تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

آل خلیفه تعرض به نمادهای محرم را قانونی کرد!

۱۳۹۵/۰۷/۱۳

Image result for ‫آل خلیفه تعرض به نمادهای محرم را قانونی کرد!‬‎
رئیس امنیت عمومی بحرین تعرض و جمع‌آوری نمادهای ویژه ماه محرم را عین قانون دانست!
«طارق الحسن»، رئیس امنیت عمومی بحرین تعرض نیروهای امنیتی به نمادهای عاشورایی را اجرای قانون توصیف و آن را اقدامی «ضروری» عنوان کرد!
به گزارش فارس به نقل از المنار، الحسن «شهروندانی را که سعی می‌کنند به هر وسیله حتی با بدن‌های خود جلوی از بین بردن نمادهای عاشورایی را بگیرند»، «متخلفین و خارج‌شدگان از قانون» خواند.رژیم آل خلیفه از اولین روز آغاز ماه محرم، پرچم‌های سبز و مشکی و نمادهای ویژه ماه محرم را از مناطق مختلف بحرین جمع‌آوری و از ورود برخی علمای شیعه به منطقه الدراز (محل سکونت شیخ عیسی قاسم) جلوگیری کرده است.این در حالی است که علمای بحرینی با صدور بیانیه‌‌ای اقدام آل خلیفه در جمع‌آوری نمادهای عاشورایی را جنگ با اعتقادات مسلمانان اعلام و نسبت به آن هشدار دادند.یادداشت هنری جیروکس استاد دانشگاه مک‌مستر کانادا
  نئولیبرالیسم چگونه به پاشنه آشیل آمریکا تبدیل شد؟

Image result for ‫نئولیبرالیسم‬‎
نئولیبرالیسم طی چند دهه گذشته تبدیل به نظریه  حاکم بر اقتصاد سیاسی بین الملل شده و دولت آمریکا به عنوان متولی اصلی نظم ناعادلانه موجود نظام بین‌الملل  مدعی بوده که در حال پیاده‌سازی اصول نئولیبرالیسم است. اما دولت آمریکا خود نیز به خوبی می‌داند که در سه حوزه اقتصاد، سیاست و فرهنگ هیچ‌گاه حتی به اصولی که خود ادعا می‌کند که به آنها پایبند است پایبند نبود و هر زمانی که خواسته یا منافعش ایجاب کرده است هم از بنگاه‌ها و شرکت‌های آمریکایی به زور سرنیزه حمایت کرده است و هر زمانی هم که توانسته اصول دمکراسی و حقوق بشر را نقض کرده و از تروریسم،گروه‌های تروریستی و تروریسم دولتی دولت سعودی و رژیم صهیونیستی حمایت کرده است که شاهد مثال آن صدها هزار کشته ،مجروح و معلولی است که در غرب آسیا طی یک دهه گذشته روی دست دولت‌ها باقی مانده‌اند.
قشر آکادمیک و علمی آمریکا نیز نظری غیراز دولت آمریکا دارند و همواره آمریکا را به نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم و به  زیرپاگذاشتن اصول و قواعد آمره بین‌المللی  متهم می‌کنند. «هنری جیروکس» استاد آمریکایی دانشگاه «مک مستر» کانادا اما «نئولیبرالیسم» را پاشنه آشیل نظام سیاسی و اقتصادی آمریکا می‌داند.وی معتقد است که اساس حکومت آمریکا بر بی‌عدالتی و رفتار تبعیض‌آمیز بنا شده است و این بی‌عدالتی ناشی از پیگیری مکتب نئولیبرالیسم است. «جیروکس» که مولف بیش از 50 کتاب در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی است در جدیدترین نگارش خود، کتاب «آمریکا در جنگ با خود»  «America at war with itself» را به رشته تحریر در آورده و در آن گفته که چگونه ظهور«نئولیبرالیسم» در آمریکا منجر به سقوط قریب‌الوقوع جامعه آمریکا شده است؛ «هنری جیروکس» در این باره یادداشتی را برای کیهان نوشته که در ادامه آن را می‌خوانید؛
«نئولیبرالیسم» که امروز آن را در آمریکا مشاهده می‌کنیم، نظامی است که سلطه اقتصادی وسیاسی را در بر می‌گیرد. این نظام سیاسی و اقتصادی حدود  سال 1970 ظهور کرد و هدف اولیه آن اعطای قدرت سیاسی و مالی به گروه‌های اندک شماری بود که در واقع صاحبان پول بودند. هدف این نظام «تسلیم مطلق قدرت به دست نخبگان مالی و اقتصادی است که همان مافیای پول هستند. تحت نظام نئولیبرالیسم، مالکان بازار نه تنها بر اقتصاد تسلط دارند بلکه به جنبه‌های اجتماعی مردم هم سرک می‌کشند. در چنین نظامی تمام مناسبات مردم جامعه براساس مقاصد بازرگانی و تجاری است.مردم این جوامع مجبورند که فقط ملاحظات مالی را در مناسبات اجتماعی خود رعایت کنند. نئولیبرالیسم، دموکراسی را به «پول زایی» و «کسب سود» تعبیر می‌کند.کمپانی‌های بزرگ اکنون در حال پر کردن جای دولت‌های قانونی کشور‌ها هستند. از بین بردن خدمات اجتماعی، بیمه سلامت و دولت رفاه از اولویت‌های باندهای مخوف تجاری است.از مشخصه‌های دیگر در جامعه نئولیبرالیسمی آمریکا تمرکز ویژه بر بخش خدمات است و نه بخش تولید. برای همین است که کارهای موقت و ناپایدار در جامعه آمریکا بسیار زیاد است. رشد دامنه تجاری و مالی، رشد بی‌سابقه مصرف‌گرایی، تجاری‌سازی تقریبا همه چیز از جمله علت‌هایی است که باعث انتقال قدرت از سیاست به سمت اقتصاد شده است. هر گونه فعالیتی که مداخله در نظام سرمایه‌داری به حساب آید و مایه دخالت در آنها شود محکوم به شکست است، صاحبان قدرت به آن مشکوک می‌شوند و به آن حمله می‌کنند. تنها وظیفه تعریف شده برای شهروندان در نظام نئولیبرالیسمی، صرف مصرف است. خود خواهی و توجه صددرصد به منافع شخصی از دیگر خصوصیات این نظام است.
جنبه دیگر منفی نظام نئولیبرالیسمی، امنیتی و پلیسی کردن جامعه است که این موضوع منجر به نگهبانی شدید از جوانان آمریکایی شده است. همانطور که من در کتاب جدید خود نوشته‌ام، آمریکا درحال وارد شدن به جنگ گسترده‌ای با جوانان خود است. مردم در این نظام به پروژه‌های بلندمدت تجاری اعتقاد ندارند بلکه به دنبال طرح‌های کوتاه‌مدت زودبازده هستند، و نقطه اتکای آنها در این طرح  جوانان هستند چراکه به راحتی می‌توانند آنها را به کار گیرند.نظام نئولیبرالیستی آمریکا جنگ نرمی را علیه جوانان خود کلید زده است. آمریکا جوانان خود را مجبور به مصرف‌گرایی کرده و این نوعی جنگ علیه آنها حساب می‌شود. آمریکا از دوران مدرسه  بر روی افکار کودکان و جوانان خود کار می‌کند و آنها را احمق بار می‌آورد.حضور ترامپ در یک فیلم مستهجن تازه‌ترین رسوایی مرد جنجالی جمهوریخواهان

Image result for ‫حضور ترامپ در یک فیلم مستهجن تازه‌ترین رسوایی مرد جنجالی جمهوریخواهان‬‎

یک پایگاه اینترنتی با انتشار تصاویر ویدئویی، از ایفای نقش نامزد جمهوریخواهان آمریکا در یک فیلم ضد اخلاقی پرده برداشت.
به گزارش العالم، پایگاه اینترنتی «بوزفید» با انتشار تصاویری، ایفای نقش «دونالد ترامپ» در یک فیلم مستهجن را برملا کرد. این میلیاردر آمریکایی و نامزد حزب جمهوریخواه در فیلم مزبور که سال 2000 توسط یک شرکت معروف تهیه شده است، یک بطری مشروبات الکلی را باز می‌کند و محتوای آن را روی آرم شرکت فوق می‌پاشد و در ادامه فیلم، صحنه‌های مستهجن به  نمایش درمی‌آید.
دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات) در واقع، نماینده جامعه سیاسی آمریکا هستند و برملا شدن رفتارهای ضد اخلاقی آنها، عمق فساد را در جامعه آمریکایی نشان می‌دهد.برخی کارشناسان با مقایسه سیاستمداران جدید آمریکا با سیاستمداران قدیمی‌تر این کشور، به این نتیجه رسیده‌اند که سیاستمداران و کلا، جامعه آمریکا در مسیر قهقرا افتاده و اکنون آنچه در جامعه آمریکا مشاهده می‌شود، تبعیض، بی‌عدالتی، پول‌پرستی، فساد اخلاقی و بی‌اعتمادی مردم نسبت به سیاستمداران است. دیروز تسنیم نیز به نقل از روزنامه «واشنگتن پست» گزارش داد، اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، قدرت رهبری آمریکا در جهان از بین می‌رود.استاد فرانسوی تاریخ:
 آل سعود سالانه 8 میلیارد دلار برای گسترش وهابیت هزینه می‌کند!

Image result for ‫آل سعود سالانه 8 میلیارد دلار برای گسترش وهابیت هزینه می‌کند!‬‎

یک استاد تاریخ فرانسوی در کتاب جدید خود افشا کرده که آل سعود سالانه بیش از 8 میلیارد یورو برای گسترش تفکر وهابیت هزینه می‌کند که این رقم 32 برابر هزینه واتیکان برای گسترش تفکرات مسیحی است.
«پیری کانسا» استاد فرانسوی تاریخ در جدیدترین کتاب خود به نام «دکتر سعودی و آقای جهاد»، حقایق تازه‌ای را از تلاش آل سعود برای گسترش تفکر وهابیت افشا کرده است.
در این کتاب آمده: «رژیم سعودی سالانه بیش از 8 میلیارد یورو برای گسترش تفکر وهابیت هزینه می‌کند که این رقم 32 برابر بودجه واتیکان برای گسترش تفکر مسیحیت است. بودجه واتیکان در سال 2015 نزدیک به 245 میلیون یورو بود.»
این پروفسور فرانسوی در ادامه آورده است: «سعودی‌ها بزرگترین گروه جنگجویان خارجی را تشکیل داده‌اند. این گروه شامل 5000 جنگجویی است که در جنگ علیه شوروی سابق در افغانستان مشارکت داشتند.»
در این کتاب همچنین تاکید شده که «خاندان سعودی به خاندان الشیخ وابسته هستند که از نوادگان محمدبن عبدالوهاب بنیانگذار فرقه وهابیت می‌باشند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 14 مهر 1395
پنجشنبه 15 مهر 1395 10:05 ق.ظ
آل خلیفه آل سعود هر دو وهابیند مرگ بر هر دوشان

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات