تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اعتصاب سراسری اسرای فلسطینی کار دست رژیم صهیونیستی داد

  ۲۹ / ۰۱ / ۱۳۹۶

Image result for ‫اعتصاب سراسری اسرای فلسطینی کار دست رژیم صهیونیستی داد‬‎
در پی آغاز اعتصاب غذای نامحدود 1500 اسیر فلسطینی و به تبع آن سرکوب رهبران اسیر از سوی رژیم صهیونیستی، موج جدیدی از اعتراضات مردمی در کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی به راه افتاده و فلسطینی‌ها را به خیابان‌ها کشانده است.
به دنبال آغاز اعتصاب غذای نامحدود 1500  اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی که سرکوب رهبران آنها در زندان را به دنبال داشت، موج جدیدی از مخالفت ها و اعتراضات عمومی به راه افتاده و بسیاری از فلسطینیان در کرانه باختری، نوار غزه، سرزمین‌های اشغالی وحتی خارج از این کشور با اعلام همبستگی با اسیران فلسطینی تظاهرات ضدصهیونیستی برگزار کردند. از زمان اعتصاب سال ۲۰۱۲ که با مشارکت ۲۵۰۰ اسیر صورت گرفت، این بزرگترین اعتصاب غذای اسرای فلسطینی به شمار می‌آید.
خبر رسیده مسئولان زندان‌های رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به این اعتصاب،  رهبران اعتصاب‌کنندگان را به زندان‌های انفرادی منتقل کرده‌اند. این اقدامات همزمان با روز اسیر فلسطینی صورت می‌گیرد. در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها، نیروهای صهیونیستی با گلوله پلاستیکی و گاز اشک‌آور به معترضان حمله کردند که به زخمی شدن چند تن از آنها منجر شد.
واکنش دبیرکل سازمان همکاری اسلامی
دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای بر حمایت این سازمان از مطالبات قانونی اسیران فلسطینی دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی و ادامه تلاش‌ها برای تحقق آزادی و رساندن پیام آنها به جهانیان تاکید کرد. گروه‌های فلسطینی در لبنان نیز با تجمع در مقابل مقر صلیب سرخ در اردوگاه «عین الحلوه» در شهر صیدا با اسیران فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده اند، ابراز همبستگی کردند.
اتحادیه عرب هم از تمامی کشورهای جهان که به آزادی و حقوق بشر اعتقاد دارند خواست تا شرایطی برای حمایت جهانی از اسیران فلسطینی فراهم کنند. با بالا‌گرفتن اعتراض‌ها  وزیر اطلاعات و راه و ترابری رژیم صهیونیستی خواهان اعدام اسیران فلسطینی شد!
گفتنی است اسیران فلسطینی در اعتراض به شرایط نامطلوب خود در زندان‌های صهیونیستی، حملات و اقدامات ظالمانه اداره زندان‌ها و سلب بسیاری از حقوق خود از سوی آنها از روز دوشنبه همزمان با روز اسیر فلسطینی (۱۷ آوریل) دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند. «مروان برغوثی»، رهبر اسیر جنبش فتح رهبری موج تازه اعتصاب‌ها را بر عهده دارد و اسیران گروه‌های مختلف فلسطینی مانند حماس، فتح، جهاد اسلامی و... در آن مشارکت دارند.«هر هفته یک آزمایش موشکی» واکنش پیونگ‌یانگ به تهدیدات نظامی آمریکا

Image result for ‫«هر هفته یک آزمایش موشکی» واکنش پیونگ‌یانگ به تهدیدات نظامی آمریکا‬‎

معاون وزیر خارجه کره شمالی در واکنش به تهدیدهای جنگی آمریکا در‌باره برنامه موشکی کشورش، موضعی جدی گرفته و گفته، حالا دیگر پیونگ‌یانگ هر هفته و هر ماه و هر سال موشک تست می‌کند تا نشان دهد از آمریکا‌ هراسی ندارد.»
پس از اتخاذ موضع تهاجمی نسبت به کره شمالی از سوی آمریکایی‌ها و اعزام ناوهای جنگی به شرق آسیا، پیونگ‌یانگ هم به این تحرکات واکنش تهاجمی نشان داد. «هان سانگ ریول» معاون وزیر خارجه این کشور در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» تاکید کرد «حالا دیگر هر هفته، هر ماه و هر سال موشک تست می‌کنیم.» این مقام کره‌ای در برابر منطق مشت آهنی آمریکایی‌ها ضعف نشان نداده و به آنها هشدار داد که «اگر آمریکایی‌ها آنقدر بی‌باک شده باشند که علیه ما از گزینه نظامی استفاده کنند، یک جنگ همه‌جانبه به راه می‌افتد.» وی این را هم گفت که کشورش به هرگونه حمله آمریکا پاسخ خواهد داد و به خود این کشور یا پایگاه‌های نظامی‌اش حمله خواهد کرد.
معاون وزیر خارجه کره شمالی در دیدار با هیئت اعزامی شبکه خبری الجزیره به پیونگ یانگ نیز بر «موضع قاطع کشورش در قبال آمریکا تاکید کرد و گفت: اگر آمریکا به هر شکلی به کشور ما حمله کند ما نیز با همان شدت و به صورت مستقیم پاسخ خواهیم داد. ارتش کره شمالی برای واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در بالاترین درجه آماده‌باش قرار دارد.»
صلح را گدایی نمی‌کنیم
وی اظهار داشت: «پیونگ یانگ خواهان صلح است اما آن را گدایی نمی‌کند. ما هرگز بر سر سلاح هسته‌ای که در اختیار داریم سازش نخواهیم کرد. مذاکرات شش جانبه‌ای که هدف آن خالی کردن شبه جزیره کره از سلاح هسته‌ای است، از مدت‌ها پیش خاک شده است و دیگر وجود ندارد. سلاح هسته‌ای ما صرفا یک کالا نیست که بخواهیم با دلارهای آمریکا آن را تعویض کنیم. همچنین یک معامله سیاسی مثل خرید و فروش کالا نیست که بر روی میز مذاکرات قرار داده شود تا سلاحمان را از ما بگیرند.»
به گزارش ایسنا، هان سانگ ریول درباره امکان برگزاری دیداری میان «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا یا میان هیئت‌های دو کشور نیز گفت: «تا زمانی که واشنگتن سیاست‌های «خصمانه‌اش» را در قبال کره شمالی کنار نگذارد، هیچ امکانی برای برگزاری دیداری میان مسئولان دو کشور در این سطح وجود ندارد.»
جنگ لفظی
جنگ لفظی بین کره‌شمالی و آمریکا به بالاترین سطح خود رسیده است به طوری‌که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه پس از آغاز مراسم عید پاک به یکی از خبرنگاران شبکه خبری سی.ان.ان که پرسید، «آیا پیامی برای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دارید»، گفت: «مودب باش و رفتارت را اصلاح کن!» این اظهارنظر هشدارآمیز پس از یک هفته تنش و در جریان مراسم بزرگداشت تولد موسس کره‌شمالی و رژه نظامی گسترده و نشان دادن توانایی و قدرت موشکی این کشور مطرح شد. روز یکشنبه کره شمالی یک موشک را شلیک کرد اما این موشک کمی پس از پرتاب منفجر شد.
ساخت دو پایگاه نظامی جدید
ارتش آمریکا اما اعلام کرده برای ساخت دو پایگاه نظامی جدید در کره‌جنوبی ۱۰۵ میلیون پوند (۴ / ۱۳۳ میلیون دلار) هزینه می‌کند، این اقدام در بحبوحه افزایش تنش‌ها میان کره شمالی و واشنگتن صورت می‌گیرد. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده «شرکت ساخت و ساز گیلبان در کالیفرنیا در قراردادی به ارزش ۱۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار دو پایگاه نظامی با نام‌های «مرکز عملیات‌های کره‌ای برای نیروهای آمریکایی» و «فاز سوم تاسیسات پادگان هامفریس ارتش آمریکا» را می‌سازد.» از سوی دیگر وزرای دفاع سه کشور آمریکا، کره‌جنوبی و ژاپن قرار است امروز برای بحث درباره مسئله تهدید هسته‌ای کره شمالی در ژاپن گرد هم آیند.در نشست سه جانبه دفاعی، مقامات سه کشور قرار است احتمالاً درباره نتایج رزمایش‌های اخیر که با هدف آماده شدن برای تهدید پرتاب موشک هسته‌ای کره شمالی برگزار شده است، گفت‌وگوهایی صورت گیرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 فروردین 1396
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:19 ب.ظ
It's very simple to find out any topic on net as compared to textbooks,
as I found this article at this site.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 05:43 ب.ظ
مرگ بر آمریکا و اسرائیل
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی