بی‌سابقه حزب حاکم روسیه در انتخابات پارلمانی‬‎

حزب حاکم «روسیه واحد» در انتخابات هشتمین دوره دوما با کسب 76 درصد کرسی‌ها به پیروزی بی‌سابقه‌ای دست یافته است.
هشتمین دوره انتخابات دوما در روسیه برای رای گیری از حدود 112 میلیون شهروند روس واجد شرایط رای دادن در داخل و 145کشور جهان روز یکشنبه برگزار شد و حدود 48 درصد از مردم در آن شرکت کردند. براساس نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، حزب حاکم به رهبری «دیمیتری مدودف» نخست وزیر که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور کنونی شاخص‌ترین چهره آن به شمار می‌رود، پس از شمارش 98 درصد آرا از جمع 225 سهمیه فهرست‌های حزبی 140 کرسی یعنی بیش از 54 درصد آرا را کسب کرد. همچنین 203 نامزد فهرست انفرادی راه یافته به دوما نیز در اردوگاه حزب حاکم «روسیه واحد» قرار دارند که جمع نمایندگان حامی دولت کنونی در دومای آینده را به 343 کرسی رساند که نسبت به دوره هفتم 105 کرسی بیشتر شده است و این یعنی کسب 76 درصد کرسی‌ها که نسبت به دور قبل که 53 درصد بود رشد چشمگیری داشته است. استقبال مردم روسیه از حزب حاکم این کشور درحالی صورت می‌گیرد که مسکو با کمک ایران و حزب‌الله جنگ تمام‌عیاری را علیه تروریست‌های تکفیری در سوریه آغاز کرده‌اند.  با توجه به این نتیجه و تضعیف احزاب رقیب، انتظار می‌رود دولت روسیه به رهبری «ولادیمیر پوتین» فرصت و امکان بیشتری برای اجرای برنامه‌های سیاسی و اقتصادی خود داشته باشد و همچنین رئیس‌جمهور روسیه نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 اعلام کند که در صورت پیروزی، چهارمین دوره مسئولیت وی در این سمت خواهد بود. از سوی دیگر حزب کمونیست که در دوره قبلی دوما 92 کرسی داشت با ریزش بیش از 50 درصدی کرسی‌های خود فقط 42نماینده از جمع فهرست حزبی و غیرحزبی خود به دوما می‌فرستد. حزب لیبرال دموکرات(ملی گراها) نیز شاهد کاهش کرسی‌های خود از 56 به 39 شده است و «روسیه عادل» از 64 کرسی به 23 کرسی سقوط کرده است. این دو حزب نیز از حامیان حزب حاکم هستند. همچنین سه کرسی دیگر از جمع 450 مسئولیت نمایندگی در دوما از فهرست انفرادی یا مستقل نزدیک به احزاب دیگر است.
کریمه
مردم کریمه هم برای اولین بار در این انتخابات شرکت کردند. این شبه‌جزیره دو سال پیش درپی برگزاری یک همه‌پرسی از اوکراین جدا و به فدراسیون روسیه ملحق شد. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با حضور در ستاد انتخاباتی روسیه واحد، این حزب را عامل ثبات بخش قدرتمند در حیات سیاسی روسیه خواند. وی گفت: «از اینکه ساختاری ایجاد شده و اوضاع سیاسی و توسعه کشور را پیش می‌برد و در تصمیم‌گیری‌های مهم شرکت می‌کند، خرسندم.» دوما یا مجلس سفلی با 450 کرسی مسئولیت تصویب قوانین، نظارت بر کار دولت، گزارش‌گیری از برنامه‌های وزیران را بر عهده دارد و مصوبات این مجلس به شورای فدراسیون روسیه به عنوان سنا یا علیا با 178 نماینده فرستاده می‌شود که در صورت تایید و سپس امضای رئیس‌جمهور اعتبار اجرایی می‌یابد و ترکیب این دو مجلس عنوان پارلمان فدراسیون روسیه را دارد. در واکنش به این انتخابات، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی، حقوق بشر و کارگری اعلام کرد، انتخابات روسیه به خوبی اداره شد، اما در عین حال محدودیت‌های چشمگیری هم در ارتباط با حق آزادی بیان به چشم می‌خورد. اتحادیه اروپا اعلام نیز کرده که انتخابات دوما را به رسمیت نمی‌شناسد و یکی از علل آن برگزاری رأی‌گیری در کریمه است که آن را جز روسیه نمی‌داند.

کلینتون فقط 2 راه پیش رو دارد /مرگ یا کناره‌گیری از انتخابات

Image result for ‫کلینتون فقط 2 راه پیش رو دارد /مرگ یا کناره‌گیری از انتخابات‬‎

هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، چندی پیش پس از شرکت در مراسم یادبود قربانیان 11 سپتامبر، از حال رفت و غش کرد. پزشکان وی پس از انتشار تصاویر کلینتون در آن شرایط، مجبور شدند جهت پاسخگویی به افکار عمومی هم که شده به مریضی «ذات‌الریه» کلینتون اعتراف کنند. اتفاق اخیری که برای نامزد دموکرات‌ها در انتخابات افتاد، آمریکایی‌ها را به این فکر فرو برده که «آیا چنین فردی که بارها در عناوین مختلف به مردم دروغ گفته و حال به شدت بیمار است،  صلاحیت رئیس‌جمهور شدن را دارد؟! روزنامه کیهان برای بررسی وجه حقوقی انصراف احتمالی کلینتون از انتخابات به سراغ 2 تن از کارشناسان آمریکایی حوزه آمریکا رفته و در رابطه با سناریوهای پیش روی انتخابات این کشور به گفت‌وگو نشسته است.
«استفان لندمن» تحلیلگر مسائل آمریکا، در پاسخ به این سؤال که «روند قانونی در انتخابات پیش رو آمریکا در صورت حذف کلینتون چگونه است؟» این‌طور پاسخ گفته که: «سؤال مهمی را طرح کردید که اتفاقا جامعه آمریکا روی آن حساس شده است. تا آنجا که من می‌دانم روندی در قانون اساسی آمریکا برای این حالت تعریف نشده است. در حالتی که نامزدی از گردونه انتخابات به هر دلیلی خارج شود، قانون اساسی آمریکا تمهیدی را برای آن در نظر نگرفته است، حتی اگر نامزدی مجبور به ترک انتخابات به خاطر مشکلات جسمی و سلامت شود.»
به عقیده من رهبران احزاب در این مواقع تصمیم می‌گیرند. آنها یا معاون را انتخاب خواهند کرد و یا فرد دیگری را ترجیح می‌دهند. ضمنا من درباره احتمال آنکه هیلاری بدل داشته باشد فکر کردم. واقعیت این است، با آ‌نکه اطلاعاتی درباره مریضی وی انتشار یافته ما اطلاعات کامل و اساسی از مریضی وی نداریم. پزشکان هیلاری حتما قبل از آنکه مداواگران خوبی باشند، سیاست‌مداران خوبی هستند و به حساسیت موضوع انتخابات واقف هستند. آنها دستور می‌گیرند و تحت اوامر کلینتون هستند. بنابراین نمی‌توان توقع داشت که حقیقت را از زبان آنها شنید. اگر غیر از این باشد آنها شغل حرفه‌ای خود را از دست می‌دهند و زندگی‌شان در خطر خواهد بود.»
نویسنده کتاب «اشغال بانکداران» در ادامه تصریح کرد: «من باور دارم هیلاری قطعا مریض است و مطمئنا هنوز بهبود نیافته است. کلینتون در مراسم یادبود یازده سپتامبر از حال رفت و این نشان می‌‌دهد که او از مریضی سختی رنج می‌برد و صحبت جدی‌تر از این حرف‌هاست. حاکمیت کنونی آمریکا از کلینتون حمایت می‌کند و انتخاب او به معنای پیروزی اوباماست. چرا که وی هم حزبی هیلاری محسوب می‌شود.»
وی همچنین در رابطه با احتمال وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: «به نظرم ترامپ حرف عجیبی درباره تقلب در انتخابات نزده است و احتمال این امر بسیار زیاد است، مخصوصا آنکه سیستم انتخابات الکترونیکی است و نظارت در آن سخت است. وضعیت آ‌مریکا بدون تعارف به هم ریخته است و دموکراسی فقط نمایشی در آمریکا است. ملت آمریکا نمی‌توانند انتخاب کنند که چه کسی بر آنها حکومت کند. دلارهای مردمی که مالیات می‌دهند خرج جنگ‌افروزی می‌شود و به نیاز جامعه پاسخگو نیست. هیلاری خطرناک‌ترین نامزدی است که تاکنون در انتخابات دیده‌ام. من از پیروزی کلینتون در انتخابات وحشت دارم!»
پروفسور «وین مدسن» کارشناس حوزه امنیت و بین‌الملل، اما از زوایه دیگری به این موضوع می‌نگرد. مدسن در پاسخ به این سؤال مشابه این‌طور جواب داد:
«کلینتون چه کنار باشد و چه بمیرد، کمیته ملی دموکراتیک جلسه ای را ترتیب خواهد داد و جایگزین هیلاری برای انتخابات را تعیین خواهد کرد که احتمالا «تیم کین» معاون اول کلینتون خواهد بود. «مدسن»، که افشاگری‌هایش زبان‌زد آمریکایی‌هاست سعی دارد، به بعد کمتر توجه شده این ماجرا بپردازد. او این‌طور می‌گوید که: «نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است زمان اعلام این تصمیم است. اکنون که دو ماه تا انتخابات بیشتر نمانده تصمیمات باید دقیقا به موقع باشد. اگر این تصمیم کمتر از دو هفته دیگر نهایی شود یعنی قبل از اتمام ماه سپتامبر، تغییرات در ماشین‌های الکترونیکی انتخابات می‌تواند لحاظ شود و نام نفر جدید مثلا تیم کین جایگزین هیلاری شود. اما اگر پس از ماه سپتامبر یعنی در اکتبر این اتفاق رخ دهد وضعیت مقداری پیچیده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید مردم به طور مستقیم رئیس‌جمهوری را انتخاب نمی‌کنند بلکه نمایندگان حزب موردنظر را در ایالت خود انتخاب می‌کنند. سپس این نمایندگان که تعداد آنها به 538 نفر می‌رسد در شورای انتخابات آمریکا ماه بعد از انتخابات جمع می‌شوند و رای می‌دهند. حزبی که از نصف بیشتر رای کسب کند پیروز می‌شود. بنابراین طبق قانون حزبی که بیش از 270 رای اخذ کند برنده است. این 538 نماینده بین تمام 50 ایالت آمریکا تقسیم شده‌اند. نسبت تخصیص نمایندگان در هر ایالتی بر اساس نسبت نمایندگان آنها در کنگره است. مثلا کالیفرنیا 55 نماینده دارد و یا  ایالت میسوری 10 نماینده دارد.»
نویسنده کتاب «کابوس آمریکا» در ادامه می‌گوید: «اما قاعده‌ای که مقداری پیچیدگی دارد این است که در بعضی از ایالات مثل میشیگان، بر اساس قانون ایالتی، نمایندگان دو حزب می‌بایستی که به شخص رای دهند و  نه حزب و بدین معنی که مثلا اگر در این ایالت میشیگان مردم به حزب دموکرات رای دهند، این رای برای کلینتون که نماینده دموکرات‌ها در سیستم انتخاباتی ثبت شده محسوب می‌شود و نه حزب دموکرات‌. از آنجا که در اواخر سپتامبر اسامی کاندیداها نهایی می‌شوند، رای دموکرات‌ها در چنین ایالاتی قطعا خواهد سوخت، چون دیگر هیلاری در انتخابات حضور ندارد. اگر این سناریو پیش آید و این موضوع باعث شود که هیچ یک از احزاب به حداقل 270 رای دست نیابد، این بدین معنی است که پیروز مشخص نشده است. در این صورت انتخابات به طور کلی به خانه نمایندگان ارجاع داده خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد با توجه به اینکه تعداد جمهوری‌خواهان در آنجا بیشتر است، ترامپ رئیس‌جمهور خواهد شد.» وی در نهایت گفت: «که اینها همه احتمالاتی است که امکان دارد رخ دهد، اما به عقیده من کلینتون باید رقابت‌های انتخاباتی را رها کند وگرنه بهتر است بمیرد!»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 شهریور 1395
جمعه 2 مهر 1395 10:32 ق.ظ
مرگ بر آمریگاو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات