تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آزمایش مادر بمب‌ها

توهین آمریکا به افغانستان

۲۹ / ۰۱ / ۱۳۹۶

Image result for ‫آزمایش مادر بمب‌ها‬‎

این بحث بماند که اصولا غرب به خصوص آمریکا ایجاد‌کننده و حامی همه جانبه تروریسم در دنیای اسلام است، اما نفس حضور این کشور در افغانستان از همان ابتدا برای مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت و بازسازی و نوسازی کشور و بهبود شرایط زندگی اقتصادی مردم نبوده بلکه در پی اهدافی، رحل اقامت در سرزمین افغانستان افکند که سال‌ها پیش طراحی و برنامه‌ریزی شده بود.
از همان ابتدا مشخص بود که آمدن آمریکا به افغانستان نه تنها مفید نیست، بلکه زیان‌های غیر قابل جبران دارد، اما عده‌ای از این هجوم و حضور، حمایت کردند. البته این عده با انگیزه‌های متفاوتی حامی حضور آمریکا بوده‌اند.
دسته ای، مزدوران سر سپرده غربی‌ها بودند و چه بسا مأموریت داشتند تا برای این حضور فضا سازی کنند و جمعی دیگر، سکولارهای ازغرب برگشته بودند و برخی نیز که رنگ و قیافه جهادی داشتند، موضع عوض کرده، رویکرد غیر اسلامی اتخاذ نموده، با پشت کردن به اعتقادات و باورهای دینی و جهادی، مشی غربی مآبی را انتخاب نموده، سعی کردند در جرگه حامیان غرب قرار بگیرند تا شاید از این ناحیه به آب و نانی و نام و نشانی دست پیدا کنند و منصب و مسئولیتی گیر بیاورند. اما دسته دیگر اعتقاد قلبی است دینی را از دست ندادند اما در ظاهر مرعوب سیاست‌های توطئه گرانه غربی‌ها در افغانستان شده، از روی ترس و هراس، به رسم تایید سر تکان داده، از حضور غربی‌ها در افغانستان حمایت کردند. اما بخش مهم و عمده جامعه، به شمول دسته بزرگی از مجاهدان، اظهار نظر قطعی له یا علیه حضور غربی‌ها در افغانستان نکردند و حد اقل ظنین بودند و آهسته و به تدریج شک شان به یقین تبدیل شد که آمریکایی‌ها با حسن نیت به افغانستان نیامده، منافع ملی کشور مد نظر آنان نیست بلکه هر آنچه در توان دارند برای دستیابی به منافع کشور خود تقلا می‌کنند.
واقعیت نیز گویای این حقیقت است که مطالعه حضور غربی‌ها در افغانستان به خصوص در 16 سال اخیر به خوبی نشان می‌دهد که آنها تحت هیچ شرایطی به دنبال جنگ با تروریسم و تامین امنیت افغانستان نبوده و نیز نخواهند بود، این درحالی است که اگر هر کشوری علاقه به تامین امنیت و ساختن افغانستان می‌داشت، کافی بود به ارتقاء اوضاع زندگی مردم از نگاه اقتصادی کمک می‌کرد و حاکمیت افغانستان را در همه زمینه‌ها مورد حمایت قرار می‌داد و از دخالت بیجا در امور کشور خودداری کرده و پاکستان این کشور خودسر و واپسگرا را از دخالت در امور افغانستان برحذر می‌داشت.
اما گذشت زمان نشان داد که غربی‌ها نه تنها این مسیر را پی نگرفتند که از یک‌سو به فقیر نمودن و وابسته کردن مردم افغانستان در همه حوزه‌ها همت گماردند و از سوی دیگر به تقویت حضور و سلطه خویش بر اداره و اراده افغانستانی‌ها اهتمام بیش از پیش به خرج دادند.
به بهانه آوردن دموکراسی و آزادی بیان، ترویج بی‌بند و باری و فحشا، سرگرم نمودن عموم به ابتذالات فرهنگی و سیاسی، تخریب زیرساختهای فکری و اعتقادی، طرح و تبلیغ سوژه‌های گمراه‌کننده و درگیری‌های تصنعی بین گروهی، قومی و طایفه ای، تضعیف باورهای دینی و جهادی مردم و تلاش برای بدنام کردن و بیرون راندن مجاهدان از عرصه‌های حکومت‌داری و دامنه دار کردن اختلافات در سطوح مختلف و سپس فراهم کردن زمینه‌های انعقاد پیمان استراتژیک و پیمان امنیتی با زمامداران کشور و نیز تاسیس پایگاهای بی‌سر و ته نظامی در گوشه و کنار افغانستان به همین منظور صورت گرفته و اصولا همان‌گونه که سال‌ها پیش مطرح کرده بودم، توجه غربی‌ها به افغانستان تنها به خاطر خود آن نیست بلکه این کشور از نگاه موقعیت استراتژیک به عنوان یک چهارراه اطلاعاتی برای غرب محسوب گردیده و مشرف بر چهار کشور روسیه، چین، هند و ایران است و می‌تواند از این نقطه درجهت تضعیف اقتدار اقتصادی و یا مهار و مدیریت آنها به نفع غرب عمل کنند.
چه اینکه در گذشته، نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده بودند که به زودی قدرت اقتصادی از غرب به شرق منتقل می‌شود و همین امر، دست‌اندرکاران نظام استکباری آمریکا را به تکاپو انداخته تا از کجا و چگونه برای ایجاد ممانعت از چنین انتقالی عمل کنند. طبیعی بود که استراتژیست‌های آمریکایی به این نتیجه برسند که بهتر از افغانستان برای استقرار نیروهای غربی و اشراف بر چهار کشور یاد شده و ایجاد مزاحمت و اخلال در روند رو به رشد آنها، پیدا نمی‌شود.
این بود که به بهانه فروریختن برج‌های دوقلوی آمریکا در اثر حملات تروریستی، با ادعای دست داشتن بن لادنی که آن زمان در افغانستان بود، و تهاجم گسترده بر سرزمین جهاد پرور افغانستان، زمینه حضور خود را بیش از پیش فراهم نموده، برای بهانه تراشی حضور دوام دار خویش، به حرکت‌های موذیانه از جمله متزلزل نگهداشتن حاکمیت افغانستان اقدامات جدی روی دست گرفتند و اینک نیز، اگر بحث قدرت‌گیری گروه طالبان مطرح است، بر اساس همین سیاست است و اگر صحبت جابجا شدن نیروهای داعش در شمال شرق، شمال و شمال غرب در مرزهای افغانستان با چین تا کشورهای آسیای میانه و ایران مطرح است بر اساس دستیابی به همین سیاست است. از این‌رو می‌توان اذعان کرد که ادعای آمریکایی‌ها برای مبارزه با تروریزم دروغی بیش نیست و اگر امروزه مادر بمب‌ها را با ادعای از میان برداشتن پایگاه‌ها و پناهگاه‌های داعش بر سر مردم «اچین» استان «ننگرهار» فرو می‌ریزد قطعا در جهت سیاست مبارزه با تروریسم نخواهد بود، چه اینکه اگر چنین ادعایی حقیقت می‌داشت غیر منطقی به نظر می‌رسد تا آمریکایی‌ها پایگاهی را در سوریه موشکباران کنند که از آن علیه تروریست‌هایی چون داعش استفاده می‌شد اما در افغانستان با داعش سر جنگ در پیش بگیرند. حاکمان واشنگتن چگونه سیاست یک بام و دوهوای خود را در سوریه و افغانستان توجیه می‌کنند و چگونه است که در سوریه از داعش حمایت می‌کنند اما در افغانستان این گروه وحشی را مورد اصابت بزرگ‌ترین بمب دنیا قرار می‌دهند.
از این رو می‌توان با قاطعیت اذعان کرد که اقدام به استفاده از مادربمب‌ها در «ولسوالی» اچین یک حرکت آزمایشی بوده، از یک‌سو در جهت تضعیف روحیه مردم افغانستان، ساختار حاکمیت کشور و نقض تمامیت ارضی افغانستان است و از سوی دیگر کشور را به سمت و سویی سوق می‌دهد که راه رفتن آمریکا برای تضعیف بیش از پیش چهار کشور یاد شده را هموارتر کند و نیز عجالتا ارسال پیامی به رقبای منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور خواهد بود.
اما نا گفته پیداست که غربی‌ها به خصوص آمریکا در اشتباه محاسباتی گیر کرده‌اند. همان‌گونه که این اشتباه، سال‌هاست که نه تنها امکانات مادی و جان انسان‌های غربی را در خارج از کشورهای‌شان به خصوص در افغانستان و عراق و سوریه به هدر داده، مرزهای جغرافیایی خود را نیز مصون از ورود تروریست‌های دست پرورده نساخته‌اند. آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها شرایط را به گونه‌ای در آورده‌اند که به طور روزمره در معرض حملات سنگین و سهمگینی قرار می‌گیرند که عوامل و زمینه‌های آن را خود درست کرده و در معرض اجرا گذارده‌اند و باید روزهای به مراتب بد‌تر از این را نیز تجربه کنند.
سیدعیسی حسینی مزاری پاکستان تمام مرزهایش را با افغانستان سیم خاردار می‌کشد

Image result for ‫پاکستان تمام مرزهایش را با افغانستان سیم خاردار می‌کشد‬‎
سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرده، کشورش برای مقابله با حملات تروریستی قصد دارد همه 2500 کیلومتر خط مرزی که با افغانستان دارد را سیم خاردار بکشد.
«آصف غفور» طی یک نشست خبری در «راولپندی» گفته: «نظامیان (پاکستان) 100 کیلومتر از مرز مشترک با شمال افغانستان را (با سیم‌های خاردار) حصارکشی کرده‌اند. «این حصارکشی، مناطق قبایلی «با جور ایجنسی» و «خیبر ایجنسی» را از افغانستان جدا کرده است.»به گفته سخنگوی ارتش پاکستان، این کشور قصد دارد تمام خط مرزی 2575 کیلومتری میان این کشور و افغانستان را سیم خاردار نصب کند. وی در مورد علت این کار توضیح داد که ایجاد موانع مرزی، مانع رفت‌وآمد تروریست‌ها می‌شود و این هم به نفع اسلام‌آباد و هم به نفع کابل خواهد بود.هلاکت 6 نظامی آمریکایی در افغانستان به دست شبه‌نظامیان طالبان

Image result for ‫هلاکت 6 نظامی آمریکایی در افغانستان به دست شبه‌نظامیان طالبان‬‎
عناصر مسلح وابسته به طالبان می‌گویند شش تفنگدار آمریکایی را در شرق افغانستان به هلاکت رسانده و 2 نفر از آنها را هم زخمی کرده‌اند.
طالبان در سایت رسمی خود اعلام کرده، شبه‌نظامیان این گروه تروریستی با انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در شهرستان «اسپین عز» استان «ننگرهار»، شش تفنگدار آمریکایی را به هلاکت رسانده و دو تفنگدار دیگر را زخمی کرده‌اند.براساس این گزارش، بالگردهای آمریکایی پس از این انفجار، برای انتقال کشته‌ها و زخمی‌ها، وارد منطقه شده‌اند.استان ننگرهار در شرق افغانستان اخیرا شاهد انفجار بمبی 11 تنی موسوم به «مادر بمب‌ها» بوده است. آمریکایی‌ها با هدف نمایش قدرت، دست به این اقدام زده بودند، اما در ظاهر مدعی شدند مواضع داعش را هدف قرار داده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 فروردین 1396
جمعه 1 اردیبهشت 1396 05:41 ب.ظ
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی