تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
با متهم کردن یکدیگر به جنایت در صنعا
آل‌سعود و رئیس‌جمهور فراری یمن به جان هم افتادند
     ۲۵ / ۰۷/ ۱۳۹۵

Image result for ‫آل‌سعود منصور هادی‬‎

در پی تلاش آل‌سعود برای شانه خالی کردن از پذیرفتن مسئولیت جنایت هولناک صنعا و مقصر معرفی کردن منصور هادی، اختلافات دولت مستعفی یمن و ریاض بالا گرفته است.
بعد از اینکه عربستان مسئولیت جنایت صنعا را به گردن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن انداخت، «عبدالعزیز جباری» یکی از اعضای دولت مستعفی «منصور هادی» به این اقدام سعودی‌ها واکنش نشان داد. بنابر اعلام پایگاه خبری «صدی المسیره»، «جباری» با حمله به فرماندهان ائتلاف عربی-سعودی گفته این عربستان بود که در یمن مرتکب جنایت‌های جنگی شد. وی همچنین تاکید کرده «هادی» و نیروهای تحت امر او هیچ دخالتی در حادثه صنعا نداشتند به همین دلیل بهتر است ائتلاف مسئولیت خود را بر عهده بگیرد.
«جباری» که عضو هیئت مذاکره‌کننده ریاض در گفت‌وگوهای صلح یمن هم هست، این را هم گفته که «ائتلاف بارها، اشتباها جرایمی در استان‌های یمن مرتکب شده و باید مسئولیت آنها را هم برعهده بگیرد. به عنوان مثال حمله به مراسم عروسی در «استان ذمار یکی از جنایت‌هایی است که قابل بخشش نیست.»
روز شنبه کمیته‌ای که عربستان برای تحقیق و بررسی جنایت صنعا تشکیل داده بود ضمن تمجید از آنچه همکاری عربستان نامیده بود مدعی شد که ستادکل ارتش یمن [بخش وابسته به هادی] با دادن اطلاعات غلط مسبب وقوع این فاجعه شده است. عربستان اخیر با حمله به تالار بزرگی در صنعا که محل برگزاری مراسم ختم پدر وزیر دفاع یمن بود، 900 نفر را به طرز فجیعی به خاک و خون کشید. به رغم واکنش غیرقابل قبول مدعیان غربی دفاع از حقوق‌بشر، این جنایت ضربه سنگینی از سوی افکار عمومی جهان به پیکر آل‌سعود و متحدانش وارد کرد.


در سکوت مدعیان دفاع از حقوق بشر
  آل‌سعود بمباران مردم یمن را از سر گرفت

Image result for ‫آل‌سعود بمباران مردم یمن را از سر گرفت‬‎

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی تنها چند روز پس از جنایت هولناک خود در «صنعا» و با مشاهده سکوت خفت‌بار نهادهای حقوق بشر غربی، حملات هوایی به شهرهای مختلف یمن را از سرگرفتند.
جنایت 2 هفته گذشته سعودی‌ها در «صنعا» که صدها غیرنظامی را به خاک و خون کشید هرچند به صورت زبانی از سوی برخی مدعیان حقوق بشری محکوم شد اما هیچگونه اقدام عملی برای تعقیب عاملان آن صورت نگرفت. عربستان نیز این سکوت و  انفعال را به مثابه «چراغ سبزی» برای ادامه جنایت‌های خود در یمن تعبیر کرد و از دیروز بار دیگر حملات خود را از سر گرفت. به گزارش ایسنا، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دیروز مناطق «الجفا» و «جبل نقم» را در شرق شهر صنعا هدف قرار دادند.
همزمان با این حملات انفجارهای شدیدی رخ داد.  در استان الحدیده نیز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی اعلام کردند مقرهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را هدف قرار داده‌ند. این جنگنده‌ها همچنین سه حمله را به یک تریلی حامل بار آهن در استان الحدیده انجام دادند. در جنایت هفته گذشته سعودی‌ها در صنعا نیز رسانه‌های این کشور و بی‌بی‌سی نوشتند، آل سعود نظامیان الحوثی را هدف قرار داده است! در مقابل انفعال مدعیان دفاع از حقوق بشر، مردم آلمان جنایات سعودی‌ها را با ریختن به خیابان‌ها محکوم کردند.
 صدها تن از معترضان به جنایت اخیر عربستان در بمباران مجلس ختمی در «صنعا»، در مقابل سفارت این کشور در «برلین» تجمع کرده تا ندای اعتراض خود را به گوش مقامات سازمان ملل متحد و بی‌تفاوتی آنها به این فاجعه برسانند. تظاهر‌کنندگان با حمل پارچه نوشته‌هایی ضمن محکوم کردن این جنایت، خواستار مجازات سعودی‌ها شدند.
ادعای تازه آمریکا
از سوی دیگر، مقام‌های آمریکایی بامداد یکشنبه برای سومین بار طی یک هفته گذشته ادعاهای قبلی درباره حمله موشکی به ناوشکن
«یو.اس.‌اس. میسون» در آب‌های بین‌المللی نزدیک سواحل یمن را تکرار کردند. دو مقام آمریکایی در گفت‌وگو با «ان.‌بی.‌سی.‌نیوز» ضمن اعلام این خبر گفتند که ناوشکن آمریکایی به دلیل اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از این حملات در امان مانده و مورد اصابت موشک واقع نشد.  واشنگتن در روزهای گذشته نیز دو بار نیروهای انصارالله یمن را به حمله موشکی به این ناوشکن متهم کرده بود. پنتاگون با همین ادعا، سه سایت راداری مستقر در مناطق تحت کنترل انصارالله را هدف حمله قرار داد. این اقدامات واشنگتن در حالی صورت می‌گیرد که ارتش یمن، حمله به ناو آمریکایی را از اساس تکذیب کرده است. در همین حال، برخی تحلیلگران می‌گویند آمریکا به بهانه حمله به ناو خود برنامه‌هایی برای اشغال تنگه «باب‌المندب» دارد. از سوی دیگر تحلیل‌هایی نیز مطرح است مبنی بر اینکه آمریکا با این اظهارات به دنبال کشاندن حوثی‌ها به مذاکره برای نجات عربستان از باتلاق یمن است به این شکل که آمریکا تهدید نظامی می‌کند و همزمان، انگلیس با تهیه پیش‌نویس قطعنامه و ارائه آن به سازمان ملل حوثی‌ها را به حل بحران یمن از طریق مذاکره فرا می‌خواند!


 نشست لوزان بدون نتیجه پایان یافت

Image result for ‫نشست لوزان بدون نتیجه پایان یافت‬‎

نشست وزرای خارجه 9 کشور به همراه نماینده سازمان ملل در «لوزان» سوئیس پس از 4/5 ساعت گفت‌وگو درباره نحوه حل بحران سوریه و برقراری آتش‌بس، بدون نتیجه پایان یافت.
نشست «لوزان» سوئیس که شنبه‌شب با هدف بررسی راه‌های حل بحران سوریه برگزار شده بود، بدون نتیجه پایان یافت. در این نشست علاوه بر «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان و «استفان دی‌ میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه، وزرای خارجه روسیه، آمریکا، ترکیه، عربستان، عراق، مصر و قطر نیز حضور داشتند.
پیش از برگزاری نشست و زمانی که طرح دی‌میستورا به دست خبرنگاران رسید، خیلی‌ها این شکست را پیش‌بینی کردند.
براساس این طرح، که در نشست فوق هم مطرح شده است، از روسیه و سوریه خواسته می‌شد که به عملیات خود در شرق حلب پایان دهند! پس از نشست مذکور، هیچ قطعنامه‌ای هم قرائت نشد.
در هر حال، نشست لوزان آشکارا نشان داد که شکاف میان جبهه مخالف تروریسم و حامیان تروریسم در سوریه، بسیار عمیق است. ماجرای لوزان همچنین، یک بار دیگر آشکار کرد که آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن، به هیچ وجه راضی نمی‌شوند از مخالفان مسلح دولت دمشق دست بکشند.
تنها دستاوردی که نشست لوزان داشت، چیزی بود که از زبان «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، جاری شد؛ وی گفت: شرکت‌کنندگان در این نشست توافق کردند که دیدارهای آتی درخصوص سوریه، در اسرع وقت، انجام شود.
«جابری انصاری» معاون وزیر خارجه کشورمان نیز درباره نشست لوزان گفت: «در این نشست به طور مشخص، درباره آتش‌بس اخیر مورد توافق آمریکا و روسیه و عوامل بر هم زننده آن، بحث شده است.»
نکته جالب توجه درباره نشست لوزان این است که وزیر خارجه و یا هیچ نماینده‌ای از جانب دولت سوریه در آن حضور نداشت. تصمیم‌گیری در مورد روند سیاسی یک کشور بدون حضور نماینده آن کشور، بدعتی است که آمریکا و غرب درباره سوریه تجربه می‌‌کنند و این موردی است که مقام معظم رهبری آبان سال 1394 در دیدار سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران، آن را متذکر شده‌اند. ایشان در این سخنرانی مهم، فرمودند: «تصمیم گرفتن کشورهای دیگر درباره نظام حکومتی سوریه، بدعتی خطرناک است.»
متاسفانه، این بدعت نادرست از سال 2011 تاکنون، به قیمت جان ده‌ها هزار شهروند سوری و نابودی زیرساخت‌های این کشور، تداوم یافته است.
سایر رویدادها
* رسانه‌های سوری اعلام کردند، ارتش این کشور مناطقی را در استان شرقی «دیرالزور» از اشغال تروریست‌های داعش خارج کردند و در استان حلب نیز شهرک‌های «دابق» و «صوران» تحت کنترل ارتش درآمد.
* هواپیماهای ارتش سوریه برای افراد مسلح مستقر در شرق حلب، اقلامی چون پرچم این کشور، لباس‌های سفید، تیغ و صابون پرتاب کردند تا آنها بتوانند با تراشیدن ریش، همراه با مردم این شهر را ترک کنند.
* روسیه با هدف تقویت نیروهای خود در سوریه، ناو هواپیمابر ارتش این کشور موسوم به «آدمیرال کوزنتسوف» را شنبه عازم آب‌های دریای مدیترانه کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 26 مهر 1395
سه شنبه 27 مهر 1395 07:35 ق.ظ
مرگ بر وهابیون بی دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات