تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
در اعتراض به حمایت مصر از سوریه
آل‌سعود برای السیسی خط و نشان کشید!
  ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

Image result for ‫آل‌سعود  السیسی‬‎

وزیر دفاع عربستان السیسی را تهدید کرده در صورت ادامه حمایت‌های مصر از سوریه کاری می‌کند که به سرنوشت حسنی‌ مبارک دچار می‌شود.
اختلافات مصر و عربستان گویا جدی است. اختلافات از زمانی شروع شد که مصر از پیش‌نویس قطعنامه روسیه درخصوص سوریه حمایت کرد، پیش‌نویسی که حکومت آل‌سعود از مخالفان سرسخت آن بود. «عبدالله المعلمی» نماینده عربستان در سازمان‌ ملل در این‌باره اعلام کرده که رأی مثبت مصر به پیش‌نویس طرح روسیه، برای آل‌سعود «دردناک» بود.  این اقدام قاهره سبب شد شرکت ملی نفت عربستان، ارسال 700 هزار تن محصولات نفتی به مصر را در ماه جاری میلادی متوقف کند. به دنبال این اتفاقات رسانه‌ها و مقامات مصری نیز علیه عربستان موضع‌گیری کردند. روند اختلافات به‌گونه‌ای پیش رفته که کاملا به ضرر عربستان بوده و از این رو آل‌سعود سعی دارد با تهدید، مصر را به دامن خود برگرداند. به گزارش فارس، «محکرم محمداحمد» روزنامه‌نگار و نویسنده کهنه‌کار مصری با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرده که عربستان طی چند ماه گذشته بارها از ارسال گاز به مصر سر باز زده و شرط این کشور برای فرود هواپیمای «سلمان بن عبدالعزیز» به خاک مصر، انصراف قاهره از مالکیت جزایر مصری بوده است. بنابراین گزارش، این پیام تند را «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان به السیسی داده بود اما مقامات دو طرف بنا به دلایلی مانع از انتشار آن شده بودند.
این روزنامه‌نگار مصری تاکید کرد: «جانشین ولیعهد عربستان اخیراً در پیامی به السیسی، فایل صوتی فاش شده از او را به میان آورده که طی آن «السیسی» گفته بود پول برای کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مثل دانه‌های برنج فراوان است و به رئیس‌جمهور مصر یادآوری کرده اگر تن به خواسته‌های عربستان ندهد به سرنوشت مبارک دچار می‌شود.» براساس این خبر بن‌سلمان همچنین تهدید کرده اگر مصر جزایر تیران و صنافیر را هرچه سریع‌تر به عربستان واگذار نکند، از تلاش برای داشتن رابطه با ایران دست نکشد و حمایت از دولت سوریه را متوقف نکند، ریاض تمام سرمایه‌گذاری‌ها و وام‌های خود به مصر را قطع می‌کند تا به سرنوشت رئیس‌جمهور پیشین این کشور مبتلا شود. طبق این خبر همچنین قرار است رژیم صهیونیستی مسئولیت امنیت جزایر تیران و صنافیر را که مصر به عربستان داده برعهده بگیرد! ارتباط نئولیبرالیسم با تروریسم

Image result for ‫نئولیبرالیسم ؛ تروریسم‬‎

در ادامه بررسی عملکرد نظام نئولیبرالیسم در آمریکا  از دکتر «هنری جیروکس»، استاد دانشگاه مک مستر در رابطه با بی‌کفایتی این نظام یادداشتی را دریافت و منتشر کردیم، این بار اما در این باره با «سوفیا مک کلنن» استاد دانشگاه «پنسیلوانیا» مصاحبه‌ای را ترتیب دادیم.وی در این مصاحبه برای ما خواهد گفت که «چگونه نظام نئولیبرالیسم قشر دانشجو و جوان آمریکا را نادیده می‌گیرد و آن را زیر پا می‌گذارد.» نویسنده کتاب «نئولیبرالیسم، تروریسم و آموزش» همچنین به ما خواهد گفت که چطور نئولیبرالیسم منجر به ظهور تروریسم در غرب شده است... متن کامل این مصاحبه را در ادامه می‌خوانیم:
«سوفیا مک کلنن» در پاسخ به این سؤال کیهان که «چرا و چگونه مردم آمریکا نقش دانشجویان در جامعه را نادیده می‌گیرند و به آنها بی‌توجهی می‌کنند؟»، این طور پاسخ داد که: مشکلی که دانشجویان اکنون در آمریکا دارند و کم توجهی به آنها مشکلی نیست که فقط در این کشور وجود داشته باشد. هر نقطه‌ای از دنیا را که بررسی کنی مخصوصا غرب را که فرهنگ غالب مردم فقط و فقط به سوددهی توجه می‌کند، خواهی دید مردم کم اهمیت هستند. این مشکل واقعا وجود دارد. در آمریکا آنچه که ما شاهد آن هستیم این است که آموزش تبدیل به یک کالای عمومی شده است و دانشجویان نیز تبدیل به ابزاری برای آینده شده‌اند. حضور جوانان در آمریکا به چشم «سرمایه‌گذاری» دیده می‌شود و اغلب دوست دارند از آنها به عنوان «مصرف‌کننده» یاد شود.
این استاد دانشگاه پنسیلوانیا در ادامه و در پاسخ به این سؤال که «چگونه نئولیبرالیسم دانشجویان در جامعه آمریکا را زیر پا می‌گذارد؟»، گفت: «نئولیبرالیسم فراتر از یک سیاست اقتصادی است و بلکه یک ایدئولوژی است.این ایده اعتقادی به سود همگانی ندارد و این دقیقا چیزی است که تاثیر مستقیمی بر جوانان دارد.در آمریکای امروز نشانه‌ای از کمک به همنوعان وجود ندارد . مهمتر از همه این است که تحت سیاست نئو لیبرالیسم شهریه دانشگاه‌ها با افزایش مواجه شده است. بین سال‌های 2008 تا 2013 حمایت مالی دولت آمریکا از دانشگاه‌ها حدود 26 درصد کاهش یافت. در آن هنگام بخشی از دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه را نداشتند مجبور شدند که وام‌های با بهره بگیرند. تا جایی که مبلغ وام اخذ شده توسط دانشجویان، اکنون به 2/6 تریلیون دلار رسیده است.» نویسنده کتاب «آیا شوخی کشور ما را نجات می‌دهد؟» درباره تاثیر منفی  چنین سیاست‌هایی بر دانشجویان و اینکه «آیا نئو لیبرالیسم را مسئول بدهکار بودن تعدادی از دانشجویان آمریکا می‌دانید؟»
 این طور جواب داد که: «همان‌طور که توضیح دادم، دقیقا همین‌طور است. این مشکل به خاطر آن سخت‌تر می‌شود که این دانشجویان هنگامی زیر بار این قرض‌ها هستند و از آن احساس فشار می‌کنند که باید آینده حرفه‌ای خود را شکل دهند و به اهداف خود فکر کنند . تحقیقات نشان می‌دهد که فشار ناشی از این قرض‌ها به طور قابل توجهی به ناتوانی آنها در شکل دادن آینده مربوط است و تاثیر منفی روانی برآنها دارد.»
وی در ادامه، «راه حل ارتقاء کیفیت آموزشی در نظام سیاسی نئولیبرالیسم» را بیان کرد و گفت که چگونه می‌توان دانشجویان را از فشار ناشی از تنش و اضطراب نجات داد، سوفیا گفت: «به نظر من کاملا ضروری است که مسیر جامعه به همان حالات ابتدایی بازگردد و حمایت مالی از دانشگاه‌ها توسط دولت به حالت اولیه خود برگردد. بدهی دانشجویان در حال افزایش است و این فقط یک علت ساده دارد؛ دولت حمایت‌های مالی خود را از دانشگاه قطع کرده و بودجه را به جاهای دیگری تخصیص داده است. مثلا در ایالت ویسکانسین، استاندار این ایالت بودجه کمک به دانشگاه را 300 میلیون دلار کاهش دادو به جای آن 500 میلیون دلار خرج ساخت استادیوم جدید کرد. بنابراین، منابع در آمریکا وجود دارد اما قشر دانشجو و جوان برای آمریکا به اندازه‌ای اهمیت ندارد که این بودجه‌ها برای آنها اختصاص داده شود.»
دکتر«مک کلنن» نهایتا در رابطه با «ارتباط تنگاتنگ نئولیبرالیسم و تروریست» سخن گفت، وی تصریح کرد: «نئو لیبرالیسم که من آن را بازار آزاد سرمایه داری افراطی می‌خوانم، جهان را به جایی ناامن و نامطمئن تبدیل کرده است. هنگامی که دادوستد از شهروندان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند می‌تواند به کشته شدن انسان‌ها ختم شود. هر چه که جامعه بیشتر از هم گسیخته شود، افراطی‌ها راحت‌تر می‌توانند جریان را به دست گیرند. ما در آمریکا شاهد آن هستیم که تفکرات افراطی و انحرافی بیش از گذشته در آمریکا مقبولیت پیدا کرده است. در اروپا هم همینطور است. از بین رفتن حس نفع‌رسانی عمومی و انسانیت کار را برای افراطی‌ها برای اداره جامعه آسان‌تر می‌کند و این گونه است که رابطه‌ای بین نئولیبرالیسم و تروریسم وجود دارد و این را در کتاب «نئولیبرالیسم، تروریسم و آموزش» هم بیان کردم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 30 مهر 1395
شنبه 1 آبان 1395 05:24 ب.ظ
مرگ بر وهابیون بی دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic