تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کره‌شمالی بدون توجه به تهدیدات ترامپ موشک جدید خود را آزمایش کرد

  ۲۷ / ۰۱ / ۱۳۹۶

Image result for ‫کره‌شمالی بدون توجه به تهدیدات ترامپ موشک جدید خود را آزمایش کرد‬‎
پیونگ یانگ بی‌اعتنا به فضای پر التهاب چند روز گذشته و تهدیدات آمریکا موشک جدید خود را آزمایش کرد اما این آزمایش به شکست انجامید.
خبر آزمایش این موشک که روز گذشته در سواحل شرقی کره شمالی انجام شد، در حالی از سوی ارتش کره‌جنوبی و پنتاگون تایید شده که پیونگ یانگ در روزهای اخیر شاهد فشارهای مضاعف از سوی آمریکا و همچنین چین برای توقف برنامه‌های هسته‌ای‌اش بوده است. وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» هم با تایید خبر آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی در سواحل دریای ژاپن اعلام کرده که «این موشک چند ثانیه پس از پرتاب منفجر شده است.» به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ)، هنوز مشخص نیست که موشک بالستیک پرتاب شده از چه نوعی بوده است و تشخیص نوع آن همچنان در دست بررسی است.   کره شمالی روز شنبه به آمریکا در مورد دست زدن به هرگونه اقدامات تحریک‌آمیز در منطقه هشدار داده و تاکید کرده بود این کشور آماده است تا با حملات اتمی  پاسخ دشمنانش را دهد. این اظهارات در حالی از سوی کره شمالی بیان شده که این کشور یکصد و پنجمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» اولین رهبر کره شمالی را جشن گرفته است. به همین مناسبت روز شنبه رژه نظامی بزرگی در پیونگ یانگ، با حضور «کیم جونگ اون» رهبر فعلی این کشور برگزار شد و پیش‌بینی می‌شد که او دستور انجام آزمایش موشکی جدیدی را صادر کند.
پیونگ یانگ روز گذشته (شنبه) در سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» بنیانگذار کره شمالی، 60 موشک را که به نظر می‌رسید یکی از آنها موشک بالستیک قاره پیما باشد، به نمایش گذاشته بود. این نمایش قدرت در حالی صورت گرفت که آمریکا ناوهای جنگی خود را به آب‌های شبه جزیره کره اعزام کرده است. تنش‌های کره شمالی و غرب در روز‌ها و هفته‌های گذشته بر سرانجام ششمین آزمایش موشکی پیونگ‌ یانگ افزایش چشمگیری داشته است.
نشست شورای امنیت ملی کره جنوبی
شورای امنیت ملی کره جنوبی اما در واکنش به آزمایش هرچند ناموفق این موشک صبح یکشنبه در سئول، پایتخت این کشور تشکیل جلسه اضطراری داد. سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی جدید کره شمالی اعلام کرد «اگر کره شمالی باز هم دست به آزمایش هسته‌ای بزند یا عملیات مشابهی انجام ‌دهد با اقدامات جدی روبه رو خواهد شد.» آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی تنها چند ساعت پیش از آن انجام شد که «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا برای دیدار با مقام‌های کره جنوبی وارد سئول پایتخت این کشور شده بود. معاون رئیس‌جمهور آمریکا پس از ورود به کره جنوبی در جمع نظامیان این کشور، شلیک موشکی کره شمالی را «تحریک‌آمیز» خواند. وی همچنین از تداوم تعهد و عزم واشنگتن برای کمک کردن به کره جنوبی به منظور مقابله با تهدیدات کره شمالی سخن گفت.
مشورت با انگلیس
روزنامه انگلیسی ساندی‌تایمز نیز در گزارشی نوشته، مقامات ارشد ارتش آمریکا به همتایان انگلیسی خود گفته‌اند، «واشنگتن گزینه حمله پیشگیرانه علیه کره شمالی را در نظر دارد!» این روزنامه همچنین نوشته «منابع ارشدی در دولت انگلیس گفته‌اند آمریکا بر این باور است که قادر خواهد بود با تخریب تجهیزات کلیدی، تهدید کره شمالی را برای همسایگان و برای آمریکا از میان ببرد.» بر اساس گزارش ساندی تایمز، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا با مایکل فالن وزیر دفاع انگلیس پیش از این درباره حمله به کره شمالی گفت‌وگو کرده و گفت وگوهایی در همین زمینه میان مقامات انگلیسی و مشاور امنیت ملی آمریکا انجام گرفته است. آغاز شمارش آراء همه‌پرسی سرنوشت‌ساز ترکیه

Image result for ‫آغاز شمارش آراء همه‌پرسی سرنوشت‌ساز ترکیه‬‎

همه‌پرسی سرنوشت‌ساز اصلاحات قانون اساسی ترکیه دیروز در حالی برگزار شد که با وقوع درگیری بین مخالفان و موافقان این همه‌پرسی دستکم 2 نفر کشته شدند.
سرانجام انتظارها به سرآمد و دیروز تاریخی‌ترین لحظه در 100 سال اخیر ترکیه رقم خورد. اردوغان با رویای احیای امپراتوری عثمانی صحنه‌گردان دیروز بود. همه‌پرسی قانون اساسی در حالی برگزار شد که مخالفان از آینده خود به شدت بیمناکند. چرا که در صورت پیروزی اردوغان در این همه‌پرسی وی تقریبا به هیچ کس رحم نخواهد کرد. هرچند پس از کودتای تابستان گذشته نیز وی عملا همین مشی را در پیش گرفته بود اما پیروزی وی در همه‌پرسی به معنای حاکم مطلق بودن در ترکیه است و این یعنی وی هیچ محدودیتی برای سرکوب مخالفان نخواهد داشت. به همین دلیل دیروز همزمان با برگزاری همه‌پرسی، مخالفان و موافقان با یکدیگر درگیر شدند و این همه‌پرسی رنگ خون به خود گرفت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در درگیری میان موافقان و مخالفان همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه در شهر دیاربکر، 2 نفر کشته شدند. البته برخی منابع نیز اعلام کردند که بر اثر انفجار بمب در یکی از مراکز رای‌گیری در دیار بکر دو نفر کشته شدند. درصورتی که مردم ترکیه به اصلاح قانون اساسی رای مثبت دهند، قدرت اجرایی کشور از نخست‌وزیر به رئیس‌جمهور منتقل می‌شود و بزرگترین تغییر از زمان بنیانگذاری نظام حکومتی ترکیه در سال 1923 شکل خواهد گرفت. حدود 18 اصلاحیه در قانون اساسی ترکیه به همه‌پرسی گذاشته شده است و سرنوشت این کشور را در بسیاری از حوزه‌ها مانند چگونگی روابط ترکیه با اتحادیه اروپا تعیین خواهد کرد. 167 هزار و 140 حوزه انتخاباتی برای برگزاری این همه‌پرسی درنظر گرفته شده بود و 55 میلیون نفر واجد شرایط شرکت در آن بودند.همه‌پرسی در ساعت 7 صبح به وقت محلی  (4 بامداد به وقت گرینویچ) آغاز شد و 5 بعدازظهر (14 به وقت گرینویچ) به کار خود خاتمه داد.  برگه رای به دو بخش ساده «آری» و «خیر» تقسیم شده بود. هیچ سوالی روی برگه‌های رای نوشته نشده و فرض بر این بود که مردم می‌دانند به چه چیزی رای می‌دهند. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه بعد از شرکت در همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی در این کشور گفت: «این همه‌پرسی رای دادن به خاطر آینده ترکیه است.» نخست‌وزیر ترکیه نیز پس رای دادن اعلام کرد، نتیجه همه‌پرسی هر چه باشد، دولت آنکارا به آن نهایت احترام را خواهد گذاشت.
آخرین اخبار غیررسمی از شمارش آرا تا لحظه تنظیم این خبر، حاکی از پیروزی اردوغان در این همه‌پرسی است.
واکنش اروپایی‌ها
 این در حالی است که هفته‌نامه آلمانی اشپیگل  از نگرانی احزاب بزرگ آلمانی درباره پیروزی احتمالی اردوغان در همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی و روی کار آمدن سیستم ریاست جمهوری مد نظر وی در این کشور خبر داد.
باتوجه به آنکه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد فاصله اندکی میان موافقان و مخالفان اصلاح قانون اساسی ترکیه وجود دارد، پیش‌بینی می‌شود نتیجه همه‌پرسی موجب بروز شکاف و دودستگی در میان مردم ترکیه شود. حامیان این همه‌پرسی می‌گویند تغییرات پیشنهادی برای برقراری نظام ریاست جمهوری قوی موجب قدرت و ثبات ترکیه خواهد شد اما مخالفان معتقدند این تغییرات اختیارات بیش از حدی را به رئیس‌جمهور خواهد داد و سازوکارهای چندانی برای مهار رئیس‌جمهور وجود نخواهد داشت. اگر این تغییرات در همه‌پرسی به تصویب برسد اختیارات اجرایی که اکنون در دست نخست‌وزیر است به رئیس‌جمهور منتقل خواهد شد. نهاد نخست‌وزیری نیز منحل خواهد شد. همچنین رئیس‌جمهور این قدرت را خواهد داشت که وزیران را برکنار کند، پارلمان را منحل کند، فرمان اجرایی صادر کند، وضع فوق‌العاده اعلام کند و مسئولان منصب‌های عالی را معرفی کند. بنابر اعلام منابع ترکیه‌ای، نتایج همه‌پرسی به زودی اعلام می‌شود.


انتحار یک داعشی در میان همقطاران خود

Image result for ‫انتحار یک داعشی در میان همقطاران خود‬‎

یک عامل انتحاری داعش روز گذشته خود را در منطقه تلعفر عراق و در میان دیگر تروریست‌ها، منفجر کرد!
بنا بر اعلام منبع امنیتی عراق در استان نینوا، به دنبال انتحار یکی از اعضای داعش در میان همقطاران در منطقه «تلعفر»، دست کم 7 تروریست تکفیری به هلاکت رسیدند علاوه‌بر این هفت تن، یازده تروریست نیز زخمی شدند. منطقه تلعفر در محاصره کامل نیروهای حشد الشعبی عراق قرار دارد و به گفته منابع میدانی، همین شرایط تروریست‌ها را در وضعیت روحی بسیار بدی قرار داده است.نیروهای حشد الشعبی بارها اعلام کرده‌اند  منتظر فرمان حمله به داخل شهر برای آزادسازی کامل آن هستند و تروریست‌ها به هیچ وجه نمی‌توانند از خارج شهر مهمات و کمک‌های دیگر دریافت کنند.تلعفر شهری است در شمال غربی عراق و نزدیک مرز سوریه و تروریست‌ها به آرامی و همزمان با تنگ شدن عرصه در استان نینوا  سعی می‌کنند از غرب عراق متواری شده و وارد سوریه شوند.گفتنی است یکی از دلایل مهم شکست تروریست‌های تکفیری، درگیری‌های داخلی بین خود آنهاست که بعضا به قتل عام یکدیگر منجر می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 فروردین 1396
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:41 ب.ظ
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی