تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

یادداشت کارشناس امنیتی روس برای کیهان
رهبران سیاسی آمریکا در دشمنی با ایران اختلافی با هم ندارند
  ۲۷ / ۰۱ / ۱۳۹۶

Image result for ‫رهبران سیاسی آمریکا جمهوری خواه و دموکرات دشمنی با ایران‬‎

اشاره
آمریکا با ذات و ماهیت نظام جمهوری اسلامی که برآمده از انقلاب اسلامی سال 57 است مشکل دارد و در طول 4 دهه گذشته تمام تلاش خود را  علیه نظام مقدس کشورمان به کار گرفته است؛ جمهوری اسلامی اما در طول این سال‌ها به عنوان سدی مستحکم مقابل منافع نامشروع آمریکا در جهان اسلام و به ویژه در منطقه غرب آسیا ایستاده و با رهبری جبهه مقاومت بسیاری از نقشه‌های شیطانی شیطان بزرگ را نقش بر آب کرده است. «آندریو کوریبکو»، محقق و کارشناس روسی، نویسنده کتاب «جنگ‌های ترکیبی» و تحلیلگر شبکه «راشا تودی» اما در یادداشتی برای کیهان به ما می‌گوید که دشمنی غرب و مخصوصا آمریکا با جمهوری اسلامی تا کجا ادامه خواهد یافت.

اولین موضوعی که درباره تحریم‌های ضد ایرانی غرب باید مورد ملاحظه قرار گیرد آن است که موضوع اعمال فشار بر ایران در آمریکا و اروپا به طور جداگانه باید مورد ملاحظه و کنکاش قرار گیرد. بدون شک تنها هدف آمریکا درباره جمهوری اسلامی ایران تغییر کلی رژیم است و آنها از هیچ تلاشی برای رسیدن به این هدف مضایقه نخواهند کرد. طبعا فشار اقتصادی و تحریم‌های از این دست روشی برای به تسلیم واداشتن ایران است و تا وقتی که بتواند نظام ایران را تضعیف کند به قوت خود باقی خواهد ماند.
 بنابراین در راستای همین سیاست، اگر آمریکا به این نتیجه برسد که عقب‌نشینی از تحریم‌ها آن‌ها را به تغییر رژیم نزدیک می‌کند، همین کار را انجام خواهد داد. «شاید» برای همین بود که آمریکا در دوران اوباما بخشی از تحریم‌ها را معلق کرد، تا این‌طور به ملت ایران القا کند، که آمریکا دیگر با این کشور و مردم آن مشکلی ندارد و خصومت گذشته نیز از بین رفته است. اما همزمان از تحرکات گروه تروریستی داعش در نزدیکی مرز ایران حمایت کرد، به منافقین رسمیت ‌بخشید و آن‌ها را از سوی سعودی‌ها به صحنه سیاسی بر‌گرداند و از گروه‌های جدایی‌طلب در گوشه و کنار ایران نیز حمایت ‌نمود. این مسائل نشان می‌دهد وعده لغو تحریم‌ها نشان‌دهنده ایجاد تغییرات اساسی در سیاست‌های آمریکایی‌ها نیست و این فقط استراتژی مقطعی آن‌هاست. اگر چه برخی از جمله در داخل ایران فریب ظاهر این امر را خوردند و به خیال خود ‌خواستند تا رابطه نزدیکی با آمریکا برقرار کنند. این مسئله نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که مسئله ایران با کشوری همانند چین فرق می‌کند و حذف ایران از تعاملات اقتصادی ضربه سنگینی به اقتصاد آمریکا نخواهد زد، مگر آنکه ایران از لحاظ اقتصادی آنقدر قوی شود که تحریم اقتصادی این کشور، آمریکا را به زحمت اندازد.
 اما راجع به اروپا قضیه فرق می‌کند، اگر کشورهای این منطقه بتوانند تا حدودی مستقل عمل کنند قطعا همانند آمریکا در تصویب و گسترش تحریم‌ها زیاده‌روی نخواهند کرد.
اروپایی‌ها از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا به توافقی برد- برد برسند چراکه تحریم اقتصادی ایران خسارت برای اروپایی‌هاست. ایران و اروپا در زمینه اقتصادی می‌توانند هم‌افزایی داشته باشند، مخصوصا پس از سال 2008 که اروپا در سراشیبی و بحران اقتصادی قرار گرفت. برای همین بود برخی از این کشورهای اروپایی مشتاق توافق هسته‌ای بودند. در نهایت باید تصریح کنم که سیاست‌های تخاصمی آمریکا و اروپا نسبت به ایران از جمله اعمال تحریم‌های ظالمانه به پایان نخواهد رسید تا وقتی که اساس و بنیان این دو هویت در ضدیت با هم قرار دارند. در عین حال باید دانست که آمریکا از هیچ تلاشی که جمهوری اسلامی را تضعیف کند، دست نخواهد کشید.
 روسای جمهور آمریکا  در مواجهه با ایران در واقع یک هدف را دنبال می‌کنند اما در بعضی از اوقات استراتژی‌های متفاوتی دارند. ولی در نهایت هدف همان است که در اول این یادداشت ذکر کردم و آن تضعیف جمهوری اسلامی ایران است و در این هدف فرقی بین اوباما و ترامپ وجود ندارد. راهبردهای متفاوت این دو برای رسیدن به آن هدف نباید ایران را به این اشتباه بیندازد که آنها هدف متفاوتی را در مقابل جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کنند.


تظاهرات و هرج و مرج در 150 شهر آمریکا

هواداران و مخالفان ترامپ به جان هم افتادند

Image result for ‫تظاهرات و هرج و مرج در 150 شهر آمریکا‬‎

مخالفان و موافقان ترامپ در 150 شهر آمریکا به خیابان‌ها آمده و در برخی شهرها به زد و خورد شدید با یکدیگر پرداخته‌اند.
از بهمن ماه سال گذشته که ترامپ رسما قدرت را در کاخ سفید به دست گرفته، آمریکا درگیر کشمکش‌های گسترده داخلی و خارجی است. نزاع بین سیاستمداران، جنجال سر فرمان مهاجرتی ترامپ و لغو آن از سوی دادستان‌ها، تلاش برای استیضاح وی، اعتراضات گسترده مردمی و... تنها گوشه‌ای از این کشمکش‌ها است. در این بین هستند کارشناسانی که معتقدند ترامپ برای انتقال همین بحران‌ها به خارج و افزایش محبوبیت خود در سطح داخلی و ایجاد همبستگی ملی، به سوریه حمله کرد، بمب بزرگ را در افغانستان به کار گرفت و تنش‌ها درشبه جزیره کره را تشدید کرد.
اما ظاهرا هیچ کدام از این اقدامات به نفع وی تمام نشده است چرا که بر اساس جدیدترین نظر سنجی‌ها که نتایج آن از سوی «اریک بوهلرت»، نویسنده و تحلیلگر مسائل بین‌المللی منتشر شده، روند نزولی محبوبیت ترامپ  بعد از این اتفاقات تغییری پیدا نکرده و کماکان ادامه دارد.
عامل ناآرامی‌های تازه
هم‌زمان با روز مالیات در آمریکا، هزاران تن از شهروندان این کشور در 150 شهر  علیه پنهانکاری ترامپ در ارائه اظهارنامه مالیاتی خود در حالی به خیابان‌ها آمدند که برخی از این اعتراضات به  شدت به خشونت کشیده شده است. ترامپ اولین رئیس‌جمهور آمریکا در چهار دهه اخیر است که از انتشار کامل اظهارنامه مالیاتی خود اجتناب می‌کند. برگزارکنندگان «راهپیمایی مالیات» در بیش از ۱۵۰ شهر در سراسر آمریکا تلاش داشتند تا توجهات را به سمت امتناع ترامپ از انتشار سابقه مالیاتی‌اش جلب کنند؛ کاری که روسای جمهوری پیشین آمریکا  از بیش از ۴۰ سال پیش انجام می‌دهند اما با ورود هواداران رئیس‌جمهور، اوضاع تغییر کرد.
برکلی، واشنگتن، نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا، سان‌فرانسیسکو، لس‌آنجلس و بوستن از جمله شهرهایی هستند که تظاهرات ضد ترامپ در آنها برگزار شده و درگیری‌هایی نیز در آنها صورت گرفته است. شدیدترین درگیری‌ها از «برکلی» کالیفرنیا گزارش شده است که در آن موافقان و مخالفان ترامپ به شدت به جان هم افتادند. معترضان بطری‌های آب و قوطی به سمت یکدیگر پرتاب کردند و از چوب و چماق و چاقو و پنجه‌بوکس علیه هم استفاده کردند.طبق گزارش رویترز، گروهی از معترضان با صورت‌های آغشته به خون همچنان در حال کتک‌کاری بودند. هنوز آماری رسمی از تعداد زخمی‌ها منتشر نشده اما  برخی رسانه‌ها به نقل از پلیس اعلام کرده‌اند که در این درگیری‌ها دست‌کم ۱۱ تن زخمی شده‌اند. ‌ تصاویر منتشر شده از این درگیری‌ها از شدت آن حکایت دارد. در این زد و خوردها بین موافقین و مخالفین حتی پرچم آمریکا نیز به آتش کشیده شد.به گزارش ایسنا در پی به خشونت کشیده شدن این اعتراضات در کالیفرنیا، به گفته رییس پلیس این منطقه تاکنون ۱۵ تن بازداشت شده‌اند و انتظار می‌رود با توجه به تداوم درگیری‌ها این تعداد افزایش یابد.
استیضاح ترامپ
از سوی دیگر در ادامه تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ «ماکسین واترز» نماینده دمکرات از ایالت کالیفرنیا با بیان اینکه تا استیضاح ترامپ از پای نخواهد نشست، تاکید کرد: «هر روز خواهم جنگید تا ترامپ استیضاح شود.» بر اساس این گزارش، خانم «واترز» روز مالیات را «فرصتی برای معطوف ساختن افکار عمومی به مسئله خودداری دونالد ترامپ درارائه سابقه مالیاتی وی قرار داد.»
بنا بر گزارش واشنگتن اگزماینر این نماینده مجلس نمایندگان آمریکا با شرکت در تظاهراتی که به همین مناسبت در واشنگتن دی.سی برپا شده بود گفت که به رئیس جمهوری آمریکا اعتماد ندارد. وی به شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی نیز گفت: «من تا استیضاح او هر روز خواهم جنگید.»نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 فروردین 1396
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:45 ب.ظ
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی